Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 3.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 Super skunk auto
Μια χαρά είναι, μην τους κόψεις τίποτα. Αυτό με το φως μαλακία είναι, το κάθε φύλλο δεν είναι αυτόνομο, χαζοαμερικανιές που δεν μπορούν να δούνε μπροστά από τη μύτη τους.
Απάντηση

ads by gr420info

Σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος απο την αποψη οτι αποτι φαινετε κατι εσωσα και κατι θα βγαλω τουλαχιστον και ας βαραει 40αρια εξω μεσα ολα καλα Smile Smile Smile
Τι θες να πεις Blues γιατι δε σε πιανω.
Δε θα δυναμοσουν?αν και φανταζομαι οτι τα αυτοματα δεν ειναι και για πολλα παιχνιδια.
Απάντηση
Οσα περισσοτερα φυλλα εχεις τοσο περισσοτερη ενεργεια παραγει το φυτο σου(φωτοσυνθεση).
Αφου ειναι και αυτοματο αστα οπως ειναι τα φυλλα.
Απάντηση
μπραβο..πολυ ωραια τα φυτακια σου!!!!αλλα ,μιπως δεν χρειαζεσαι τοσα λιπασματα!!!γιατι εχεις και χωμα βιοβιζζ αλλ μιχ!!σωστα;;;οσο λιγοτερα τοσο ...
Απάντηση
Loco πιο μετά που θα βγάλουν παπά δεν θέλει καθάρισμα να πηγαίνει όλη η τροφή στον καρπό?στα μέσα της ανθοφορίας κάπου εκεί εννοώ όχι τώρα.
Thnx ganja doc. Πήραν απότομα τα πάνω τους κ με κάνει απίστευτα χαρούμενο!!
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό...Το ξέρω για το ALL MIX έχει προαναφερθεί κιόλας, αλλά μου το παν και στο growshop που πήγα. Έτσι ήμουν πολύ προσεκτικός με το τι έκανα και προτίμησα λιγότερα nut για σιγουριά όπως όλοι λένε.
Το πρόγραμμα που ακολουθήθηκε είναι: week1 μόνο νερό, week2 root juice 0,5ml/l biogrow 0,5ml/l , week3 root 0,5ml/l grow 0,5ml/l heavean 0,5ml/l,
week4 root 2ml/l grow 1ml/l heavean 0,5ml/l
Από χτες και τα 3 ψεκάζονται με alg a και από την άλλη εβδομάδα θα το βάλω στο μείγμα μου.
1 λίτρο και για τις 2 γλάστρες μέχρι και την 3η εβδομάδα, μισό λίτρο για το σενσι μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα κ τα μισά nut.
Τα σκανκ ανταποκρίνονται καλά στο φαΐ όπως βλέπεις μια χαρά είναι και μετά από αρκετό στρες το ένα. Μπορώ να πω ότι η ποικιλία αντέχει βασάνισμα και ζέστη,δεν ξέρω αν άλλη ποικιλία θα άντεχε στα χεριά μου ΚΑΙ με τέτοιες συνθήκες, φυσικά από το αποτέλεσμα θα κριθεί Smile
Απάντηση
αδερφε wr21 οπως ειπαν και τα παιδια, μην κοβεις τιποτα, τα αυτοματα δεν αντιδρουν καλα αν τα πειραζεις. με τα λιπασματα καλα το πας, μια χαρα φαινονται! καλη συνεχεια
Απάντηση
Καλήμερα και καλή εβδομάδα σε όλη την παρέα του gr.

Στο update λοιπόν,έχω 3 απορίες που θέλω μια διευκρίνηση σας παρακαλώ.

1) Τα φυτά μου είναι σε στάδιο προ-άνθησης και σκέφτομαι να κάνω ένα πότισμα ακόμα(αύριο) με λίπασμα το επόμενο να είναι φλας με νερό κ από το μεθεπόμενο να προσθέσω λίπασμα για την ανθοφορία. τι λέτε?
2) Αν αλλάξω τα λιπάσματα της ανθοφορίας από biobizz σε AN υπάρχει περίπτωση να έχω επιπτώσεις? έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο ξανά?
3)Λέω να αλλάξω και λάμπα από εβδομάδα. Έχω τώρα 250 κ να πάω 400 άλλα φοβάμαι μην κάνω την τέντα φούρνο. Με την 250 μέχρι τώρα είμαι πολύ χαλαρός παίζω 20-23 με κλειστά και 25-30 ανοιχτά. Μετά νομίζω θα πάω σίγουρα 3-5 βαθμούς πάνω...σωστά η μαλακίες λέω?
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια μέχρι τώρα.

