Αξιολόγηση Θέματος:
  • 17 Ψήφοι - 4.24 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amnesia Lemon & Ayahuasca Purple (Barney's Farm)
Heart 
amnesia lemon &   ayahuasca purple (barney's farm)
  • χωρος : 1χ1 2μετρα υψος
  • φως : πάνελ με ε27 λεντ λαμπες , 55 ντου ι, 600 με 550 βαττ ανάλογα της λάμπες που βρίσκω στην αγορά 12 η 15 βαττ
  • γλαστρες : πλαστικές τετράγωνες 25 λίτρα
  • χωμα: μ5 απο αστιρ , και μετά μεταφύτευση σε μ50
  • λιπασματα και προσθετα : biobizz __ (bio-grow) (bio-bloom) (top-max) (bio-haeven) (root-juice) (active-vera) (big-bad) (cal-mag)
  • 2 mεγαλη ανεμιστηρες , και 2 μικρη με usb 
  • εξαερισμός ram inline duct 125mm - 470m³/hr , εισαγωγη 150mm απλη απο το μερλυν
      1. 26/12/2018 (21:00) τα έβαλα στην χαρτοπετσέτα.
      2. 28/12 (19:20) έβγαλε ριζα
      3. 29/12 (19:00) το έβαλα στο χώμα!
      4. 31/12 (01:00) τα δυο amnesia . βγήκε το βοήθησα λίγο και έβγαλα τον φλοιό. το φως είναι στα 20 εκ.
  • θερμοκρασία 20-21 ανάλογα την ζεστή απο της λάμπες
  • υγρασία 60% 70% το παλεύω να βρω την ροη στο κουτι
  • θα τα αφήσω μια εβδομάδα σε 24/7 και μετα σε 18/6
  • σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω με root-juice , και αργότερα θα ψεκάζονται με απιονισμενο νερο και acti-vera
  • [Εικόνα: r7r9zyqm.jpg][Εικόνα: ufntvzsm.jpg][Εικόνα: f3lksxjm.jpg][Εικόνα: rrxpoikm.jpg]
Leaf Κυνηγά το όνειρο , τα περισσότερα μπορείς να τα καταφέρεις ακόμα και αν πιστεύεις πως είναι αδύνατον να συμβούν! Leaf

Μου φαινόταν δύσκολο να ξεκινήσω μια καλλιέργεια , όσο δύσκολο έμοιαζε τόσο εύκολο εξελίχθηκε στην πορεία με πράξη  προσπάθεια και επίμονη και το ποιο βασικό Η αφοσίωση σε αυτό που κάνεις...

Απάντηση

ads by gr420info

ααααα ayahuasca wow Rolleyes :d
καλες αρχες αγαπη! Heart
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
καλη αρχη φιλαρακι μου. ολα καλα να πανε μεχρι τελους...

ανεβασε λιγο την θερμοκρασια σου με κατι γτ τωρα που ειναι σκατουλια την χρειαζονται την ζεστασια τους.
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
niiiiice :p καλή αρχή τρελέ!!
με το καλό να σου μπούνε όλα αυτή τη χρονιά φιλαράκι και εκεί να παραμείνεις!!! Smile
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
καλή αρχή νέρωνα Smile
ωραία ιδέα το ημερολόγιο...τώρα θα μάθουμε ολα τα μυστικά σου :p

βλέπω να δημιουργείται αμάδα ga στο μέλλον Rolleyes

(με λένε sig και έχω να σκάσω σπόρο 140 μέρες :d )
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
(12-31-2018, 12:23 PM)sig-p420 Έγραψε: με λένε sig και έχω να σκάσω σπόρο 140 μέρες

γεια σου sig!! πραγματικά λυπούμαστε που το ακούμε αυτό! εσύ πως νιώθεις??? :d :d :d
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
να είστε καλά όλοι σας
χρόνια πολλά καλές γιορτές και υγεία πάνω από όλα , όλα τα άλλα έρχονται!
τα φιλιά μου
εβιβα με og kush από σποραδικο
Leaf Κυνηγά το όνειρο , τα περισσότερα μπορείς να τα καταφέρεις ακόμα και αν πιστεύεις πως είναι αδύνατον να συμβούν! Leaf

Μου φαινόταν δύσκολο να ξεκινήσω μια καλλιέργεια , όσο δύσκολο έμοιαζε τόσο εύκολο εξελίχθηκε στην πορεία με πράξη  προσπάθεια και επίμονη και το ποιο βασικό Η αφοσίωση σε αυτό που κάνεις...

Απάντηση
καλή αρχή τρελακια
Απάντηση
(12-31-2018, 01:24 PM)nimas Έγραψε:
(12-31-2018, 12:23 PM)sig-p420 Έγραψε: με λένε sig και έχω να σκάσω σπόρο 140 μέρες

γεια σου sig!! πραγματικά λυπούμαστε που το ακούμε αυτό! εσύ πως νιώθεις???   :d  :d  :d

καλησπερα παιδες καλη χρονια να εχουμε και καλα grow.
με τη νεα χρονια ετοιμαζω ενα grow κ εγω μετα απο 150 μερες αποχης. :d :d
καλη συνεχεια σε ολους!
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
neronas καλή δύναμη!! Smile
καλή χρονιά με dynavap γεμάτο με think different Drummer (nimas τελειώνει ρε φίλε ο έρωτας μου...) Dodgy
NightWolf  Offtopic Dude
Απάντηση
καλή χρονιά να έχετε αδέρφια
εύχομαι να υπάρχει στην ζωή σας αγάπη ευτυχία και όμορφες στιγμές.
και παπάδες σαν κοτρόνες.

