Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φτηνή/Ελαφριά βάση για συστάδα E27
(20-02-2018, 19:34 )mummra Έγραψε: ο ξύστρας φλερτάρει με την εσωτερική :-)

τα καπάκια να βγάλεις.

αγανάκτησε με το έξω.  Cool Cool
Απάντηση

ads by gr420info

εδώ που τα λέμε να κάνεις τον λοκατζή για να ποτίσεις και μια μέρα να γίνουν τροφή για κατσίκες δεν είναι ό,τι το καλύτερο.
Απάντηση
ναι ρε ! δυο μήνες veg με ήλιο και λαμπίτσες και μετά 2-3 μήνες στον ήλιο . ευκολάκι ! δεν ξαναβάζω έξω μέχρι να βρω την σούπερ ντούπερ καβάτζα .

πως τα βγάζετε τα ''καπάκια'' ; υπάρχει διαφορά ;
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
[Εικόνα: img_20180220_185123.jpg]
βάζω ένα μεγάλο και σκληρό μαχαίρι και δημιουργώ σαν μοχλό.

[Εικόνα: img_20180220_185217.jpg]

και κλακ είναι έτοιμο.ναι έχει μεγάλη διαφορά.
Απάντηση
(20-02-2018, 15:31 )ξύστρας Έγραψε: ωραία κατασκευή !

εγώ έφτιαξα πρόσφατα αυτό ,από μια πεταμένη σόμπα . χρησιμοποίησα τους διακόπτες  .έχω on -off  και 0 -1-2-3 .
θα το χρησιμοποιώ μόνο για veg και reveg .

[Εικόνα: img_20180220_142442_copy.jpg]

Hat off Clapping
αυτα ειναι,αμα ο ανθρωπος εχει φαντασια και πιανουν τα χερια του...
το ζωδιο μας ειναι,κι εμενα κατι τετοια μαρεσουν. :p :d
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
γεια σου ρε ξύστρα! καλά ξηγιέσαι, την καλύτερη δουλειά κάνεις! τη μία βαλίτσες όμως, την άλλη καλοριφέρ, το βλέπω το ψυγείο να το χάνει η γυναίκα σου ξαφνικά ένα βράδυ!! χεχε :d
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
χαχαχά ! στα σκουπίδια τα βρίσκω και τα τροποποιώ .
έχω βρει τρελά πράγματα πεταμένα . από υπολογιστές μέχρι μια κουζίνα miele που την χρησιμοποιώ τα 10 τελευταία χρόνια . πρόσφατα βρήκα ένα μεγάλο καρούλι με πλατιά ανακλαστική λωρίδα από ένα υλικό σαν μύλαρ . το είδα αφημένο δίπλα σε ένα κάδο και δεν πίστευα στα μάτια μου επειδή ήταν τεράστιο και καινούριο . ντύνω με αυτό ολόκληρο δωμάτιο !
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
(21-02-2018, 11:26 )ξύστρας Έγραψε: χαχαχά ! στα σκουπίδια τα βρίσκω και τα τροποποιώ .
έχω βρει τρελά πράγματα πεταμένα . από υπολογιστές μέχρι μια κουζίνα miele που την χρησιμοποιώ τα 10 τελευταία χρόνια  . πρόσφατα βρήκα ένα μεγάλο καρούλι  με πλατιά ανακλαστική  λωρίδα από ένα υλικό σαν μύλαρ .  το είδα αφημένο δίπλα σε ένα κάδο και δεν πίστευα στα μάτια μου επειδή ήταν τεράστιο και καινούριο . ντύνω με αυτό ολόκληρο δωμάτιο !

καμια φορα  στα σκουπίδια βρίσκεις θησαυρούς που ουτε το περίμενες ότι μπορεί να είναι σε κάποιο κάδο
Leaf Κυνηγά το όνειρο , τα περισσότερα μπορείς να τα καταφέρεις ακόμα και αν πιστεύεις πως είναι αδύνατον να συμβούν! Leaf

Μου φαινόταν δύσκολο να ξεκινήσω μια καλλιέργεια , όσο δύσκολο έμοιαζε τόσο εύκολο εξελίχθηκε στην πορεία με πράξη  προσπάθεια και επίμονη και το ποιο βασικό Η αφοσίωση σε αυτό που κάνεις...
Απάντηση
όσοι έχουν φτιάξει μια κατασκευή αλλά τα watt τους φαίνονται λίγα και το κόστος αντικατάστασης μεγαλύτερων
 λαμπών είναι μεγάλο,μπορούν να αγοράσουν αυτό και να αυξήσουν την ένταση.
Απάντηση
ρε παιδιά να ρωτήσω εγω, αν το συγκεκριμένο πανελακι μπορεί να σταθεί μονο του για τέντα 40χ40 χ1.60( 2 φυτά δλδ) η συμπληρωματικό ειναι;

γιατί φαίνεται το πιο εύκολο απο αυτά που ειδα στο φόρουμ και ψάχνομαι να αντικαταστήσω την hps 250 w που εχω.
Απάντηση
(08-03-2018, 14:15 )dahaka Έγραψε: ρε παιδιά να ρωτήσω εγω, αν το συγκεκριμένο πανελακι μπορεί να σταθεί μονο του για τέντα 40χ40 χ1.60( 2 φυτά δλδ) η συμπληρωματικό ειναι;

γιατί φαίνεται το πιο εύκολο απο αυτά που ειδα στο φόρουμ και ψάχνομαι να αντικαταστήσω την hps 250 w που εχω.

