Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ψάχνω ντόπιους σπόρους
Καλησπέρα. Πως μπορώ να βρω μερικούς ντόπιους σπόρους? Υπάρχει κάποιος να μου δώσει?
Απάντηση

ads by gr420info

Πολύ πολύ δύσκολα ακόμα κ κάποιος να λέει ότι έχει ποιος ξέρει αν όντως είναι "ντόπιοι"..Εγώ κρατάω μερικούς από φυτά βγαλμένα έξω σε βουνά σε χωριά αλλά κ πάλι κάνεις με σιγουριά Δν μπορεί να πει ότι έχει ντόπιους σπόρους.. εξαρτάται τι εννοεί βέβαια κ ο καθένας με τον όρο "ντόπιο"..καλή συνέχεια κ εύχομαι να βρεις ακρη
Απάντηση
Α μπραβο πολυ σωστα τα λεει ο φιλος greek grower
Απάντηση
Δεν μπορώ να καταλάβω τι θα κερδίσεις αν βρεις ντόπιο σπόρο...  Αν είσαι μεγάλος τότε αναπολείς τα νιάτα σου, δεν ήταν οι φούντες καλύτερες αλλά ήταν πιο αγνός ο οργανισμός σου και δεν έπινες με τέτοια συχνότητα με αποτέλεσμα να την ακούς στερεοφωνικά!

Αν είσαι νέος τότε έπεσες στην παγίδα αυτών που αναζητούν τα νιάτα τους ακούγοντας ιστορίες με δράκους και φούντες που σε στέλνουν στο διάστημα.

Και φυσικά τα τελευταία χρόνια υπάρχουν φυτά τόσο δυνατά όσο ποτέ άλλοτε από τις εταιρίες. Κάποτε είχα μπει και εγώ στο τρυπάκι αλλά τελικά επικράτησε η ορθολογική.
Απάντηση
(06-01-2018, 08:51 AM)mummra Έγραψε: Δεν μπορώ να καταλάβω τι θα κερδίσεις αν βρεις ντόπιο σπόρο...  Αν είσαι μεγάλος τότε αναπολείς τα νιάτα σου, δεν ήταν οι φούντες καλύτερες αλλά ήταν πιο αγνός ο οργανισμός σου και δεν έπινες με τέτοια συχνότητα με αποτέλεσμα να την ακούς στερεοφωνικά!

Αν είσαι νέος τότε έπεσες στην παγίδα αυτών που αναζητούν τα νιάτα τους ακούγοντας ιστορίες με δράκους και φούντες που σε στέλνουν στο διάστημα.

Και φυσικά τα τελευταία χρόνια υπάρχουν φυτά τόσο δυνατά όσο ποτέ άλλοτε από τις εταιρίες. Κάποτε είχα μπει και εγώ στο τρυπάκι αλλά τελικά επικράτησε η ορθολογική.
Εντάξει κατάλαβα ευχαριστώ πολύ για όλα καλή σου μέρα
Απάντηση
(06-01-2018, 10:28 AM)Thanasis Έγραψε: Εντάξει κατάλαβα ευχαριστώ πολύ για όλα καλή σου μέρα

Έτσι έχουν τα πράγματα.
Η μεγάλη διαφορά είναι οι κλιματολογικές συνθήκες στην χώρα μας που ευνοούν το φυτό... ό,τι και να φυτέψεις θα βγει δυναμίτης εκτός από λίγες καθαρές σατίβες που ίσως να μην προλάβουν να τελειώσουν ποτέ και να πιάσουν τα κρύα και οι βροχές.

Καλή συνέχεια να έχεις.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)