Αξιολόγηση Θέματος:
  • 8 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indoor mix of Gods
λοιπον,παμε...

εβαλα να σκασουν 6 σπορια 2 απο αυτα σε 11λιτρες και τα αλλα 2 σε 9λιτρες και τα 2 που μενουν θα ειναι σε 3λιτρες αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα εχουν το δικο τους χωρο η θα ειναι μεσα στην τεντα με τα αλλα.

τα σπορια ειναι: triple cheese -barney's farm
                        kush n' cheese - barney's farm
                        lsd - barney's farm
                        white diesel - white label seeds
                        super skunk - sensi seeds
                        white widow - greenhouse seeds. 

oλα εκτος του white diesel ειναι mostly indica και ετσι θα παρω το ρισκο να μην τοπαρω και να τα μεγαλωσω σε tree style.

τεντα 60*60,led panels απο αστηρ και 1 ακομη panel με λαμπες led συνολικα watt 209. 

χωματακι το ιδιο που περνω παντα agroflora με compost και ph:6,5,βασεις και ενισχυτικα απο βiobizz και 2 απο αν.
[Εικόνα: dsc00023.jpg]

μπηκαν τα 3 στο χωμα 22/8 

23/8 πεταχτηκε το white diesel και το  l.s.d. και 24/6 το triple cheese

[Εικόνα: dsc00026.jpg] 

αυτα προς το παρων,εν αναμονη για τα 3 που δεν εχουν σκασει.   ...και καλο μας χειμωνα!
Chemical kills      SkullnBones  
Cannabis  heals   Loveleaf
Απάντηση

ads by gr420info

καλή αρχή παικταρά.
Απάντηση
καλή αρχή παν....ωραία φυτάκια θα δούμε....όλα  να πάνε καλά

edit..6 φυτά σε 0.60χ0.60....πας για ρεκόρ Smile
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
(08-25-2018, 05:06 PM)pansek Έγραψε: καλή αρχή παικταρά.

eυχαρισω παναη! τα καλυτερα ευχομαι!

(08-25-2018, 05:08 PM)sig-p420 Έγραψε: καλή αρχή παν....ωραία φυτάκια θα δούμε....όλα  να πάνε καλά

edit..6 φυτά σε 0.60χ0.60....πας για ρεκόρ  Smile

γεια σου ρε sigy,ευχαριστω φιλε.

ρε συ δεν ειμαι σιγουρος αν θα τα βαλω ολα μαζι,εχω και μια ντουλαπα κενη και ειναι η εναλλακτικη μου,αργησαν να σκασουν 2 απο τα πρωτα και εβαλα για germination τα υπολοιπα για να ειμαι ανετος,τελικα σημερα σκασαν και τα υπολοιπα σιγα σιγα θα τα ετοιμασω και κεινα.

edit: ε δεν νομιζω sig,δεν καταρριπτεται ετσι απλα το δικο σου εκει μεσα.εσυ και οι υπολοιποι connoisseur εχετε βαλει ψηλα τον πηχη.
βιβα!
Απάντηση
καλη αρχή. και γω super skunk σκέφτομαι για οκτώβρη Smile
Leaf  Smoke20
Απάντηση
ευχαριστω δια! το εχω ξαναβαλει και ειναι ερωτας φιλε. δεν θες να σταματησεις το πιωμα,ακομα το γευομαι οταν μιλαω για αυτο. αρωμα και γευση του βαζω αριστα απο μαστουρα ενας κλασσικος ολντ σκουλ ασβος.
Απάντηση
καλη αρχη να εχουν  Smile
Leaf Κυνηγά το όνειρο , τα περισσότερα μπορείς να τα καταφέρεις ακόμα και αν πιστεύεις πως είναι αδύνατον να συμβούν! Leaf

Μου φαινόταν δύσκολο να ξεκινήσω μια καλλιέργεια , όσο δύσκολο έμοιαζε τόσο εύκολο εξελίχθηκε στην πορεία με πράξη  προσπάθεια και επίμονη και το ποιο βασικό Η αφοσίωση σε αυτό που κάνεις...

Απάντηση
καλη αρχη μητσε!! Smoke32
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
σας ευχαριστω πολυ παιδες! βιβες
Απάντηση
τρελος!

καλη πορεια να εχουν και με το καλο τα ψαλιδια
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(08-25-2018, 05:02 PM)θεός πάν Έγραψε: λοιπον,παμε...

