Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Συμβουλη!!
Παιδια συμβουλεψτε με αν ειναι και με καρφωσουν και ερθουν στο σπιτι και με βρουν με 4 δεντρα τι γινεται σε αυτη την περιπτωση>?  δεν κανω εμποριο παρα μονο για προσωπικη χρηση. Φοβαμαι οτι ενας οικογενειακος φιλος οτι θα μου την κανει.. τι δηλωνω τι πρεπει να πω αν γινει? τι γινεται?
Απάντηση

ads by gr420info

Τότε δεν είναι φίλος, κάτι άλλο είναι.
Απάντηση
(02-25-2018, 02:29 PM)mummra Έγραψε: Τότε δεν είναι φίλος, κάτι άλλο είναι.

Και σκεψου οτι ειναι φιλος με την μανα μου, αλλα τι κανω τωρα?
Απάντηση
Και αν με καρφωσουν ερχονται κατευθειαν? η με παρακολουθουν πρωτα? τι γινεται ρε παιδια σε αυτο το σημιο?
Απάντηση
Το θεμα ειναι αν θα ερθουν αμεσως η οχι?
Ακριβως ποινη δεν ξερω αλλα οπως και να χει ενα πακετο θα το περασεις..
Αν φοβασαι για συγκεκριμενο ατομο για τους λογους που εσυ ξερεις,για μενα
τα μαζευεις ολα και βλεπεις αργοτερα
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
Μηπως να κόψεις παρτίδες με μαλακες;
Απάντηση
μηπως τον εχει βαλει η μανα σου ( η μπορει και να εχει αναλαβει μονος του την πρωτοβουλια ) να σε τρομαξει και να σταματησεις γιατι η ιδια δεν μπορει ;
τι θεση εχει η μανα σου απεναντι σε αυτην την συγκεκριμενη σου ασχολια ; (δεν θελω να μπω σε προσωπικα , προσπαθω να αντιληφθω την ολη κατασταση )
Απάντηση
(02-25-2018, 06:57 PM)badweed Έγραψε: μηπως τον εχει βαλει η μανα σου ( η μπορει και να εχει αναλαβει μονος του την πρωτοβουλια ) να σε τρομαξει και να σταματησεις γιατι η ιδια δεν μπορει  ;
τι θεση εχει η μανα σου απεναντι σε αυτην την συγκεκριμενη σου ασχολια ; (δεν θελω να μπω σε προσωπικα , προσπαθω να αντιληφθω την ολη κατασταση )

Ολη η φαση εχει ξεκινησει σημερα, οτι η μανα ελαβε ενα ανονιμο τηλεφωνημα και τις ειπε πως αν δεν εχεις γενικα καλη συμπεριφορα σαν γυναικα, θα καρφωσω τον γιο σου που καπνιζει μαυρο . τωρα η φαση υποψιαζομασταν ποιος ειναι και πειραμε τηλεφονο και ορκιστικε οτι δεν εχει κανει τιποτα στα παιδια του, τωρα δεν ξερω αυτη η μανα με ποιον αλλον εχει παρεξηγηθει και εχει μιλησει για εμενα. και τι εχει πει... ειναι λιγο αφελης σε αυτα και μαλακο εμπηστη

