Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΦΑΙΝΟΤΥΠΟΣ GORILLA GLUE...ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ???
Question 
Καλησπερα brotherz,λοιπον εχουμε ενα θεματακι...
Ειχα βαλει σε εξωτερικη καλλιεργεια ενα φυτο Gorilla Glue Auto (fastbuds).Το φυτακι τα πηγε πολυ καλα παρα τις οχι και τοσο καλες συνθηκες.
Εφτασε το ενα μετρο σχεδον,η ριζα ηταν οτι πιο τουμπανο εχω δει ποτε μου,τρυπησε την γλαστρα και προχωρησε εξω απο αυτην και ηταν το πιο αποδοτικο φυτο μου με σοδεια 35γραμμαρια.Ολα καλα μεχρι εδω.Το προβλημα ειναι οτι οι παπαδες του παροτι ηταν τεραστιοι ειναι υπερβολικα αραιοι Angry Angry Angry Δεν εχω ξαναδει ποτε τετοιο πραγμα σε κανναβη.Θυμιζει κατι ποικιλιες τερμα sativa σε φαση Dr.Greenspoon,αλλα δεν βγαζει κανενα νοημα διοτι ειναι indica φημισμενη για τους σφυχτους παπαδες και το δικο μου ειναι σαν ριγανη και ξενερωσα γιατι φαινετε ανοριμο ενω δεν ειναι καθολου...
Να αναφερω οτι ολα τα φυτα μου τα πηγαν υπεροχα.Εκανα εγω κατι λαθος η ειμαι τοσο ατυχος και επεσα σε παραξενο φαινοτυπο Huh Huh
Καποιος αλλος που να χει βαλει αυτο το φυτο Huh
Απάντηση

ads by gr420info

[Εικόνα: 20180805_205228.jpg]

[Εικόνα: 20180805_210342.jpg]

[Εικόνα: 20180805_205346.jpg]

[Εικόνα: 20180805_205335.jpg]

[Εικόνα: 20180803_055840.jpg]
Απάντηση
ισως το οτι ξεχυλισαν οι ριζες οπως και εσυ το προσεξες , να εχει να κανει με την αποδοση .
να μην ειχαν δηλαδη χωρο να αναπτυχθουν και αλλο συμφωνα με τις υπολοιπες συνθηκες που φαινονται να ειναι ακρως ευνοικες .
Απάντηση
(08-07-2018, 10:25 PM)badweed Έγραψε: ισως το οτι ξεχυλισαν οι ριζες οπως και εσυ το προσεξες , να εχει να κανει με την αποδοση .
να μην ειχαν δηλαδη χωρο να αναπτυχθουν και αλλο συμφωνα με τις υπολοιπες συνθηκες που φαινονται να ειναι ακρως ευνοικες .

Μα ρε μαν δεν παει ετσι...Νομιζω πως αν ηταν ετσι απλα θα μου ειχε βγαλει λιγοτερο
Απάντηση
δεν ξερω ,δεν ειμαι εμπειρος , αλλα επειδη η ριζα ειναι και ευαισθητη στο φως , και γενικοτερα η ολη υγεια του φυτου βασιζεται στην ριζα και επειδη ειδες και εσυ εκει καποια δυκολια του φυτου , ειπα μηπως ηταν αυτο και να ειχε αυτες τις επιπτωσεις .
περιμενε να ερθει καποιος αλλος να σου δωσει μια πιο εγκυρη γνωμη .
Απάντηση
σαν ερμαφροδιτα ειναι... Undecided
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Και εγώ έβαλα το ίδιο φυτό από την Fastbuds, μάλιστα είχα και το West Coast OG. Για εξωτερική καλιέργεια δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος, όχι ότι εγώ είμαι καλύτερος από την εταιρία (αλοίμονο) απλά δίπλα είχα και άλλο ένα αυτόματο το Blue Mammoth από Barney και έγινε θηρίο.
Το Gorilla έκανε φυτό με φουσκωμένους παπάδες καμία σχέση με το δικό σου, καλούς παρόλο που δεν μεγάλωσε σωστά τελικά, σφιχτούς με έντονη λεμονίλα (ωραίο άρωμα), όχι πολύ κρύσταλο (σε σχέση με την Σοκολάτα) αλλά έντονο χάι..
Το West Coast σε πλησάζει αλλά σε πολύ καλύτερη κατάσταση από το δικό σου, όμως με δυνατό άρωμα με τρελά πολλούς κρυστάλλους!!
Το Blue Mammoth ήταν μοντέλο, μεγάλο, με όμορφο άρωμα, τρελή γεύση, κρυστάλους, καλούς και σφιχτούς παπάδες.

