Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κάψιμο ;;;
[Εικόνα: Hne499Lm.jpg][Εικόνα: F4O3wpHm.jpg]
Χαιρετώ την παρέα !! Τι λέτε σώνεται ;; 
Είναι ένα αυτόματο ΑΚ 49 σε all mix , από την αρχή έβγαζε κάτι ανωμαλίες στα φύλλα του και τώρα αυτό , σαν καμένο μου φαίνεται
Απάντηση

ads by gr420info

Φαινεται σαν "καψιμο" απο ζουμια, αλλα φαινεται και στην φυλλωσια οτι εχεις ανεβασμενη θερμοκρασια,εχουν γυρισει προς τα μεσα.
Στην 2η φωτο θα μπορουσαμε να δουμε λιγο καλητερα αλλα δεν την ανοιγει κατι εχεις κανει..

Εννοειτε πως σωζεται αλλα οχι απο μονο του. Πες πληροφοριες φωτα,αποσταση,φαγητα και τετοια,οτι πεις καλο ειναι να τα βαλεις και συ στο κεφαλι σου σε μια σειρα.
Chemical kills      SkullnBones  
Cannabis  heals   Loveleaf

Απάντηση
Το πίσω είναι το άρρωστο [Εικόνα: Apd4NuAm.jpg][Εικόνα: Uu9r8Q1m.jpg]
(10-22-2018, 05:23 PM)Θεός Πάν Έγραψε: Φαινεται σαν "καψιμο" απο ζουμια, αλλα φαινεται και στην φυλλωσια οτι εχεις ανεβασμενη θερμοκρασια,εχουν γυρισει προς τα μεσα.
Στην 2η φωτο θα μπορουσαμε να δουμε λιγο καλητερα αλλα δεν την ανοιγει κατι εχεις κανει..

Εννοειτε πως σωζεται αλλα οχι απο μονο του. Πες πληροφοριες φωτα,αποσταση,φαγητα και τετοια,οτι πεις καλο ειναι να τα βαλεις και συ στο κεφαλι σου σε μια σειρα.

Θεέ από θερμοκρασίες κομπλέ 27 με ανοιχτά τα φώτα 
Φώτα ;;; μην γελάσεις , προβολείς smd 350 σύνολο με απόσταση 30-40 το συγκεκριμένο κάτω από 100αρι 6500 k
Ζουμιά την 3 biobizz συν heaven 
Ph με 6,5 βέβαια δεν έχω κοιτάξει τα απόνερα 
Χώμα all mix
Απάντηση
λες στην αποσταση "30 με 40 εκ." στους 30 ειναι ή στους 40? μετα παλι λες τι φαγητο δινεις αλλα δεν λες τι δοσεις... τεσπα στο συγκεκριμενο κοψε λιγο απο το φαγητο να δεις αντιδρασεις και βαλες τους προβολεις στα 40εκ.
Καλο θα ηταν το επομενο ποτισμα να γινει με νερακι..
Chemical kills      SkullnBones  
Cannabis  heals   Loveleaf

Απάντηση
ΠΟ
(10-22-2018, 06:12 PM)Θεός Πάν Έγραψε: λες στην αποσταση "30 με 40 εκ."  στους 30 ειναι ή στους 40?  μετα παλι λες τι φαγητο δινεις αλλα δεν λες τι δοσεις... τεσπα στο συγκεκριμενο κοψε λιγο απο το φαγητο να δεις αντιδρασεις και βαλες τους προβολεις στα 40εκ.
Καλο θα ηταν το επομενο ποτισμα να γινει με νερακι..

Επειδή ψηλώνουν 3-4 πόντους  κάθε μέρα ρε Θεέ δεν κάθομαι κάθε μέρα να ανεβάζω τα φώτα αν και ψιλό φρέναραν τώρα 
Τώρα με τις δόσεις ότι λέει το προγράμμα . 
Οκ κόβω το φαγητό για αρχή και βλέπω σε καμία εβδομάδα αν στρώσει καλώς , αλλιώς εεεέξω 
Να σε καλά αδερφέ  Smile Smile
Απάντηση
μηπως ειναι προβλημα ριζας;
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
(10-22-2018, 06:40 PM)CatAek Έγραψε: μηπως ειναι προβλημα ριζας;
Μακάρι να ήξερα ... εχθές που το πότισα δεν το έπινε με τίποτα
Και οι τρίχες του σαν ψοφιες μου κάνουν δεν είναι σαν το άλλο που μεγαλώνουν μαζί
Απάντηση
μηπως σβολιασε το χωμα;
σε αυτη την περιπτωση αν η γλαστρα ειναι πουπουλο και το νερο δεν καθεται με τιποτα
μια ειναι η λυση..ΥΠΟΜΟΝΗ.
θελει πααααρα πολυ αργο ποτισμα μεχρι να το πιει.
σε αυτην την φαση (ανθιση) αν ειναι 10λιτρη οι δικες μου με το χωμα πινουν 1 λιτρο
η αλλη με τον κοκοφοινικα 1,5.

οποτε προσπαθισε να το ποτισεις με ενα λιτρο.

