Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Let the party begin again ~ Think Different - AutoMazar by Dutch Passion
Λοιπόν ξεκινάμε και πάλι λοιπόν. Big Grin
Πρώτα απ'όλα να ευχαριστήσω τα παιδιά από το μαγαζί (gr420)για την εξυπηρέτηση και την άμεση ανταπόκριση τους.

Τα σπορια ηρθαν γρηγορα (διοτι πεσαν και 2 ΣΚ στο μεταξυ)οποτε εχω να δωσο τα ευσημα κ στα ΕΛΤΑ!

Προς το παρόν τοποθετηκαν για λίγες ώρες σε νερό-χαμομήλι και μετά βλέποντας και κάνοντας πιο θα είναι το πλάνο το οποιο θα ενεργήσω.

Smoke25

[Εικόνα: igOBfyh.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

Καλο grow και παλι φιλε!!
Απάντηση
Let the autos grow...
High Times...1926
Απάντηση
Ωραία  Loveleaf
Το TD τοχω παραγγείλει κ γω κ θα μαι 1+μήνα πίσω σου. 
Θα παρακολουθώ με ενδιαφέρων. 
Απάντηση
Καλησπέρα και πάλι συμφορουμιτες.
Ευχαριστώ αλάνια μου κιόλας.
Ένα γρήγορο update του ημερολογίου .

Λοιπόν έχουμε και λέμε.
Τα σπόρια όπως ανέφερα με το που τα παρέλαβα(χτες) ,τα έβαλα σε νερό/χαμομήλι για 6 ώρες.
Μετά το 6ώρο μπήκαν επιτόπου σε χαρτοπετσέτα για άλλες 6 ώρες(βρεγμενη παλι με νερο/χαμομηλι).
4 από τα 6 πέταξαν ριζούλα με αποτέλεσμα να τα φυτέψω επιτόπου σε γλαστρούλες.
Εν αναμονή και για τα αλλα 2.

Βλέποντας την ανάπτυξη που έχει ένα φυτό το οποιο έχω κρατήσει μέσα στο κουτί με 46w φως σύνολο μοναχα,είπα να τα ξεκινήσω και αυτά εκεί πέρα και μετά θα δούμε τι θα γίνει αν όλα πάνε καλά.

Αυτά λοιπόν. Wink

[Εικόνα: CvKhOv4.jpg]
[Εικόνα: wV5Ao5L.jpg]
[Εικόνα: sdlCTfd.jpg]
Απάντηση
Έτσι τα πάρτι Smile
Απάντηση
φιλε Loco κ εγω αυτα τα δυο ειδη εχω βαλει παρατηρησα ομως οτι στο κουτι σου εχει λιγο υγρασια εκει δεξια λογικα τα ψεκασες με νερο αυτο κανω κ εγω αλλα οταν κλεισουν τα φωτα εδω βλεπω τα εχεις ανοιχτα ψεκαζεις κ με ανοιχτα φωτα? η ετυχε?καλη συνεχεια κρατα μας ενημερους!
Απάντηση
(07-24-2015, 04:14 PM)isNear Έγραψε: φιλε Loco κ εγω αυτα τα δυο ειδη εχω βαλει παρατηρησα ομως οτι στο κουτι σου εχει λιγο υγρασια εκει δεξια λογικα τα ψεκασες με νερο αυτο κανω κ εγω αλλα οταν κλεισουν τα φωτα εδω βλεπω τα εχεις ανοιχτα ψεκαζεις κ με ανοιχτα φωτα? η ετυχε?καλη συνεχεια κρατα μας ενημερους!

Καλησπέρα φιλε μου.

Λοιπόν πρώτα απ'όλα να πω ότι θα έχει ενδιαφέρον αν καταφέρουμε (αν όλα πάνε όπως τα θέλουμε)2 grow με ίδια strain αλλα υπό "διαφορετικές" συνθήκες(watt-θερμοκρασίες-υγρασίες κ.α).

Τα φώτα μου δεν κλείνουν καθόλου ακομα...Δουλεύουν 24/0 ωράριο απ'όταν ξεκίνησα τα φυτά μου(τα f1 seed και τώρα σιγά σιγά όταν εμφανιστούν και τα αυτόματα)οποτε τα ψεκάσματα και η υγρασία που βλέπεις δεν ενοχλεί και τόσο πολύ τα φυτά μου γιατί όταν ψεκάζω το κουτί τα βγάζω έξω για να τα ποτισω.
Αυτό το ωράριο το ακολουθώ διότι θέλω όσο το δυνατόν γρηγορη ανάπτυξη και κοντά φυτά κατά κύριο λόγο.

Στο μυαλό μου για τα αυτόματα δεν έχω ξεκαθαρίσει τι θα κάνω και που θα τελειώσουν τον κύκλο ζωής τους.
Από την μια σκέφτομαι 4 βδομάδες μέσα και μετά έξω για ανθοφορία(θα έχει περάσει και ο αύγουστος οποτε ότι πρέπει)και από την άλλη σκέφτομαι να κάτσω να μαζέψω σιγά σιγά λεφτά για να μπω και εγώ Indoor με εξοπλισμό σωστό.

θα δούμε.  Wink
Απάντηση
οντος 2 grow με ίδια strain αλλα υπό διαφορετικές συνθήκες!! εγω εχω 3. 40watt cfl 6400κ για αναπτηξη και μετα θα βαλω 4.40watt 2.700για ανθηση (τουλαχιστον εγω το εχω ξεκαθαρισει) και μολις μεγαλωσουν ενα scrog βλεπεις ο χωρος το απαιτει 40 βαθος 85 υψος 80 φαρδος ...
Εγω τα εχω 20/4 προς το παρων γλυτωνω τις ζεστες του μεσημεριου!
Απάντηση
(07-27-2015, 04:42 PM)isNear Έγραψε: οντος 2 grow με ίδια strain αλλα υπό διαφορετικές συνθήκες!! εγω εχω 3. 40watt cfl 6400κ για αναπτηξη και μετα θα βαλω 4.40watt 2.700για ανθηση (τουλαχιστον εγω το εχω ξεκαθαρισει) και μολις μεγαλωσουν ενα scrog  βλεπεις ο χωρος το απαιτει 40 βαθος 85 υψος 80 φαρδος ...
Εγω τα εχω 20/4 προς το παρων γλυτωνω τις ζεστες του μεσημεριου!

Κατσε εμενα δεν εχουν σκασει ακομα μην βγαζουμε γρηγορα συμπερασματα χαχαχα!  Rolleyes
Για αναπτυξη καπως παλευονται οι CFL ,αλλα για ανθοφορια θελουν καμποσα watt.
Απάντηση
τελειo το μικρο κουτακι με cfl και το λεντακι για ξεκινιμα.....εχω στησει και γω μια παρομοια φαση αλλα με cfl Ε14 9 watt και ενα ledaki 3 watt ...εψαχνα για να τις αλλαξω .σε Ε14 μεχρι 11watt βγαινουν;αφτην http://www.e-shop.gr/lamptiras-led-eaxus...NA.EAX0007 ;;;πως την βλεπεται παιδια μαζι με μια cfl..και για ξεκινημα 24/0...
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)