Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αρωματικα κερια ΒΙΟ!
φτιαξτε το δικο σας βιολογικο κερι με αρωμα που καλυπτει σχεδον ολο το σπιτι

υλικα
σογια κερι μη γεννετικα τροποποιημενο
αρωματα αιθερια ελαια
φυτιλια

εκτελεση
βαζεις το φυτιλι με την βαση του στο δοχειο π επελεξες
κανεις μπεν μαρι την σογια στους 70-75 βαθμους και μετα από 10 λεπτα π εχει γινει υγρο βαζεις τα ελαια γυρω στα 10 ml ανα 500 μλ κεριου ανακατευεις 2 λεπτα ηρεμα όχι πολύ δυνατα βαζεις στο δοχειο και αφηνεις να κρυωσει

πολύ καλο αποτελεσμα φτηνο και χωρις παραφινες ονα και βλακειες

εδώ όλα οσα χρειαζεστε
εφτιαξα 3 κερια και είναι τουμπανο

https://www.candle.gr/%cf%85%ce%bb%ce%b9...e%bb%ce%bf
Απάντηση

ads by gr420info

ευχαριστούμε kissifer, οποιος εχει κανενα γνωστο μελισσοκόμο η μαγαζι που μπορει να βρεί κερί μέλλισας ακατέργαστο, ειναι μπομπα.
εκτος απο την μυρωδια του ελαιου που βαζουμε, βγαζει κ μια απαλη μυρωδια μελιου.
καλές γιορτες!
Απάντηση
ωραιος κισσιφερ,φτιαχνω μονος μου οτι περναει απο το χερι μου και εδωσες ιδεα!

αναβατοριο ρε φιλε με το που το ειπες -δεν πεταω τιποτα- πηγα το βρηκα,οποτε κερι εχω.. ευχαριστω για την βοηθεια σου αν και καταλαθος  :d 

[Εικόνα: dsc02398.jpg]
Chemical kills      SkullnBones  
Cannabis  heals   Loveleaf
Απάντηση
το μελισσοκερι ειναι το καλυτερο επειδη δεν εχω ξεκινησα με την σογια και ειναι πραγματικα μπομπα
επισης δεν ειναι καθολου χουιτικο σε σχεση με τα καρβουνακια στικακια κτλ ολοι εχουν κερια στο σπιτι

btw mpompa και το καρελια αυτο κοφτο μην σε κοψει μαζι με τα πρινσε οτι πιο βαρυ με φιλτρο
Απάντηση
το λευκο κανω φαντασου,πριν λιγες μερες ξηγηθηκα την χρυση κασετινα γιατι μειναν κατι φραγκα στην ακρη και λεω κατσε να παιξει λιγο αναβαθμηση για κανα 3ημερο.

αργα η γρηγορα θα γινει..
Chemical kills      SkullnBones  
Cannabis  heals   Loveleaf
Απάντηση
το καλουπι για το  κερι το βγαζεις μετα??? η μενει μεσα σε αυτο μεχρι το τελος??  πχ εγω τα εβαλα σε κουτακια απο πουρακια παπαδοπουλου το μεγαλο κουτι εεε  :p και μετα η θα το κοψω για να το βγαλω η θα το αφησω εκεί... με χαλαει στο ματι να το αφηνω εκει μεσα.... και ετσι αρπαζω το αλουμινο πριονο και κόβω  :d :d

[Εικόνα: 1513618078925_1262981571.jpg]
Leaf Κυνηγά το όνειρο , τα περισσότερα μπορείς να τα καταφέρεις ακόμα και αν πιστεύεις πως είναι αδύνατον να συμβούν! Leaf

Μου φαινόταν δύσκολο να ξεκινήσω μια καλλιέργεια , όσο δύσκολο έμοιαζε τόσο εύκολο εξελίχθηκε στην πορεία με πράξη  προσπάθεια και επίμονη και το ποιο βασικό Η αφοσίωση σε αυτό που κάνεις...

Απάντηση
κανεις μπεν μαρι την σογια και βαζεις ξανα φυτιλι δεν χρειαζεται να κοβεις
Απάντηση
μα πως θα βγει??? αφου επανω το στομιο εχει κατι σαν εξογκομα
Leaf Κυνηγά το όνειρο , τα περισσότερα μπορείς να τα καταφέρεις ακόμα και αν πιστεύεις πως είναι αδύνατον να συμβούν! Leaf

Μου φαινόταν δύσκολο να ξεκινήσω μια καλλιέργεια , όσο δύσκολο έμοιαζε τόσο εύκολο εξελίχθηκε στην πορεία με πράξη  προσπάθεια και επίμονη και το ποιο βασικό Η αφοσίωση σε αυτό που κάνεις...

Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)