Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Συνθετικη Κανναβη (Black Mamba,Spice,K2,Aromatic Potpuri κτλ)
ωρες ωρες εχω την εντυπωση πως το φορουμ περιβαλλεται απο ανηλικα παιδια και δυστυχως δε μπορουμε να το γνωριζουμε...
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση

ads by gr420info

(02-27-2019, 08:18 AM)gkasmas420 Έγραψε: μιασ και εθεσες το ζητημα αγοροπωλησιας του εν λογο πραγματος ρωτησα και εμσθα να σου πω οτι πωλειται (νομιμα) σε μικροψιλικατζιδικα στο κεντρο
τι αλλο θα βγαλουν για να μας ξεκανουν....μακρυα

και τι λεει πανω;
προοριζεται για καπνισμα;

οχι φυσικα,γιατι αυτο θα ηταν καθαρη ομολογια σε εγκλημα.
αντιθετα το κανεις με δικη σου ευθυνη και την αγορα και την καταναλωση...

πριν 4 χρονια ειχε φερει ενας φιλος αυτο το φακελακι (παιδακι οπως λες κι εσυ τρομπετα)
την ακουω λεει τερμα,ειναι συρμα κατσε να στριψω λεει..

στριψτο και πιες το κιολας του λεω,εγω θα στριψω απτο χορτο μου! :d
ουτε τζουρα δεν πηρα.
μονο απτην εικονα πριν το στριψιμο καταλαβα για τι φολα μιλαμε..
ασε τωρα..μακρυα!!!!ουτε για δοκιμη!
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
(02-27-2019, 02:32 PM)trompetas Έγραψε: ωρες ωρες εχω την εντυπωση πως το φορουμ περιβαλλεται απο ανηλικα παιδια και δυστυχως δε μπορουμε να το γνωριζουμε...

απο που βγενει αυτο το συμπερασμα για τα ανηλικα παιδια?φιλε trompeta
Απάντηση
απο τον τροπο που γραφουν, φιλε gkasmas420
Απάντηση
ειλικρινα δεν σε πιανω....αν αναφερεσε σε εμενα!
επειδη ανεβασα την φοτο και κατεθεσα την εμπειρα μου η μαλλον καλυτερα το παραδειγμα προς αποφυγη!
Απάντηση
τώρα τελευταία έχει γεμίσει το φόρουμ με κάτι τσακάλια  :d  
δεν αναφέρομαι σε σενα  gkasmas420
Leaf  Smoke20
Απάντηση
(02-27-2019, 02:32 PM)trompetas Έγραψε: ωρες ωρες εχω την εντυπωση πως το φορουμ περιβαλλεται απο ανηλικα παιδια και δυστυχως δε μπορουμε να το γνωριζουμε...

σίγουρα...δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου,όμως.καλο είναι να ενημερονωνονται.βεβαια,αυτο προϋποθέτει ότι εδώ μέσα,γράφονται καλές απόψεις.για αυτό πρέπει να φροντίζουμε όλοι εμείς...
επίσης,θεωρώ πως καλό είναι να υπάρχουν εδώ νήματα και για αλλά ψυχοτρόπα και τα συναφή.αν ο άλλος θέλει να ψαχτει,θα το κάνει ότι ηλικία και να έχει.το θέμα είναι να υπάρχουν σωστές πληροφορίες και από κει και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του προφανώς...

(02-27-2019, 05:49 PM)cataek Έγραψε:
(02-27-2019, 08:18 AM)gkasmas420 Έγραψε: μιασ και εθεσες το ζητημα αγοροπωλησιας του εν λογο πραγματος ρωτησα και εμσθα να σου πω οτι πωλειται (νομιμα) σε μικροψιλικατζιδικα στο κεντρο
τι αλλο θα βγαλουν για να μας ξεκανουν....μακρυα

και τι λεει πανω;
προοριζεται για καπνισμα;

μάλιστα,έπεσα τυχαία σε μια σελίδα που το πούλαγε με το κιλό,σαν εντομοκτόνα με όνομα "βοτανικός καπνος"
Απάντηση
το φορουμ μας λεγεται 420 και αφορα τη καλλιεργεια κανναβης, οποιοδηποτε αλλο θεμα που θιγεται,  ειναι ασχετο με το τι κανουμε εδω περα. επειδη το αφηνουμε να αναλυεται και να συζητιεται ειναι αλλο θεμα, τουλαχιστον οι συζητησεις με αυτα τα θεματα (εως τωρα) δεν ξεφυγαν και κρατιουντε σε ενα επιπεδο, αλλα το γεγονος ομως οτι υπαρχουν πληροφοριες για αλλες ψυχοτροπες ουσιες στην κοινοτητα μας εμενα προσωπικα με ενοχλει απιστευτα, ασχετως αν το αφηνουμε ξαναλεω.δεν παραβιαζεται καποιος κανονας της κοινοτητας φτιαχνοντας αυτα τα νηματα,αλλα απο την αλλη, δεν εχουμε σκοπο να γινουμε βιβλιοθηκη ναρκωτικων οπως ορισμενοι νομιζουν και θα θελαν. αλλα βιβλιοθηκη καλλιεργειας κανναβης και οτιδηποτε αφορα το φυτο και τις χρησεις του γενικοτερα, και εκτοτε μπορει χωρις προειδοποιηση να διαγραψουμε νηματα τα οποια ειναι εκτος θεματος - βλαβερα για την κοινοτητα και ξεφευγουν, εχει ξαναγινει στο παρελθον και θα ξαναγινει στο μελλον. επειδη ορισμενοι ανοητοι θελουν να πειραματιστουν με ουσιες αγνωστης προελευσεως ειναι προβλημα τους, οχι δικο μας. και δεν θεωρω οτι εχουμε καμια υποχρεωση να ενημερωσουμε κανεναν για τετοιες βλακιες..θα πρεπε εξ αρχης να γνωριζουν τι πανε να κανουν, το φορουμ περιμενουν;