τωρα σαν πρωτοβουλια οχι δεν εχει γινει κατι τετοιο γιατι ειμαι 37 καπνιζω πολλα χρονια ειναι γιατρος και εχει συναδελφους που κανουν και αυτοι (νοσοκομειο) και γενικα κανει μερικες φορες μαζι μου η με φιλαρακια μου παρεα,
αλλα για την φαση grow το εμαθε τωρα την 3 φορα τα αλλα 2 δεν τις το ειχα πει, και τωρα που το γνωριζει με προστατευει και η ιδια και λεει να μην φερνω και ανοιγομε γενικα στο σπιτι απο ατομα,η και ετσι οπως ειναι στελθ και δεν φαινεται στο δωματιο, και να μπει και επειρος χρηστης δεν θα το καταλαβει, εκτος αν το ξερει, αλλα απο προστασια με εχει δεν μπορω να πω ειναι θετικη σε αυτο.
Σκεφτητε οταν δουλευα στην ολλανδια ειχε ερθει διακοπες εκει και την πηγαινα στα καφε και την κερνουσα τσιγαρα. και στο σπιτι μου εχω γυρισει τον τελευταιο χρονο.
σας μιλαω με την ψυχη μου και ανοιχτα μαζι σας για να καταλαβετε
Τωρα που ειχε ερθει ενας φιλος και συζητησαμε ολη την φαση μου λεει οτι δεν μπορουν να μπουν ευκολα στο σπιτι αν δεν εχουν αποδειξεις. ειναι αληθεια αυτο? σε ολη μου την ζωη δεν με εχει ενοχληση η μπατσαρια για αυτο το θεμα, παρα μονο μια φορα που ζεμπεκοσα εναν γιατι τα ηθελε ο κολος του, αλλη φορα δεν εχω κανει το παραμικρο, και ειμαι καλο ατομο στην κοινωνια  με ξερουν και καποιοι μπατσοι λογο οτι δουλευα καποια στιγμη security αλλα δεν εχω ποτε δημηουργισει καποιο θεμα με τον νομο. αυτα. τι γινεται ρε παιδια εχω αγχος και δεν χω και πολυ φουντα και ετσι μου ερχετι να αρχισω να τρωω τα φυτα τα καινουργια... Tongue
Απάντηση
φιλε alistar , να προεξοφλησω το τι μπορει να γινει δινοντας μια παρηγορητικη συμβουλη , ειναι δυσκολο .
απο εμπειριες σε φιλους , φαινεται πως ναι , μπορουν να μπουκαρουν στο σπιτι σου και να το ψαξουνε ακομη και αν δεν εχουν στοιχεια .
δεν παιρνει αυτοβουλως την αποφαση η αστυνομια να σε ψαξει , συνηθως γινεται μετα απο καρφωτη .

το να σε καρφωσει για το οτι καπνιζεις μαυρο , ειναι λιγο δυσκολο να το τεκμηριωσει για να οδηγησει τους τσαιους να εισβαλουν σπιτι σου , φανταζομαι θα θελει κατι παραπανω , και αν μη τι αλλο, δεν δειχνει οτι ξερει πως εχεις ασχοληθει με καλλιεργεια .

τι να σου πω . σιγουρα θα προκαλουσε και σε αλλους , τουλαχιστον νευρικοτητα μια τετοια απειλη .
Απάντηση
Φιλε προσεχε πολυ..Αν η μανα ειναι λιγο --ευκολοπιστη--
θα επρεπε να ειχες προβλεψει να μην γνωριζε για αυτο το θεμα
Η προστασια ειναι πανω απ ολα..
Με υποθεσεις, αν μπουκαρουν η οχι μπορεις να συνεχισεις καλλιεργεια?
Επισης καπου γραφεις,οτι στην μανα σου ειπε αν δεν ειναι καλη γυναικα γενικα.. Confused 
Θα πει για σενα..περιεργα πραγματα..
Δεν θελω να παρεξηγηθω,φιλικα τα γραφω οκ?
Επειδη ανοιξες νημα---συμβουλη---
Εγω στην θεση σου παντως θα τα ειχα ηδη μαζεψει στην φαση αυτη..
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
(02-26-2018, 10:28 AM)tilansia Έγραψε: Φιλε προσεχε πολυ..Αν η μανα ειναι λιγο --ευκολοπιστη--
Επισης καπου γραφεις,οτι στην μανα σου ειπε αν δεν ειναι καλη γυναικα γενικα.. Confused 

