Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
λιπασμα ερωτηση..
γεια σας και παλι ρε αλανια..!! 
μια ερωτησουλα να κανω...απο την 3 εβδομαδα και μετα ποτιζω με νερο εμφιαλομενο και λιγο μελασα οργανικη 
σε αναλογια μια κουταλια σουπας σε 5 λιτρα νερο.τα φυτα φαινονται οκ.εχουν μπει στην ανθοφορια καμια βδομαδα τωρα και κατι παραπανο,ειναι περιπου στους 20 ποντους..και σκεφτομουνα μηπως να ριξω και κανα αλλο λιπασμα..καμια γνωμη..ευχαρηστω.ααα ξεχασα ειναι αυτοματα σε 10 λιτρες γλαστρες εξωτερικο grow .
Απάντηση

ads by gr420info

εγώ προτείνω τα advanced nutrients
Απάντηση
ότι λέει ο blues και αν θέλεις τις καλύτερες τιμές που παίζουν εδώ http://astirgrows.com/en/20-advanced-nutrients
Weee[font=Impact] Be free![/font]
Απάντηση
ευχαρηστω!!θα κανω παραγκελια αν ειναι...σαν προσθετω μπορω να συνεχισω και με μελασσα?ποια η γνωμη σας?
Απάντηση
δεν την έχω δοκιμάσει καθόλου να σου πω, δε βλεπω το λόγο
Απάντηση
η αληθεια ειναι οτι τα φυτα ειναι υγιεστατα...και απο θεμα χρηματων αξιζει ..οταν εχει 5 ευρω τα 500 gr.λενε οτι εχει θεαματικη αυξησει στην ανθοφορια και στο αρωμα.και ρωτησα μηπως γνωριζεις τιποτα.οκ παντως ευχαρηστω.
Απάντηση
γεια σου φιλε εχω βαλει αρκετες φορες μελασσα για οργανικο οντος εχει καλα αποτελεσματα αλλα δεν συγκρινεται με της an. λεει για outdoor γενικα και την βαζω μαζι με λυπασμα για το αρωμα αλλα με προσοχη γιατι περιεχει ασβεστιο και απο οτι διαβασα το ασβεστιο κλειδωνει αλλα συστατικα στο χωμα.
απο φραγκα οντος αξιζει για ενα low cost grow αλλα παρε και ενα απλο λυπασμα να εισαι πενα αν δεν εισαι για αν
Απάντηση
μη μπερδεύετε τα οργανικά με τα ανόργανα. η μελάσα είναι πολύ ιδιαίτερο πρόσθετο. όσο καλό μπορεί να κάνει, άλλο τόσο πρόβλημα μπορεί να αποδειχθεί. ξέρω ότι τη χρησιμοποιούν στο τέλος(2 βδομάδες) γαι έξτρα παραγωγή ζαχάρων (νομίζω σωστά το λέω) όπερ σημαίνει μεγαλύτερη παραγωγή σε κρύσταλλο. επίσης λένε ότι επηρεάζει τη γεύση αλλά δεν έχω κάνει τεστ για να σου πω στα σίγουρα. κάποτε με τα biobizz ήταν πολύ της μόδας πάντως. οι 420άκηδες οι παλιοί θα το θυμούνται. :-)
Απάντηση
(06-08-2015, 05:34 PM)rigo1 Έγραψε: η αληθεια ειναι οτι τα φυτα ειναι υγιεστατα...και απο θεμα χρηματων αξιζει ..οταν εχει 5 ευρω τα 500 gr.λενε οτι εχει θεαματικη αυξησει στην ανθοφορια και στο αρωμα.και ρωτησα μηπως γνωριζεις τιποτα.οκ παντως ευχαρηστω.

θεαματική δεν έχει σε καμία περίπτωση. ακόμη και για το big bud το λες δειλά δειλά τετοιο επίθετο...
Απάντηση
θα παρω και κατι εξτρα..απλα ειμαι σε πολυ μικρο νησι και πρεπει να ψαχτω λιγο..δεν εχω αργησει και πολυ τα φυτα τωρα θα μπουνε δτην 5 εβδομαδα....το αλλο που με απασχολη ειναι οτι τα 3 φυτα λογου μια κακης στιγμης κοπικανε καποια κλαδια και καποιες κορυφες και δεν αναπτυσονται οπως τα υπολοιπα,αλλα εχουν πιο αναπτυγμενα ανθη.
Απάντηση
όταν τα τρώει κάτι και χάνει το κλαδί βιάζεται και να τελειώσει μην το αποτελειώσουν , γίνεται και ποιο επιθετικό στον θηρευτή του βγάζοντας περισσότερο δηλητήριο ( thc )
Απάντηση
γιαυτο ..σωστος!το βλεπω ειναι και φουλ στο κρυσταλλο.
Απάντηση
ρε παιδια μια ερωτησουλα ..καποιος φιλος μου ειπε να τα κλαδευσω λιγο τα φυτα ..τα φυλλα δηλαδη τα κατω και λιγο τα φυλλα που ειναι αναμεσα στα παπαδια για να περνουν αερα..αλλα τα φυτα ειναι αυτοματα.κανει το κλαδεμα??
Απάντηση
μην κόψεις τίποτα αν δεν ξέρεις τι
Απάντηση
εχεις δικιο καλητερα να μην κανω πειραματα..μου ακουγεται σωστο βεβαια αυτο που μου λεει.απλα επειδη ειναι αυτοματα λεω να μην τα πειραξω.
Απάντηση
δεν πειράζεις απολύτως τίποτα ,ποσο μάλλον σε αυτόματα που έχουν συγκεκριμένο χρόνο ζωής και το κάθε τι stress μονο κακό τους κάνει(δεν προλαβαίνουν να επανέρθουν λόγο συγκεκριμένου χρόνου τελειώματος)
Απάντηση
οκ τα αφηνω λοιπον οπως εχουν..ευχαρηστω
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)