Αξιολόγηση Θέματος:
  • 4 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astir Helios 64w(x2) + Bubblicious Fem(x2) + Landrace(x1) = Jungle !!
Όχι luke καταλαβαίνω τι λες. Οι μετρήσεις είναι με κλαδιά / φύλλα και μετά τριμμαρισμενα. Τα έγραψα καθαρά για εγκυκλοπαιδικούς λογους και εννοειτε πως κάθε φυτό έχει τα δικά του χαρακτηριστικά και αντιδρά διαφορετικά στις τεχνικές. Και άσχετο, τα στεγνωνω σε χώρο με υγρασία 62% με έναν ανεμιστήρα για ανακύκλωση αέρα. είναι οκ ?
Ρε όταν έχω κέφια.. "Κάνω Παπάδες" σου λέω !
Απάντηση

ads by gr420info

Ολα καλα , λιγο κατεβασε την υγρασια , και ο ανεμιστιρας θα σου το στεγνωσει πολυ γρηγορα ,
Απάντηση
Η υγρασία λίγο δύσκολο να κατέβει γιατι είναι σταθερή σε αυτόν τον χώρο Big Grin
Η θερμοκρασία είναι απο 20-25 και η υγρασία 55-60.
Ο ανεμιστήρας δεν τα χτυπάει απευθείας για να μην τα στεγνώσει.
Τον έβαλα μόνο για ανακύκωση αέρα.
Ελπίζω να είναι καλα με αυτα τα δεδομένα
Απάντηση
Όταν τελειώσουν οι βουτιές πες μια και πόσο βγήκε στεγνό να δούμε τι απόδοση έπιασες. Αν και σε βλέπω από Σεπτέμβρη πάλι να ξαναμπαίνεις Big Grin
Απάντηση
Lol Luke το μόνο σίγουρο είναι ότι τον Σεπτέμβρη σίγουρα θα ξαναμπω μιας και το μικρόβιο μπήκε για τα καλά !! Report παραλίας λοιπόν.. Smile
Τα κορίτσια στεγνωσαν αργά και σταθερά σε 8 περίπου μέρες σε δωμάτιο 25C και υγρασία 62-65%. Πριν μπουν στα βάζα τα ζυγισα και τα νούμερα είναι τα εξής. Sativa περίπου 60 γρ . Μόλις το καθαρισα από τα κοτσάνια πήρα καθαρή φούντα περίπου 25γρ. Τα 2 bubblicious συνολικά ήταν περίπου 150-160 γρ. Μόλις καθαρισα τα κοτσάνια πήρα περίπου 90-100 γρ καθαρη φουντα. Δεν ξερω αν ειναι πολλα η λιγα αλλα γενικά γεμισα 3 βάζα (ενα απο καθε φυτο)του λίτρου και είμαι πανευτυχής !! Ή sativa ή οποία ερμαφροδιτισε , στρεσαριστικε λογω θερμοκρασιας και έπαθε τα πάνδεινα είχε μεν μικρή ποσότητα καθαρής Φούντας αλλά είναι πύραυλος. Αυτά και από Σεπτέβριο ακόμη καλύτερα. Καλο καλοκαίρι !!
Απάντηση
watt κ γραμμαριο δηλαδή..
άρχοντας
Απάντηση
μπραβο ρε παλικαρε zabou!!με εχεις κανει να αλλλαξω γνωμη κιολλας οχι οτι!! δεν το πιστευα αλλα ετρωγα το παραμυθι με τα watt.μετα απο ποσες ωρες ψαξιμο καταλαβα οτι δεν παιζουν ρολο τοσο τα watt αλλα τα φασματα! στα led(τοσα χρονια hps δουλευα)!η cultilite εχει κατι φασματα που εψαξα που ειναι λιγο παραπανησια και αχρηστα..οποτε εκει χανονται και τα watt.καπως ετσιτ ο καταλαβα...περιμενω να ξημερωσει να δοσω ακυρο πριν προλαβουν και την στειλουν...με εχεις καραψισει να δω με ενα αστιρ 4φυτακια ...πως θα παει...respect!
Απάντηση
Αυτο το ημερολόγιο του zambou ενέπνευσε πολλους...
Απάντηση
Thx για τα καλά λόγια. Χαίρομαι όταν βλέπω πως σε κάποιους φάνηκε χρήσιμο το grow report μου. Keep it up !
Απάντηση
zabou to grow σου με αλαξε γνωμη!!! ναι!!! για μια αστηρ 64 ...και οχι για τη cultilite 150!!!!πρωι πρωι προλαβα να την ακυροσω πριν την στειλουν!!!
Απάντηση
ganja καλη αρχή και απο εμένα και καλά αποτελέσματα !! Πωπώ, βλέπω τον χειμώνα να μην προλαβαίνουμε να διαβάζουμε grows! Άντε, καλές αρχές παιδιά!
Απάντηση
εχει να γίνει χαμός! Big Grin
Απάντηση
ευχαριστω ολλα τα παιδια που με βοηθισααν να μην πεταξω τα λεφτα μ......σε discoballa 150 watt!!!(*_**)!
Απάντηση
zabou 50*60*1*20 ειναι το box;;;χωρις φιλτρο ανθρακα το εβγαλες;;(ααα και 1 αστηρ 64 για τι χωρο συνισταται,,,)
Απάντηση
Το box έιναι 50*60*1,20.
Με φίλτρο άνθρακα, κανονικά.
Όσον αφορά τον χώρο νομίζω ότι 1 panel σε καλύπτει για 0,50*060 χώρο ( 0,30τμ ) τουλάχιστον στην αναπτυξη.
Άποψη μου είναι ότι ξεκινάς με 1 Panel και κάπου στην πορεία βλπέπεις αν χρειάζεσαι συμπληωματικό φώς για την ανθοφορία ( προσθέτοντας κάποια cfl λέω εγώ ) και βλέπεις για επόμενο grow αν θα προσθέσεις άλλο panel.
Απάντηση
όχι cfl... καλύτερα το πιο μαπα πανελ....
Απάντηση
με εχει ψισει η ιδεα να κολισω στο μελλον( 50*60*1.40) αλλα 2 ασλ 24 ςαττ αστιρ..ενα δεξια ενα αριστερα..γενικoυ φασματος..εκτος και αν προκυψει κανα καλο μεροκαματακι απο καμια δουλια...αλλο ενα αστιρ helios!!να σας ρωτισω προτινεται καποι φτηνο-και σχετικα να κανει δουλιτσαεξαερισμο και φιλτρο ανθρακα;;;...με 180-220 m3/h δεν θα εχω προβλημα πιστευω...τι λεται;;;
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)