Συμφωνώ 100% .Θα αρχίσουν οι φρίκες και οι παράνοιες αδερφέ μου! θα περνάει κόσμος απ έξω και εσύ θα τρέμεις!
...και τίποτα να μην γίνει (φτου-φτου-φτου) θα είσαι ράκος μέχρι να τελειώσεις, δεν θα είναι γκρόου, μαρτύριο θα είναι!
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
(02-26-2018, 07:17 AM)badweed Έγραψε: φιλε alistar , να προεξοφλησω το τι μπορει να γινει δινοντας μια παρηγορητικη συμβουλη , ειναι δυσκολο .
απο εμπειριες σε φιλους , φαινεται πως ναι , μπορουν να μπουκαρουν στο σπιτι σου και να το ψαξουνε ακομη και αν δεν εχουν στοιχεια  .
δεν παιρνει αυτοβουλως την αποφαση η αστυνομια να σε ψαξει , συνηθως γινεται μετα απο καρφωτη .

το να σε καρφωσει για το οτι καπνιζεις μαυρο , ειναι λιγο δυσκολο να το τεκμηριωσει για να οδηγησει τους τσαιους  να εισβαλουν σπιτι σου , φανταζομαι θα θελει κατι παραπανω , και αν μη τι αλλο, δεν δειχνει οτι ξερει πως εχεις ασχοληθει με καλλιεργεια .

τι να σου πω . σιγουρα θα προκαλουσε και σε αλλους , τουλαχιστον νευρικοτητα μια τετοια απειλη .

Ρε budweed δηλαδη αν πεσει καρφωτη ερχονται κατευθειαν στον χωρο σου? η πρεπει να το τεκμηριοσουν πρωτα? το λεω αυτο γιατι αν ηταν να καρφωναν τον εναν και τον αλλο για ψιλου πηδημα .. θα ειχαν μπει σε ολα τα σπιτια του κοσμου. αλλα μπορει να λεω και μαλακιες. τι να πω...

Απο νευρικοτητα ασε με ειμαι χαλια...
Απάντηση
(02-25-2018, 03:27 PM)tilansia Έγραψε: Το θεμα ειναι αν θα ερθουν αμεσως η οχι?
Ακριβως ποινη δεν ξερω αλλα οπως και να χει ενα πακετο θα το περασεις..
Αν φοβασαι για συγκεκριμενο ατομο για τους λογους που εσυ ξερεις,για μενα
τα μαζευεις ολα και βλεπεις αργοτερα

Το πακετο θα το περασω αλλα δεν θελω να το περασω ,,, ποινη ειναι αναστολη ετσι πληροφορηθηκα,
το να φοβαμαι τι παπαρια να φοβαμαι, ξερω γω ρε πουστη μ, δεν ηταν δικος μ ανθρωπος, φιλος εννοω και ουτε καν δεν του ειχα δεξει την φαση ουτε καν το ηξερε, να τα μαζεψω ρε κοριτσι τα λυπαμαι και θελω 1 μηνα για τελειωμα

χεσε με
Απάντηση
(02-25-2018, 05:56 PM)cannabeer Έγραψε: Μηπως να κόψεις παρτίδες με μαλακες;

γαμησε με ρε μαν χεσε με, λες και φταιω ρε πουστη μου,,
Απάντηση
(02-26-2018, 10:28 AM)tilansia Έγραψε: Φιλε προσεχε πολυ..Αν η μανα ειναι λιγο --ευκολοπιστη--

