Αξιολόγηση Θέματος:
  • 9 Ψήφοι - 4.44 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indoor mix of Gods 2.0
εχουμε και λεμε..

..εξοπλισμος, χωματα και ζουμια..

αυτη την φορα θα παιξω μονο με biobizz (fish/grow,bloom,top max) στο χωμα και μπορει να ψεκασω στο φυλλωμα big bud.

τα φυτα θα ειναι 6 και θα εχουν τις εξης γλαστρες. 2 x 9 λιτρα και 4 x 3,2 λιτρα.

χωματακι αυτο που περνω παντα. αgroflora με ph 6,5 και κομποστ, ειναι για εξωτερικη καλλιεργεια αλλα και εσωτερικη και η τιμη που το βρισκω ειναι 3,5€ τα 20 λιτρα. πηρα 40 λιτρα.

τεντα κλασσικα 60x60, φωτισμος αsl30a,helios64,sirius35 και δυο "αυτοσχεδια" πανελ με λαμπες led των 10w εκαστη, ολα μαζι 329watt.

εξαερισμος td - 160/100 td silent και φιλτρο ανθρακα pro active 100/250m³/h

o υγραντηρας εν δραση και τα μικρα παραλια με 65w στην κεφαλη τους!

ποικιλιες:
  •     tangerine dream   barney's farm  
  •       silver haze#9      sensi seeds     
  •       white widow       green house seeds 
  •       white widow       σποραδικο          
  •       tutankhamon      pyramid seeds
  •          olympia           pyramid seeds
[Εικόνα: phaqdsqm.jpg] ---> σπορα 5/12/2018
Chemical kills      SkullnBones  
Cannabis  heals   Loveleaf
Απάντηση

ads by gr420info

χαχαχαχα γαμώ τους τίτλους του γκρόου!
καλή πορεία να έχουν και αυτά όπως τα προηγούμενα φιλαράκι!! Heart Heart
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
καλή αρχή παν Smile
ζηλεύω τις ποικιλίες που έβαλες Heart
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
καλή αρχή κ από εμένα !!
Απάντηση
καλη αρχη μητσε,ετσι στα καπακια!!! Cool Weee
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
αυτά είναι.προτού χαλαρώσουμε λίγο,ξανά στην μπρίζα.
δύναμης είσαι φίλε.με το καλό να πάνε.και 5 αστεράκια για το καλό.
Απάντηση
(12-08-2018, 09:11 PM)nimas Έγραψε: χαχαχαχα γαμώ τους τίτλους του γκρόου!
καλή πορεία να έχουν και αυτά όπως τα προηγούμενα φιλαράκι!!  Heart  Heart

ευχαριστω πολυ ρε νικ! υγειες!

(12-08-2018, 09:26 PM)sig-p420 Έγραψε: καλή αρχή παν  Smile
ζηλεύω τις ποικιλίες που έβαλες  Heart

ευχαριστω sigy! 

τιμη μου να εχω ιδια γουστα με σ'ενα!

(12-08-2018, 10:35 PM)thegrg420 Έγραψε: καλή αρχή κ από εμένα !!

να 'σαι καλα μεγαλε!

(12-08-2018, 10:51 PM)cataek Έγραψε: καλη αρχη μητσε,ετσι στα καπακια!!! Cool  Weee

thnks κατε! ε, ναι  Wink

(12-08-2018, 10:54 PM)pansek Έγραψε: αυτά είναι.προτού χαλαρώσουμε λίγο,ξανά στην μπρίζα.
δύναμης είσαι φίλε.με το καλό να πάνε.και 5 αστεράκια για το καλό.

ελα παικτουρι μου, να 'σαι καλα φιλαρακι!

αφου παντα δινεις την καλη σου την ενεργεια!

