Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ CBD
Star 
Τον τελευταιο καιρο εχω σταματησει να χρησιμοποιω THC και χρησιμοποιω πιο πολυ CBD.Αυτο για το λογο οτι βαρεθηκα να πινω σαπια χορτα η να δινω 10-15 ευρω για να πιω φουντα που ουτε δυνατη ειναι ουτε τιποτα απλως ειναι σωστη και οχι σαπια.Περιμενω λοιπον να βγουνε τα φυτα μου και προς το παρον πινω νομμιμα φουντες με cbd και ειναι αρκετα καλη φαση.Ξερω οτι το Cbd λειτουργει στον εγκεφαλο εναντιον του thc...Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Αν το παρακανεις και ''φας φρικη'' απο χορτο,αν πιεις ενα τσιγαρο με cbd,θα ξεμαστουρωσεις καπως Huh Huh Ρωταω μιας και δεν πινω τοσο συχνα τωρα τελευταια και το καλοκαιρι σκοπευω να το καψω,επομενος οι εντοχες μου εχουν μιωθει καπως υποθετω...
Απάντηση

ads by gr420info

Αντίδοτο στην Κάνναβη ψάχνεις δηλαδή στην ευφορική; Εσύ σαν άτομο δηλαδή που γνωρίζεις τις όποιες ανοχές σου, εννοείς ότι δεν μπορείς να χειριστείς την Κάνναβη?
Για κάτσε λίγο και αναλογίσου ο ίδιος πως το δουλεύεις, κάποιοι εδώ μέσα έχουν απίστευτες ανοχές, αλλά όταν είσαι καθημερινός fun του βότανου είναι φυσικό, τρώμε λίγο παραπάνω και χαλαρώνουμε τι να πάθουμε δηλαδή? πόσο χρονών είσαι βασικά και έχεισ τέτοια ανησυχία?
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση
Ρε Παναγιώτη...μη το αποπαίρνεις το παιδί....καλά τα λέει
Δεν είμαι σίγουρος...αλλά νομίζω το CBD βοηθάει στις φρίκες.....δεν θυμάμαι τώρα την επιστημονική ανάλυση..αλλά κάπου το έχω διαβάσει
Αυτό που θυμάμαι σίγουρα είναι οτι το cbd ενεργοποιεί τον οργανισμό μας να παράγει τα δικά του κανναβινοειδή
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
Εγω φιλε μου αν σηκωθώ στραβά κι εχω δουλειες να κανω, στρίβω ενα μικρό τζοιντ με 1/1 thc/cbd. Και στα χαρτιά και στην πράξη. Ενα ελαφρύ βότανο που πρακτικά ηρεμεί ενα κεφαλι σε ταραχή.

Και παλι εχει λιγο κεφαλι, δηλαδη ενα πέπλο υπαρχει γυρω, αλλα οχι κατι βαρύ και μαζι με τη γενική ηρεμία πολλές φορες βοηθάει. Ειναι άλλες φορες που κανει και ληθαργική μαστουρα εγκεφαλική και σωματική. Περίπλοκο.

Τι εχεις βαλει και περιμένεις;
Απάντηση
(07-03-2018, 05:29 PM)Παναγιωτης Έγραψε: Αντίδοτο στην Κάνναβη ψάχνεις δηλαδή στην ευφορική; Εσύ σαν άτομο δηλαδή που γνωρίζεις τις όποιες ανοχές σου, εννοείς ότι δεν μπορείς να χειριστείς την Κάνναβη?
Για κάτσε λίγο και αναλογίσου ο ίδιος πως το δουλεύεις, κάποιοι εδώ μέσα έχουν απίστευτες ανοχές, αλλά όταν είσαι καθημερινός fun του βότανου είναι φυσικό, τρώμε λίγο παραπάνω και χαλαρώνουμε τι να πάθουμε δηλαδή? πόσο χρονών είσαι βασικά και έχεισ τέτοια ανησυχία?

