Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Λαμπες!!!
Καλησπέρα κ πάλι. Για δεύτερη φορά σήμερα ανοίγω καινούριο θέμα μιας κ στο πρώτο μου βγήκαν αλες απορίες ξανά..... Να τονίσω ξανά ότι είμαι αρχάρια. Έχω εδώ κ ένα μην αυτόματα φυτά με τις λάμπες που δείχνω στη φώτο πιο κάτω. Με τις οποίες μου είχαν πει ότι είναι οι τρεις λάμπες που έχω 30 βατ αλλά αποδιδουν 310βατ  κ έτσι ήμουν καλλυμεενη. Αυτό το έκανα λόγο κοινωνικού τιμολογίου γιατί δεν πρέπει να ανέβω κιλοβατορες κ ψάχνω τρόπο να μην καίω τόσο ρεύμα όσο απαιτούν οι λάμπες για αυτή την δουλειά. Τα φυτά όμως αργουν να μεγαλώσουν κ έτσι αρχησα να ψάχνω εδώ για τις δικές σας γνώσεις. Τι λάμπες λοιπόν μου προτείνετε για καλή απόδοση κ οικονομικό ρεύμα στα πέντε φυτά. Ευχαριστώ <3 
[Εικόνα: DSC_0355.jpg]

[Εικόνα: DSC_0353.jpg]
Smokedol Peace-and-love-033
Απάντηση

ads by gr420info

Καλησπέρα !
Καλώς ήρθες στο φόρουμ !

Τα φυτά σου έχουν -δυστυχώς - πολύ μικρή ανάπτυξη για ενός μηνός αυτόματα . Πιθανότατα οι 3 λάμπες δεν είναι αρκετές . Εγώ θα έβαζα τουλάχιστον 7 από αυτές .
Μήπως δεν τις είχες αρκετά κοντά στα φυτά ;

Τι strain παίζεις ; Πως είναι το στήσιμό σου ; Πόσες ώρες φωτός τα έχεις ; Τι τα ταΐζεις ; Δώσε πιο πολλές πληροφορίες για να σου πούνε τα παιδιά που ασχολούνται με τέντες και αυτόματα , για το που έχεις κάνει πατάτα .

Η πατάτα έχει ήδη γίνει και δυστυχώς -με τα αυτόματα - δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα για να βελτιωθεί η κατάσταση .Η σοδειά σου θα είναι λιλιπούτεια ...

Δεν σου λέω να τα ξηλώσεις αλλά σε συμβουλεύω να ψωνίσεις μερικά καλά σπόρια φωτοπεριόδου feminized και να τα βάλεις παράλληλα με αυτά . Πάρε μερικές ακόμα λάμπες κλπ,κλπ .

Μην σε αποθαρρύνει η πρώτη προσπάθεια .Θέλει τρόπο και εμπειρία ,που θα έρθει σύντομα . Διάβασε τον οδηγό καλλιέργειας του Casa , είναι πολύ κατανοητός ακόμα και για πρωτάρηδες .
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
(09-02-2018, 09:11 PM)Ξύστρας Έγραψε: Καλησπέρα !
Καλώς ήρθες στο φόρουμ !

Τα φυτά σου έχουν  -δυστυχώς - πολύ μικρή ανάπτυξη για ενός μηνός αυτόματα .  Πιθανότατα οι 3 λάμπες δεν είναι αρκετές .  Εγώ θα έβαζα τουλάχιστον 7 από αυτές .

Τι strain παίζεις ; Πως είναι το στήσιμό σου ; Πόσες ώρες φωτός τα έχεις ; Τι τα ταΐζεις ;    Δώσε πιο πολλές πληροφορίες για να σου πούνε τα παιδιά που ασχολούνται με  τέντες και αυτόματα , για το που έχεις κάνει πατάτα .

