Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indoor.2 six shooter και ένα white widow αυτόματα!!
Καλημέρα στην ομαδα. Ήταν να τα πάω βουνό σε κάνα 20ημερο αλλά τελικά θα τα κρατήσω σπίτι γτ πολύ κούραση το αντάρτικο και έχω είδη 3 φωτοπεριοδου στο βουνο. Τα σπόρια μου όπως έγραψα και στην επικεφαλίδα είναι δύο ss και ενα white widow δώρο του σπαραδικου  και τους ευχαριστώ πολύ!! Για 18 μέρες θα μείνουν σε γλαστρακια του ενός λίτρου και έπειτα θα μεταφυτευτουν στις τελικές γλάστρες που θα είναι 18 λιτρα. Για αρχή θα τα έχω σε κοκοφοίνικα και στην μεταφύτευση θα έχουν λίγο από όλα all mix light mix και κοκοφοίνικα. Ο χωρος μου είναι 0.90×0.65×200 και πάνω σε αυτό θα ήθελα να ρωτήσω κυρίως τον ΚινέζοΚύπριο  αν 2 six shooter και ένα white αυτόματα αν θα χωρέσουν με σχετική άνεση στον χωρο. Δεν θέλω να τα στριμωξω προτιμώ 2 με άνεση χωρου παρά 3 και το ένα πάνω στο άλλο. Από φώτα μέχρι στιγμής έχω 162 watt λεντ και ίσως προσθέσω άλλα 162 watt σε 3 εβδομάδες! Ελπίζω να με κομπλέ με 320 βατ λεντ. Από λίπασμα θα χρησιμοποιήσω την τριπλετα της biobizz και μερικά από την AN. Θα προσπαθήσω να πάρω τα μεγιστα αλλά θα χρειαστώ την βοήθεια σας καθώς είναι πρώτη φορά που βάζω εσωτερικά αυτόματα για αυτό θα ήθελα την βοήθεια σας αν αυτό γινετε.. από τα πιο απλά πράγματα όπως πόσες ώρες φως ν τους έχω ποτέ να αρχίσω λιπάσματα ανάπτυξης και πότε ανθοφορίας και άλλα τέτοια.. ευχαριστώ όσους βοηθήσουν να φτάσω στο τέλος αυτού του grow καλή συνέχεια σε όλους και σε όλες 
[Εικόνα: Lenovo_A1000_IMG_20180704_082834.jpg]
Ημερα 1η
Απάντηση

ads by gr420info

Καλή αρχή αδερφέ!
 Tongue 
Απάντηση
Καλή αρχή Tut, εδώ είμαστε να βοηθήσουμε για ότι χρειαστείς. Καλύτερα βάλε 4 για να καλυφθεί ομοιόμορφα ο χώρος!
Απάντηση
Καλη αρχη αδερφε μου! Smile
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
(07-04-2018, 12:43 PM)Doukas1978 Έγραψε: Καλή αρχή αδερφέ!

Ευχαριστώ φίλε και εσυ καλά τελειώματα με τα δικά σου αδερφε!!
Απάντηση
(07-04-2018, 01:50 PM)NLfanatic Έγραψε: Καλή αρχή Tut, εδώ είμαστε να βοηθήσουμε για ότι χρειαστείς. Καλύτερα βάλε 4 για να καλυφθεί ομοιόμορφα ο χώρος!

