Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gorilla Glue (Fastbuds)
Πριν διαβασετε το Strain Report,να αναφαιρω οτι επεσα σε παραξενο φαινοτυπο φυτου που μου δημιουργησε αποριες.Εχω ανοιξει ενα νημα στο παρακατω link.Τσεκαρετε το και αν μπορει καποιος ας δωσει μια βοηθεια Smile .                                          https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=4278                                                                                                            Εξωτερικη Καλλιεργεια σε αρκετα μετριες συνθηκες με 9λιτρες υφασματινες γλαστρες (Pro Pots),χωμα Biobizz ,80% All Mix,20% Light Mix και λιπασματα Advance Nutrients.Τελικο προιον 35g.
[Εικόνα: 20180630_034934.jpg]

[Εικόνα: 20180604_054554.jpg]

[Εικόνα: 20180803_055840_1.jpg]

[Εικόνα: 20180805_210342_1.jpg]

Καλλιέργεια: Ευκολο φυτο στην καλλιεργεια και πολυ αποδοτικο (τρωει πολυ φαγητο),ακομα και κατω απο αντιξωες συνθηκες.Σιγχωρει τα λαθη του αρχαριου και σιγουρα θα ανταμιψει εναν εμπειρο καλλιεργητη με ποιοτηκο χορτο.
Φαινότυπος: 70% Indica,30% Sativa.Το φυτο εφτασε τα 90εκ. υψος και εγινε ολοκληρος θαμνος με πολυ γερο κορμο.Στιβαρο και πυκνο,με πολλα μικρα φυλλα.Παρα τις περιγραφες των Breeders,τα ανθη ηταν πολλα αλλα πολυ αραια,τερμα sativa σε εμφανιση.
Αρωμα: Το φυτο επεσε μεσα στις περιγραφες της εταιριας,παροτι πολλες φορες ειναι τυπικες.Εντονο αρωμα πευκου.Βαρια μυρωδια θα ελεγα που δεν την αντεχεις για πολυ ωρα,κατα τη διαρκεια του trimming σε κλειστο χωρο.
Μαστούρα: Οταν το δοκιμασω θα συμπληρωσω,αν και παντα ειναι σχετικη με την ωριμανση και τις συνθηκες
Σχόλια/Παρατηρήσεις: Θα ελεγα το πιο γερο και αποδοτικο που εχω βαλει.Αντεχει βαρια λυπανση και θελει οσο το δυνατον μεγαλυτερη γλαστρα.Η ριζα ηταν οτι πιο τουμπανο εχω δει ποτε μου.Τρυπισε την γλαστρα και ενα ολοκληρο ξυλο 20εκ. συνεχισε να αναπτυσετε σε χωμα εκτος της γλαστρας.Αυτα σχετικα με το φυτο.Προσωπικα με ξενερωσε απειρα το γεγονος οτι οι παπαδες ηταν τοσο αραιοι αν και παρα πολλοι  και δεν βγαζει νοημα σχετικα με ολες τις υπολοιπες παρατηρησεις.
Βαθμολόγια: 8/10 (υποκειμενικα)
Απάντηση

ads by gr420info

ωραια ιδεα η παραθεση εντυπωσεων για διαφορους σπορους που συνανταμε
Απάντηση
(08-08-2018, 08:15 PM)badweed Έγραψε: ωραια ιδεα η παραθεση εντυπωσεων για διαφορους σπορους που συνανταμε

Sure
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)