Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1o grow Northern Light RQS
καλησπερα σκεφτομενος και εγω να αρχισω μια εσωτερικη καλλιεργεια θελω να ρωτησω αν ειναι δυνατη αυτη σε ενα μπανιο(δυστυχως το σπιτι μου ειναι μικρο και δεν εχω διαθεσιμο χωρο)

ο χωρος ειναι αυτος.. [Εικόνα: bbpqw1x.jpg]
πιστευω ειναι οτι πρεπει για μια τεντα 60χ60χ120

το μπανιο μου δεν εχει παραθυρο για να αεριζεται αλλα ενα ανεμιστηρακι πανω και δεξια απτο χωρο που σκεφτομαι να αξιοποιησω και σκεφτηκα ( μπορει να ειναι βλακεια ) να το χρησιμοποοησω για την εξαγωγη του αερα απτη τεντα.(χρησιμοποιοντας και εναν σωληνα που να οδηγει εκει)

[Εικόνα: l9b9ozu.jpg]
[Εικόνα: m21pqe4.jpg]

αυτο που με προβληματιζει ειναι η υγρασια που ισως αναπτυσεται...

ακουω γνωνες :d  ...ευχαριστω
Απάντηση

ads by gr420info

ωραιος και ετοιμος ο φιλος. εγω λεω οτι ναι μπορεις να κανεις ενα γκροου εκει φιλε, εχεις και ρευμα που μαλλον ειναι του πλυντηριου (16 α ασφαλεια)και ο εξαερισμος σου κανει αλλα παντα με φιλτρο. οσον αφορα την υγρασια, εγω πιστευω οτι στην αναπτυξη θα σου κανει μεγαλο καλο, στην ανθοφορια ομως ισως χρειαστεις αφυγραντηρα. ο εξαερισμος σου ομως θα σκλαβωθει απ την τεντα και δεν θαχεις στο μπανιο και το αλλο ειναι οτι δεν ξερω αν θα βρεις τεντα στο 1, 20

ορμα φιλε μην το σκεφτεσαι
Απάντηση
ναι αρχαιε ξεχασα να το αναφερω πως κανονικα αυτη η θεση ειναι για πλυντηριο που δεν εχω....το φιλτρο πιστευω πως μπορω να το αποφυγω καθως ο εξαεριμσος οδηγει σε μια πλευρα της πολυκατοικιας που δεν εχει ουτε παραθυρα ουτε μπαλκονια (και με τον αερα δυσκολα να παει καπου)

τωρα που δεν θα εχω στο μπανιο εξαερισμο σιγα...το σπιτι ειναι διαμπερες το μπανιο ειναι στη μεση και ετσι και αλλιως το ανοιγω καθε μερα να αεριζεται..
επειδη εχω τρεις μερες που εκανα εγγραφη (μπορει να εχω διαβασει 12 ωρες τις τελευταιες τρεις μερες :d) θελω να αποκτησω λιγες ακομα γνωσεις και μετα θα ξεκινησω....

τεντα με υψος 1.60 θελω μπερδευτηκα πριν και εγραψα 1.20...
Απάντηση
με το άγχος θα είσαι.κάποτε κάποιος θα μπει.
ασε που έτσι που το βλεπω κάνεις μπανιο και γίνεται χαμαμ.
μια 40χ40 εστω στο υπνοδωμάτιο δεν χωράει?
και στο ταβανι την κρεμας που λέει ο λόγος

και η φωτογραφία είναι καρφωμα,τελείως.
Απάντηση
12 ώρες μόνο μέσα σε 3 μέρες;  εγώ ξημεροβραδιαζόμουν κοντά ένα μήνα.
Απάντηση
οχι στη χεστρα ρε παιδια το grow :d ειδικα οταν τη χρησιμοποιείτε lol μου φαινεται σκετη τρελα κατι τετοιο

