Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 4.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To Kief του φτωχου
Big Grin 
καλημερα σε ολους

μηνες τωρα μαζευα τα κλαδια απο της φουντες που καπνιζα , εβαλα μια σιτα με μονοτηκη στο στομιο του βαζου , εβαλα μερικα κερματα μεσα και για κανα 15 λεπτο το κουναγα , μετα το περασα δυο φορες απο την σιτα του σπαστη πιστευω ηθελε και μια ακομη αλλα βαρεθηκα και το παρατησα 

οτι εμεινε επανω στην σιτα το πεταξα...  :p

[Εικόνα: 20171026_1_4.jpg]
[Εικόνα: 20171026_1_3.jpg]

πρωτο χερι
[Εικόνα: 20171026_1_5.jpg]

δευτερο χερι
[Εικόνα: 20171026_1_1.jpg]
[Εικόνα: 20171026_1_7.jpg]
Leaf Κυνηγά το όνειρο , τα περισσότερα μπορείς να τα καταφέρεις ακόμα και αν πιστεύεις πως είναι αδύνατον να συμβούν! Leaf

Μου φαινόταν δύσκολο να ξεκινήσω μια καλλιέργεια , όσο δύσκολο έμοιαζε τόσο εύκολο εξελίχθηκε στην πορεία με πράξη  προσπάθεια και επίμονη και το ποιο βασικό Η αφοσίωση σε αυτό που κάνεις...

Απάντηση

ads by gr420info

μια χαρά νερονα! αρκετό έβγαλε απ ότι φαίνεται,σούπερ!
 Tongue 
Απάντηση
(10-26-2017, 01:12 PM)doukas1978 Έγραψε: μια χαρά νερονα! αρκετό έβγαλε απ ότι φαίνεται,σούπερ!

ναι φιλε δεν το περιμενα να βγλαει τόσο... καλα ηταν
Leaf Κυνηγά το όνειρο , τα περισσότερα μπορείς να τα καταφέρεις ακόμα και αν πιστεύεις πως είναι αδύνατον να συμβούν! Leaf

Μου φαινόταν δύσκολο να ξεκινήσω μια καλλιέργεια , όσο δύσκολο έμοιαζε τόσο εύκολο εξελίχθηκε στην πορεία με πράξη  προσπάθεια και επίμονη και το ποιο βασικό Η αφοσίωση σε αυτό που κάνεις...

Απάντηση
καλη φαση,θα το δοκιμασω
Απάντηση
μια ερώτηση φίλε μου μετά το κόσκινισμά τι διαδικασία κανεις
Για μένα πότε δεν ήταν παράνομη.
Απάντηση
η κατάψυξη επίσης βοηθάει γενικά :
https://www.youtube.com/watch?v=7hkgtcagsi0
Απάντηση
είσαι τεράστιος φίλε!!!! :d
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
κατι κλαδια που εχω , εμενα μου ηρθε να τα βαλω σε ενα γουδι :d
κατι εβγαλαν .
Απάντηση
αφού βγάλω την σκονη μετά την περναω από την σίτα του σπαστη

θέλει καλό κούνημα και μερικά κέρματα μέσα στο βαζο

Απάντηση
παιδια εβαλα μπολικο kief απο 4 διαφορετικα στρεην σε σπιτικο τσιπουρο που φερανε στον αδερφο με γλυκανισσο ..η ιδεα δικια του !!! σε 500 ml το βαλαμε ..το χει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο ; η καμια πατατα θα κανουμε αμα το δοκιμασουμε; να πω οτι το kief ειναι μαζεμενο απο φιλτρα του καφε που ειχαμε κανει λαδι με ισοπροπυλικη αλκοολη !!
Απάντηση
(11-14-2018, 02:28 PM)sofaki Έγραψε: παιδια εβαλα μπολικο kief απο 4 διαφορετικα στρεην  σε σπιτικο τσιπουρο που φερανε  στον αδερφο με γλυκανισσο ..η ιδεα δικια του !!! σε 500 ml το βαλαμε  ..το χει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο ; η καμια πατατα θα κανουμε αμα το δοκιμασουμε; να πω οτι το kief ειναι μαζεμενο απο φιλτρα του καφε που ειχαμε κανει λαδι με ισοπροπυλικη αλκοολη !!

τα παιχνίδια με τσιπουρα/ρακή και φούντα είναι λατρεμένη συνήθεια.

μπορείς να ακολουθήσεις τη διαδικασία για το λάδι και αντί για οινοπνεύματα κάκιστης ποιότητας να χρησιμοποιήσεις ρακή. σου δίνει 2 επιλογές που θα λατρέψεις. και λαδακι θα μαζέψεις (και κιφ στο φίλτρο) αν το θες. αλλά αν το αφήσεις το λάδι μέσα στη ρακή, μπορείς να φτιάξεις ένα καταπληκτικό λικερακι, που θα είναι μεν σκουρο σε χρώμα αλλά και φοβερά εύγευστο και θα λατρέψεις τα σφηνάκια του και είναι και φοβερά διακριτικό για πολλές κοινωνικές εκδηλώσεις -  ισχύει το εικοσαλεπτο που κάνουν όλα τα φαγώσιμα να σε πιάσουν, ανά σφηνάκι (σφηνάκι = διφυλλο).
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)