Αξιολόγηση Θέματος:
  • 8 Ψήφοι - 4.88 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
INDOOR GROW 2019: Gorilla Glue+Peyote Critical
καλησπερα φιλαρακια μου, επιστρεφω αυτη τη φορα με καποια ετοιμα θυλικοποιημενα σπορια για δοκιμη και σιγουρια.
σας ευχαριστω πολυ πραγματικα ενα χρονο σας παρακολουθησα, διαβασα αρκετα και ερχομαι 2η προσπαθεια λιγο πιο ετοιμος.
indoor grow λοιπον, σε αυτοσχεδια ντουλαπα  60χ80χ1,50 παλι.

strain:
gorilla glue (bulk seedbank)
sativa/indica: 75/25%
(chem’s sister with chocolate diesel)
flowering: 60-65 days indoors, end of september outdoors.
height: 0.8-1.3m indoors, 1.6-2.2m outdoors 

flavor - citric
climate - cold
effect - social and uplifting, slowly turning into a more relaxing effect
genotype - sativa hybrid

honey rock (sumo seeds)
genetics  60% indica 40% sativa
parents  super widow x swazi poison
flowering time  8-9 weeks
thc  30+
cbd  medium
yield (indoor)  450 - 575 gr/m²
yield (outdoor)  650 - 850 gr
height (indoor)  80 - 100 cm
height (outdoor)  100 - 180 cm
effect: heavy narcotic stoned
harvest time (outdoor)  october
available as feminized seeds

λαμπες ε27  led αυτοσχεδιο πανελ  των 10w  και καποιες 15w, επισης θα μπουν και καποιες cfl των 20-30w.
αναπτυξη θα ξεκινησω με 50-60w μιχ και led και cfl και θα φτασουν τα 200w
φασμα : 40%4000κ    40%6200κ    20%3000κ
ανθοφορια επισης μιχ λαμπες 300w συνολο
φασμα : 40%3000κ    40%2700κ    20%4000κ
χωμα εναρξης για σπορα: biobizz lightmix σε 1λιτρο
μετα θα δουμε...
σκεφτομαι να ξεκινησω χαλαρα με τα προηγουμενα ζουμια, biobizz & an.
εχουν μεινει απο το προηγουμενο grow. σημερα μπηκαν στο χαρτι με νερακι και μεμβρανη και ε θεος να βαλει το χερι του.
καλη μου συνεχεια και τυχη παιδες, αναμενεται smoke report...!!!!!
γνωμες ευπροσδεκτες!!!
[Εικόνα: cdvsu5.jpg]
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση

ads by gr420info

καλη αρχη να εχεις φιλε αυτα τα bulkseeds τα ειδα στην εκθεση ειχε κατι αγγλακια και τα χαν προσφορα και δεν τουσ εμπιστεφτικα μακαρι να επεσα εξω ολα να σου πανε καλα!
Απάντηση
καλησπερα φιλε μου και σ ευχαριστω! η bulkseeds ηταν και περσυ στην εκοεση, αρκετος κοσμος τα δοκιμασε και ειχαν επιτυχια 10 στα 10. και παιδια απο εδω μεσα, καπου διαβασα θεμα και τα πηρα και μακαρι να πανε καλα!
Απάντηση
καλή και απροβληματιστη σοδιά να έχεις φίλε μου
Απάντηση
godfather φαίνεσαι ετοιμοπόλεμος! καλή αρχή μέση και τέλος!
Trichomes Trichomes Trichomes
Απάντηση
παιδες σας ευχαριστω! χτες 12 - 2  εσκασαν μυτη τα κοριτσια. ο γοριλλας πιο δυναμικα, ο βραχος ξεπροβαλει το τσοφλι του απο το χωμα δειλα δειλα.
μπηκαν και τα εργαλεια στη θεση τους. υγρντηρα με υγροστατη εσκασε σημερα ζελατινα!! σταθερα στα 70η υγρασια, θερμοκρασια με φωτα 21-22, στον υπνο 18. λιγο τη θερμοκρασια να ανεβασω θελω.ψεκασματα ελεγχομενα με νερακι αποχλωριομενο 2 φορες τη μερα και αν χρειαστει, και 70w led, 8 λαμπες e27 mix φασμα. τωρα με τον υγραντηρα εβαλα και το μοτερ που βαζει αερα να δουλευει για καλυτερη ανακυκλωση. ειναι 125μμ και τα 2 μοτερ, δλδ και αυτο που βγαζει τον αερα, με 10 μετρα σωληνα το καθ'ενα που οδηγει εξω.
1,5λιτρα γλαστρακια με μερικες τρυπουλες για καλυτερη οξυγονοση της ριζας,
χωμα lightmix + 10% περλιτη