Η πατάτα έχει  ήδη γίνει  και δυστυχώς -με τα αυτόματα -  δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα για να βελτιωθεί η κατάσταση .Η σοδειά σου θα είναι λιλιπούτεια ...

Δεν σου λέω να τα ξηλώσεις αλλά σε συμβουλεύω να ψωνίσεις μερικά καλά σπόρια φωτοπεριόδου feminized  και να τα βάλεις παράλληλα με αυτά . Πάρε μερικές ακόμα λάμπες κλπ,κλπ .

Μην σε αποθαρρύνει η πρώτη προσπάθεια .Θέλει τρόπο και  εμπειρία  ,που θα έρθει σύντομα . Διάβασε τον οδηγό καλλιέργειας του Casa  , είναι πολύ κατανοητός ακόμα και για πρωτάρηδες .

Τα αυτόματα τα διάλεξα γιατί διάβασα πως είναι πιο εύκολα στην όλη διαδικασία κ χωρίς να χρειάζεσαι αλλαγή σε λάμπες ανάπτυξης άνθισης κτλπ. Ποια η διαφορά με τα φώτο περιόδου; είναι πιο ανθεκτικά κατά την γνώμη σου;

(09-02-2018, 09:31 PM)Anarchy08 Έγραψε:
(09-02-2018, 09:11 PM)Ξύστρας Έγραψε: Καλησπέρα !
Καλώς ήρθες στο φόρουμ !

Τα φυτά σου έχουν  -δυστυχώς - πολύ μικρή ανάπτυξη για ενός μηνός αυτόματα .  Πιθανότατα οι 3 λάμπες δεν είναι αρκετές .  Εγώ θα έβαζα τουλάχιστον 7 από αυτές .

Τι strain παίζεις ; Πως είναι το στήσιμό σου ; Πόσες ώρες φωτός τα έχεις ; Τι τα ταΐζεις ;    Δώσε πιο πολλές πληροφορίες για να σου πούνε τα παιδιά που ασχολούνται με  τέντες και αυτόματα , για το που έχεις κάνει πατάτα .

Η πατάτα έχει  ήδη γίνει  και δυστυχώς -με τα αυτόματα -  δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα για να βελτιωθεί η κατάσταση .Η σοδειά σου θα είναι λιλιπούτεια ...

Δεν σου λέω να τα ξηλώσεις αλλά σε συμβουλεύω να ψωνίσεις μερικά καλά σπόρια φωτοπεριόδου feminized  και να τα βάλεις παράλληλα με αυτά . Πάρε μερικές ακόμα λάμπες κλπ,κλπ .

Μην σε αποθαρρύνει η πρώτη προσπάθεια .Θέλει τρόπο και  εμπειρία  ,που θα έρθει σύντομα . Διάβασε τον οδηγό καλλιέργειας του Casa  , είναι πολύ κατανοητός ακόμα και για πρωτάρηδες .

Τα αυτόματα τα διάλεξα γιατί διάβασα πως είναι πιο εύκολα στην όλη διαδικασία κ χωρίς να χρειάζεσαι αλλαγή σε λάμπες ανάπτυξης άνθισης κτλπ. Ποια η διαφορά με τα φώτο περιόδου; είναι πιο ανθεκτικά κατά την γνώμη σου;

Έχω κάνει αλο ένα θέμα στους αρχάριους πρώτη εσωτερική καλλιεργεια κ εκεί γράφω όλα όσα με ρωτάς αλλά νομίζω πως όντως φταίνε οι λάμπες
Απάντηση
Πάμε να τα λέμε στο άλλο θέμα .
Διάβασε και ξαναδιάβασε τον οδηγό καλλιέργειας του Casa .
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
Σύναψη: οι τρεις λάμπες που έχω 30 βατ αλλά αποδιδουν 310βατ 
Αυτό θα πρέπει να το ξεχάσεις.Από εδώ και μετά θα λες έχω τρεις λάμπες 30 βατ.
Απάντηση
(09-02-2018, 09:38 PM)Ξύστρας Έγραψε: Πάμε να τα λέμε στο άλλο θέμα .

