Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
πρωτο grow
αυτην την ανοιξη εκανα την πρωτη μου προσπαθεια για να καλλιεργησω μονη μου
Απάντηση

ads by gr420info

η δικια μου καλλιεργεια δεν παει καθολου καλα...με κανες να μου τρεχουν τα σαλια
Δεν ξέρω τίποτα.
Απάντηση
τελικα δεν ηταν πολυ δυσκολο
εκοψα 3 ιουνιου μετα απο 73 μερες απο το σκασιμο του σπορου αλλα μαλλον θα μπορουσα να ειχα κοψει και πιο νωρις ισως και 10 μερες πιο νωρις
δεν ξερω αν καποιος πιο εμπειρος μπορει να καταλαβει απο τη φωτο που ειναι τραβηγμενη 30 μαιου , 4 μερεα πριν κοπει..
Απάντηση
μπραβο καλοπιωτο, ποικιλια; νωριτερα δεν νομιζω, αν βλεπαμε ολο το φυτο θα ξεραμε λιγο καλυτερα, με την πρωτη ευκαιρια παρε με 15-20€ ενα φορητο μικροσκοπιο τσεπης με οπτικο ζοομ x60 και πανω να βλεπεις τα κρυσταλλα να εισαι σιγουρη.
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
ak auto rqs ωραιο χορτο και ευκολο στην καλλιεργεια
Απάντηση
το ιδιο εχω τωρα στην 8η εβδομαδα με κατι amnesia και αυτα απο rqs οντως ευκολο μικρο και γρηγορο. τι μαστουρα σου κανει;
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
παρολο που καπνιζω αρκετα χρονια εχω καπνισει μονο αλβανους και και μερικες φορες καλο σπιτικο
οποτε δεν εχω αρκετη εμπειρια απο ποικιλιες χορτων
χιλιες φορες καλυτερο απο αυτο που καπνιζα
θεωρω παντως οτι το high του θα ηταν πιο καλο αν εχα κοψει μια εβδομαδα πιο νωρις
εχω μικροσκοπιο και νομιζω οτι αφησα τα pistills να γινουν πιο κεχριμπαρενια απο οτι επρεπε
εβγαλε πολυ κρυσταλλο χρησιμοποιησα τα leds helios64
Απάντηση
επιτέλους ενα grow απο γυναίκα.. πάνω που το συζητάγαμε :d

καλόπιοτα να ναι.. μια χαρά φαίνεται και νομίζω καλά έκοψες ίσως 3-4μέρες πιο νωρίς αν και φωτό απ όλο το φυτό θα έδειχνε καλύτερα.. αν έχεις κι αλλες φωτό απ το grow βάλε να το χαρούμε
Απάντηση
ολο χαρα ολοι ειναι . καλοπιοτα να ειναι .
Απάντηση
δυστυχως ειναι η μονη που ειναι μικρη σε μεγεθος για να επισυναφθει

παντως μια και μιλατε για ποικιλιες θελω καποια στιγμη να κανω ταξιδακι αναψυχης στην ολλανδια
και να δοκιμασω οτι σερβιρεται!!
Απάντηση
[Εικόνα: 200_s.gif]

(οταν ειδα την φοτο  :d)
[font=Georgia][size=medium]“The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.” Big Grin Loveleaf[/size][/font]
Απάντηση
δεν ξερω αν φταιει το φως ..φλας ισως αλλα εμενα οι κρυσταλοι μου φαινονται πολυ γαλακτεροι θελανε και αλλο χρονο να μελωσουν....λεω εγω τωρα :d
καλοπιοτο
Απάντηση
δεν ξερω αν φταιει το φως ..φλας ισως αλλα εμενα οι κρυσταλοι μου φαινονται πολυ γαλακτεροι θελανε και αλλο χρονο να μελωσουν....λεω εγω τωρα :d
καλοπιοτο
Απάντηση
poupe ανέβασε στο photobucket που δεν έχει περιορισμό στο μέγεθος

τι απόδοση είχες απ το grow με τα led? πόσα watt είχες?

και φυσικά αναμένουμε smoke report μόλις κάνεις curing Smile
Απάντηση
θα ασχοληθω με το photobucket πιο μετα
εχω 128 watt τεντα .90×.50×1.60 εξαερισμος td silent 100/160
23/3 σκασανε σε γλαστρες κιτακια ετοιμα αγορασμενα απο ολλανδια
5 φυτα kit igrowcan.com
τα γλαστρακια ειναι χωρητικοτητας .80 lt ουτε ενα λιτρο δηλαδη το γλαστρακι
τωρα εμαι σε φαση στεγνωματος κρεμασμενο αναποδα σε κρεμαστρες μεσα στη ντουλαπα
αλλα δε νομιζω να προλαβω να κανω curing γιατι καθε μερα απο τις 6/6 και μετα ολο παω στη ντουλαπα
και ψειριζω τις κρεμαστρες και μετα καταλαβαινετε!!!!!!
Απάντηση
τελικα απο 4 φυτα νανους πηρα περιπου 30 γρ κατι λιγοτερο στεγνωμενο ζυγισμενο απο ζυγαρια ζαχαροπλαστικης
εχει μπει σε βαζα μετα απο 9 ημερες στεγνωματος σε ντουλαπα μεσα κρεμασμενο αναποδα
αλλα μεσα στα βαζα που το εβαλα εχει υγρασ 52% νομιζω το παραστεγνωσα
Απάντηση
καλόπιοτα εύχομαι
δεν κατάλαβα όμως, 30γρ * 4 φυτά ή 30 σύνολο;
Απάντηση
συνολο. ηταν νανακια φυτα σε γλαστρακια 0.8 lt
Απάντηση
βρε τα νανάκια... τώρα κατάλαβα
Απάντηση
εχεις καμια φωτογραφια απο την αναπτυξη τους;
Δεν ξέρω τίποτα.
Απάντηση
φωτο
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)