Ρε παιδια αν ειναι δυνατον... Confused
Το ποσο χρονων ειμαι δεν σε αφορα γιατι μπορει να μαι και μεγαλυτερος σου αλλα κλαιν...η ηλικια δεν κολλαει πουθενα αδερφε με το σε τι βαθμο κανει χρηση ο καθενας και τι αντοχες εχει αναπτυξει.Δεν ειπα οτι φοβαμαι μην παθω καρδιακο.Και γω παλαιοτερα επινα απ το πρωι,μεχρι το βραδυ,αλλα για τους λογους που ανεφερα το σταματησα.Εν ολιγης τωρα που θα χω δικο μου,θελω να πινω σε καθημερινη βαση,αλλα επειδη εχω δουλεια και περναω ωρες με την οικογενεια μου αν το παρακανω και βρεθω αρκετα μαστουρωμενος σε φαση που θελω να μαι λειτουργηκος αυτο θα ναι ενα προβλημα...Γιαυτο ρωτησα.
Απάντηση
(07-03-2018, 06:28 PM)cannabeer Έγραψε: Εγω φιλε μου αν σηκωθώ στραβά κι εχω δουλειες να κανω, στρίβω ενα μικρό τζοιντ με 1/1 thc/cbd. Και στα χαρτιά και στην πράξη. Ενα ελαφρύ βότανο που πρακτικά ηρεμεί ενα κεφαλι σε ταραχή.

Και παλι εχει λιγο κεφαλι, δηλαδη ενα πέπλο υπαρχει γυρω, αλλα οχι κατι βαρύ και μαζι με τη γενική ηρεμία πολλές φορες βοηθάει. Ειναι άλλες φορες που κανει και ληθαργική μαστουρα εγκεφαλική και σωματική. Περίπλοκο.

Τι εχεις βαλει και περιμένεις;

Αρχικα ηθελα να οργανωσω ενα grow με φωτοπεριοδου,αλλα επειδη ουτε καταλληλο μερος βρηκα και υπαρχει και θεμα με τον χρονο μιας και ειμαι outdoorας,κατεληξα σε αυτοματακια για να χω δικο μου χορτο να πινω στις διακοπες.Skunk#1(sensi seeds),Gorilla Glue(fastbuds),Blue Dreammatic(fastbuds) και 3 Critical Kush(Barney's Farm).
Ριξε μια ματια και στα νηματα που εχω ανοιξει,αν μπορεις να βοηθησεις καπου... 
                                                                                                                                              https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=4176

https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=4004&page=2
Απάντηση
φιλε νικ γεια σου , to cbd καπου διαβασα πως βοηθαει στις παρενεργειες της thc μια κ ειναι εξισορροπιστικη ως προς αυτη, το cbd εχει ηρεμιστικες ιδιοτητες κ μονο καλο μπορει να κανει σε καποια περιπτωση που ισως φας παρανοια πχ, εδω σε μεγαλες δοσεις λενε πως αντιμετωπιζονται ψυχωσεις κ σχιζοφρενεια με την κανναβιδιολη
Απάντηση
(07-05-2018, 11:53 PM)vampirion Έγραψε: φιλε νικ γεια σου , to cbd καπου διαβασα πως βοηθαει στις παρενεργειες της thc μια κ ειναι εξισορροπιστικη ως προς αυτη, το cbd εχει ηρεμιστικες ιδιοτητες κ μονο καλο μπορει να κανει σε καποια περιπτωση που ισως φας παρανοια πχ, εδω σε μεγαλες δοσεις λενε πως αντιμετωπιζονται ψυχωσεις κ σχιζοφρενεια με την κανναβιδιολη

Σε ευχαριστω.Θα το χω υποψην μου Smile
Απάντηση
Καλημέρα!

άργησα να μπω, λοιπόν το με την ηλικία δεν το ρώτησα γιατί κάνω κάποια στατιστική, απλά να το συνδυάσω ήθελα μα χρόνια σε χρήση κάνναβησ κλπ κλπ κλπ...
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)