1ο
[Εικόνα: 1_zpsuxryglbe.jpg]
[Εικόνα: 2_zpstdwqbcis.jpg]

2ο
[Εικόνα: 3_zpsj7vdxiey.jpg]
[Εικόνα: 4_zpsifilhwnz.jpg]
ο κεντρικος
[Εικόνα: 5_zps7xtiur2h.jpg]

σενσι
[Εικόνα: 1_zps09tharte.jpg]
[Εικόνα: 2_zpsokjsvqys.jpg]

και μια όλα, με 1 cheese xxl auto από dinafem που του κάνω babysitting για λίγες μέρες :p
[Εικόνα: 6_zpshsomlbhg.jpg]
Απάντηση
1) οκ ακούγεται
2) γιατί να έχει πρόβλημα; Δεν το πιστεύω
3) Μην το κάνεις, θα ψηθούν τα πάντα.
Απάντηση
Ποιο από τα 3 προτείνετε?
Big Bud
Bud Candy
Bud Ignitor
Μπορώ να τα συνδυάσω η όχι?
Απάντηση
εγω φιλε τα χρισημοποιω και τα 2 Big Bud -Bud Candy.αλλα φιλε το big bud το συνιστω οποσδηποτε!!!!!
Απάντηση
Το κάθε ένα κάνει διαφορετική δουλειά. Φυσικά και μπορείς να τα συνδυάσεις, αυτός είναι και ο σκοπός τους
Απάντηση
Το ρώτησα μήπως ήταν υπερβολή.Για αρχή θα πάρω big & bud can και θα συμπληρώσω από τη μεθεπόμενη εβδομάδα το Ignitor η το αντίστροφο μήπως? Γιατί όσο κοστίζει το big & το bud can κάνει το Ignitor μόνο του. Μακάρι να χα τα λεφτά να τα πάρω όλα μαζί.
Το Guano Soil Heavy Mix το χει δοκιμάσει κανείς να πει μια άποψη?
Απάντηση
Το Big Bud που έχω χρόνια κάνει μια χαρά δουλειά και πάρτο λοιπόν. Για το Ignitor αυτό που λέει είναι ότι επισπεύδει και μεγεθύνει την άνθιση.
Απάντηση
η καλυτερη φαση ειναι συμφωνα με το πινακα τις ΑΝ να παρεις προσθετα ετσι ωστε να καλυψεις τα φυντανια σε ολη τη διαρκεια τις ζωης τους ..για να καταλαβεις το big bud δεν μπαινει τις δυο πρωτες βδομαδες ανθοφοριας εκει να εχεις καποιο αλλο...και αλλιως..καλυψε με προσθετα ολη τη ζωη τους θα σε ανταμειψουν Tongue
Απάντηση
Blue και Μάκη τα κοίταξα καλύτερα και νομίζω ότι θα συνεχίσω με την ΒΙΟ και θα προσθέσω και κάτι της ΑΝ σα το BUD και το Overdrive. Απ ότι είδα στο ΠΙΝΆΚΑ της ΑΝ το καλύτερο όλων είναι να ξεκινήσεις με αυτά για καλύτερο αποτέλεσμα όποτε μάλλον στο επόμενο grow θα παίξω έτσι.
Σήμερα έκανα την βόλτα για το πότισμα μου,τα φυτά πίνουν το νερό στις 3 μέρες και τα αφήνω +1 για να οξυγονώνονται και οι ρίζες. Παρατήρησα κάτι περίεργα στα φύλλα του Σενσι και στο 1ο ΣΣ. Το σενσι είχε δείξει έλλειψη Ρ πριν 2 εβδομάδες πήρα το ACTIV VERA έπειτα από υπόδειξη του μαν στο μαγαζί και κάτι έγινε. Τώρα το πρόβλημα έχει πάει κ πιο πάνω σε 2-3 νέα φύλλα με μικρές άσπρες κηλίδες σε κάποια σημεία. Επίσης έχω GNAT στο Σενσι, δεν πήρα παγίδες τα σκότωσα την πρώτη φορά με τη ζέστη τώρα βγήκαν πιο λίγα μεν τα οποία έζησαν κάνα 2...στο χώμα μέσα δεν ξέρω πόσα αυγά παίζει να χει,προσπαθώ να κρατάω ξερά τα πρώτα 1εκ-2εκ του χώματος.

