Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NFT Νεο στησιμο - Αποριες
καλησπερα στην ομαδα. εχω αρχισει να αγοραζω τα κομματια του παζλ που χρειαζεται για να στησω ενα υδροπονικο συστημα. αρχικα να πω οτι ο χωρος μου ειναι 1,2μ χ 1,2μ και υψος 2,1μ. ο φωτισμος θα ειναι μια sunmaster hps 600w dual spectrum με το κατοπτρο της και ο εξαερισμος 220-270μ3/ωρα με το φιλτρο ανθρακα αντιστοιχης αποδοσης. ph & ec meters ειναι στον δρομο, οπως επισης οι ρυθμιστες ph. tα λιπασματα θα ειναι της canna, aquavega ,aquaflores, canazym, 
canaboost και canarisotonic.
το υδροπονικο συστημα θα ειναι το gt424 nft με χωριτικοτητα 40 λιτρα νερου. 
οι πρωτη απορια που εχω αφορα τις αεροπετρες και την αντλια αερα. για 40 λιτρα νερου ποσες αεροπετρες και ποσα λιτρα ανα ωρα αερα χρειαζεται;
απο τα ανωθεν λειπει κατι που θα πρεπει να εχω;
Απάντηση

ads by gr420info

ntf τι εννοεις δυο κουβαδες συνδεδεμενους σε ενα κεντρικο ντεποζιτο; ποσα λιτρα σκεφτεσαι να ειναι το εξωτερικο ντεποζιτο;

εχει ενα θρεντ του μπαζ που τα αναλυει ολα αυτα με πολυ λεπτομερεια. παρε την τρομπα που ειναι για 4 πετρες και ριξε δυο πετρες σε καθε κουβα αν ξεπερνας το μπατζετ σου και μια απλη τρομπα να παρεις για αρχη θα εισαι μια χαρα μεχρι να μαθεις το συστημα.
Απάντηση
[quote="growcannabis" pid='93568' dateline='1509885967']
ntf τι εννοεις δυο κουβαδες συνδεδεμενους σε ενα κεντρικο ντεποζιτο; ποσα λιτρα σκεφτεσαι να ειναι το εξωτερικο ντεποζιτο;

ενα κεντρικο ντεποζιτο υπαρχει χωριτικοτητας 40 λιτρων
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)