Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γενικη συζητηση για καλλιεργεια
Καλησπερα  Big Grin ,ειμαι καινουριος grower και πριν 5 μηνες τελειωσα το πρωτο grow μου. Ητανε ενα pineapple express (αυτοματο).Το setup μου ειναι αρκετα μικρο 0.5χ0.5χ1.2 μετρα τεντ με 200w led,carbon filter(2 fans ενα intake kai ενα out). καταφερα να βγαλω 38g κανοντας οχι πολλα,μονο ποτιζοντας και προσεχοντας αν ολα στο φυτο ειναι καλα.Εχω διαβασει αρκετα για grow techniques,χωματα,γλαστρες , κλπ κλπ. Σκεφτομουν να ξανακανω ενα grow αλλα δεν ξερω ακριβως τι strain να βαλω και τι θα ητανε καλυτερο για ενα καινουριο grower οπως εμενα. Η αληθεια ειναι πως εχω κοιταξει παρα πολλα στραιν αλλα θα εκτιμουσα την αποψη απο καποιον πιο εμπειρο.Εχει σημασια το στραιν που θα βαλω με το συκεκριμενο setup"?Χρειαζεται να κανω καποια αναβαθμιση για να δω καλυτερα yields η ειμαι καλα με αυτα που εχω τωρα? Δικα μου συμπερασματα χωρις να ειμαι σιγουρος ειναι οτι για ενα καλο grow με το setup μου θα πρεπει να κοιταξω προς indica-indica dominant στραινς(το pineapple εφτασε σχεδον στο πανω κομματι του tent).Αυτο ισχυει η μπορει καποιος να μεγαλωσει οτιδηποτε σε setup σαν το δικο μου? Επισης εχει σημασια το αν θα βαλω αυτοματο η θυληκο με την εμπειρια που εχω?(προφανως εβαλα αυτοματο γιατι ειχα διαβασει οτι ειναι πιο "forgiving για αρχαριους"). Αμα ειπα καποια χαζομαρα στα παραπανω να με διορθωσετε Tongue  και θα εκτοιμουσα βοηθεια πανω στις ερωτησεις  Angel . Αυτα για την ωρα, οταν αποφασισω το στραιν θα κανω και  grow reports γιατι απ'οτι καταλαβα βοηθανε αρκετα πολλους grower σαν και μενα που δεν ξερουνε πολλα.
Απάντηση

ads by gr420info

Φιλε μου μπραβο για την προσπαθεια σ. Και ναι να ξαναβαλεις αλλα για μενα φωτοπεριοδου με πιο πολυ indica μεσα για να ειναι κοντα γενετικα + καποιες τεχνικες ακομα οπως λυγισμα τοπινγκ θα εισαι αρχοντας. Μακαρι να ειχα κ εγω το 1.2 υψος... εγω ειμαι 0.9 θα το παλεψουμε που θα παει
Απάντηση
Τα φωτοπεριοδου μπορείς να κανεις διαφορα πανω τους και συγχωρούν...στα αυτόματα δεν μπορεις να κανειςε πολλές παρεμβάσεις και δενν συγχωρούν...
μέτρον ἄριστον
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)