Χεσε με και εσυ ρε κοριτσι μου, η μανα ειναι μανα, δηλαδη τι εννοω. οταν την ψιλιαστηκε για το γκροου δεν μπορουσα να κανω κατι γιατι με επιασε που λενε στα πρασα,  με το που την ειδε την δουλεια κατευθειαν μου ειπε γιατι δεν μου το ειπες να το ξερω και εγω να σε προστατεψω, απο την μερια μου δεν υπαρχει θεμα προσεχε, και για τα ατομα που φερνεις εδω, τωρα τι να πω? αυτο που λεω ειναι οκ το ξερει αλλα δεν μπορω να κανω κατι. αυτοο.
Γενικα ειναι τσαουσο που λεμε εμεις εδω μιλαει με ειληκρινια αλλα ειναι χαζη, δεν την παρεξηγω εχει τραβηξει πολλα στην ζωη της.
Εννοειται πως ανοιξα το θεμα Συμβουλη γιατι απο εδω μεσα καποια ατομα δεν σας ξερω αλλα σας νιωθω οτι ειστε δικα μου ατομα,. τωρα να τα μαζεψω το ειπα και παραπανω τα λυπαμαι ρε πουστη μου.
Απάντηση
(02-26-2018, 11:07 AM)nimas Έγραψε:

Συμφωνώ 100% .Θα αρχίσουν οι φρίκες και οι παράνοιες αδερφέ μου! θα περνάει κόσμος απ έξω και εσύ θα τρέμεις!
...και τίποτα να μην γίνει (φτου-φτου-φτου) θα είσαι ράκος μέχρι να τελειώσεις, δεν θα είναι γκρόου, μαρτύριο θα είναι!

με εχει ποιασει ηδη ολη η μαλακια της στεναχωριας  φρικης κλπ, δεν θα το βαλω ομως κατω, ειναι και στον χαρακτηρα μου, θα ειμαι προσεκτικος ποιο πολυ και αν ειναιν να γινει θα γινει. αλλα το μαρτυριο εχει ηδη ξεκινησει....  χεσε με και εσυ.
Απάντηση
θα ηθελα πολυ να σου πω οτι χωρις στοιχεια δεν μπαινουν σπιτι σου , αλλα ξερω τουλαχιστον δυο περιπτωσεις που τους την εχουν πεσει στο σπιτι , ο ενας ξερω οτι δυσκολα θα φαινοταν οτι κανει κατι και δεν εκανε, βρηκαν 2-3 γρ .
ο αλλος ειναι αλλη περιπτωση ,του την πεσανε , δεν ειχε τιποτα απο νταφου , ειχε μονο υλικα για καλλιεργεια (λαμπες γλαστρες και τετοια ) δεν του τα πειραξανε και τον αφησανε (ετσι μου ειπε ) .
Απάντηση
Αυτο το ανώνυμο τηλεφώνημα μου κανει λιγο πιπαρα. Σκεψου μονο την πάρτη σου.
Απάντηση
Δεν είναι απλό πράγμα να γίνει πέσιμο σε ένα σπίτι για να πιάσουν έναν τεντά .

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%88%CF%...E%BF%CE%BD
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
(02-26-2018, 11:41 AM)alistar Έγραψε:
(02-26-2018, 10:28 AM)tilansia Έγραψε: Φιλε προσεχε πολυ..

Χεσε με και εσυ ρε κοριτσι μου,

Smoke2
Απάντηση
(02-27-2018, 03:31 PM)drunken monk Έγραψε:
(02-26-2018, 11:41 AM)alistar Έγραψε:
(02-26-2018, 10:28 AM)tilansia Έγραψε: Φιλε προσεχε πολυ..

Χεσε με και εσυ ρε κοριτσι μου,

Smoke2

αχαχαχα εμ ζητας συμβουλη θα μας χεσεις κιολας  Smoke8   Τι ζεις ρε παικταρα και συ? κατι σκηνικα κατι φορες,σαν απο ταινια.
Chemical kills      SkullnBones  
Cannabis  heals   Loveleaf
Απάντηση
(02-26-2018, 12:55 PM)cannabeer Έγραψε: Αυτο το ανώνυμο τηλεφώνημα μου κανει λιγο πιπαρα. Σκεψου μονο την πάρτη σου.
Αυτο..
Η εμπειρια ειναι σαν μια τσατσαρα..στην δινει η ζωη ,αφου πρωτα εχεις χασει τα μαλια σου.. Smoke26 Stoner Pothead  
Απάντηση
(02-25-2018, 02:26 PM)alistar Έγραψε: Παιδια συμβουλεψτε με αν ειναι και με καρφωσουν και ερθουν στο σπιτι και με βρουν με 4 δεντρα τι γινεται σε αυτη την περιπτωση>?  δεν κανω εμποριο παρα μονο για προσωπικη χρηση. Φοβαμαι οτι ενας οικογενειακος φιλος οτι θα μου την κανει.. τι δηλωνω τι πρεπει να πω αν γινει? τι γινεται?

