Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy Πανελ σε MDF με βασεις ε27 ,λεντ λαμπες
Τα ανεμιστηράκια που ακριβώς φυσάνε;Δεν έχω καταλάβει.
Απάντηση

ads by gr420info

(09-28-2017, 08:51 AM)pansek Έγραψε: Τα ανεμιστηράκια που ακριβώς φυσάνε;Δεν έχω καταλάβει.

ρουφανε την ζεστη απο  κατω πρως τα επάνω

υποθετικά τραβανε την θερμότητα που μενει στάσιμη γυρω απο της λάμπες
Leaf Leaf
Απάντηση
(09-29-2017, 05:06 AM)NLfanatic Έγραψε:
(09-28-2017, 03:38 AM)NeronaS Έγραψε: ναι ετσι για παραδιγμα θα ηταν καλυτερα!
στην παρουσα φαση  εχεις να πρωτινεις καποια αλλαγη?

Ναι, να φτιάξεις άλλο MDF Panel. Περισσότερη ταλαιπωρία αλλά θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα στο τέλος της σοδειάς.

Δες το και ως σχέδιο (στο περίπου) για να δεις το πόσο πολύ χασούρα έχεις στο κέντρο:
[Εικόνα: neronas2.jpg]

πολυ μεγαλη ταλαιπωρια για την ακριβια!
Leaf Leaf
Απάντηση
[Εικόνα: 20171001_052736.jpg]

image uploader

[Εικόνα: 20171001_052757.jpg]
Leaf Leaf
Απάντηση
καλύτερο με αυτά τα 6 στο κέντρο. Επίσης αν ξαναφτιάξεις η εμπνευστεί να φτιάξει κάποιος άλλος, χρησιμοποιήστε αυτά τα ντουί για να γλιτώσετε τις θερμοκόλλες (πιάνεις το mdf σα σάντουιτς με τις δυο ροδέλες που έχει το ντουι).
Απάντηση
(10-02-2017, 02:01 AM)CasaBonita Έγραψε: καλύτερο με αυτά τα 6 στο κέντρο. Επίσης αν ξαναφτιάξεις η εμπνευστεί να φτιάξει κάποιος άλλος, χρησιμοποιήστε αυτά τα ντουί για να γλιτώσετε τις θερμοκόλλες (πιάνεις το mdf σα σάντουιτς με τις δυο ροδέλες που έχει το ντουι).

οντως casa  τωρα μοιαζει να ειναι καλυτερο και στην μεση!

πολυ καλυτερο αυτο που δειχνεις και θα γινοτανε η δουλεια πολυ ποιο ευκολα με μικροτερο πυροτρυπανο 40 35 μμ , απλα το αναφερο αν καποιος τα διαβασει καποια στιγμη

αλλα θα εβγαινε παραπανο στα λευτα ειναι 35 ευρο μονο για τα ντουι , πχ για μενα δεν θα συμφερε που ηθελα πολλες βασεις! αλλα για καποιο πχ με 10 15 θα του ελεινε οντως τα χερια! απο το να πεδευεται μετα και με την θερμοκολα εκτος απο το να ανοιξει της τρυπες!

το μονο αρνητικο ας πουμε τωρα για μενα , ειναι πως θα καταλληγουν 4 καλωδια τροφοδοσιας απο το πανελ στο πολυμπριζο αντι για 3 που ειχα στο μυαλο  μου! μιρκο το κακο!  Big Grin Big Grin
Leaf Leaf
Απάντηση
το πανελ κρεμαστηκε , εβαλα για αρχη 6 λαμπες 6500κ 12 βατ η καθε μια...
το αναψα για καμια ωρα με αυτες δοκιμαστηκα...

[Εικόνα: 20171008_042506.jpg]

[Εικόνα: 20171008_053844.jpg]
Leaf Leaf
Απάντηση
Μετά από καιρό ήρθε η ώρα για μιαι μικρή αναβάθμιση, αρχικά είχε επάνω 47 και τώρα +27 ακόμα

[Εικόνα: KWCnuU5m.jpg]
Leaf Leaf
Απάντηση
Δώσε πόνο Νέρωνα Rolleyes
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
(08-17-2019, 06:56 AM)sig-p420 Έγραψε: Δώσε πόνο Νέρωνα  Rolleyes

Καλημέρα πάσα μου , καιρό έχω να δω νέα σου ελπίζω όλα να πάνε καλά.
Leaf Leaf
Απάντηση
Καλα ειμαι καρντάσι μου....γύρισα απο διακοπές...και ξεγεννάω τα κουκούτσια μου πρωι πρωι   Big Grin
Απάντηση
(08-17-2019, 07:16 AM)sig-p420 Έγραψε: Καλα ειμαι καρντάσι μου....γύρισα απο διακοπές...και ξεγεννάω τα κουκούτσια μου πρωι πρωι   Big Grin

Ελπίζω να απόλαυσατε της διακοπές σας.
Και να της χάρηκα τε όπως θέλατε.