[Εικόνα: eokurqvm.jpg]

μου εφυγε ενα βαρος,σκασαν ολα. τα ειχα βαλει απευθειας στο χωμα και αργησαν λιγακι.
Απάντηση
παν όλα να σου πάνε καλά και να πάρεις ικανοποιητική σοδειά.
το χώμα αυτό είναι καλό?
Στην τζιβάνα δώσε βάση, το τσιγάρο μην χαλάσει. 
Απάντηση
φιλε σου ευχομαι τα καλυτερα!! αλλα τετοια ημερολογια πρεπει να τα βλεπουν ολοι για να μαθαινουν... κακος μονο στα μελη!! εσυ και ο sig ειστε για παραδειγματισμο
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
(12-09-2018, 12:51 AM)stakis7 Έγραψε: παν όλα να σου πάνε καλά και να πάρεις ικανοποιητική σοδειά.
το χώμα αυτό είναι καλό?

ευχαριστω στακη,θα προσπαθησω για το καλυτερο οπως παντα.

δεν ξερω πως καταλαβενεις αν ενα χωμα ειναι καλο,εγω αυτο περνω.

(12-09-2018, 09:50 AM)skunky88 Έγραψε: φιλε σου ευχομαι τα καλυτερα!! αλλα τετοια ημερολογια πρεπει να τα βλεπουν ολοι για να μαθαινουν... κακος μονο στα μελη!! εσυ και ο sig ειστε για παραδειγματισμο

ευχαριστω ρε παικταρα!

εχω τοσα ημερολογια ρε skunky σε αυτο κολλησες? ηταν να μην φτιαξω καθολου γιατι ισως να μην εχω χρονο να το ανανεωνω και ετσι πηγε εδω. 

ασε που οταν το τελειωσω θα μπει στα ολοκληρωμενα και θα μπορουν να το βλεπουν ολοι. 

ο sig ναι, ειναι παραδειγμα grower κανναβης, απο μενα δεν εχουν να ζηλεψουν κατι.
Απάντηση
λεφι μου καλη αρχη!!το γοργον και χαρην εχει :d 
δεν προσθετεις και κανα fish mix?
τι ειχες που αφαιρεις?για να μαθαινουμε και εμεις που θα κανουμε και με την biobizz πειραματα :p
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
γεια σου παν και καλη αρχη σου ευχομαι ...οταν τελειωσεις με το καλο και θελεις βεβαια κανε ενα σμοκ ριπορτ αν γινεται για το haze ..θα βοηθησεις πολυ ειλικρινα
Απάντηση
eλα ρε λεφι μου  :d  σε ευχαριστω καλη μου!

ναι θα βαλω και fish στο προγραμμα,εστειλα στον τρομπετα να με αφησει να κανω τροποποιηση στο αρχικο thread να γραψω και καποια πραγματακια ακομη.

το fish αποτελειται απο 30% grow και κατι ουσιες απο ψαρια που δεν κατανοησα καλα διοτι με τα αγγλικα το παλευω ακομα και ειναι καλο να το πας απο αρχη μεχρι και την 2η εβδομαδα ανθοφοριας, δινει extra stretch και γοργους ρυθμους στα φυτα εκεινο το διαστημα,

μετα το βαζεις στην ακρη το fish και παιζεις με grow που στην ουσια ειναι καθαρη μελασα και αυτα παντα σε συνδυασμο με το bloom. δουλευουν τελεια μαζι.

σοφακι σε ευχαριστω θερμα οπως και ολα τα παιδια που με στηριζουν και κανουμε διαδυκτιακη παρεα!

βεβαιως και θα κανω,ειχα ξεκινησει εκανα αναφορες ποικιλιων αλλα χαθηκε ο ζηλος στην πορεια..

