Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Θελω συμβουλες
Smile 
Γεια σας παιδια, ειμαι νεος στο φορουμ και θελω βοηθεια-γνωμες. Λεω να βαλω 1 σπορο αλλα ειμαι ασχετος απο την καλλιεργεια μιας και θα ειναι πρωτη φορα.
Καταρχας σκεφτομαι ειτε να τον φυτεψω σε γλαστρα ειτε να αγορασω το συστημα waterfarm για υδροπονια (ειδα το αυτοσχεδιο σχεδιο σας αλλα ειμαι ασχετος απο μαστορεματα). Τι απο τα δυο μου προτεινεται; Θα ηθελα να βαλω σπορο που να φυτρωσει γρηγορα. Εχω καποιες ερωτησεις κανω και στους δυο τροπους:

σε γλαστρα με χωμα : μιας και θα χρειαστει να παρω λαμπες θερμοτητας εχω ακουσει (και δεν ξερω αν προκειται για φημη) οτι περνανε ελικοπτερα με ειδικες καμερες θερμοτητας και μπορουν να σε δεσουν. Ισχυει κατι τετοιο;

σε υδροπονια: μπορει καποιος να μου εξηγησει πως λειτουργει το ολο συστημα και ποια οφελει εχει; ειδα ενα βιντεο και απο οτι ακουσα κανει καποια φασαρια

Αυτα ειχα να σας πω και συγγνωμη αν σας μπερδεψα με τις ερωτησεις μου, περιμενω απαντησεις σας Smile
Απάντηση

ads by gr420info

Καλώς ήρθες. Smile

Δε χρειάζεσαι λάμπες θερμότητας εκτός αν πάρεις Ιγκουάνα ή ανοίξεις σαντουϊτσάδικο. Και δεν περνάνε ελικόπτερα ούτε με ούτε χωρίς κάμερες εκτός αν είσαι Ολλανδία που και πάλι

Φασαρία δεν έχει κανένα υδροπονικό σύστημα, άντε λίγο η αντλία και κάνα πλίτσι πλίτσι. Η waterfarm είναι καλή, αυτό μου έδωσε και την έμπνευση για την ιδιοκατασκευή. Και η υδροπονία είναι εύκολη στη λειτουργία, καλύτερη από το χώμα για μένα.
Απάντηση
(07-09-2015, 11:43 AM)Blues Έγραψε: Καλώς ήρθες. Smile

Δε χρειάζεσαι λάμπες θερμότητας εκτός αν πάρεις Ιγκουάνα ή ανοίξεις σαντουϊτσάδικο. Και δεν περνάνε ελικόπτερα ούτε με ούτε χωρίς κάμερες εκτός αν είσαι Ολλανδία που και πάλι

Φασαρία δεν έχει κανένα υδροπονικό σύστημα, άντε λίγο η αντλία και κάνα πλίτσι πλίτσι. Η waterfarm είναι καλή, αυτό μου έδωσε και την έμπνευση για την ιδιοκατασκευή. Και η υδροπονία είναι εύκολη στη λειτουργία, καλύτερη από το χώμα για μένα.

καλως σας βρηκα! οι LED βγαζουν θερμοτητα; (λεμε σε περιπτωση που τελικα περνανε ελικοπτερα χαχαχα)
θελω κατι αλλο περα απο το συστημα της εταιριας για να κανω δουλεια;
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)