Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ασφαλεια Διαδυκτιο
Παιδια θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα περι ασφαλειας...εφοσον τιποτα δεν κρυβεται απο το  διαδυκτιο και εμεις ειμαστε στην επιφανεια του διαδυκτιου οι απλοι χρηστες του ιντερνετ..τα παντα παρακολουθουνται ...ποσο μαλλον που το φορουμ ειναι δημοσιο και το βλεπει ο οποιοσδηποτε..ερωτηση για αυτους που ξερουν κατι παραπανω ..θα μπορουσαν μεσω του gr420 να σε συλλαβουν(ενταλμα και λοιπες διαδικασιες να μπουν στο σπιτι σου) επειδη ο ταδε χρηστης γραφει στο gr420foroum και ποσταρει φωτο στα θεματα  ημερολογιο κανναβης; παραδειγμα κανω
Απάντηση

ads by gr420info

σοφακι στην κατηγορια που ανοιξες το θεμα λιγο πιο κατω αν δεις εχει θεματα σαν το δικο σου..
οπως αυτο:
https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=1498
κι αυτο:
https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=2540
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
(12-07-2017, 10:21 PM)CatAek Έγραψε: σοφακι στην κατηγορια που ανοιξες το θεμα λιγο πιο κατω αν δεις εχει θεματα σαν το δικο σου..
οπως αυτο:
https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=1498
κι αυτο:
https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=2540
Σε ευχαριστω πολυ!!! θα τα διαβασω
Απάντηση
Θες μια συντομη απαντηση;

Οχι δεν μπορουν. Που να χτυπανε τον κωλο τους κατω. Σε καμια περιπτωση. Στα ονειρα τους. Στις φαντασιωσεις τους...Μπορω να συνεχισω ποιητικα αλλα ειναι πρωι και δεν ηπια καφε ακομα lol. Το φορουμ εχει εδρα Ολλανδικη εταιρια σπορων και ειναι 100% νομιμο εκει. Φορους σε Ολλανδικο δημοσιο κλπ.. (gr420 e-shop)

Το μονο ομως που μπορουν να κανουν και πρεπει να εχεις το νου σου. ειναι να σε ψαρεψουν μεσα απο το φορουμ, και γι αυτο θελει προσοχη τι λεμε και τι πληροφοριες ανταλασουμε μεταξυ μας (report τον πουστη). Αλλα μεχρι εκει πανε, και αμα τους παρουμε χαμπαρι πεφτουν bans αλλα δεν ειναι αρκετα γιατι ξαναρχονται
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(12-08-2017, 12:45 PM)trompetas Έγραψε: Το μονο ομως που μπορουν να κανουν και πρεπει να εχεις το νου σου. ειναι να σε ψαρεψουν μεσα απο το φορουμ, και γι αυτο θελει προσοχη τι λεμε και τι πληροφοριες ανταλασουμε μεταξυ μας. Αλλα μεχρι εκει πανε, και αμα τους παρουμε χαμπαρι πεφτουν bans αλλα δεν ειναι αρκετα γιατι ξαναρχονται

μπορείς να αναφέρεις ένα σχετικό παράδειγμα; να ξέρουμε δλδ πως προσπαθούν και σε σχέση με τι να κάνουν ψάρεμα;
grow with the flow
Απάντηση
Παραδειγμα : Κανει λογαριασμο καποιος και επιδιωκει συνεχως ραντεβου με καποιο τροπο μεσα απο τα ποστς, αμα καταφερουν και φτασουν τα 50 χωρις να τους χαμπαριασει κανενας ποσταροντας βλακειες απο δω κ απο κει (και ετσι πιανονται) μετα αρχιζουν στελνουν pm απο δω κ απο κει συνεχιζοντας ετσι την ηλιθια τακτικη τους. Βεβαια οι αναφορες που κανετε κατα καιρους εχουν προλαβει καταστασεις οποτε το τονιζω οταν βλεπετε καποιο υποπτο post, πρεπει να το αναφερετε...
Κυριως αυτο κανουν, κατι πιο εξυπνο απο μεριας τους δεν εχουμε διαπιστωσει, τουλαχιστον οχι ακομα γιατι ποτε δε ξερεις  Tongue Και οταν καποιος νεος μπαινει και ποσταρει πολλα ασχετα μπαινει στο ματι του staff για αρκετο καιρο. Κανενας δε περναει απαρατηρητος, ειδικα οι καινουργιοι