εβαλα να σκασουν 6 σπορια 2 απο αυτα σε 11λιτρες και τα αλλα 2 σε 9λιτρες και τα 2 που μενουν θα ειναι σε 3λιτρες αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα εχουν το δικο τους χωρο η θα ειναι μεσα στην τεντα με τα αλλα.

τα σπορια ειναι: triple cheese -barney's farm
                        kush n' cheese - barney's farm
                        lsd - barney's farm
                        white diesel - white label seeds
                        super skunk - sensi seeds
                        white widow - greenhouse seeds. 

oλα εκτος του white diesel ειναι mostly indica και ετσι θα παρω το ρισκο να μην τοπαρω και να τα μεγαλωσω σε tree style.

τεντα 60*60,led panels απο αστηρ και 1 ακομη panel με λαμπες led συνολικα watt 209. 

χωματακι το ιδιο που περνω παντα agroflora με compost και ph:6,5,βασεις και ενισχυτικα απο βiobizz και 2 απο αν.
[Εικόνα: dsc00023.jpg]

μπηκαν τα 3 στο χωμα 22/8 

23/8 πεταχτηκε το white diesel και το  l.s.d. και 24/6 το triple cheese

[Εικόνα: dsc00026.jpg] 

αυτα προς το παρων,εν αναμονη για τα 3 που δεν εχουν σκασει.   ...και καλο μας χειμωνα!

καλη αρχη και πορεια να εχουν καλοταξιδα Smile  εγω θα εκανα τουλαχιστον 1 κορφολογημα,τα τελευταια που ετρεξα τα αφησα free και δεν επιασαν τις αναμενομενες αποδοσεις :d :d
Απάντηση
eυχαριστω τρομπετα,να 'σαι καλα φιλε!

fountakias θα το δω φιλε στην πορεια,αν δεν μου σκασουν ολα θα παιξει κορφολογημα αλλιως θα τα αφησω ετσι.

περιμενω ακομα το kush n cheese και το super skunk,το w.w. το "εχασα" μαλλον.
Απάντηση
καλή αρχή φίλε!!! όλα να πάνε σούπερ,
αρέσει πολύ το diesel και το white diesel ήταν πάντα μέσα στις επιλογές μου!!! Smile
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
eυχαριστω nimas! χαιρομαι που εγκρινεις φιλε μου,ακου τωρα να "δεις".. περιμενω να μου σκασουν 3 σπορια ακομα, σκανε τα 2 τα βαζω σε γλαστρακι πριν 2 μερες και δεν εχουν φανει μεχρι σημερα και λιγο πριν μπηκα στον πειρασμο να τα τσεκαρω.
πηρα ενα πινελακι τεμπερας και αρχισα να απομακρυνω χωματακι σιγα - σιγα στο κεντρικο σημειο οπου το ειχα φυτεψει και με εκπληξη ειδα οτι εχει μεινει στασιμο δηλ. εχει μεινει η ριζα στο ιδιο μηκος που ηταν,κοιταω και το αλλο τα ιδια. τι σκατα?? να φταει η θερμοκρασια?με τις βροχες και με αυτα στην πολη μου επεσε 3 βαθμους,να επαιξε τοσο ρολο?
θερμοκρασια τεντας 26,5°c και υγρασια 70-rh
Απάντηση
(08-28-2018, 05:10 PM)θεός πάν Έγραψε: eυχαριστω κονί! χαιρομαι που εγκρινεις φιλε μου,ακου τωρα να "δεις".. περιμενω να μου σκασουν 3 σπορια ακομα, σκανε τα 2 τα βαζω σε γλαστρακι πριν 2 μερες και δεν εχουν φανει μεχρι σημερα και λιγο πριν μπηκα στον πειρασμο να τα τσεκαρω.
πηρα ενα πινελακι τεμπερας και αρχισα να απομακρυνω χωματακι σιγα - σιγα στο κεντρικο σημειο οπου το ειχα φυτεψει και με εκπληξη ειδα οτι εχει μεινει στασιμο δηλ. εχει μεινει η ριζα στο ιδιο μηκος που ηταν,κοιταω και το αλλο τα ιδια. τι σκατα?? να φταει η θερμοκρασια?με τις βροχες και με αυτα στην πολη μου επεσε 3 βαθμους,να επαιξε τοσο ρολο?