Απάντηση
τεσσερα στα τεσσερα :d

θερμοκρασια 23 με 25 , υγρασια 65 70%

[Εικόνα: 4j8vsyym.jpg]

Απάντηση
χρόνια πολλά φίλε..καλή πορεία αναμένεται ωραίο ημερολόγιο...εγώ είπα δεν θα ξαναβάλω για φέτος....και ξαφνικά από το πουθενά με όλες τής κανναβοδυναμεις πέφτουν στα χέρια μου 2sugar breath.... και 2 lemon zkitlle ...εσύ τί θα έκανες
SkullnBones μη...μου ξυπνάς το παρελθόν.....!!! SkullnBones
Απάντηση
(01-02-2019, 02:45 AM)afioni Έγραψε: χρόνια πολλά φίλε..καλή πορεία αναμένεται ωραίο ημερολόγιο...εγώ είπα δεν θα ξαναβάλω για φέτος....και ξαφνικά από το πουθενά με όλες τής κανναβοδυναμεις πέφτουν στα χέρια μου 2sugar breath.... και 2 lemon zkitlle ...εσύ τί θα έκανες

xρονια πολλα φιλε , καλη χρονια με γεματα βαζα να εχουμε.

να σου πω την αληθεια , στο προγραμα ειχα να βαλω αυτη την φορα 4 νορθερν λαιτ , αλλα μου τα εκανε δωρο ενας καλος φιλος , και αλλαξαν τα σχεδια :d

βαλε απο ενα και εσυ , τωρα ειναι αναγκη να βαλεις 4 ? :d

Απάντηση
γεια σου τρελέ μου καλή χρονιά να έχουμε με πολύ καλές ποιοτικές και μυροδατες φούντες. καλή αρχή στα κορίτσι σου ειναι 2 ποικιλίες που της έχω στα υπόψιν μου να της βαλω ιδικά το ayahuasca έλεγα να είναι στο επόμενο
Απάντηση
(01-04-2019, 08:31 PM)διας 1994 Έγραψε: γεια σου τρελέ μου καλή χρονιά να έχουμε με πολύ καλές ποιοτικές και μυροδατες φούντες. καλή αρχή στα κορίτσι σου ειναι 2 ποικιλίες που της έχω στα υπόψιν μου να της βαλω ιδικά το ayahuasca έλεγα να είναι στο επόμενο

xρονια πολλα , καλη χρονια να εχεις φιλε!

Απάντηση
amnesia lemon 5 ημέρες ζωής
ayahuasca purple 7 μέρες ζωής

ψεκάζω το χώμα μια με δύο φορές την ημέρα ,  κάθε μέρα

40 βαττ 4000κ - απόσταση από τα φυτά 15 εκατοστά
θερμοκρασία 19 με 24
υγρασία σταθερά 75% με 70 %

[Εικόνα: brs68wqm.jpg]

Απάντηση
πάμε δυναμικά νερονα! βιβες
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(01-06-2019, 02:08 AM)sativaas Έγραψε: πάμε δυναμικά νερονα! βιβες

έβιβες φιλε

Απάντηση
γεια σου νερωνα
ετσι , ασταματητος
Απάντηση
(01-06-2019, 08:09 AM)badweed Έγραψε: γεια σου νερωνα
ετσι , ασταματητος

καλημέρα αρχηγέ , χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Απάντηση
καλη αρχη νερωνα Wink 
με την θερμοκρασια τι θα κανεις?
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
(01-06-2019, 09:55 AM)tilansia Έγραψε: καλη αρχη νερωνα Wink 
με την θερμοκρασια τι θα κανεις?

τίποτα δ ν μπορώ να κάνω

Απάντηση
[/url][url=https://i.imgur.com/dyg6mnn.jpg][Εικόνα: dyg6mnnm.jpg][Εικόνα: ymgxjmjm.jpg]
νέρωνα εγώ χρησιμοποιώ αυτό το θερμαντικό και κάνει πολύ καλή δουλειά με μικρή κατανάλωση. σκέψου το έχω σε χρόνο διακόπτη να δουλεύει ανά τέταρτο μαζί με τον υγραντηρα.
έχω και εγώ ayahuasca purple, είναι το πίσω δεξιά και ήρθε στη ζωή 17/12.
Στην τζιβάνα δώσε βάση, το τσιγάρο μην χαλάσει. 
Απάντηση
(01-06-2019, 05:18 PM)stakis7 Έγραψε: [/url][url=https://i.imgur.com/dyg6mnn.jpg][Εικόνα: dyg6mnnm.jpg][Εικόνα: ymgxjmjm.jpg]
νέρωνα εγώ χρησιμοποιώ αυτό το θερμαντικό και κάνει πολύ καλή δουλειά με μικρή κατανάλωση. σκέψου το έχω σε χρόνο διακόπτη να δουλεύει ανά τέταρτο μαζί με τον υγραντηρα.
έχω και εγώ ayahuasca purple, είναι το πίσω δεξιά και ήρθε στη ζωή 17/12.

καλησπερα  φίλε , σε τι χώρο τα έχεις τα φυτά και έχεις αυτη την λάμπα;

στο μικρό κουτί που τα έχω τώρα ίσως να έκανε κάποια διαφορά όταν κλείνανε τα φώτα για 6 ώρες σκοτάδι

εμένα στο 1χ1 θα χρειαζομαι πολλές τέτοιες και το ρολόι θα χορεύει σαν τρελό μετά.
θα μπορούσα να βάλω ένα αεροθερμο στην εισαγωγή μου η στον χώρο που είναι η εισαγωγή , αλλά θέλω να αποφύγω έξτρα ώρες με το αεροθερμο

Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 6 Επισκέπτης (ες)