Άντε με το καλό βάλε μπρος. Heart

Πόσο καιρό είσαι χωρίς κόρες?
Leaf Leaf
Απάντηση
Αν τις απόλαυσα λεει....σούπερ...καλύτερα απο ποτέ.....εκτός απο την καλη παρέα...βοήθησε πολυ το μαγικό φίλτρο  (Congo (ACE Seeds) Heart )

Σήμερα σκάει και το τελευταίο.... απο τα 6 Big Grin
Δεν εχω καιρό.....ειχα βάλει ενα NL ετσι για την χαρμανα...πριν 1-2 μίνες τέλειωσε
Απάντηση
Ωραίο πολύ το πάνελ κ ας Μν είναι εμφανισιακά τέλειο,καλή δουλειά μπράβο!!
Μαθημενοι να πονάμε για τα θέλω μας  Cool 
Απάντηση
(08-17-2019, 04:20 PM)AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Ωραίο πολύ το πάνελ κ ας Μν είναι εμφανισιακά τέλειο,καλή δουλειά μπράβο!!
Δουλειά να κάνει ,ένα μικρό χάος από καλώδια υπάρχει
Leaf Leaf
Απάντηση
Καλησπέρα σε όλους , νερονα πως ακριβώς κάνεις την συνδεσμολογεία ? ολα αυτα καταλήγουν σε μια μπριζα ή σε περισώτερες ? . Ευχατιστώ
Verba volant scripta manet.
Απάντηση
Ακριβώς αποδοτικό να είναι κ η εμφάνιση αργότερα διορθώνετε ;-) Εγώ φτιάχνω τώρα ένα κομμάτι από λεπτό ξύλο κ θέλω να βάλω πάνω 3 50ρηδες προβολείς που έχω κ έχει ακόμα μια τρύπα για ε27 ντούο..Εκεί θα μπει ένα από αυτά τα χταπόδια που μπαίνουν 3-4 λάμπες πάνω,υπολογίζω συνολικά να φτάνει τα 250 βατ κ λίγο παραπάνω..Θα είναι για τέντα 80χ80χ180..Πάντως μπράβο ξανά για την κατασκευή σου ;-)
Μαθημενοι να πονάμε για τα θέλω μας  Cool 
Απάντηση
Έχοντας περασει ενα γκρου απο την τελευταια αναβάθμιση , το μονο που εμενε πλεον ηταν να ανοιξω τρυπες σε ολο το mdf για να περναει ο αερας, καλιο αργα παρα ποτε.

Πλεον δεν μενει να κανω κατι αλλο ,εχει γινει σουρωτήρι.
[Εικόνα: 9bNsHvom.jpg][Εικόνα: l7peWzRm.jpg][Εικόνα: 3yKNQ0vm.jpg][Εικόνα: czWmE0vm.jpg]

Στην πρωτη σελιδα ,μπορειτε να δειτε πως ηταν στην αρχη. Rolleyes
Leaf Leaf
Απάντηση
Ετοιμο για απογειωση το εργαλειο φιλε αμα του βαλεις και ανεμιστηρακια.
Τουμπανο. Ποσα βγαζει?
Εχουμε παει τις Ε27 αλλου φιλε!!
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
ουρανο εχεις φτιαξει νε27ρωνα

βρηκα ωραιες αυτες τις ε27 λαμπες των 28 βατ . ξεχωριζει αρκετα το φως τους απο τις 15 αρες που ηδη εχω
Απάντηση
Οι λάμπες μου είναι μπερδεμένες
Έχω αρκετες 14 βαττ
Κάποιες 13 βατ
Και 10
Καλό θα ήταν να μπουν όλες 14 βαττ αλλά εκεί ξεφεύγει και ίσως το χάσω και με την θερμοκρασία
Είναι 74 ντουι αν δεν κάνω λάθος
Leaf Leaf
Απάντηση
Τούμπανο το πανελακι Νέρωνα... Smile
Η χρήση κάνναβης δεν είναι ένας ακόμη εθισμός. 
Είναι τρόπος ζωής.  Peace-and-love-033
Απάντηση
(12-04-2019, 07:22 PM)Φτωχός Γελαδάρης Έγραψε: Τούμπανο το πανελακι Νέρωνα... Smile
να σε καλά πάσα μου
Leaf Leaf
Απάντηση
Πολυ ομορφο το εκανες μπραβο!!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)