Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ (ΝΕΟΣ)
καλημερα στην παρεα..χθες κοπηκε το ww 135gr χλωρο και το 60day lemon skunk 120gr χλωρο..κρεμαστηκαν και περιμενο να στεγνωσουν και να ζιγιστουν ολα μαζι..στην τεντα εχω ακομα ενα νανακι ww και ενα 60day wonder απο αυτα θα παρω λιγα πραγματα αλλα θελω οσο μπορω να παρω περισσοτερο..το θεμα μου ειναι οτι τελος του μηνα φευγω απο εδω και σκεφτηκα να τα παω 24ωρο φως αλλα δεν ξερω αν αξηζει η αν οχι..επεισης θα τα κοψω σε 9 μερες και σε 10-12 μερες φευγω υπαρχει θεμα αν μειναν αυτα τα δυο για μια μερα η για καποιες ωρες μεσα στο βαζακι και δεν εχουν στεγνωσει? η να τα κοψω απο σημερα και αυτα και να τα στεγνωσω μαζι με τα αλλα? θα παρω τιποτα παραπανω σε 9 μερες απο τωρα η τσαμπα θα τα αφησω αλλεσ 9 μερες??? Smile
Απάντηση

ads by gr420info

παιδια επειδη ειναι λιγο επιγον οποιοσ το δει και ξερει ασ μου πει..ευχαριστω Smile
Απάντηση
υπαρχει.
μην τα αφησεις στο βαζο βρεμενα θα τα κλαις!

δεν ταφηνουμε οσο θελουμε πρεπει να κοιτας κι αν ειναι ετοιμο.

αντε καλα να περασεις! Smile
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
το ξερω αυτο κατ και τα συγκεκριμενα δεν ειναι ετοιμα ουτε για κοψιμο αλλα με πιεσε πολυ ο χρονος και απο οτι να τα πεταξω λεω να τα κρατισω..τωρα γ αυτο που λες απειδη ειμαι σε αδιεξοδο θα τα κοψω μια μερα πριν φυγω απο το σπιτι οποτε αναγκαστηκα για να στεγνςσουν λεω να τα βαλω φουρνο..το ξερω οτι δεν πρεπει αλλα ειμαι αναγκασμενος..τι θερμοκρασια μου προτινεισ και ποση ωρα? ευχαριστω για τισ απαντησεις και σορρυ για το σπαμ Smile
Απάντηση
Χωστους 8 ωρες φως κ 16 σκοταδι η 10 14. Μονο ετσι μπορει να κανεις κατι πιο γρηγορο αλλα οχι αποτελεσματικο σε αποδοση. Το διαβαζα σε ενα σιτε. Οσο για τον φουρνο δεν ξερω. Εκει που πας μαζι σ δεν μπορεις να τα παρεις?? Οχι ολοκληρα στα βαζα που λες κ οταν φτασεις στον προορισμο σ ανοιξε τα
Απάντηση
καλησπερα φιλε σκανκι..επειδη ειναι αυτοματα τα φυτα δεν ξερω κατα ποσο θα καλυτερευσει η κατασταση με τοσο σκοταδι..εισαι σιγουροσ γ αυτο η μηπως ελεγαν για φωτοπεριοδου? μπορω να τα παρω σε βαζα αλλα πιο πανω η κατ μου ειπε οτι αν τα βαλω υγρα μεσα θα τα κλαιω λογικα θα μουχλιασουν..αν τα παρω χωρισ στεγνομα τα δυο τελευταια μεσα στα βαζα θα τα εχω για 8-10 ωρες..τα υπολοιπα που εβγαλα θα προλαβουν να στεγνωσουν δεν εχω θεμα με αυτα..δεν ξερω τι να κανω Tongue

τα φυτα αυτα θα τα αφησω αλλεσ 9 μερες..αν αυτο που μου λες λιτουργησει καλυτερα μπορει να το κανω στις 5 η 4 τελευταιεσ μερες..εγω ελεγα να τα αφηνα 24 φως για πιο γρηγορα μιασ και ειναι αυτοματα..
Απάντηση
Άμα είναι αυτόματα αστα 20/4....κόψε ολα τα φύλλα και τα κοτσάνια....βαλτα σε ταπερ να είναι άνετα...(αν είχες και Silica gel μέσα ακόμα καλύτερα)
Δεν θα πάθουν τίποτα για λίγες ώρες.....(οχι σε φούρνο τα κατέστρεψες)
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
Εχεις δικιο δεν διαβασα οτι ειναι auto...sry
Απάντηση
δεν πειραζει σκανκι ευχαριστω για τισ παντησησ σου..σιγκ δεν εχω σιλικα τζελ αλλα θα το κανω οπως λες..μηπως στο ταπερ να εστρονα κατω και χαρτι κουζινασ?
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)