Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ερωτηση για grow και νομοθεσια
Εχω 3 δεντρακια που λετε ρε παιδες κ σκεφτομαι να βαλω αλλα 3 τωρα αυτο που μου δημιουργει αγχος ειναι μηπως σε περιπτωση που πεσει καρφωτη με πανε μεσα για εμπορια κ οχι απλη χρηση/αυτοκαλλιεργεια, εδω να δηλωσω πως πασχω απο διπολικη διαταραχη κ το χορτο το εχω σαν φαρμακο μαζι με αυτα που με δινει ο γιατρος, πιστευετε πως υπαρχει περιπτωση να κατηγορηθει καποιος για εμπορια αν η ποσοτητα που θα προκυψει ειναι μεγαλη;(υποψην καλλιεργω σε μπαχτσε στο σπιτι μου αλλα το χωριο μου ειναι ξεχασμενο απο το θεο κ δυσκολα θα με καρφωσει καποιος) εχω προβληματιστει γτ μεν απο τη μια θελω ποσοτητα για να περασω τον χειμωνα μου, απο την αλλη βγαζω αγχος για τη στραβη ,που πιθανον να γινει, ευχαριστω εκ των προτερων
Απάντηση

ads by gr420info

Φυσικα κ δε πουλαω, ουτε κ κανεις αλλος ξερει γι αυτο, αν ομως πες εγινε μια στραβη κ με πιασανε ο νομος τι λεει για εξι φυτα;ειναι το ιδιο με τα 3; μηπως ειναι το οτι οσα πιο λιγα τοσο πιο πιστευτο το οτι δε πουλαω;
Απάντηση
O νομος "λεει"να μην εχεις τπτ σε ζυγαρια μεσα στο σπιτι. Οι μπατσοι προσπαθουν να δεσουν στοιχεια για να σε πανε για εμπορια,οποτε οποιοδηποτε στοιχειο μπου μπορεινα τους οδηγησει σε αυτο το ηλιθιο συμπερασμα εξω απο το σπιτι. Εγω οταν εχω φυτα μεσα στο σπιτι ακομα και τα μετρητα που εχω μεσα στο σπιτι προσεχω να ειναι λιγα.

Οι δικηγοροι λενε το προβλημα δεν ειναι τα δεντρα αλλα η ζυγαρια Wink
Απάντηση
Εχω ζυγαρια που ζυγιζομαι εγω ,για σωματικο βαρος, λες να ναι τοσο ηλιθιοι;
Απάντηση
επεισης συνδεουν αντικειμενα με τον χωρο καλλιεργειας, οτιδηποτε δηλαδη εχεις μεσα σε εκεινο το χωρο που εχεις τα δεντρα θα ειναι κατασχετεο, air condition ανεμιστηρες κ.ο.κ

Ηθελα να ρωτησω, ενδυκνειται η κανναβη για διπολικη; Απ οσο γνωριζω δεν κανει η κανναβη σε αυτη τη περιπτωση γιατι πολλαπλασιαζει την κατασταση η δεν ειναι ετσι;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Αν ειναι υψηλη σε thc διμιουργει επιπλοκες οντως, εγω βαζω μονο ιντικα κ με υψηλο cbd που κανει καλο σε περιπτωσεις οπως της διπολικης διαταραχης
Απάντηση
και του τοιχου το air condition ξηλωνουν;;;; Confused Undecided
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Μπορει, η μπορει και οχι, ειναι πολυ αναλογα τις ορεξεις τους και ποσο μεγαλο grow εχεις
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
μαλιστα......!!τι αλλο θα ακουσουμε....
ty για την πληροφορια trompeta μου! Smile
Απάντηση
Το πρόβλημα είναι η ζυγαριά ακριβείας... Αν βρουν τα δεντράκια σου απλά δηλώνεις χρήστης, αν δεν το έχεις κανει, λίγη σάλτσα πως κάποιος συγγενής εχει θέματα υγείας, πως τα εχεις για έλαιο κάνναβης. Μη φοβάσαι. Οπως είπε και ενας φίλος η ζυγαριά ακριβείας ειναι το πρόβλημα, απο 3 εως 5 χρόνια φυλάκιση γιατι πας για εμπόριο.
Απάντηση
Ξέρετε ότι είναι μαλακίες τα περί ζυγαριάς ε; Περιστασιακό στοιχείο είναι και δε στοιχειωθετεί έγκλημα από μόνο του.
Απάντηση
Παρολα αυτα πιστευω πως καλυτερα να μη σου βρουν ζυγαρια, δεν εχω κ πολλη εμπιστοσυνη στους μπατσους
Απάντηση
Η ζυγαριες ακριβειας απο μονες τους παρανομες δεν ειναι;;μομο αν εισαι κοσμηματοπωλης ξερω πως επιτρέπεται να εχεις,δεν ισχύει δλδ;;
Απάντηση
Απο μονο του δεν στοιχειοθετει τπτ αλλα πες πως μπαινουν σπιτι σου και βρισκουν δεντρα και ζυγαρια μεσα στο ρετσινι απο το χορτο που εχει ζυγισει, μετα να σε δω πως θα αποδειξεις πως δεν εισαι ελεφαντας..