Για βοήθησε με λίγο που το βρίσκω αυτό;

(09-02-2018, 10:13 PM)pansek Έγραψε:

Ναι το κατάλαβα... Λάθος ενημέρωση.... Smile
Απάντηση
(09-02-2018, 10:31 PM)Anarchy08 Έγραψε:
(09-02-2018, 09:38 PM)Ξύστρας Έγραψε: Πάμε να τα λέμε στο άλλο θέμα .

Για βοήθησε με λίγο που το βρίσκω αυτό;

(09-02-2018, 10:13 PM)pansek Έγραψε:

Ναι το κατάλαβα... Λάθος ενημέρωση.... Smile

Οδηγος καλιέργειας του CasaBonita
http://www.mediafire.com/file/xqcvt8qya8...Bonita.pdf
                                               Leaf  Smoke20 
Απάντηση
(09-02-2018, 06:53 PM)CatAek Έγραψε: https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=2717

https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=3960

https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=3418

https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=2665-

https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=3926

διαβασε αυτα.
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Απλά φίλη,επειδή είπες ότι θα έχεις 5 αυτόματα,να ξέρεις ότι έχεις κατά λάθος επιλέξει την πιο ακριβή
καλλιέργεια ως προς την κατανάλωση ρεύματος γιατί θα πρέπει να έχεις τα φώτα αναμμένα για 18 ώρες το 24 ωρο
και τα φυτά σου είναι 5 Χ 100 watt Σύνολο 500 βατ Χ 18 ώρες = 9 κιλοβατώρες την ημέρα.
Μπορείς και με λιγότερα βατ,αλλά με την ανάλογη μείωση σε απόδοση.
Είναι ακριβό το σπορ μας.
Απάντηση
Καλωσηρθες στο φορουμ!

Προσωπικη μου αποψη αυτη, αλλα πιστευω λανθασμενα προμοταρουνε τα αυτοματα για πιο ευκολα φυτα, γιατι δεν ειναι... ειναι απο τα πιο δυσκολα, σπαστικα, και αναρχικα φυτα, κανουν οτι θελουν και δε συγχωρουν τα λαθη σου Big Grin

Καλη πορεια να έχουνε παντως σε καθε περιπτωση
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(09-03-2018, 12:32 AM)pansek Έγραψε: Απλά φίλη,επειδή είπες ότι θα έχεις 5 αυτόματα,να ξέρεις ότι έχεις κατά λάθος επιλέξει την πιο ακριβή
καλλιέργεια ως προς την κατανάλωση ρεύματος γιατί θα πρέπει να έχεις τα φώτα αναμμένα για 18 ώρες το 24 ωρο
και τα φυτά σου είναι 5 Χ 100 watt Σύνολο 500 βατ Χ 18 ώρες = 9 κιλοβατώρες την ημέρα.
Μπορείς και με λιγότερα βατ,αλλά με την ανάλογη μείωση σε απόδοση.
Είναι ακριβό το σπορ μας.
 Θα μπορούσαμε να μιλήσουμε σε προσωπικό μυνημα αν δεν σ είναι κόπος;
Απάντηση
Στείλε ότι θες,αλλά πρέπει να έχεις 50 μηνύματα για να μπορείς να κάνεις χρήση πμ
Απάντηση
(09-03-2018, 09:30 AM)pansek Έγραψε: Στείλε ότι θες,αλλά πρέπει να έχεις 50 μηνύματα για να μπορείς να κάνεις χρήση πμ

Ναι το γνωρίζω γιαυτό ρώτησα αν υπάρχει αλός τρόπος. Σε ευχαριστώ
Απάντηση
Γιατί να τα πούμε από πμ και δεν τα λέμε δημόσια ,να βλέπουν και νέα μέλη να μαθαίνουν;
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)