Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φαινότυπος ή Ανωμαλία
καλησπέρα ξανά φίλοι καλλιεργητές,
μετά από πολύ ιδρώτα, άγχος και απρόοπτα τα κορίτσια μου ζουν (2 auto ultimate από duch passion)...και βασιλεύουν νομίζω!η ποικιλία όντως είναι πολύ ανθεκτική και εύκολη για έναν άπειρο όπως εγώ και θα την πρότεινα σε όλους σας!το θέμα μου είναι πως υπάρχει μία διαφορά στα δύο μου φυτά...το ένα σταμάτησε την κάθετη ανάπτυξη μόλις μπήκε στην φάση της προ άνθισης και δένει παπά κάτι που δεν θα έπρεπε να γίνει σύμφωνα με ότι έχω διαβάσει!δεν του άλλαξα περιβάλλον,φως ή λίπασμα...ξέρει κανείς τι παίζει;
εχθές σταμάτησε και το δεύτερο την ανάπτυξη διότι του άλλαξα τα λιπάσματα σε bloom...διαφορά ύψους: φυτό 1 100cm. φυτό 2 55 cm....
Απάντηση

ads by gr420info

διαφορετικοί φαινότυποι..
Απάντηση
λίγο στα εκατοστά τα έχασα .. αλλά είναι ο φαινότυπος . κάποιο θα το πιεις ποιο γρήγορα
Απάντηση
διαφορά ύψους εννοώ...το 1 που σταμάτησε την κάθετη ανάπτυξη στην προ άνθιση είναι 55 και το άλλο που συνέχισε μέχρι και την πρώτη βδομάδα προ άνθισης είναι 100!! αν φαντάζομαι σωστά, λογικά πρέπει να συμπεριφερθώ διαφορετικά στο κάθε φυτό απο εδώ και πέρα, διότι το ένα θα κοπεί γρηγορότερα;;;;
Απάντηση
ακριβώς
Απάντηση
το φυτό που θα κοπεί νωρίτερα άρχισε να σκουραίνει τις τριχίτσες του όμως παρατηρώ ότι κιτρινίζουν τα fan leaves του!μερικά ήδη νομίζω ξεραίνονται ...καμία ιδέα;
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)