Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ανανεωμένος οδηγός για Advanced Nutrients και coco
οπως γραφει και ο τιτλος, αυτες τις ημερες μου στειλανε 2 pdfs απο την advanced που απευθυνονται σε κοσμο ο οποιος παιζει με coco (οσοι εχουν κανει subscribe στο mailing list τους θα το εχουνε λαβει επεισης)

εχουνε μειωμενες δοσολογιες και αλαγμενες σειρες, οσοι ασχολειστε με αυτους ριξτε το μια ματια  Shy

αναπτυξη

https://cdn.maropost.com/pro/uploads/acc...i_coco.pdf

ανθοφορία

https://cdn.maropost.com/pro/uploads/acc...i_coco.pdf

μου κανει εντυπωση το bud candy που το βαλανε απο την αναπτυξη, μεχρι παλιοτερα ηξερα οτι αυτο εμπαινε στην ανθοφορια, τωρα δε ξερω για ποιο λογο το δειχνουν ετσι
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση

ads by gr420info

στην ανθιση ας πουμε λεει:
1η βδομαδα 3ml/l απο τις βασεις..
στο συνολο η μεμονωμενα;

σκεφτηκα πως αν ειναι στο συνολο τοτε το προγραμμα ειναι νορμαλ,καπως... Rolleyes
αν κι εγω ξεκιναω απο μισο μλ,οι πιο "αδιστακτοι" (σαν και του λογου σου) το φορτωνουν...αρα;!

και το big bud αν και το παλιο το εχει 3 φορες,αν θυμαμαι καλα,εδω το χουν 6!χμ..!

ωραιο προγραμματακι..... Smile

παιζει να το δουλεψω τωρα που ειμαι στα ανθισματα κι ειναι κι αρχη.... Smoke3
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
εχετε υποψη οτι τα προγραμματα οι εταιριες τα βγαζουν εχοντας αναφορα συγκεκριμενο grow setup. σε ενα τετραγωνικο, με 1000watt φως, co2, σωστο ph και ιδανικες συνθηκες υγρασιας θερμοκρασιας,
grow with the flow
Απάντηση
το b-52 το σταματάει πολύ γρήγορα στην ανθοφορία...μάλλον για να ελέγξει το άζωτο...
και βάζει το cal-mag στάνταρ σε όλη την ανθοφορία  

[Εικόνα: 2017_10_22_205029.png][Εικόνα: 2017_10_22_204943.png]
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
το b-52 είναι βιταμίνη β για την ρίζα όταν είναι μικρό για να απλώσει το ριζικό σύστημα πιο γρήγορα και πιο καλά, δεν έχει λόγο να χρησιμοποιηθεί παραπέρα σε ανεπτυγμένη σωστά ρίζα. την ίδια δουλειά με το first feed  κάνει, τουλάχιστον έτσι μου είπαν..
επίσης το cal-mag δεν το χρειάζονται όλα τα φυτά σε ποσότητα... οι ίντικες  το θέλουν πιο πολύ από τις σατίβες, ένα υβρίδιο strain μπορεί να θέλει και περισσότερο από ίντικα, όχι όλα τα υβρίδια όμως...
Απάντηση
(10-22-2017, 09:01 PM)mummra Έγραψε: το b-52 είναι βιταμίνη β για την ρίζα όταν είναι μικρό για να απλώσει το ριζικό σύστημα πιο γρήγορα και πιο καλά, δεν έχει λόγο να χρησιμοποιηθεί παραπέρα σε ανεπτυγμένη σωστά ρίζα. την ίδια δουλειά με το first feed  κάνει, τουλάχιστον έτσι μου είπαν..
επίσης το cal-mag δεν το χρειάζονται όλα τα φυτά σε ποσότητα... οι ίντικες  το θέλουν πιο πολύ από τις σατίβες, ένα υβρίδιο strain μπορεί να θέλει και περισσότερο από ίντικα, όχι όλα τα υβρίδια όμως...

[Εικόνα: 2015_09_07_010913.png]

οι ίδιοι σε αλλον πίνακα το έχουν μέχρι τέλους Rolleyes
Απάντηση
ναι, είναι ο παλιός αναθεώρησαν από ότι γράφει ο τρομπέτας.
Απάντηση
οποτε εβαλα στο προγραμα μου το cal/mag σταθερα ειχα θεματα.
το γαμηδι παει στο θεο το ec
ειδικα με 2ml/l το παει τοσο ψηλα που μετα δεν ριχνεις αρκετο λιπασμα απο τις βασεις σου (αλλιως τα νουμερα ec που θα δεις απλα θα σε τρομαξουν) και αρχιζουν τα θεματα..
σε γενικες γραμμες ειναι μονο για διορθωση προβληματων αλλα οκ ο καθενας με τα γουστα του.
για το voodoo juice
συμφωνω και εγω μαζι τους καθως αρκετοι το σταματουσαν οταν γυριζαν τα φωτα ξεχνωντας οτι το φυτο τους τις επομενες 2-3 εβδομαδες θα τα δωσει ολα για ολα..
για το bud candy μαλλον εχουν πολυ stock και ηρθε η ωρα να ξεστοκαρει αλλιως δεν το καταλαβαινω??!!
οξω  πουστη απ την παραγκα...
Απάντηση
άμα βάλεις μέσα σε ένα λίτρο ολα αυτά που λέει...και βουτήξεις μέσα  το ecομετρο.....θα καεί και αυτό  :d :d
Απάντηση
χααχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχααχχααχ
Απάντηση
το πρόγραμμα είναι αναθεωρημένο για coco.. οπού παρατηρούνται πιο συχνές ελλείψεις σε ασβέστιο γι αυτό και η πιο συχνή προσθήκη του cal-mag..
to b-52 είναι για όλο τον κύκλο του φυτού.. οχι μόνο για τη ριζοβολιά.. η β1 θα βοηθήσει στην ανάπτυξη των ριζών αλλά το σύμπλεγμα των β παίζουν ρόλο και σε άλλες διεργασίες.. οπου όταν θα συνδυαστούν με τις ιδανικές συνθήκες που λεει ο deefun θα λειτουργήσουν υπερ του φυτου..
πχ σε έντονο φωτισμό (που το επιδιώκουμε) "χάνεται" το φολικό οξύ πιο εύκολα.. οπότε του παρέχουμε επιπλέον για να μπορεί να ρυθμίσει το μεταβολισμό του
είναι επίσης πολύ καλό αντι-στρεσογόνο για μεταφυτεύσεις, κλώνους κτλ..

και *tip έμμεσο του προγράμματος.. το σταμάτημα του στις 1-2 πρώτες βδομάδες ανθοφορίας.. που το "σπρώχνει" να ανθίσει
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)