Huh
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
καλημέρα. εισαγωγή αέρα από που θα παίρνεις? επίσης αν κάποιος επισκέπτης χρειαστεί να πάει στο μπάνιο? τις τελευταίες εβδομάδες, κάποιες μυρωδιές δε θα τις γλυτώσεις οπότε να είσαι προετοιμασμένος.
Απάντηση
καλημερα! στην βεραντα μου ειχα μια παπουτσοθηκη που δεν την πολυχρησιμοποιουσα και σκεφτηκα να την αξιοποιησω...(πιστευω ειναι οτι πρεπει για ενα φυτο)

οι διαστασεις της ειναι αυτες
[Εικόνα: gcdyoce.jpg]

[Εικόνα: bgsgh2t.jpg]

[Εικόνα: dvfcoa3.jpg]

οσον αφορα το χωρο εχω και στο υπνοδωματιο χωρο στη ντουλαπα αλλα εκει δεν μπορω να ανοιξω τρυπες ....εδω πιο απλο...

τωρα για εξαερισμο σκεφτομαι να ανοιξω μια τρυπα απο πανω και με ενα σωληνα να το ενωσω με τον εξαεριστηρα του μπανιου και θα ανοιξω και μια τρυπα απο κατω στα πλαγια για εισαγωγη (χωρις να μπαινει φως)

για φωτισμο σκεφτομαι για led e27 των 18w και να βαλω ενα τετοιο στο κεντρο πανω
[Εικόνα: 4oxwqyd.png]

και θα καλυψω και τις ενωσεις για να μην βγαινει φως εξω...

αν εχω καμια απροοπτη επισκεψη ..απλα βγαζω το πλαστικο σωληνα βγαζω και την μπριζα και το βαζω στην ντουλαπα :d
Απάντηση
η εισαγωγή σου θα ρουφά αέρα απευθείας από το wc? αν πχ κάνεις μπάνιο, την υγρασία του χώρου δε θα στη ρουφά όλη μέσα? στο αναφέρω για πιθανή μελλοντική μούχλα στα φυτά.
επίσης προσοχή με τον ηλεκτρισμό μέσα στο μπάνιο φίλε μου.

αν γνωριζόμασταν καλύτερα θα σου έκανα πλάκα και για τα υπόλοιπα αρώματα που θα πηγαίνουν στο φυτό αλλά επειδή το γραπτό κείμενο παρεξηγείται εύκολα, το αναφέρω με το "γάντι". ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις!
Απάντηση
συζήτηση:εξωτερικη καλλιέργεια
θεμα:αλλαγή μυρωδιάς_γεύσης στην κάνναβη
Απάντηση
μήπως εχεις χώρο πάνω απο την τουαλέτα εκει που μπαίνει ο θερμοσίφωνας?
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
μπανιο γρηγορο κανω 3 λεπτα με ανοιχτη την πορτα του μπανιου και χρησιμοποιοντας χλιαρο νερο δεν μαζευονται τοσοι υδρατμοι πιστευω...και αεριζοντας το σπιτι αμεσος μετα πιστευω η υγρασια θα σταθεροποιειται...
θα αγορασω τις επομενες μερες ενα υγρασιομετρο και θα κανω μπανιο να δω ποσο θα φτασει και ποτε θα κατεβει σε κανονικα επιπεδα και θα σας ενημερωσω...

περα απο αυτο η βαση αυτη για λεντ θα δουλεψει την εχει δοκιμασει κανεις;;
εχω δει και την βαση του casa αλλα νομιζω θα ειναι πολυ μεγαλη για τις διαστασεις που εχω...

τωρα για το αν οι παπαδες θα μυριζουν σκατιλα δεν ξερω...θα παρω και ενα αποσμιτικο χωρου :p
γενικα το σπιτι το αφηνω ανοιχτο ακετες ωρες τη μερα
για να αεριζεται οποτε δεν θα υπαρχει θεμα
Απάντηση
δουλεύουνε κανονικά απλα δες πόσα βατ σηκώνει
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
specifications:???
type: 7 in 1 unguiform lamp socket adapter
voltage: 100v-240v
max support wattage: 175w

οποτε ειμαστε κομπλε με τα watt
Απάντηση
τσίμπα το
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
ωραια το παρηγγειλα
και πηρα μαζι και αυτο
[Εικόνα: fdod65i.png]

εσεις ποσα watt λαμπες προτεινεται (συνολο 7 υποδοχες e27 ) και τι φασματα ;;
(1 φυτο θα εχω απο κατω)
Απάντηση
150 watt πιστεύω ειναι καλά μπορείς να βάλεις 4000κ απο σπορι μεχρι τέλος
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
οκ sativaas ευχαριστω
Απάντηση
καλησπερα δοκιμαδα το υγρασιομετρο και ειμαι καλα απο υγρασια... ακομα περιμενω τη βαση για τις 7 λεντ που θα μπουν.

