Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 4 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
αγνωστου ταυτοτητας -σατιβα ? θηλυκο?
αυτο το φυτο ειναι απο ενα σπορακι μοναδικο που καταφερε να σκασει (για πλακα περισσοτερο και για πειραμα για να δω την διαφορα)απ οσα μαζευα, απο τα αγνωστα που επινα..
με τις απειροελαχιστες γνωσεις μου καταλαβα απο την αρχη οτι ειναι σατιβα ...
σωστα καταλαβα?
ειναι σκασμενο απο τον μαρτιο και τωρα ειναι στα δυο μετρα υψος...
πιστευω πως ειναι θηλυκο,σωστα καταλαβα?
δεν ξερω ποιο θα ειναι το αποτελεσμα της ποιοτητας του,αλλα φαινεται πολυ παραγωγικο,ανθεκτικο,υγιες...τελικα στον σπορο καλα τα πανε "καποιοι",
μετα γινεται η κολαση (και αυτο θελουμε να αποφυγουμε οσοι στραφηκαμε στην καλλιεργεια )εδω δεν ρωταω αν καταλαβα καλα,γιατι το καταλαβα!
λοιπον αυτο που με καιει τωρα ειναι μηπως ειναι κανενας σερνικαρος και μου κανει ζημια στα κοριτσια...εγω τριχουλες βλεπω παντως.
περιμενω αγωνιωδως το "its a girl!!!" σας!

[Εικόνα: DSC_2216.jpg]
[Εικόνα: DSC_2209.jpg]

[Εικόνα: DSC_2210.jpg]

[Εικόνα: DSC_2213.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

καμια κοντινη και καθαρη φωτο στα γονατα παιζει;
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
πιο καθαρη δεν εχω,οταν ξαναπαω σε λιγες μερες.
(και νομιζα οτι τα εβγαλα σωστα χαχα)
Απάντηση
Ειναι νωρις ακομα για να καταλαβεις αμα ειναι θυληκο η μπαλας, θες κανα 2 βδομαδες ακομα σιγουρα για να το δεις, ισως και παραπανω
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
ωραια,θα εχω το νου μου και θα επιστρεψω με νεες φωτο,ευχαριστω!
Απάντηση
επεστρεψα! (κανε παναζιτσα μου- βαγγελιστρα μου,να πουν οτι ειναι θηλυκια και θα ρθω γονυπετης ν αναψω μια λαμπαδα ισα με το μποι της- 2.80!!)

[Εικόνα: 37638124_697839587223830_2520600672617889792_n.jpg]

[Εικόνα: 37695165_697839627223826_4955764653192904704_n.jpg]

[Εικόνα: 37795959_697839693890486_7274344791649812480_o.jpg]

[Εικόνα: 37691556_697839597223829_2985069109001060352_n.jpg]
Απάντηση
μάλλον θηλυκό είναι αλλά βγάλε πιο κοντινές φωτογραφίες στα σημεία που φαίνεται το φύλο, στα γόνατα/μασχάλες και στις κορυφές ..
Απάντηση
- κανε παναζιτσα μου- βαγγελιστρα μου,να πουν οτι ειναι θηλυκια και θα ρθω γονυπετης ν αναψω μια λαμπαδα ισα με το μποι της- 2.80!! -

Rofl Rofl Rofl Rofl Rofl

Νταξ.. σε λατρεύω, το καλύτερο παρακαλετό, για τον καλύτερο λόγο που έχω ακούσει!!!
κάνε ρε παναγιά θηλυκό το φυτό, τι σου ζητάει το κορίτσι????