φυσικά και μπορει
αλλά θέλει πιο πολλές λάμπες
Leaf Κυνηγά το όνειρο , τα περισσότερα μπορείς να τα καταφέρεις ακόμα και αν πιστεύεις πως είναι αδύνατον να συμβούν! Leaf

Μου φαινόταν δύσκολο να ξεκινήσω μια καλλιέργεια , όσο δύσκολο έμοιαζε τόσο εύκολο εξελίχθηκε στην πορεία με πράξη  προσπάθεια και επίμονη και το ποιο βασικό Η αφοσίωση σε αυτό που κάνεις...
Απάντηση
με το μαραφετι που λεει o pansek τότε θα γίνει η δουλειά ..οκ θενκς . εδώ είμαστε όταν το πιάσω να το δούμε .
Απάντηση
οντως πολυ καλη δουλεια οι προεκτασεις. εγω τις εβαλα και διπλασιασα τα watt και δουλευουν μια χαρα, βεβαια τις πηρα απο ελλαδα στα 2€ το κομματι αλλα αξιζουν.
[Εικόνα: 28879785_1860221163996645_1138916277_o.jpg]
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
casa λινκ απο της λαμες λες να υπαρχει στο σιτε του μερλυν ?

Απάντηση
νέρωνα υπάρχει σίγουρα αλλά τρέχα γύρευε τώρα ... πρέπει να το δεις απο κοντά να το διαλέξεις γιατί έχει κάνα δυο τρια διαφορετικά ...ενα αλουμινένιο σατινέ απ οτι θυμάμαι, ενα πιο ασημί και κανα δυο σιδερένια.
i
edit: ελα εισαι τυχερός είχε ακόμα το αυτοκόλλητο με το barcode ενα ρετάλι που μου έμεινε : 4001116258084 (19.5x2.0mm alfer)
Απάντηση
(18-03-2018, 13:16 )casabonita Έγραψε: νέρωνα υπάρχει σίγουρα αλλά τρέχα γύρευε τώρα ... πρέπει να το δεις απο κοντά να το διαλέξεις γιατί έχει κάνα δυο τρια διαφορετικά ...ενα αλουμινένιο σατινέ απ οτι θυμάμαι, ενα πιο ασημί και κανα δυο σιδερένια.
i
edit: ελα εισαι τυχερός είχε ακόμα το αυτοκόλλητο με το barcode ενα ρετάλι που μου έμεινε : 4001116258084 (19.5x2.0mm alfer)

χεχεχε είσαι θεός  :d

Απάντηση
ορίστε συνταγή για τα πρώτα βήματα με μικρό budget ... 1.5€ η κάθε ε27 (9-10w), 35€ το φίλτρο άνθρακα, 15€ ο εξαερισμός και όσο βγήκε η κατασκευή της βάσης δε θυμάμαι ... και ενα αυτοματάκι στη ντουλάπα.

[Εικόνα: img_4596.jpg] [Εικόνα: img_4595.jpg]
Απάντηση
(23-03-2018, 10:06 )casabonita Έγραψε: ορίστε συνταγή για τα πρώτα βήματα με μικρό budget ... 1.5€ η κάθε ε27 (9-10w), 35€ το φίλτρο άνθρακα, 15€ ο εξαερισμός και όσο βγήκε η κατασκευή της βάσης δε θυμάμαι ... και ενα αυτοματάκι στη ντουλάπα.

[Εικόνα: img_4596.jpg] [Εικόνα: img_4595.jpg]

αυτά είναι!!
Hat off Hat off
μπράβε φίλε!!
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
τι έχεις κάνει εκεί ρε τρελέ.ντουλάπι για ψεξασματα είναι αυτο? κάνει δουλειά ο εξαερισμό ς?
Απάντηση
Σύναψη: ψεξασματα 
τι θα πει αυτό;
Απάντηση
ψεκασματα ντεεεε... Wink :p
μαλλον εννοει τον υγραντηρα.
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
χαχ ναι ψεκασματα . εννοώ αν είναι ντουλάπι μονο για σπορια:p
Απάντηση
ενδιαφέρομαι να φτιάξω και εγώ ένα τέτοιο πανελακι.
τι είδους λάμπες πρέπει να πάρω εννοώ ψυχρού ή ζεστού φωτός?
Απάντηση
(19-09-2018, 16:27 )hey_rasta Έγραψε: ενδιαφέρομαι να φτιάξω και εγώ ένα τέτοιο πανελακι.
τι είδους λάμπες πρέπει να πάρω εννοώ ψυχρού ή ζεστού φωτός?

50% 4000κ - 50% 3000κ...ή 40-60...εξαρτάτε τι θες
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
καλησπέρα θα μπορούσαμε να βάλουμε κάτι για ψύξη για της λάμπες(αν ναι τι?) ή είναι αχρείαστο?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)