Δυστυχώς επειδη είχα αποφασίσει πως θα μπουν σπίτι μου, έδωσα τα άλλα τρία σε ένα φίλο ίσως όταν φτάσουν τα τρία αυτά ενάμισι μηνων να κουμποσω ένα white seberian φωτοπεριοδου θα το σκεφτώ γιατί δεν μου πολύ κάνει κλικ.. τι ωράριο να τα εχω; 24/0; 20/4; Η 18/6;; Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αδερφε
Απάντηση
(07-04-2018, 02:02 PM)nimas Έγραψε: Καλη αρχη αδερφε μου!  Smile

Να σε καλά ΑΔΕΡΦΕ!! Ειδα κάτι φωτό απ' τα κορίτσια σου σε κάποιο ημερολόγιο δεν θύμαμαι που. Ωραία κορυφή είχε κάνει το άλλο φίλε και θα φουσκώσουν κ αλλο!! Είσαι μάστορας!!
Απάντηση
Εγώ τα ξεκινάω με 24/0 την πρώτη εβδομάδα και τα συνεχίζω μέχρι τέλους με 20/4 χωρίς κανένα πρόβλημα.
Μπορεί όμως κάποια strain να μην γουστάρουν το 24/0, οπότε το 20/4 μέχρι τέλους είναι η αμέσως καλύτερη λύση.
Απάντηση
Έγινε αδερφέ οπωτε 20/4 ευχαριστώ
Απάντηση
Μέχρι τα φυτά να μην μπορούν να μετακινηθούν δηλαδή για κάνα μήνα μπορώ να τα βγάζω στον ήλιο για ωχτο ώρες στον ή να τα αφήσω μόνιμα μέσα;
Απάντηση
Αυτό θα πρέπει να το δεις εσύ. Ο ήλιος είναι τζάμπα αλλά όταν είναι χωρίς αντηλιά, συννεφιά κλπ. Αν έχεις πολλά σύννεφα, καλύτερα μέσα.
Απάντηση
Εννοείται φίλε τις χάλια μέρες μόνο μέσα. Έχω καθαρό ήλιο 8 ώρες γεμάτες. Τώρα τα είχα έξω από τις δύο έως τις ωχτομιση και το πρωί 8-10 πάλι στον ήλιο. Φοβάμαι μην τα κάψω όμως γτ βαράει 35 στην Αθήνα και είναι μωρά. Πάντως δείχνουν να γουσταρουν μέχρι στιγμής τον ήλιο!!
Απάντηση
Τουμπανα θα γινουν με τον ηλιο φιλε και εσυ δειχνει να το πας πολυ καλα σε οτι εχεις δειξει μεχρι τωρα!!
Συμπληρωσε φως οσο πανε αναπτυξη και μετα αστα μονο εξω
Εγω το Six Shooter σε 2 εβδομαδες το κοβω! Αρκετο κρυσταλο, την αλλη εβδομαδα λεω να το δοκιμασω Tongue
Πως εισαι κατα τ αλλα ρε φιλε... μιλαγαμε σε ενα αλλο ημερολογιο σου αλλα δεν πολυμπαινω και χανω την επαφη μου..
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
(07-04-2018, 10:27 PM)nimas Έγραψε: Τουμπανα θα γινουν με τον ηλιο φιλε και εσυ δειχνει να το πας πολυ καλα σε οτι εχεις δειξει μεχρι τωρα!!
Συμπληρωσε φως οσο πανε αναπτυξη και μετα αστα μονο εξω
Εγω το Six Shooter σε 2 εβδομαδες το κοβω! Αρκετο κρυσταλο, την αλλη εβδομαδα λεω να το δοκιμασω  Tongue
Πως εισαι κατα τ αλλα ρε φιλε... μιλαγαμε σε ενα αλλο ημερολογιο σου αλλα δεν πολυμπαινω και χανω την επαφη μου..

