Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρώτη εσωτερική καλλιεργεια
Όπως λέει η CATAEK οι λάμπες σου πρέπει να είναι 4000.Αφού θέλεις 5 φυτά να υπολογίσεις 5Χ 100= 500 watt
Περίπου 45 λάμπες Χ 11 watt η κάθε μία.Αλλιώς θα πάρεις .........
Απάντηση

ads by gr420info

(09-02-2018, 06:52 PM)nikos39 Έγραψε: Νομίζω έχεις πάρει λίγο ελαφριά τη διαδικασία τις εσωτερικής καλλιέργειας.
Ξεκίνα από εδώ https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=3926
Σίγουρα θες διάβασμα και εδώ είμαστε
Καλό υπόλοιπο Κυριακής

Όντως ισχύει αυτό που λες. Γιαυτό μπήκα εδώ ώστε να δω πως μπορώ ναα το κάνω σωστά απλά δεν προτίθεμαι να δώσω μεγάλα ποσά για αρχική καλλιέργεια μέχρι να πάρω το κόλαη
Smokedol Peace-and-love-033
Απάντηση
Διάβασε την απάντηση 26
Απάντηση
(09-02-2018, 06:23 PM)pansek Έγραψε:
(09-02-2018, 06:07 PM)Mike13 Έγραψε:
(09-02-2018, 05:25 PM)pansek Έγραψε: 1)Πρέπει να βγάλεις το πλαστικό από τα φώτα.
2)Δεν έχεις 330 βατ,αλλά σαν 330 βατ.Θα πρέπει να διαβάσεις πάνω στην λάμπα αν γράφει τα αληθινά watt που γράφει.
Λογικά είναι από 10-15 watt η κάθε λάμπα.

Αδερφε αυτο που λες με τα πλαστικα απτις λαμπες τι εννοεις? Και εγω τωρα ξεκινησα με τις ιδιες περπου  μου το πε κιαλλος αλλα δε το καταλαβα 
[Εικόνα: 20180716_213930.jpg]απο τη φωτο εχω προσθεσει αλλες 2 συνολο 90 βαττ σε 60 ×60×110 εχω ενα μεσα για δοκιμη χωρις ανεμιστηρα

Τα πλαστικά είναι για τις LED λάμπες.Οι δικιές σου είναι CFL

Σύναψη:Μα τόσα δίνει η κάθε λάμπα. Είναι 15βατ αλλά δίνει γύρω στα 120 βατ η κάθε λάμπα. Δεν είναι καλά έτσι από την στιγμή που μου δίνει τα βατ που θέλω;
Δεν μας ενδιαφέρει πόσο λέει ότι μας δίνει,αλλά πόσο είναι πραγματικά.Κι εμείς θέλουμε τα πραγματικά.
Τα άλλα τα ξεχνάμε.ΜΟΝΟ με πραγματικά watt ασχολούμαστε.
Αδερφε για λεντ τις πηρα 4000 κ 1000lumen
Απάντηση
(09-02-2018, 07:06 PM)Mike13 Έγραψε:
(09-02-2018, 06:23 PM)pansek Έγραψε:
(09-02-2018, 06:07 PM)Mike13 Έγραψε:
(09-02-2018, 05:25 PM)pansek Έγραψε: 1)Πρέπει να βγάλεις το πλαστικό από τα φώτα.
2)Δεν έχεις 330 βατ,αλλά σαν 330 βατ.Θα πρέπει να διαβάσεις πάνω στην λάμπα αν γράφει τα αληθινά watt που γράφει.
Λογικά είναι από 10-15 watt η κάθε λάμπα.

Αδερφε αυτο που λες με τα πλαστικα απτις λαμπες τι εννοεις? Και εγω τωρα ξεκινησα με τις ιδιες περπου  μου το πε κιαλλος αλλα δε το καταλαβα 
[Εικόνα: 20180716_213930.jpg]απο τη φωτο εχω προσθεσει αλλες 2 συνολο 90 βαττ σε 60 ×60×110 εχω ενα μεσα για δοκιμη χωρις ανεμιστηρα

Τα πλαστικά είναι για τις LED λάμπες.Οι δικιές σου είναι CFL

Σύναψη:Μα τόσα δίνει η κάθε λάμπα. Είναι 15βατ αλλά δίνει γύρω στα 120 βατ η κάθε λάμπα. Δεν είναι καλά έτσι από την στιγμή που μου δίνει τα βατ που θέλω;
Δεν μας ενδιαφέρει πόσο λέει ότι μας δίνει,αλλά πόσο είναι πραγματικά.Κι εμείς θέλουμε τα πραγματικά.
Τα άλλα τα ξεχνάμε.ΜΟΝΟ με πραγματικά watt ασχολούμαστε.
Αδερφε για λεντ τις πηρα 4000 κ 1000lumen

