Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
απορίες σχετικά με την ποσότητα κάνναβης
γεια σας παιδιά μετά από δυο προσπάθειες και εσωτερικού χώρου αλά και εξωτερικού θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποιος εδώ μέσα έχει βγαλι καμιά σοβαρή ποσότητα από ένα δεντρό γιατί σκέφτομαι να ξανά βάλω σε εσωτερικό άλα αν είναι να βγάλω πάλι 25 γραμμάρια από ένα δέντρο δεν σεφέρι ευχαριστώ
Απάντηση

ads by gr420info

ριξε διαβασμα για το πως βγαζουμε ποσοτητα πανω απο 25 το δεντρο, τα εχουμε ολα, υπαρχουν κυριολεκτικα χιλιαδες λογοι που δεν καταφερες κατι παραπανω στην προηγουμενη προσπαθεια σου
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(09-11-2018, 04:23 PM)trompetas Έγραψε: ριξε διαβασμα για το πως βγαζουμε ποσοτητα πανω απο 25 το δεντρο, τα εχουμε ολα, υπαρχουν κυριολεκτικα χιλιαδες λογοι που δεν καταφερες κατι παραπανω στην προηγουμενη προσπαθεια σου

έχω διάβαση πάρα πολα φίλε μου και λιπάσματα ρίχνω και η υγρασίες σωστές και χώματα εξαερισμούς τα πάντα νομίζω ότι είναι έτσι οπός πρεπι για το μόνο που δεν είμαι σίγουρος ειναι άτι η λάμπα hps που έχω 400w δεν φτανι η ότι δεν βάζω καλές ποικιλίες και δεν έχω κάνει κόπιες από της τεχνικές
Απάντηση
δωσε κι αλλες πληροφοριες, ποτισμα ποσο? καθε ποτε? τι ποτιζεις? μεγεθος τεντας? αποσταση απο λαμπες, γλαστρες.......
Απάντηση
Ακόμα και με 1 φυτό φωτοπεριόδου και καλά γονίδια, μπορείς να βγάλεις τουλάχιστον 100γρ απο μια 400άρα HPS.
Το θέμα είναι πως είτε κάτι κάνεις λάθος, είτε δεν δίνεις προσοχή σε βασικά πράγματα (όπως πχ αποχλωρίωση του νερού) και πάει στράφι.

Θα πρέπει να προμηθευτείς με δοκιμασμένα χώματα και λιπάσματα, μια καλή λύση είναι η BioBizz και να ακολουθείς ένα πρόγραμμα.
Είναι πραγματικά αμέτρητοι οι λόγοι για τους οποίους μπορεί να αποτύχει μια καλλιέργεια, ακόμα και με σωστό εξοπλισμό.

Θα πρέπει να είσαι αναλυτικός ως προς το πρόγραμμα λίπανσης, συχνότητα, ποσότητα, πόσες φορές την εβδομάδα κλπ κλπ.
Έτσι, θα μπορούν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα και να βρούμε τι γίνεται λάθος για να μπορέσεις να βγάλεις μια σωστή καλλιέργεια.

Εγώ θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα νέο Ημερολόγιο Καλλιέργειας σε αυτή την σελίδα και να ζητήσεις εκεί βοήθεια.
Φρόντισε να ανεβάζεις τις φωτογραφίες στο Imgur και για ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε να βοηθήσουμε.
Απάντηση
Όσο για την ερώτηση του αρχικού θέματος, θα πω μόνο πως οι Pro του Forum βγάζουν 60γρ με κουτάκι Monster για γλάστρα Tongue
Απάντηση
τα φυτα που εβαλες ηταν φωτοπεριοδου η αυτοματα;
ποσες ωρες εδινες στην καθε φαση του φυτου;

αν ηταν αυτοματο κι εδινες 10 ωρες ας πουμε μην απορεις....
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
κατσε ψαξε πικοιλιες φωτοπεριοδου που δεινουν πολλα γραμμαρια γιατι με αυτοματα δεν παιρνεις πολλα και θελει πολυ προσοχη..εγω φετος εβαλα 4 δεντρα απο τα 10 σπορια και ανα φυτο αν παρς 20 γραμμαρια καλα θα ειναι..του χρονου φωτοπεριοδου τα αυτοματα ειναι κομπλεξικα Tongue
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)