Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ξερενονται τα φύλλα
Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα μικρό μεγάλο δεν ξέρω και γιαυτό θέλω την γνώμη σας ξερενονται τα κάτω φύλα από το φυτό μου 
[Εικόνα: received_10204837955906891.jpg]

[Εικόνα: received_10204837956106896.jpg]

[Εικόνα: received_10204837956026894.jpg]

[Εικόνα: received_10204837955826889.jpg]

[Εικόνα: received_10204837955746887.jpg]

Katharine Lee Bates biography
Οποίος θέλει ας μου πει από τ είναι και τ μπορώ να κάνω το έχω μέσα στο σπίτι συνέχεια στο παράθυρο να το βλέπει ο ήλιος και το παράθυρο πάντα ανοιχτό για να περνει αέρα το ποτίζω κάθε 3 μέρες από μισό λίτρο περίπου
Απάντηση

ads by gr420info

το ταιζεις τιποτα;
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
(07-11-2018, 09:43 PM)CatAek Έγραψε: το ταιζεις τιποτα;
Μόνο νεράκι  το χώμα που πήρα ήταν προλιπασμενο πρέπει να το ταΐζω κατή και αν ναι τ γιατί δεν έχω ηδεα
Απάντηση
Μεγάλο φάουλ, η προλίπανση είναι αρκετή για 2-3 εβδομάδες max, από εκεί και πέρα θα πρέπει να ρίξεις λίπασμα.
Τα λιπάσματα BioBizz σε καλύπτουν και για ανάπτυξη και για ανθοφορία γιατί το φυτό έχει διαφορετικές ανάγκες σε αυτές τις 2 φάσεις.

Πρέπει να ρίξεις διάβασμα αν θέλεις να βγάλεις σωστό φυτό και το Forum είναι γεμάτο από γνώσεις άλλων μελών, ξεκίνα άμεσα!
Don't panic, grow organic!  Smoke22
Απάντηση
Smile Σχετικα με τα λιπασματα ψαξου.Εδω μεσα υπαρχει υπερβολικα πολυ υλικο.Για την δικη σου τη φαση τρ δεν αξιζει να δωσεις πολλα χρηματα.Κοιτα την Biobizz που νομιζω πως εχει με 15 ευρω καποια που σε καλυπτουν φουλ ,πολυ τιμια.Γνκ το λιπασμα ειναι απαραιτητο.Οχι γιατι θα πεθανει το φυτο χωρις αυτο αλλα γιατι εμεις καλλιεργουμε ενα φυτο με στοχο να βγαλουμε απο αυτο 3 με 4 φορες την ποσοτητα που θα εβγαζε αν φυτρωνε καπου ξεμπαρκο.πχ 50-60 γραμμαρια ειναι υπερβολικη ποσοτητα για ενα δεντρο μισο μετρο.Γενικα για πρωτο grow κανεις δεν τα κοιταει αλλα στην πορεια θα καταλαβεις οτι οσα προσεξεις τοσο καλυτερα.Για τα φυλλα λγκ φταιει η ζεστη
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)