Αυτες στην φωτο ειναι λεντοταινια τυλιγμενη σαν cfl. Κινεζακια πρεπει να ναναιι
Απάντηση
Μάλιστα,και πόσα watt είπες είναι η κάθε μια;Πάντως αυτές οι λάμπες είναι πιο πολύ για φωτισμό σπιτιού(δωματίου)
εμείς θέλουμε τις κανονικές (κατευθείαν)το φως προς τα κάτω για να μην έχουμε απώλειες σε φως.
Πόσα βατ γράφει πάνω η λάμπα;
Απάντηση
(09-02-2018, 07:23 PM)pansek Έγραψε: Μάλιστα,και πόσα watt είπες είναι η κάθε μια;Πάντως αυτές οι λάμπες είναι πιο πολύ για φωτισμό σπιτιού(δωματίου)
εμείς θέλουμε τις κανονικές (κατευθείαν)το φως προς τα κάτω για να μην έχουμε απώλειες σε φως.
Πόσα βατ γράφει πάνω η λάμπα;
οι ταινιες ειναι κινεζου οι αλλες απο ηλεκτρικα.για δοκιμη τις πηρα να δω αν κανουν στο κουτι .εχω σκοπο να το εξελιξω
Απάντηση
Δεν τις είχα δει καλά τις λάμπες.Νόμιζα ότι είναι cfl.
Απάντηση
(09-02-2018, 06:52 PM)nikos39 Έγραψε: Νομίζω έχεις πάρει λίγο ελαφριά τη διαδικασία τις εσωτερικής καλλιέργειας.
Ξεκίνα από εδώ https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=3926
Σίγουρα θες διάβασμα και εδώ είμαστε
Καλό υπόλοιπο Κυριακής

Υπάρχει κάποια ποικιλία που μπορείς να μου προτείνεις για αρχάριους; ποιες είναι οι διαφορές φώτο περιόδου κ αυτοματων;
Smokedol Peace-and-love-033
Απάντηση
ο mike ποιος ειναι ρε παιδια;
το θεμα ειναι της κοπελιας μην μας μπερδευετε! Undecided

(09-02-2018, 07:47 PM)Anarchy08 Έγραψε: Υπάρχει κάποια ποικιλία που μπορείς να μου προτείνεις για αρχάριους; ποιες είναι οι διαφορές φώτο περιόδου κ αυτοματων;

κοπελια σου εχω ποσταρει καποια θεματα..
ολες σου αποριες λυνονται εκει..
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
http://www.mediafire.com/file/xqcvt8qya8...Bonita.pdf
Κατέβασε τον οδηγό και διάβασε...δεν γίνεται να ξανά γράψουμε τα πάντα απο το Α έως το Ω
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
Ρε , το φόρουμ γαμάει ! ( No sexism intended )
Τα παιδιά παραπάνω έχουν δίκιο στις παρατηρήσεις τους . Όπως είπε και ο Sig ,άργησες να μας ρωτήσεις και έγινε η πατάτα .
Διαβασματάκι , συνεργασία ,ανταλλαγή γνώσεων και σε λίγο καιρό θα γίνεις καλύτερη grower και από την Cat !
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
(09-02-2018, 07:50 PM)CatAek Έγραψε: ο mike ποιος ειναι ρε παιδια;
το θεμα ειναι της κοπελιας μην μας μπερδευετε! Undecided

(09-02-2018, 07:47 PM)Anarchy08 Έγραψε: Υπάρχει κάποια ποικιλία που μπορείς να μου προτείνεις για αρχάριους; ποιες είναι οι διαφορές φώτο περιόδου κ αυτοματων;

κοπελια σου εχω ποσταρει καποια θεματα..
ολες σου αποριες λυνονται εκει..

Φιλε κατ αεκ ειπαν τα παιδια για τα καλυμματα στις λαμπες δουλευω με τις ιδιες περιπου γιαυτο ρωτησα
Απάντηση
παιδια επειδη και γω φετος εκανα την πρωτη μου καλιεργεια στην αρχη πηγα σε ενα μαγαζι και μου λεει η μεγαλητερη λαμπα που εχω ειναι 180βατ και ειχα παρει μια και λεω κομπλε..ομως οντεσ διαβασα περισσοτερο και εψαξα τελικα αυτη η λαμπα εδεισε 18 βατ και οχι 180 οποτε και αυτοι λενε οτι να ναι..μετα πηρα μια hps και ενα μπαλανστ και ειμαι μια χαρα .. σε λεφτα ενα 100ευρο το θες για φως..αν πασ σε λεδ πανελ φευγει λιγο η τιμη..
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)