Θα το κανω από αυριο αυτό με το φως!! Θέλω να γυρίσω στα ινντορ αλλά με εξοπλισμό εκει θα κάνω παπάδες γτ τώρα δεν τα πολύ πάω καλά με την ποσότητα..! Από Σεπτέμβρη πρώτα ο Θεός θα τα φτιάξουμε ολα!! Πολύ ωραίο το σιξ σουτέρ καλή δοκιμή να έχεις!!την παλεύω ρε φιλαράκι κούτσα στραβα. Εσύ όλα κομπλέ αδερφε;; Κάποια στιγμή θα την αραξουμε εμείς να ξέρεις απλά να λύσω κάτι προβλήματα να έχω κανένα καλά οριμασμενο φουντι και θα τα πούμε τρελέ να σε σίγουρος δεν χανωμαστε. Τελευταία δεν έμπαινα ούτε εγω πολύ στην ομάδα!! Να σου πω αυτό που μου λες με την ανάπτυξη να τα έχω ξέρω γω μέσα έξω μέχρι να σταματήσουν την ανάπτυξη και μόλις αρχίσει να φουντιασει να το έχω μόνιμα έξω;; Να θυμίσω ότι έχω 8 ώρες ηλίου έξω αυτό δεν θα επιρεασει την απόδοση;;καλά κοψίματα με τα κορίτσια σου αδερφε!!
Απάντηση
Με 8 ώρες φως θα πέσει πολύ η απόδοση τους..
Απάντηση
(07-04-2018, 11:21 PM)NLfanatic Έγραψε: Με 8 ώρες φως θα πέσει πολύ η απόδοση τους..

Και εγώ αυτό πιστεύω τώρα δεν ξέρω. Κ επειδή δεν ξέρω θα τα έχω λιγο ήλιο λίγο λάμπα και συνολικά 20 ώρες φως
Απάντηση
Στις 20 ώρες θα είσαι μια χαρά, και με 18/6 μπορείς να το πας.
Απάντηση
Θα το αφήσω στο 20ωρο μόνιμα με 8 ώρες ήλιο οσω μπορώ θα τα βγάζω έξω γτ όταν μεγαλώσουν αρκετά θα γίνει κανένα ατύχημα ή θα λυγίσουν τ παρακλάδια οπωτε μεχρι 5-7εβδομαδες θα τα μεταφέρω μέσα έξω και μετά μόνιμα μεσα! Ευχαριστώ για τις συμβουλές Ρέι!!
Απάντηση
8 ωρες ηλιου συν τα φωτα αυτες τις μερες του φυτου και σε ολη την αναπτυξη θα δωσει πολυ καλα αποτελεσματα. Μολις μπει ανφοθορια νομιζω θα εχει ακομα 13 ωρες ημερας και αν βλεπει τις 8 κατακουτελα ειναι σουπερ για να κανει τον κυκλο του.
Μετα απο 2 χρονια στο μπαλκονι με τον ηλιο κοινος για ολα, πιστευω οτι τα αυτοματα δεν εχουν σε τιποτα να ζηλεψουν απο τα φωτοπεριοδου του μπαλκονιου οταν αρχιζουν τα πρηξιματα αν έχουν πάρει σωστη και καλη αναπτυξη !!
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
αυτό που μπορείς να κάνεις και στο προτείνω, είναι στις δύο τελευταίες εβδομάδες πριν κόψεις (μιλάμε για Οκτώβρη μεριά) να βάζεις τα φυτά σου το βράδυ μέσα σε ένα δωμάτιο τις ώρες του ύπνου ή τέντα, και να έχεις έναν υγραντήρα στο χαμηλότερο επίπεδο 30%, έτσι γλυτώνεις την μούχλα και το φυτό παράγει περισσότερους κρυστάλλους! ...το δοκίμασα φέτος και θα το κρατήσω!! Wink
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
(07-05-2018, 09:55 AM)nimas Έγραψε: αυτό που μπορείς να κάνεις και στο προτείνω, είναι στις δύο τελευταίες εβδομάδες πριν κόψεις (μιλάμε για Οκτώβρη μεριά) να βάζεις τα φυτά σου το βράδυ μέσα σε ένα δωμάτιο τις ώρες του ύπνου ή τέντα, και να έχεις έναν υγραντήρα στο χαμηλότερο επίπεδο 30%, έτσι γλυτώνεις την μούχλα και το φυτό παράγει περισσότερους κρυστάλλους! ...το δοκίμασα φέτος και θα το κρατήσω!!  Wink
Θα το δοκιμάσω κα εγώ αδερφέ μόνο την μούχλα που γλυτώνεις αρκεί πολύ καλή ιδέα θα το δοκιμάσω σε ένα από τα δύο σιξ σουτέρ να δω διαφορά στους κρυστάλλους να σε καλά για την πληροφορία αδερφέ μου!!!
Απάντηση
[Εικόνα: Lenovo_A1000_IMG_20180711_101917.jpg]