Αλλα για ενα να ειστε σιγουροι/ες, για καθε 1 βημα τους που κανουν μπροστα, εμεις κανουμε 10
Απάντηση
Προσοχή μεγάλη χρειάζεται με το διαδίκτυο.
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση του διαχειριστή μας !
Απάντηση
εγω νομίζω οτι τους υποτιμάτε και δε πρέπει .. δεν είναι δύσκολο να διεισδύσει κάποιος στην "παρέα" και να κερδίσει την εμπιστοσύνη για ενα ραντεβού για καφέ η ενα ομαδικό meeting. Ενα ημερολόγιο να ξεκινήσει και να αφιερώνει κανα 2 ώρες τη μερα στο φόρουμ γράφοντας για κουκλάρες φαγάκια και καρδούλες Heart σας έχει κερδίσει.

Στις αγγελίες τωρα, είναι λάθος να πρέπει να είσαι μέλος με >50 κλπ για να μπορείς να απαντήσεις και να δημοσιεύσεις και γενικά να έρθεις σε επαφή για να κάνεις μια αγοραπωλησία. Κάποιος με Χ grow στην πλάτη και ενεργή συμμετοχή θα θέλει να ρισκάρει συνάντηση ή να δώσει στοιχεία για συναλλαγή ..ή θα προτιμήσει να φανεί σαν ανώνυμος πωλητής χωρίς ιστορικό ? Για think about it ...
Απάντηση
Bonita αυτο που λες οντως μπορει να συμβει, αλλα στην περιπτωση μας δεν εχει γινει, τουλαχιστον οχι ακομα, και η κοινοτητα αυτη τρεχει κοντα μια δεκαετια τωρα (αν υπολογισουμε και το παλιο 420.gr)

Τωρα οσο για τις αγγελιες...ειναι ενας γκριζος τομεας ισχυει, και γι αυτο τονιζουμε οτι οτιδηποτε κανετε εκει μεσα ειναι αποκλειστικα με δικη σας ευθυνη, δεν μπορουμε να παρεχουμε μεγαλυτερη ασφαλεια απο αυτην, αυτο που κανει το φορουμ ειναι να σου παρεχει απλως τον τροπο η τη δυνατοτητα, εαν θελεις , να ανταλλαξεις τους εξοπλισμους. Δε σε αναγκαζει κανενας ομως να το κανεις. Tongue Μπορεις καλλιστα να το αγνοησεις εντελως αυτο το κοματι και να μενεις στις συζητησεις για την καλλιεργεια ημερολογια κλπ.
Απάντηση
Και ολα αυτα γιατι να τα κανουν ρε παιδια?
Για να πιασουν εμενα και εσενα με μια τεντα 60x60 με 4 φυτα μεσα?
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
(12-08-2017, 01:46 PM)tilansia Έγραψε: Και ολα αυτα γιατι να τα κανουν ρε παιδια?
Για να πιασουν εμενα και εσενα με μια τεντα 60x60 με 4 φυτα μεσα?

Λόγο που παίρνει bonus ο κάθε ασφαλίτης στην μισθοδοσία του η οποία είναι 1.250€ του μήνα η οποία είναι σταθερή σήμερα από κάθε ανόητο κ αφελή σαν εμάς.
Αν πιάσει κ μεγάλο εμπόριο θα πάρει κ ένα τιμητικό αστεράκι από την υπηρεσία του ...
Απάντηση
εγώ πάντως μήνυμα σαν το "Hey! New here. Help a fellow stoner lady out 2nite?" έχω να λάβω απο τότε που ήμουν φυντανάκιας... ίσως τα στέλνουν στους νέους του φόρουμ. Αυτοί πρέπει να προσέχουν πιο πολύ.
Legalize Marinana!
Απάντηση
καλά έχουν μπει κανα δυο που δηλώνουν δημόσια οτι θα θελαν να δοκιμάσουν πετώντας υπονοούμενα οτι θα ψώνιζαν αμα είχαν τη δυνατότητα ..που θα μπορούσε να΄ναι ψάρεμα..