εμενα τρεχει στο πιατακι και το ξαναβαζω απο πανω,μεχρι να το πιει!θελει δεν θελει... Big Grin

(10-22-2018, 06:50 PM)Ψηλος Έγραψε: Και οι τρίχες του σαν ψοφιες μου κάνουν δεν είναι σαν το άλλο που μεγαλώνουν μαζί

στρεσαριστηκε η κιουρια..ανεβασε και λιγο τα φωτα μηπως εσκασε...!
Απάντηση
(10-22-2018, 06:59 PM)CatAek Έγραψε: μηπως σβολιασε το χωμα;
σε αυτη την περιπτωση αν η γλαστρα ειναι πουπουλο  και το νερο δεν καθεται με τιποτα
μια ειναι η λυση..ΥΠΟΜΟΝΗ.
θελει πααααρα πολυ αργο ποτισμα μεχρι να το πιει.
σε αυτην την φαση (ανθιση) αν ειναι 10λιτρη οι δικες μου με το χωμα πινουν 1 λιτρο
η αλλη με τον κοκοφοινικα 1,5.

οποτε προσπαθισες να το ποτισεις με ενα λιτρο.

εμενα τρεχει στο πιατακι και το ξαναβαζω απο πανω,μεχρι να το πιει!θελει δεν θελει... Big Grin

(10-22-2018, 06:50 PM)Ψηλος Έγραψε: Και οι τρίχες του σαν ψοφιες μου κάνουν δεν είναι σαν το άλλο που μεγαλώνουν μαζί

στρεσαριστηκε η κιουρια..ανεβασε και λιγο τα φωτα μηπως εσκασε...!

Μπετόν σου λέω ... Χαχαχα 
14 λίτρα είναι και με ζόρι ήπιε 1 λίτρο 
Το άλλο που έκανε εντύπωση είναι το πολλλλυ  φύλλωμα , για σαλάτα το βλέπω  Tongue
Απάντηση
παντως καλα τα παει παρολο το ζορι.
την επομενη παρε καλυτερο χωμα η βαλε περισσοτερο περλιτη.
προς το παρον προσπαθησε να δωσεις 1-1,5 λιτρο σιγα σιγα και μην το αφηνεις να πολυστεγνωνει γενικα..
στην φαση που ειναι θελει καθε 3-4 μερες.
θα αναστηθει που θα παει! Smile
Απάντηση
Από τα λεντ γίνονται έτσι σήκωσε τα φώτα στους 50 πόντους, προφανώς έχεις δυνατά φώτα...μερικά στρέιν δεν δέχονται το φως εύκολα, αν επιτρέπεται τι φώτα  έχεις;
Απάντηση
Να τα και τα φώτα [Εικόνα: uK29pihm.jpg]
(10-22-2018, 07:51 PM)mummra Έγραψε: Από τα λεντ γίνονται έτσι σήκωσε τα φώτα στους 50 πόντους, προφανώς έχεις δυνατά φώτα...μερικά στρέιν δεν δέχονται το φως εύκολα, αν επιτρέπεται τι φώτα  έχεις;
Τα μισά τα είχα και απλά συμπλήρωσα για δοκιμή δεν έχω δώσει λεφτά για φως η αλήθεια είναι

(10-22-2018, 07:59 PM)Ψηλος Έγραψε: Να τα και τα φώτα [Εικόνα: uK29pihm.jpg]
(10-22-2018, 07:51 PM)mummra Έγραψε: Από τα λεντ γίνονται έτσι σήκωσε τα φώτα στους 50 πόντους, προφανώς έχεις δυνατά φώτα...μερικά στρέιν δεν δέχονται το φως εύκολα, αν επιτρέπεται τι φώτα  έχεις;
Τα μισά τα είχα και απλά συμπλήρωσα για δοκιμή δεν έχω δώσει λεφτά για φως η αλήθεια είναι

[Εικόνα: uPhv2xom.jpg]
Απάντηση

Τα προβόλια συμπλήρωσες ε;  Έχουν δυνατό φως... στους 50 πόντους και θα περιμένεις να δεις τα καινούργια φυλλαράκια που θα βγάλει. Δεν είναι κάψιμο, στρίβουν οι άκρες ανάποδα.
Απάντηση
(10-22-2018, 07:48 PM)CatAek Έγραψε: παντως καλα τα παει παρολο το ζορι.
την επομενη παρε καλυτερο χωμα η βαλε περισσοτερο περλιτη.
προς το παρον προσπαθησε να δωσεις 1-1,5 λιτρο σιγα σιγα και μην το αφηνεις να πολυστεγνωνει γενικα..
στην φαση που ειναι θελει καθε 3-4 μερες.
θα αναστηθει που θα παει! Smile

Λες;; Μακάρι ρε συ ...κρίμα το παιδί

(10-22-2018, 08:08 PM)mummra Έγραψε:

Τα προβόλια συμπλήρωσες ε;  Έχουν δυνατό φως... στους 50 πόντους και θα περιμένεις να δεις τα καινούργια φυλλαράκια που θα βγάλει.  Δεν είναι κάψιμο, στρίβουν οι άκρες ανάποδα.

Ναι όλα προβολια είναι 
Ναι οι άκρες δεν είναι ξέρες (ακόμα)  Confused
Απάντηση
[Εικόνα: gOzEKU0m.jpg]Καλησπερίζω την παρέα . Το ΑΚ δείχνει να ανακάμπτει ,οι άκρες του άρχισαν να ξεστριβουν  ελπίζω να στανιάρει ! Είχατε δίκιο , απόσταση από τα φώτα στα 50 cm , πότισμα με το μπιμπερό και κου πε πε !! Τι θα έκανα χωρίς εσάς;; Να είστε πάντα καλά !!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)