τωρα σκεφτομαι να βαλω 2 pc fan πανω στο κουτι και πανω απτη βαση και ενα κατω για εισαγωγη ....διαβασα οτι ειναι καλυτερο να εχεις μετασχηματιστη με τα pc fan για να ελεγχεις την ταχυτητα τους αυτος κανει ??

https://beegadget.gr/index.php?route=pro...ct_id=1386
Απάντηση
(02-13-2019, 01:05 PM)g.420 Έγραψε: καλησπερα δοκιμαδα το υγρασιομετρο και ειμαι καλα απο υγρασια... ακομα περιμενω τη βαση για τις 7 λεντ που θα μπουν.

τωρα σκεφτομαι να βαλω 2 pc fan πανω στο κουτι και πανω απτη βαση και ενα κατω για εισαγωγη ....διαβασα οτι ειναι καλυτερο να εχεις μετασχηματιστη με τα pc fan για να ελεγχεις την ταχυτητα τους αυτος κανει ??

https://beegadget.gr/index.php?route=pro...ct_id=1386

φιλε μου καλησπερα, αυτο ακριβως χρειαζεσαι. προσεξε μονο τη συνδεση των καλωδιων συν πλιν, αν τα βαλεις αναποδα θα καψεις το φαν. καποιος που γνωριζει ακριβως τη συνδεσμολογια θα μας πει!!! καλη συνεχεια!
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
(01-24-2019, 09:02 PM)g.420 Έγραψε: μπανιο γρηγορο κανω 3 λεπτα με ανοιχτη την πορτα του μπανιου και χρησιμοποιοντας χλιαρο νερο δεν μαζευονται τοσοι υδρατμοι πιστευω...και αεριζοντας το σπιτι αμεσος μετα πιστευω η υγρασια θα σταθεροποιειται...

το εχεις τερματισει προ πολλου εσυ... ντουζ λεει με το δεντρο διπλα, το head n shoulders  μη ξεχασεις να του παρεις  :d
lol
Απάντηση
αν εγω εγραφα ενα σχολιο τετοιου ειδους θα ειχαν πεσει οι haters να με φανε τρομπετα.
οποτε τον νου! :d

τα παιδια εδω ειναι φιλησυχα δεν σηκωνουν ειρωνειες. (απο ολους,μονο απο ορισμενους παραχαιδεμενους)
Chemical kills      SkullnBones  
Cannabis  heals   Loveleaf
Απάντηση
μη το εκτροχιαζεις κατα εκει... γιατι δεν ειναι αυτο το θεμα εδω. καποια πραγματα απλα δεν ειναι δυνατον να γινουν, δεν μπορει εκει που κανω μπανιο να εχω το grow, οσο και αν αεριζω το σπιτι... δηλαδη φαινεται λογικο; πόσο σε απογνωση πεζει να ειναι καποιος δε ξερω τι αλλο να πω, δεν ειναι οτι δε θα βγει η καλλιεργεια, μπορει το φυτο να αποδωσει, αλλα κατα την αποψη μου ειναι μια τσαπατσουλικη αποπειρα και οχι κατι προσεγμενο και ωραιο. αλλα ειναι μια αποπειρα...
Απάντηση
να κανω μια ερωτηση αν βαλεις τεντα μεσα σε σπιτι ο εξαερισμος πρεπει να διοχετευει τον αερα αναγκαστηκα εξω απο το σπιτι η και μεσα σε αυτο?
Απάντηση
είτε μεσα είτε εξω το ίδιο είναι απλα πρεπει να ανακυκλώνετε ο αέρας νε το να έχεις καποιο παράθυρο ανοικτό
μέτρον ἄριστον
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)