Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Δημοσιεύτηκε ο νεος νόμος η αυτοκαλλιεργεια ομως θα ερθει απο εμας
Δημοσιεύτηκε ο νεος νόμος η αυτοκαλλιεργεια ομως θα ερθει απο εμας

...ας έρθει ο τρόπος που θα καταφέρουμε τη νομιμοποίηση της αυτοκαλλιέργειας σπίτι μας και ας κάνει ο καθένας το χόρτο του ότι θέλει στο τέλος τέλος
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση

ads by gr420info

Εχω ρίξει άπειρο διάβασμα για τις διαφορετικές θερμοκρασίες, για το τι ακούς στην κάθε μια, παιδιά είναι απίστευτο το τι συμβαίνει στους 185, τι στους 200 και τι στους 220 βαθμούς του ατμίσματος.
Κι αν δεν σταθούμε μόνο εκεί, αρχίζουμε και μιλάμε για την ευκολία χρήσης μετά, οτι έχεις κάνει preload το μηχανάκι & τραβάς για 5'  ο-π-ο-υ-δ-ή-π-ο-τ-ε  διακριτικά, χωρίς περίεργες μυρωδιές, ή κι ότι μυρίσει θα είναι για 5".
Κινεζοκυπριε & υπόλοιποι όλοι οι καπνιστές, κάντε switch και μη μιλάτε καθόλου. Wink  Να κι ενα λινκ εδω.
Σταματάω εδώ, δεν λέω άλλα κι ας έχω μεγάλο ψώνιο με το άτμισμα.
Just because someone carries it well does not mean it isn't heavy
Απάντηση
Έχω κόψει το κάπνισμα δεκαετία τώρα. Συνήθιζα να "καπνίζω" όταν έστριβα μπάφο μέχρι που κάποιος θαλασσοδαρμενος εδώ μέσα (ονόματα δεν λέμε Smile ) μου άνοιξε τα μάτια και ξεκίνησα να ψάχνομαι με το ατμισμα. Εκτοτε πέρασε πολύς καιρός μα παρσ πολύς καιρός που δεν "ξανακαπνισα" στρίβοντας μπάφο. Βασικά πλεον αναρωτιέμαι πώς μπορούσα και το έκανα αυτό. Μια φορά δοκίμασα μπάφο και με έπιασε πονοκέφαλος. Αν κάποιος εδώ μέσα με 0,10 του γραμμαρίου νοιώθει το ίδιο ανέβασμα, χαρά, ενέργεια, διαύγεια, που νιώθω εγώ μολις γεμίσω το Ti-woody της dynavap η γενικότερα έναν από τους ατμοποιητες μου, πραγματικά σταματάω το άθλημα Smile !
Δεν θέλω να αναφερθώ στο κομμάτι της φαρμακευτικής χρήσης και άλλα τέτοια. Απλη και καθαρή σύγκριση μαστουρας λέω. Καταλαβαίνω απολύτως τον φίλο aiolian και συμμερίζομαι τις απόψεις του. Τα ίδια κάνω και εγώ με τους φίλους καπνιστές στην προσπάθεια να τούς μεταλαμπαδευσω τις γνώσεις μου και εμπειρίες στο κομμάτι της ατμισης Smile
Ρε όταν έχω κέφια.. "Κάνω Παπάδες" σου λέω !
Απάντηση
Καλησπέρα!!

Ρε παιδιά είχα σε κάποια φάση 4 ατμοποιητές και τώρα τίποτα...για πείτε κα΄τι οικονομικό να έχω ένα γιατί με τους μπαφους εχω φρικάρει πάλι...έχω και ενα πιπάκι των 5 ευρώ αλλα δεν ξέρω και με αυτά τι παίζει...
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση
(03-23-2018, 05:51 PM)aeolian Έγραψε:
(03-23-2018, 03:23 PM)trompetas Έγραψε: Διαφωνω καθετως με τον Aiolian οτι οποιος την καπνιζει ειναι χασικλης, υπαρχουν αμετρητες παθησεις εκει εξω που χρειαζονται την καπνιστη. Και επεισης διαφωνω καθετως με το ολο υφος της τοποθετησης σου.

Το ύφος και ο δογματισμός του Αιολικού ,τουλάχιστον βασίζεται σε ΑΚΛΟΝΗΤΑ (δες επιστημονικά επιβεβαιωμένα ) επιχειρήματα .
Θα ήθελα βεβαίως ,εσείς οι υπόλοιποι άνευ ύφους και δογματισμού ,να μου αναφέρετε έστω ΜΙΑ πάθηση
(από τις ..αμέτρητες ! ) στην οποία είναι απαραίτητο (και επιστημονικά /ιατρικά αποδεκτό ) το ΚΑΠΝΙΣΜΑ της κάνναβης .

Ειδάλλως ,τα λεγομενά σας δεν είναι τίποτα άλλο από αστείες νουθεσίες και θεωρίες που στερούνται κάθε λογικής .

Επιχειρήματα & αποδείξεις ,υπάρχουν ,ώστε να στηρίξουν την όποια αντίθετη άποψη;
Αν ναι , ιδού η Ρόδος ,ιδού και το πήδημα.
200 plus bar πίεση στον εγκέφαλο ..η ζωή σου όλη μια μέρα δικιά μας.. Καληνύχτα
Απάντηση
Σοφάκι κόψε κάτι...
Just because someone carries it well does not mean it isn't heavy
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)