Δε νομίζω ότι πάντα φταίνε οι εταιρίες, ε, βάζουμε και εμείς το χεράκι μας!!  Tongue

Από άρωμα, κρυστάλους και χάι τι λέει, γιατί αν αυτά είναι εντάξη στα @@ σου πως φαίνεται!!
καλή απόλαυση αδερφέ  Wink
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
(08-07-2018, 10:45 PM)badweed Έγραψε: δεν ξερω ,δεν ειμαι εμπειρος , αλλα επειδη η ριζα ειναι και ευαισθητη στο φως , και γενικοτερα η ολη υγεια του φυτου βασιζεται στην ριζα και επειδη ειδες και εσυ εκει καποια δυκολια του φυτου , ειπα μηπως ηταν αυτο και να ειχε αυτες τις επιπτωσεις  .
περιμενε να ερθει καποιος αλλος να σου δωσει μια πιο εγκυρη γνωμη .

Οταν ειπα πως η ριζα βγηκε εξω,εννοουσα οτι τρυπησε την γλαστρα και προχωρησε στο χωμα (δεν ειχα πιατακια προφανως Tongue ).Η καλλιεργεια εγινε σε 11λιτρη υφασματινη γλαστρα και δυστυχως γεμισα την γλαστρα μονο με 9 λιτρα χωμα,οπως φαινετε το φυτο ηταν υπερτουμπανο και δεν αρκεστηκε σε 9λιτρα
Απάντηση
(08-08-2018, 01:58 AM)CatAek Έγραψε: σαν ερμαφροδιτα ειναι... Undecided

Δεν νομιζω να ηταν ερμαφροδυτο,κατι θα ειχα δει και δεν ειδα κανεναν σπορο...
Απο που το συμπερανες???
Απάντηση
(08-08-2018, 08:05 AM)nimas Έγραψε: Από άρωμα, κρυστάλους και χάι τι λέει, γιατί αν αυτά είναι εντάξη στα @@ σου πως φαίνεται!!

Να πω την αληθεια απο κρυσταλλο με το ματι δεν βλεπω και πολλα.Απο μυρωδια το δικο μου εχει πεσει πολυ μεσα στις περιγραφες της Fastbuds.Εντονο αρωμα πευκου,βαρια μυρωδια θα ελεγα που δεν την αντεχεις για πολυ ωρα                              Ε νταξ ρε φιλε,δεν ειναι ετσι...Καταρχας το trimming ειναι κουραστικο και χωρις νοημα σε τετοιους παπαδες,οποτε δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα..Αυτο οποιος το δει θα με βρισει... Confused
Απάντηση
(08-08-2018, 05:45 PM)Nicksku Έγραψε:
(08-08-2018, 01:58 AM)CatAek Έγραψε: σαν ερμαφροδιτα ειναι... Undecided

Δεν νομιζω να ηταν ερμαφροδυτο,κατι θα ειχα δει και δεν ειδα κανεναν σπορο...
Απο που το συμπερανες???

γιατι οι παπαδες μοιαζουν σαν τα λουλουδακια που πεταει το ερμαφροδιτο..
αυτα μου θυμιζουν... Rolleyes
Απάντηση
CatAek αυτο δεν παιζει.Εχω καλλιεργησει και ερμαφροδιτα φυτα και θα το καταλαβαινα...
Απάντηση
ε τι να σου πω ρε φιλαρακι;
εμενα αυτα μου θυμιζουν οι φουντες....
επιμενεις κιολας....η "κριση" μου ειναι..
ειπα τι μου θυμιζουν οχι τι ειναι.
Απάντηση
την εκοψες την ριζα που πηγαινε στο χωμα ;
Απάντηση
(08-08-2018, 09:04 PM)badweed Έγραψε: την εκοψες την ριζα που πηγαινε στο χωμα ;

Οχι ρε brother,τρελος ειμαι ?
Απάντηση
(08-08-2018, 05:55 PM)Nicksku Έγραψε:
(08-08-2018, 08:05 AM)nimas Έγραψε: Από άρωμα, κρυστάλους και χάι τι λέει, γιατί αν αυτά είναι εντάξη στα @@ σου πως φαίνεται!!

Να πω την αληθεια απο κρυσταλλο με το ματι δεν βλεπω και πολλα.Απο μυρωδια το δικο μου εχει πεσει πολυ μεσα στις περιγραφες της Fastbuds.Εντονο αρωμα πευκου,βαρια μυρωδια θα ελεγα που δεν την αντεχεις για πολυ ωρα                              Ε νταξ ρε φιλε,δεν ειναι ετσι...Καταρχας το trimming ειναι κουραστικο και χωρις νοημα σε τετοιους παπαδες,οποτε δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα.Ασε που ηθελα να δωσω σε κανα φιλο η γνωστο με των 10-15 για να βγαλω και γω τα εξοδα του grow.Αυτο οποιος το δει θα με βρισει... Confused

τι να σου πω ρε φιλαράκι, δεν πουλάω και έτσι δεν με βρίζει κανείς (αλλά κερνάω), έχω βγάλει παπάδες μοντέλο έχω βγάλει και παπάδες μπορδέλο! συμβαίνουν αυτά
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
Εξαιρετικά ατυχής θα έλεγα, κουκουρούκου φαινότυπος.
Απάντηση
(08-08-2018, 10:00 PM)NLfanatic Έγραψε: Εξαιρετικά ατυχής θα έλεγα, κουκουρούκου φαινότυπος.

