Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dark Web
γεια σας
ειμαι καινουργιος στο φορουμ και αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ ?

ηθελα να ροτησω αν εχει παρει κανεις
μεσο dark web καναβη .
ψαχνω το ζητημα αρκετα και εστιαζομαι στο θεμα της παραλαβης. αν δηλαδη βαλω την κανονικη μου διευθηνση η καποια ταχυδρομικη θυριδα
αν το πιασουν σε ελενχο θα εχω προβλημα?
αν γινοτανε ανωνυμα το ανοιγμα της θυριδας θα ηταν διαφορετικα.
εχει καποιος σχετικη εμπειρια επι του θεματος?
νομικα τι ισχυει αν 'πιασουν' το δεμα και εισαι ο παραληπτης?
Απάντηση

ads by gr420info

τι ειναι το dark web ?
Απάντηση
(25-05-2018, 21:42 )badweed Έγραψε: τι ειναι το dark web ?

το deep web ειναι το κρυφο ιντερνετ 
το 90% του ιντερνετ βρισκεται στο deep web 
ενα απο υα παρακλαδια του ειναι το dark web 
οπου μπορεις να αγορασεις πραγματα παρανομα για την αγορα οπως οπλα ναρκωτικα και λοιπα.
οι αγωρες γινονται μεσο κρυπτονομισματον ( bitcoin )
και γενικα το ολο θεμα βασιζεται στην ανωνυμια 
καθως για να μπεις στο deep web χρειαζεται να σηνδεθεις μεσο του tor browser.
υπαρχουν πολλα site που εξηγουν αναλητικοτερα για το deep/dark web καθως και για το πως να σηνδεθεις για να εξερευνησεις τον σκοτεινο κοσμο του ιντερνετ.
Απάντηση
καλωσήρθες,

ενδεχομένως να μη το γνωρίζουν ολοι το dark web, ωστόσο, είχα κάνει μια απόπειρα (πριν ομως απο 3-4 χρονια) να ψωνήσω ενα τούμπανο hash που ειχα βρει και ηρθε κανονικα μεσα σε πολυ ειδικη συσκευασια (ηταν μαγκας ο τυπος ηξερε πως να στα στειλει) αλλοι φιλοι παλι που ξερω οτι ψωνησαν αλλα πραματα τους ηρθαν,κατι τρυπια χαρτακια δηλαδη Wink , τωρα ομως ρε τρελε το να ψωνιζεις παπαδια κανονικα το φοβηθηκα και δε το εχω δοκιμασει οποτε δε ξερω αν εισαι safe...ενω η τσοκο ομως οκ κατι γινεται ξερω γω;   ..αλλα και παλι το νου σου με αυτα γιατι δε ξερεις ποτε
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
οτι ερχεται ειναι σιγουρο
το θεμα ειναι αν το πιασουν να μην εχο ντραβαλα
ακομα και αν το βρουν ο vendor εγγυαται την επιστροφη τον χρηματον.
το ολο κολημα ειναι πως να το παρω χωρις να εχο τον φοβο αν το πιασουν και εχο συνεπειες με το νομο.
ισως αν καποιος το κανει συχνα και εχει βρει τροπο να εξαληψει την πιθανοτητα αυτη.
Απάντηση
(25-05-2018, 22:34 )cryptogrow Έγραψε: οτι ερχεται ειναι σιγουρο
το θεμα ειναι αν το πιασουν να μην εχο ντραβαλα
ακομα και αν το βρουν ο vendor εγγυαται την επιστροφη τον χρηματον.
το ολο κολημα ειναι πως να το παρω χωρις να εχο τον φοβο αν το πιασουν και εχο συνεπειες με το νομο.
ισως αν καποιος το κανει συχνα και εχει βρει τροπο να εξαληψει την πιθανοτητα αυτη.

έχω ακούσει πολλά σκηνικά και ψιλοχου παραγγελίες ας πούμε που τις παρέλαβαν κανονικά..ωστοσο προσωπικη εμπειρια δεν εχω..hash οντως ειναι πιο safe θεωρω..
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)