τονισε στο οικογενειακο αρχιδι οτι σε περιπτωση μαλακιας ο μοναδικος υπευθυνος για οτι παθει θα ειναι ο ιδιος.
στο τελος τον κερνας και δυο φαπες και τον γραφεις στα αρχιδια σου.
κανε τα 4 φυτα 1 με μεγαλυτερη αναπτυξη
το ιδιο σχεδον αποτελεσμα θα εχεις αν επενδυσεις σε λιγο χρονο παραπανω,
πετα αυτοματα και παπαριες και βαλε φωτοπεριοδου ψιλοστανταρακι (με ενα φυτο δεν σε παιρνει για πειραματα)
και με ενα φυτο σε μια τεντουλα πιστεψε με θα κοιμασε ποιο ηρεμος.
την εχω περασει τη φρικη σου και απλα μετανειωνω που εκανα βιαστικες κινησεις χωρις να ζυγισω λιγο καλυτερα τα πραγματα.
αντε καλη συνεχεια..
οξω  πουστη απ την παραγκα...
Απάντηση
Σιγουρα ο καθενας σε αυτο το νημα θα σου πουν τα δικα τους, εγω θα ειμαι λιγο πιο τυπικος

1 Αν επιλεξεις να συνεχισεις το grow σου και ολα πανε καλα μετα θα γελας με τη φρικη σου, αλλα, αν ισχυει το ολο ζητημα με το πεσιμο, και παρ ολα θελεις να τα τελειωσεις και εχεις μονο 4 και σου την πεσουνε, απλα σου παιρνουνε τα πραγματα ολα, και σε τραβανε 1-2 μερες για να σε διωξουνε μετα και να σου πουνε περιμενε χαρτι με την δικασιμο, η οποια δικασιμος μπορει να ειναι και σε 2-3 χρονια απο την ημερομηνια συλληψης,και αυτο γιατι γινεται της καργι@λας εκει μεσα απο υποθεσεις ολων των ειδων, που αυτο σημαινει οτι παιζει να εχει αποποινικοποιηθει εως τοτε κιολας ξερω γω, οπως και να χει... με λιγα λογια σου κλανουνε τα @@ και ζεις μια μικρη εμπειρια με δικαστηρια, η οποια παιζει να κοστισει και καποια χρηματα λογω των πρακτικων, thats all. εως και 4 φυτα καλα εισαι αμα ειναι και σχετικα μετριου αναστηματος. Για παραπανω προσεχε γιατι ο αριθμος φυτων εχει την υψιστη σημασια στο δικαστηριο

2. Αν επιλεξεις να σταματησεις εστω και προσωρινα, σοφη επιλογη.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Όπως τα λέει ο Τρομπέτας . Τώρα πλέον ,στή μπούτσα σου !
Σε λίγο θα φυτεύουμε αβέρτα μάγκες . Τι να μας κάνουν τα δικαστήρια !
Και ποινή να φάμε ,με αναστολή θα είναι . Αν δεν σπρώχνουμε ,στη μπούτσα μας !

Εγώ φυτεύω δεκάδες δέντρα ,επί χρόνια .Το λέω και στο facebook με το αληθινό μου όνομα και ακόμα δεν ήρθαν να με πιάσουν .
Αν ποτέ έρθουν ,έχω ισχυρότατη υπερασπιστική  γραμμή . Φάρμακο κύριοι δικαστές ,για την υπέρταση .

Δεν φοβόμαστε πλέον .
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)