και αυτα στα γραφω για να γνωριζεις γενικα τι παιζει με την κοινοτητα σαν νεος που εισαι Smile
Απάντηση
απ οτι φενεται με παιρνει και εμενα η μπαλα καθωσ σχολιασα σε θεμα με ψυχοτροπο ουσια εκτος κανναβης...
μιασ και νεος εγγεγραμενος χρηστης στο φορουμ
βρηκα ενα ηδη υπαρχον νημα με το συγκεκριμενο θεμα και εγραψα αυτα που εζησα ενω αλλοι απαντησαν με την γνωμη τουσ μεσω video η εγραψαν το οτιδηποτε!
παρολαυτα παρακαλω πολυ αν οντωσ κρινετε οτι ενοχλει-θιγει τοσο να σβηστουν οσα δημοσιευσα σε αυτο το θεμα μιασ και εν αγνοια μου δεν γνωριζα οτι υπαρχουν παλεοτερα θεματα τα οποια ειναι ανοιχτα και ΄καποιοι ανοητοι πειραματιστηκαν με ουσιες αγνωστου προελευσεωσ' πριν καν διαβασουν ενημερωθουν .. και εγραψαν οσα εζησαν!
Απάντηση
(03-02-2019, 09:31 AM)trompetas Έγραψε: το φορουμ μας λεγεται 420 και αφορα τη καλλιεργεια κανναβης, οποιοδηποτε αλλο θεμα που θιγεται,  ειναι ασχετο με το τι κανουμε εδω περα. επειδη το αφηνουμε να αναλυεται και να συζητιεται ειναι αλλο θεμα, τουλαχιστον οι συζητησεις με αυτα τα θεματα (εως τωρα) δεν ξεφυγαν και κρατιουντε σε ενα επιπεδο, αλλα το γεγονος ομως οτι υπαρχουν πληροφοριες για αλλες ψυχοτροπες ουσιες στην κοινοτητα μας εμενα προσωπικα με ενοχλει απιστευτα, ασχετως αν το αφηνουμε ξαναλεω.δεν παραβιαζεται καποιος κανονας της κοινοτητας φτιαχνοντας αυτα τα νηματα,αλλα απο την αλλη, δεν εχουμε σκοπο να γινουμε βιβλιοθηκη ναρκωτικων οπως ορισμενοι νομιζουν και θα θελαν. αλλα βιβλιοθηκη καλλιεργειας κανναβης και οτιδηποτε αφορα το φυτο και τις χρησεις του γενικοτερα, και εκτοτε μπορει χωρις προειδοποιηση να διαγραψουμε νηματα τα οποια ειναι εκτος θεματος - βλαβερα για την κοινοτητα και ξεφευγουν, εχει ξαναγινει στο παρελθον και θα ξαναγινει στο μελλον. επειδη ορισμενοι ανοητοι θελουν να πειραματιστουν με ουσιες αγνωστης προελευσεως ειναι προβλημα τους, οχι δικο μας. και δεν θεωρω οτι εχουμε καμια υποχρεωση να ενημερωσουμε κανεναν για τετοιες βλακιες..θα πρεπε εξ αρχης να γνωριζουν τι πανε να κανουν, το φορουμ περιμενουν;

και αυτα στα γραφω για να γνωριζεις γενικα τι παιζει με την κοινοτητα σαν νεος που εισαι Smile

εεχ συμφωνω,σχεδον απολυτα.το συγκεκριμενο θεμα ομως,πολυ σωστο και επικοδομητικο ειναι να υπαρχει,καθως το ολο point ειναι οτι 
αυτες οι ουσιες εχουν παρομοια χημικη συσταση με την κανναβη (και μονο αυτο).επομενως αποκαλουνται ''συνθετικα κανναβινοειδη'' και αυτο εχει ως αποτελεσμα πολλοι που δεν μπορουν να κατανοησουν τον ορο,να νομιζουν πως εχει την οποιαδηποτε σχεση με κανναβη.οποτε,πολυ σωστα εχει θυχτει και αναλυθει εδω.
απο την αλλη,σιγουρα πρεπει να κραταμε καποια ορια και πανω απο ολα τις συζητησεις σε ενα επιπεδο. Smile
οσο μιλαμε για την κανναβη (την καλλιεργεια),σαν θεμα περνει κι'αλλα θεματα η μπαλα,που σιγουρα δεν πρεπει να υπεραναλυονται.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)