Μέσα από την Heart μου να είναι θηλυκό και να πάρεις ένα βουνό γαμάτο, μυρωδάτο βότανο!!
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
κι απο μενα κοπελια!! Smile Heart
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Εγω daliona θαμαι λιγο κακουλης, αλλα λιγο. Κρατα επιφυλαξεις, διοτι συνηθως τα πιο ανεπτυγμενα βγαινουν ασερνικα (οπως λενε και στο χωριο μου). Το απευχομαι αλλα εσυ προχωρα με συγκρατημενη αισιοδοξια. Αγαπα το , μιλα το, τραγουδα το, ακομη ακομη, παρακαλα το να βγει κοριτσι
Απάντηση
ευχαριστω για τις ευχες παιδια,αυριο -μεθαυριο θα ξαναπαω να βγαλω καλυτερες φωτο...
το φυτο το εχω βαλει απο φλεβαρη,ειναι εξιμιση μηνων,του φουστη να μην εχει δειξει ακομη φυλο!!!
αυτο που με αγχωνει,ειναι μην βγαλει τιποτα μπαλες και μου σποριασει ολα τα υπολοιπα αγοραστα ,που ειναι θηλυκα.
και φυσικα ελπιζω σε καποια αξιοσημειωτη παραγωγη...
ειμαι σε επιφυλακη και περιμενω στα γονατα!χαχαχαχαχαχ
Απάντηση
Λογικα προσεχως θα σου δειξει φυλο εφοσον η μερα αρχιζει και μικραινει Cool 
Καλη τυχη Big Grin
Το καλυτερο δωρο για τον εαυτο σας τον καινουριο χρονο,ειναι να κλεισετε την τηλεοραση για ολο το χρονο! Smoke27
Απάντηση
επιστρεφω με νεες φωτο,εκανα οτι καλυτερο μπορουσα,ειχε πολυ ηλιο και το κινητο δεν ειναι και το καλυτερο...\ειναι τοσους μηνες το φυτο,δεν θα ειχε δειξει μπαλαρες,εαν ηταν αρσενικο? (εγω "μυτουλες " βλεπω και τιποτα σε μπαλακι)

[Εικόνα: DSC_2436.jpg]

[Εικόνα: DSC_2439.jpg]

[Εικόνα: DSC_2445.jpg]

[Εικόνα: DSC_2428.jpg]
Απάντηση
καλημέρα, εγω δε βλέπω κάτι... αλλά είναι και νωρίς αν είναι φωτοπεριόδου εξωτερικής. Από μέσα Αυγούστου και μετά θα αρχίσει να δείχνει αυτό λογικά...
(daliona δεν έχει σχέση πόσους μήνες φυτό είναι. Η κάνναβη όσο βρίσκεται σε ανάπτυξη δεν δείχνει φύλο, μπορείς να την έχεις εσωτερικά με φώτα και να την μεγαλώνεις ή να την διατηρείς (κλαδεύοντας) όσο θες. Έξω μόνο όταν αρχίσει να μικραίνει η μέρα θα αρχίσει να μπαίνει σε ανθοφορία)
Απάντηση
μα καποια στιγμη,οπως και να εχουν τα πραγματα,δεν "τελειωνει" το φυτο?
τουλαχιστον δεν κινδυνευουν τα θηλυκα που ειναι διπλα να σποριασουν,εχω καιρο ακομα..κριμα,απογοητευτηκα,νομιζα οτι αυτη τη φορα σιγουρα θα μου πειτε πως ειναι θηλυκο .
Απάντηση
Μπορει να ναι και υβριδιο,δεν φαινετε για σατιβαρα που λεμε με τα χαρακτηριστηκα λεπτα και μακρια φυλλα.
Τωρα οσο αφορα την πιθανοτητα να βγει αρσενικο και να σου σποριασει τα υπολοιπα μην ανυσηχεις.Δεν γινετε αμεσως,πρεπει να ανοιξουν τα μπαλακια,θα χεις χρονο να το κοψεις.Απλα κοιτα να το απομακρυνεις γιατι η γυρη ταξιδευει πολλα μετρα μακρια με τον αερα
Απάντηση
Smile 
ευχαριστω παιδια,αυριο θα παω να δω πως παει η αναπτυξη του και θα σας βαλω νεες φωτο
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)