θα κανω οτι καλητερο μπορω για μια καθαρη μεταφορα της εμπειριας μου.
Απάντηση
να σαι καλα παν σε ευχαριστω και γω πολυ Smile ..ψαχνουμε το καταλληλο στρεην για την καταθλιψη ..και η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη..μακαρι να βρουμε ακρη με το ghost train haze η το caribe η το laughing buddha να ησυχασει ο αδερφος μου απο αυτο το πραγμα..να στε καλαSmile
Απάντηση
tσεκαρε στου sig το ημερολογιο λεει πολυ καλα λογια για το amneizia ισως σας βοηθησει η εστω ναι ειναι μια απο τις επομενες επιλογες,αναφερει και την καταθλιψη γι' αυτο σε στελνω προς τα κει.
Απάντηση
(12-09-2018, 11:45 AM)θεός πάν Έγραψε: tσεκαρε στο sig το ημερολογιο λεει πολυ καλα λογια για το amneizia ισως σας βοηθησει η εστω ναι  ειναι μια απο τις επομενες επιλογες,αναφερει και την καταθλιψη γι' αυτο σε στελνω προς τα κει.
τελεια το τσεκαρω Smile
Απάντηση
καλή αρχή τρελέ μου στα καπάκια εεε κολο δεν βάζεις κάτω χαχαχαχαχαχαχ
Απάντηση
εεεετσιιιι,στην τσιταααααα!
Clapping
η ολυμπια,τι λεει???
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
ε,ναι αλανια μου αφου με εχετε καταλαβει ειμαι υπεδραστηριος, στην τσιτα μονιμως.

δια που σαι ρε τρελε με το τρελογκαζο σου?
παντα ηθελα ενα superbike δεν το εχω παρει ακομα,ισως για καλο..

h ολυμπια οπως και τα υπολοιπα μεγαλωνουν μονο του σποραδικου εχει φρεναρει και δεν λεει να σηκωθει.
Απάντηση
(12-10-2018, 05:47 PM)θεός πάν Έγραψε: ε,ναι αλανια μου αφου με εχετε καταλαβει ειμαι υπεδραστηριος, στην τσιτα μονιμως.

δια που σαι ρε τρελε με το τρελογκαζο σου?
παντα ηθελα ενα superbike δεν το εχω παρει ακομα,ισως για καλο..

h ολυμπια οπως και τα υπολοιπα μεγαλωνουν μονο του σποραδικου εχει φρεναρει και δεν λεει να σηκωθει.

καλησπέρα τρελέ μου είναι ελευθερία αλλά θέλει προσοχή κύριος από τους τρελούς που κυκλοφορούν πάντα πρέπει να έχεις το νου σου μην κάνει την μαλάκια ο άλλος γιατί ο κόσμος έχει πολα στο κεφάλι του στης μέρες μας και γαμησετα πάνε μηχανικά και δεν καταλαβαίνουν που πάνε χαχαχαχαχαχαχα
Απάντηση
σε καταλαβενω απολυτως φιλε, ειμαι οδηγος δικυκλου (και δεν θα το αφησω ποτε) απο το 2000 απλα εχω αλλα ενδιαφεροντα και χομπυ, τεινω προς το βουνο :d

ωραιος φιλαρακι τον νου!
Απάντηση
(12-10-2018, 09:44 PM)θεός πάν Έγραψε: σε καταλαβενω απολυτως φιλε, ειμαι οδηγος δικυκλου (και δεν θα το αφησω ποτε) απο το 2000 απλα εχω αλλα ενδιαφεροντα και χομπυ, τεινω προς το βουνο :d

ωραιος φιλαρακι τον νου!

το καλύτερο και εγώ γουστάρω πολύ βουνό και πράσινο ιδικά αν συνδυάσετε και με θάλασσα ι φύση είναι η καλητερη απόδραση και εσύ τρελέ μου προσοχή παντα
Απάντηση
εδω ειμαι παλι, μολις ηρθαν και τα καλουδια να που θα δουλεψουν παρεα με το χωμα και την biobizz, εβγαλα και μια φωτο τα βλασταρια να παρετε ματι.
ειναι πεντε ημερων.

πηρα μυκορριζα και but guano, επισης μαζεψα τσουκνιδα και θα φτιαχνω εγχυμα για λιπανση αλλα και φυτοπροστασια για μελλοντικες προσβολες.
την συνταγη την εχω ανεβασει στο θεμα που εχω φτιαξει για την τσουκνιδα.

[Εικόνα: 9rxkuq5m.jpg]     [Εικόνα: prjjtsjm.jpg]
Απάντηση
Smile καλη συνέχεια!!

ωραίες ποικιλίες έβαλες και για πες που είναι αυτό με τη τσουκνίδα? Smoke20
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση
eυχαριστω παναγιωτη, το θεμα θα το βρεις εδω.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)