[Εικόνα: Lenovo_A1000_IMG_20180711_101837.jpg] κλείσαμε μια εβδομάδα ζωής!! Μόλις ψεκαστηκαν με 350 μλ με ένα μλ voodoo μέσα! Λόγο δουλειας κούρασης και προβλημάτων έκανα τρεις φορές λάθος στα ωράρια. Τις δύο φορές αντί να τα ανάψω πέντε το πρωί τα φώτα τα άναψα 7 και άλλη μια φορά που τα είχα έξω μέχρι τις 8:30 στον ήλιο και ξεχάστηκα να τα βάλω μέσα στις 9 να συνεχίσουν το πρόγραμμα μέχρι της μια το βράδυ τα άφησα έξω έως τις 11 το βράδυ ειχανε κοιμηθεί κα τά πήρα και τα έβαλα μέσα για ένα δυορο μέχρι τις μια για να μην αλλάξω το πρόγραμμα.. θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τα φυτακια;; Από εδώ και πέρα θα με συνεπής και ας είμαι κάθε μέρα με 3 ώρες ύπνου ξενέρωσα πολύ με τον εαυτό μου γιατί πάντα τα πρωσεχα όσων μπορούσα και τώρα γίνανε αυτά.. τέλος πάντων ελπίζω να πάνε όλα καλά !! Καλημέρα ομάδα !!
Απάντηση
Γαμω τα 13ωρα και την κούραση μέσα!! Μόλις γύρισα από δουλειά και μου έφυγε από τα χέρια ένα σιξ σουτέρ κ ξερηζοθηκε το ξανά έβαλα μέσα αλλά σίγουρα έπαθε χοντρή ζημιά..είναι και αυτόματο γαμησετα..θέλω να κάνω μια ερώτηση. Τα φυτά όταν είναι στον ήλιο είναι τέντα.!! Και όταν τα βάζω σε λάμπες τα φύλα είναι με τα μούτρα κάτω ξέρει κάνεις τι συμβαίνει;; Θα έχω κάποιο πρόβλημα;; Αναιβαζω φωτογραφίες να μου πείτε και πως τα βλέπετε για της μέρες τους!! Καλημέρα ρε ομάδα!!
Απάντηση
[Εικόνα: Lenovo_A1000_IMG_20180714_081758.jpg]

[Εικόνα: Lenovo_A1000_IMG_20180714_081709.jpg]κλείσαμε δέκα μέρες πως τα βλέπετε για την ηλικία τους έχουν μείνει πίσω;;
Απάντηση
Αυτός ο ήλιος έξω είναι λίρα 100 για τα φυτά, είναι σα να πηγαίνεις τα παιδιά σου από τη Ντίσνειλαντ στα Αηδονάκια.. Νομίζω, προσωπική εκτίμηση  Wink
Πολύ ζόρικο αυτό που κάνεις, το έχω κάνει και ξέρω, έχει πολύ ταλαιπώρια, κούραση και ατυχήματα όπως αυτό που έπαθες (κατά τη μεταφορά, μου έχει πέσει από τα χέρια κάτω στο παιδικό δωμάτιο 10λιτρη γλάστρα και τα έχω κάνει όλα πουτάνα) αλλά αν τα πας καλά στο τέλος θα δικαιωθείς!
Τα φυτά για 10 μέρες είναι εξαιρετικά ούπερ!!!
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)