[Εικόνα: 1_zps7lp4t4rx.jpg]
[Εικόνα: 2_zpsmytjeds6.jpg]
[Εικόνα: 3_zpshlwcdgi3.jpg]
[Εικόνα: 4_zps6edovajj.jpg][Εικόνα: 5_zpsja0fec1a.jpg]
Απάντηση
Καλήμερα ΜΑΚΕΝΔΟ και καλή εβδομάδα.
Επειδή είδα που σε κρυμμένος κτλ σου στέλνω αυτό το blog(δεν ξέρω αν το ξέρεις)για να μπορείς να βλέπεις κ λίγο πιο πέρα από σένα και να φυλάγεσαι.
Ανεβάζουν απ όλη την Ελλάδα Wink
Το νου και καλή συνέχεια.

http://crimesonair.blogspot.gr

ειδες που ειμαι κρυμενος?
και μου στειλες αυτο για να εχω το νου μου?
κανε δουλια σου κ ασε με μενα,αρκετα εχω στο κεφαλι μου!
Απάντηση
Δεν ήθελα ούτε να σε προσβάλω ούτε να το παρεξηγήσεις. Δεν πειράζει για καλό στο έστειλα, εσύ ότι θες κανε.
Απάντηση
whiterussian21 αν υπάρχει foto που δίνει τον makednos πες το του να κατέβει άμεσα, το blog όντος που βοηθάει?
Απάντηση
Ρε συ green δεν έχω ιδέα τι κάνει κ που είναι ο μακενδον και δεν με νοιάζει να μάθω. Να πάνε όλα καλά και να χει καλή σοδειά, μαζί του. Είπε στο θέμα του για ρουφιάνους κτλπ και θεώρησα καλό να του δώσω το blog και άμα δει ότι κάπου κοντά του έγινε μαλακιά να το ξέρει μια μέρα πριν.
Κοιτάω το blog πάνω από χρόνο κ ενημερώνομαι γενικά παρακολουθώντας τι γίνεται έξω από την πόρτα μου.
Θα δώσω ένα καλό παράδειγμα. Γύρω από τη Λαμία γενικά έχουν δέσει αρκετό κόσμο βάση δημοσιευμάτων, οπότε αν κάποιος είναι κοντά καλό θα είναι να έχει το νου του.
Μέσα στο blog έχει πολλές είδησης κ αρκετές γύρω από την κάνναβη. Από την στιγμή που οι περισσότεροι εδώ μέσα μας βράζουμε στο ίδιο καζάνι και μοιραζόμαστε απόψεις/εμπειρίες/γνώσεις θεώρησα πως είναι μια καλή πληροφορία για την κοινότητα μας.
Αν η κίνηση μου αυτή τη θεωρηθείτε λάθος πείτε το. θα είναι κατανοητό. Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες απόψεις και θεωρίες.
Απάντηση
(08-18-2015, 02:50 PM)WhiteRussian21 Έγραψε: Κοιτάω το blog πάνω από χρόνο κ ενημερώνομαι γενικά παρακολουθώντας τι γίνεται έξω από την πόρτα μου. 
Θα δώσω ένα καλό παράδειγμα. Γύρω από τη Λαμία γενικά έχουν δέσει αρκετό κόσμο βάση δημοσιευμάτων, οπότε αν κάποιος είναι κοντά καλό θα είναι να έχει το νου του.
Μέσα στο blog έχει πολλές είδησης κ αρκετές γύρω από την κάνναβη. Από την στιγμή που οι περισσότεροι εδώ μέσα μας βράζουμε στο ίδιο καζάνι και μοιραζόμαστε απόψεις/εμπειρίες/γνώσεις  θεώρησα πως είναι μια καλή πληροφορία για την κοινότητα μας.
Αν η κίνηση μου αυτή τη θεωρηθείτε λάθος πείτε το. θα είναι κατανοητό. Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες απόψεις και θεωρίες.

Πες μου ότι μαθαίνεις μέσα από το BLOG ότι την πεσαν στην περιοχή σου... από εκεί και έπειτα πως θα κινηθείς ??
Θα ξεριζώσεις την καλλιέργεια σου?