Κανεις δεν ειπε να μην εχετε ζυγαρια σπιτι σας, αλλα δεντρα και ζυγαρια ειναι πολυ κακος συνδιασμος.
Απάντηση
τα σακουλακια ειναι το θεμα....!
Απάντηση
Μην ψαρώνετε και μην κάνετε εικασίες χωρίς να μιλήσετε με κάποιον που έχει νομικές γνώσεις. Δικηγόροι από το ίντερνετ δεν υπάρχουν και η παράνοια ξεφεύγει (όπως και οι ανυπόστατες θεωρίες). Η κατηγορούσα αρχή πρέπει να αποδείξει το έγκλημα, όχι τα περιστασιακά στοιχεία. Ζυγίζω το χόρτο που έβγαλα να δω πόσο είναι για τις δόσεις που χρειάζομαι. Να μια δικαιολογία, υπάρχουν χιλιάδες και μην είστε ραγιάδες.
Απάντηση
Το βασικότερο είναι που θα πέσεις τις περισσότερες φορές δλδ θέμα τυχης χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν πρέπει να ξέρουμε τι κάνουμε κ μέχρι που είναι τα δικαιώματά μας..Από προσωπική εμπειρία η ζυγαριά μπορεί να Μν είναι χρώμα από μόνη της αλλά αν σου βρουν έστω κ δυο τσιγάρα μαζί η εκεί κοντά αμέσως από κατοχή η κατηγορία γίνετε εμπορία..Αν πέσεις σε "καλό" μπορεί να κάνει πως δεν τν είδε,να πας κάτω για λίγο η για ένα βράδυ κ να φυγεις..αν όμως είναι κανένας καραμαλακας θα κάνει την τρίχα τριχιά κ μετά άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας..Το νου μας παιδιά κ να είμαστε ενημερωμένοι χρειαζετε κ πάνω απολα οποίος τρέχει γκροου τα μάτια του 14 ούτε με μονοφυλλακι να Μν σας σταματήσουν πάνω σας!!Αν είναι κόμπλεξικοι η καυλωμενοι δν το χουν σε τπτ να σε τρέχουν σπίτι σου για μερικά γάτα..
Απάντηση
Ουτε ψαρωνουμε ουτε κανουμε εικασιες, αλλα εμπιστευομαι πιο πολυ τον δικηγορο μου απο εσενα να σου πω την αληθεια ....
Απάντηση
Τι λέτε ρε παιδιά που θα μπούνε σπίτι σας για ένα τσιγάρο; Μιλήστε όντως με κάποιο δικηγόρο
Απάντηση
Εγω η τακτική που έχω χαράξει (crisis managment) είναι δικό μου είναι έχω προβλή,ματα υγείας με αυτό αυτό και αυτό και αει γαμηθήτε πλέον και τέλος και οι δικηγόροι γρανάζι στο σύστημα έιναι και πολλοί είναι εντελώς μαλάκες ...
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση
Εγω παντως ειμαι της αποψης πως οτα δεν σου δινουν κατι οπως το δικαιωμα στη φυση στην υγεια σου τελος παντων στην ελευθερια σου να διαλεξεις αυτο που θες εσυ για φαρμακο αυτο.που θες εσυ για διασκεδαση και ουτω καθεξης γιατι μπορω να βρω 1000 λογους πανω σε αυτο και ολοι εξισου αναλογης σημαντικοτιτας και βαζω τελεια εδω .γιατι θα συνεχισω πως καμια φορα θα πρεπει εσυ να περνεις το δικαιωμα σου σε ολα αυτα γιατι αυτοι ενοειται πως σε καμια περιπτωση δεν θα στο δωσουν και εαν στο δωσουν να μην εισαι και τοσο σιγουρος πως στο δωσαν οποτε φιλοι μου πρεπει να πολεμησουμε για να αποκτησουμε τα δικαιωμα τα μας αυτα γιατι αυτοι πραγματικα να μας βλεπουν να ψοφαμε θελουν και να μας δηλητηριαζουν ευχαριστω ....
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)