μπα δεν νομιζω να φταιει αυτο ασε που μου θυμιζεις τον εαυτο μου π κανω κ εγω κατι τετοια τρελα !! τα εχεις στο σκοταδι?? καλο ειναι να μην περνουν καθολου φως μα καθολου. μην τα ποτιζεις απευθειας να ψεκαζεις μονο το πανω μερος πολλες φορες μεσα στην μερα γτ στεγνωνει. τωρα π εσκαψες τα αφησες πανω πανω η τα εχωσες πιο μεσα απο οτι ηταν??
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
ρε συ κανω οτι κανω παντα δεν ειναι η 1η μου φορα. γι'αυτο και κανω τετοιες ακραιες ερωτησεις δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω,λιγο φως περνουν τα συγκεκριμενα.εννοητε πως δεν τα εχωσα πιο μεσα

εdit:κανω και κατι αλλο παραλληλα γι'αυτο απαντησα καπως βιαστικα..
Απάντηση
(08-28-2018, 05:10 PM)θεός πάν Έγραψε: eυχαριστω κονί! χαιρομαι που εγκρινεις φιλε μου,ακου τωρα να "δεις".. περιμενω να μου σκασουν 3 σπορια ακομα, σκανε τα 2 τα βαζω σε γλαστρακι πριν 2 μερες και δεν εχουν φανει μεχρι σημερα και λιγο πριν μπηκα στον πειρασμο να τα τσεκαρω.

φίλε μου,το ίδιο πράγμα έχω πάθει τώρα το καλοκαίρι σε πολλούς σπόρους.!!!!ξεκίνησαν έβγαλαν ρίζα πάνω από 1 εκατοστό
και ξαφνικά τέλος.το καλοκαίρι φέτος μου πήγε χάλια.
Απάντηση
σε ολους μας.. Undecided Sad
παμε ομως δυναμικα!δεν μασαμε! Smile
βαλε κανενα ακομα αν εχεις μητσε τωρα που ειναι νωρις.
μην αφηνεις κενα! Wink
Απάντηση
κατερινακι θα βαλω αλλα να σκασουν γιατι εφαγα φολα στα 3 απο τα 6.

δεν εσκασαν ποτε τα kush n' cheese,super skunk & white widow. θα κοιταξω τι μου εχει μεινει απο κουκουτσια και επανερχομαι να σας πω τα νεα.
Απάντηση
μεγαλο το ποσοστο 3 στα 6 Dodgy 
τι να εγινε? Confused :p
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
φετος μας πηγε γαμιωντας! Angry
Απάντηση
(09-01-2018, 05:41 PM)θεός πάν Έγραψε: κατερινακι θα βαλω αλλα να σκασουν γιατι εφαγα φολα στα 3 απο τα 6.

δεν εσκασαν ποτε τα kush n' cheese,super skunk & white widow. θα κοιταξω τι μου εχει μεινει απο κουκουτσια και επανερχομαι να σας πω τα νεα.

μες το πρόγραμμα είναι και αυτα  Undecided
Leaf  Smoke20
Απάντηση
καλησπερες απο 'δω τσακαλια μου!
λοιπον,αφησα τα 3 που σκασαν και δεν εβαλα αλλα για germination. αρα θα τρεξω αυτα για την ωρα.

18/6 απο σπορια τα εχω,πριν 3 μερες τα εκανα ολα μεταφυτευση στις τελικες τους, δυο 11λιτρες και μια 9λιτρη.
σημερα αναψαν ολα τα πανελ και τους την 1η δοση με grow,1ml/0,5l νερο. ο υγραντηρας δουλευει 12 ωρες συνολο την ημερα.

1ο l.s.d.(19 ημ.) ,2o white diesel(21 ημ.) & 3o triple cheese(19 ημ.)

[Εικόνα: 19.jpg]  [Εικόνα: 21.jpg]  [Εικόνα: 19.jpg]
Απάντηση
ωραιος!!! Smoke4
κι αυτα καλα ειναι μεγαλωσε τα λιγο παραπανω και θα καλυφθουν τα κενα!!
καλη συνεχεια μητσε,αντε να δωσουν γκαζια! Smile
Απάντηση
ευχαριστω κατε ενδιαφερον,ναι εχεις ζεστες ακομη και εχουν μεινει στασιμα,οτι μπορω κανω να τα ευχαριστησω(σε λογικα πλαισια).
ακομα τα κλαιω τα αλλα 3 που δεν εσκασαν.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)