Το μονο θετικό θέμα που διάβασα στο συγκεκριμένο blog με μια πρόχειρη ματια είναι αυτό εδώ...
Εκτινάχθηκε η τιμή του χασίς

Σχετικά με τον Μακεδόνα δεν ξέρω τι έχει προηγηθεί και γιατί όλο αυτό ,εσείς ξέρετε...

Όσο για τους ρουφιάνους και τους μπάτσους που ασχολούνται με χασικλήδες που σκοπός τους είναι η προσωπική χρήση απλά φωτιά στον κόρφο τους.!!  Cool
...Στο δρόµο βγήκες για τον Όλυµπο θνητέ ονειροπόλη, που στο µυαλό σου έβαλες µικρών θεών την πόλη...
Απάντηση
Καλησπέρα σε όλους..

Αρχικά ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΡΟΥΦ.

Λοκο το ξήλωμα είναι καλή λύση αλλά ο καθένας κάνει ότι θεωρεί καλύτερο..Πολύ καλό άρθρο κ με πολύ ζουμί.

Στο θέμα μου τώρα..Στο προηγούμενό upload μου κανείς δεν είπε κάτι σχετικό με τα ερωτήματα μου....Δε μασάω κ συνεχίζω και οποίος θέλει ας βοηθήσει.
Έχουμε και λέμε 7η εβδομάδα για τα 2 super sk. Το 1ο έχει σταματήσει την κάθετη ανάπτυξη εδώ κ μια εβδομάδα και σταδιακά κάνει focus να δημιουργήσει παπά. Τα φύλλα του είναι λίγο γυρισμένα στις άκρες(curly leaves)και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Το 2ο πήρε το μπόι του σταμάτησε πριν 3 ήμερες την κάθετη κ άρχισε κ αυτό να κάνει focus στον παπά. Πιστεύω 2 εβδομάδες με 3 max κ μετά κόψιμο..Χτες το βράδυ είδα στο 2ο σε ένα από τα πάνω φύλλα ένα άσπρο σαν λεκέ, όταν πήγα να το σκουπίσω έκανε ένα μπραφ κ το έχασα!!! Μπορεί κ να κρύφτηκε στους παπάδες το άτιμο..Στην αρχή είχα ένα κρούσμα από spidermites, έριξα 2 φορές Spider Killer Cinnamon κ σταμάτησα. Υπάρχει περίπτωση να μην τα σκότωσα όλα και τώρα να πληρώσω το τίμημα? Έριξα σήμερα πάλι πριν τα βάλω για ύπνο, και σκέφτομαι μήπως έκανα μαλακία που ψέκασα??????Δεν είμαι κ σε προχωρημένη άνθηση όμως...Μια βοήθεια πάνω σε αυτό παίδες please..
Το σενσι είναι στην 6η εβδομάδα έφτασε το 2ο super!!!!! αλλά νομίζω ότι και αυτό σταμάτησε την κάθετη ανάπτυξη μιας κ εδώ κ μέρες δεν έχει ψηλώσει άλλο και από όσο είδα βγάζει λίγες άσπρες τρίχες..

Στην φώτο μπροστά είναι το 2 super, δεξιά είναι το 1 super κ πίσω το sensi
[Εικόνα: 1_zpsteorkoaa.jpg]
[Εικόνα: 5_zpsmciejmyq.jpg]

1o super skunk
[Εικόνα: 2_zpsia5mud9l.jpg]

2o super skunk
[Εικόνα: 3_zpslupirwmu.jpg]

sensi skunk
[Εικόνα: 4_zps6lcgxi0p.jpg]
Απάντηση
Δεν είσαι σε πολύ προχωρημένη άνθιση ακόμα, εγώ θα έλεγα συνέχισε ακόμα το ψέκασμα για δύο βδομάδες, υπάρχει χρόνος μετά να ξεπλυθούν οι παπάδες από τη μυρωδιά.
Απάντηση
Πιστευεις οτι ειναι spiders??
Thanx blues
Απάντηση
Δεν ξέρω και δε μπορώ να κρίνω από τις φωτογραφίες αλλά better safe than sorry που λένε στο παλιό μου χωριό
Απάντηση
Α! πόσο συστηματικά να ψεκάζω από δω και πέρα με το Spider Killer Cinnamon??
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)