Στο ICMAG πάντως έχει βγει ενας και περιγράφει το τράβηγμα του με φυλάκιση κλπ και ισχυρίζεται οτι ολα ξεκίνησαν απο μια μαλακία που έγραψε.
Η ιστορία του: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?p=8125106
Η μαλακία του: https://www.icmag.com/ic/showpost.php?p=...stcount=95

Τώρα οι θαμώνες του icmag δεν τον πιστεύουν και λένε ότι είναι τρόλ ... τα συμπεράσματα δικά σας.
Απάντηση
χμμ... θαμώνες , icmag... πρώτα διάλεξε ένα απ τα δύο

με λίγα λόγια ο τύπος λέει οτι τον δέσανε επειδή ανακοίνωσε στο περίπου οτι θα πουλάει χόρτο σε μαθητές (ή κάτι τέτοιο γιατί γράφει σε γαμημένα greeklish κ δεν κατάλαβα περισσότερα)

cool story bro
Legalize Marinana!
Απάντηση
θενκιου ρε τρομπετα ..χθες ειχα πολυ αγχος(αφου εστειλα μεηλ να μου διαγραψετε τον λογαριασμο) για αυτο και ανοιξα αυτο το θεμα επειδη ποσταρα σε αλλο θεμα χθες προβληματα με τα φυτα και εστειλα και φωτος ...για αυτο αγχωθηκα πολυ μετα...ευχαριστω και τα υπολοιπα παιδια για τις απαντησεις τους
Απάντηση
Ολοι εχουμε τσακωσει τετοια φλας Tongue 
Ειδικα σαν καινουριο μελος
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
τουλαχιστον το νομοσχεδιο ποτε ψηφιζεται ξερει κανεις ???

ετσι και αλλιως εγω για την μεση προσπαθω να παιρνω την δοση μ μην καταστρεψω τα συκωτια μ με τα αντιφλεγμονωδες

2 δισκοι ειναι off

για self medication τι παιζει στο καινουργιο νομοσχεδιο?
Απάντηση
πφφφ ναι τετοια να διαβάζουμε  να αρχησουν παλι οι φρικες , εγω ρνα πραμα δεν καταλαβαίνω  γιατί δεν έρχονται  σε αυτό το φορουμ και συνεχίζουν εκεί?  διαβαζα πριν κανα μηνα εκει ακομα το ψαχνανε με της ε27
Leaf Leaf
Απάντηση
αμφιβαλω παρα πολυ για το αν θα καναν επιχειρηση για να μαζεψουν growers αυτης της κλιμακας.
μονο με καρφωτη μαζι με συγκεκριμενα στοιχεια θα αναγκαστουν να ασχοληθουν . και αυτο γιατι καποιος (ο ρουφιανος ) τους αναγκασε .
λιγο προσοχη , οση και εξω δηλαδη , φτανει . δεν πρεπει να ξεχναμε οτι ειναι φορουμ και μερικες πτυχες του ειναι δημοσιες οποτε λιγη λογικη φτανει .
Απάντηση
(12-08-2017, 02:08 PM)CasaBonita Έγραψε: καλά έχουν μπει κανα δυο που δηλώνουν δημόσια οτι θα θελαν να δοκιμάσουν πετώντας υπονοούμενα οτι θα ψώνιζαν αμα είχαν τη δυνατότητα ..που θα μπορούσε να΄ναι ψάρεμα..

Στο ICMAG πάντως έχει βγει ενας και περιγράφει το τράβηγμα του με φυλάκιση κλπ και ισχυρίζεται οτι ολα ξεκίνησαν απο μια μαλακία που έγραψε.
Η ιστορία του: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?p=8125106
Η μαλακία του: https://www.icmag.com/ic/showpost.php?p=...stcount=95

Τώρα οι θαμώνες του icmag δεν τον πιστεύουν και λένε ότι είναι τρόλ ... τα συμπεράσματα δικά σας.

Καλησπέρα CasaBonita !
Για την αλήθεια δεν κατάλαβα τίποτα ενώ στραμπούλιξα τα μάτια μου με τον τύπο για να βγάλω άκρη το τι γράφει στα Greekenglish στο cannagraphic .. Τον έδεσαν πως δλδ ? Μάλλον λέει μαλακίες,από άλλο λάθος θα την πάτησε με την σύλληψή του.Καρφώνονται με αγοροπωλησίες κ κάνουν διάφορα σενάρια εκ των υστέρων...
Απάντηση
Όπως και να έχει παιδιά ή δική μου άποψη στο θέμα είναι πως εάν ξέρεις εσύ και μόνον οοοτι κάνεις δε παθαινεις τπτ εφ' όσων το σάιτ σε "προστατεύει" ουσιαστικά με τον τρόπο που προαναφέρθηκε από τους ειδικους ποιο πάνω..Αυτό πιστεύω είναι το μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας η αποτυχίας (δεσιμο) αντίστοιχα.....
Stoner Pothead 
"Στο άπειρο, κι ακόμα παραπέρα...
...θα φτάσουνε οι φούντες μου μία μέρα..."
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)