Ρε NLfanatic λες οτι εκανα εγω καμια μαλακια?Αλλα δεν παει πουθενα το μυαλο μου... Dodgy
Στην τελικη νομιζω οτι αυτα ειναι στο φαινοτυπο,αν εκανα εγω τα δικα μου απλα θα εβγαζε λιγοτερο,η οχι?
Απάντηση
(08-08-2018, 09:47 PM)nimas Έγραψε: [quote="Nicksku" pid='114396' dateline='1533740119']
[quote="nimas" pid='114388' dateline='1533704752']

τι να σου πω ρε φιλαράκι, δεν πουλάω και έτσι δεν με βρίζει κανείς (αλλά κερνάω), έχω βγάλει παπάδες μοντέλο έχω βγάλει και παπάδες μπορδέλο! συμβαίνουν αυτά

Το πα για πλακα οσο να ναι,ουτε εμενα θα με βρισει κανεις.Ουτε πουλαω (και να θελα,δεν εβγαλα τοσο) απλα ειχα πει σε φιλους οτι θα παιζει GG και θα τους ξενερωσω...
Απάντηση
Μπορεί να έπεσες και σε κάποια φυσική μετάλλαξη του φυτού, γι'αυτό να σου βγήκαν έτσι τα λουλούδια
Απάντηση
(08-08-2018, 09:31 PM)Nicksku Έγραψε:
(08-08-2018, 09:04 PM)badweed Έγραψε: την εκοψες την ριζα που πηγαινε στο χωμα ;

Οχι ρε brother,τρελος ειμαι ?

Να ξερεις στα σιγουρα, οτι αν μπορουσαμε να κλαδευουμε τις ριζες ειναι οτι καλυτερο για οποιοδηποτε φυτο
Απάντηση
(08-09-2018, 12:04 AM)Nicksku Έγραψε:
(08-08-2018, 09:47 PM)nimas Έγραψε: [quote="Nicksku" pid='114396' dateline='1533740119']
[quote="nimas" pid='114388' dateline='1533704752']

Το πα για πλακα οσο να ναι,ουτε εμενα θα με βρισει κανεις.Ουτε πουλαω (και να θελα,δεν εβγαλα τοσο) απλα ειχα πει σε φιλους οτι θα παιζει GG και θα τους ξενερωσω...

Εγω το εχω παθει μια φορα αλλα το απεδωσα σε δικη μου μαλακια (αγνωστη) οπου πιστεψα οτι καποια πραγματα τα κλειδωσε το φυτο. Και ιδια εικονα και αρωμα οπως λες. Τυχαινει να κλειδωσει αλλα οχι εξ ολοκληρου, μονο μερικως. Τα πιο πολλα σοκ που μπορει να τα κλειδωσουν ειναι την περιοδο της αναπτυξης.
Απάντηση
(08-08-2018, 11:56 PM)Nicksku Έγραψε:
(08-08-2018, 10:00 PM)NLfanatic Έγραψε: Εξαιρετικά ατυχής θα έλεγα, κουκουρούκου φαινότυπος.

Ρε NLfanatic λες οτι εκανα εγω καμια μαλακια?Αλλα δεν παει πουθενα το μυαλο μου... Dodgy
Στην τελικη νομιζω οτι αυτα ειναι στο φαινοτυπο,αν εκανα εγω τα δικα μου απλα θα εβγαζε λιγοτερο,η οχι?

Αφού σου γράφω κουκουρούκου φαινότυπος, γιατί υποθέτεις οτι έκανες εσύ κάτι στραβό;
Απάντηση
Nicksku δεν ειναι ο φαινοτυπος απο το σπορι..το φυτο ειναι αυτοματα κ επιασε γη απο την
γλαστρα τη περιμεναις αλλα αποτελεσματα...αντη να χρεωνης την ετερια δες το λαθος σου
πρωτα...
Απάντηση
(08-10-2018, 09:05 AM)dragon Έγραψε: Nicksku δεν ειναι ο φαινοτυπος απο το σπορι..το φυτο ειναι αυτοματα κ επιασε γη απο την
γλαστρα τη περιμεναις αλλα αποτελεσματα...αντη να χρεωνης την ετερια δες το λαθος σου
πρωτα...

Δηλαδη λες οτι εφταιγε το γεγονος οτι η ριζα πηγε στη γη...Δεν καταλαβαινω που το κακο εφοσον δεν το πειραξα...θα μου πεις τωρα 'μα ρε μαλακα η γλαστρα ηταν μονο 9λιτρα ' αλλα και παλι ειναι δυνατον να φταει αυτο που τα ανθη ειναι σαν ριγανη?δεν το χω ξανακουσει...
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)