[Εικόνα: yuhy7a.jpg]
[Εικόνα: 8diuhv.jpg]
Απάντηση
καλησπερα παιδες, 3η μερα για το γοριλλα σε πολυ καλη κατασταση. ο βραχος δεν αναπτυχθηκε ποτε εμεινε στασιμος ενω ειχε ριζα. γεννετικο δεν μπορω να καταλαβω. εχω βαλει ηδη στο χαρτι ενα peyote critical 90-100% indica. μπηκε μαζι με τον υγραντηρα και θερμαντικο, με λιγο κοπο και πολλεε αλλαγες θεσεων κατεληξα να το βαλω να φυσαει πλαγια μπροστα στο μοτερπου βαζει αερα απ εξω. ετσι εχω μονιμα 24-26 θερμοκρασια και 60-70% υγρασια. εβαλα επισης απο πανω 2 cfl  απο 30w η καθε μια. αποσταση απο κορυφη οι cfl 20 ποντους οι λεντ 30 ποντους.
στις 13-2 ποτηστικε με 30-35μλ νερο ψεκασμα.τα παλια ζουμια δε φτουρανε οποτε παω σε πλανο 2 που ειχα στο μυαλο μου. εχω παρει ολη τη σειρα της hesi.nl. καιρο ηθελα :-) . λεει οτι ξεκινανε απο σπορο το προγραμμα, τα σαιτ και βιντεακια γκροουερ, αλλα θα ριξω κανα δυο φορες νςρακι πρωτα να ρολαρει. πολυ παλια εταιρια φουλ συνθετικη. αναγαστικα πεχαρω τωρα απο την αρχη. πολλες παραλλαγες παιδες το εσωτερικο γκρου καθε μερα καινουρια πραματα μαθαινω και πειραματιζομαι. σκορδα και καλη συνεχεια!
peyote critical (barney's farm)
γενετικά: peyote purple x critical kush
τύπος: επικυρίαρχη indica
χρόνος άνθισης: 55-60 μέρες
φύλο: θηλυκοποιημένο
απόδοση εσωτερικά: 650 γρ/μ2
απόδοση εξωτερικά: 1000 γρ
ύψος: 100 - 180 εκ.

gorilla glue 3η μέρα
[Εικόνα: zvvzqn.jpg]
[Εικόνα: yq8eyw.jpg]
Απάντηση
1η μερα peyote critical  δε κρατιεται το κοριτσι!!
υγιεστατο ετοιμο για το χωμα.
[Εικόνα: 0jhw7p.jpg]
μπηκε σημερα σε light mix βρεγμενο απο χτες το βραδυ.1,5λιτρο γλαστρακι με 20% περλιτη εξτρα. σημερα εριξα 50μλ νερακι στο κεντρο πριν φυτεψω, ανοιξα μια μικρη τρυπα με ενα κατσαβιδι καθαρισμενο, λιγο μεγαλητερη απο τη ριζα. εβαλα προσεκτικα μεσα το ριζακι μου και σκεπασα απο πανο με λιγο χωμα 1-1,5 ποντο. μετα ψεκασα και λιγο απο πανω με νερακι οπου εκανα και το σημερινο ποτισμα στο gorilla.

4η μερα αριστερα gorilla glue
[Εικόνα: ks1mrd.jpg]
ποτισμα 50μλ νερο ph6,2 +2,5ml/1l  rootcomplex +1ml/1l powerzyme (hesi.nl)
η εταιρια τα προτινει απο σπορο, τα εβαλα στις μισες αναλογιες και βλεπουμε.
θερμοκρασια 22,3-27,3 υγρασια 50%-70%
φωτα: 2x 30wcfl 6400k, 2x 15w led 4000k, 1 10w led 3000k, 1 10w led 6400k
απο το ιδιο νερο ξεκινησα και το peyot απο σπορο.
γνωριζει καποιος καθε ποτε καλιμπραρουμε το πεχαμετρο για σωστα μετρα, και αν υπαρχει καποιος οικονομικος τροπος, η καποια μαμουνια Wink Cool :d ?????
ελπιζω να πανε ολα λαμπρά!
Απάντηση
χαιρετω την παρεα! το αεροθερμο απο μονο του ειχε αρκετες αλλαγες στη θερμοκρασια, εβαλα ενα θερμοστατη μπριζας απο πισω του και ηρεμισα. ειλεικρινα παιζω απο 22-24 με σβηστα και 24-26 αναμενα σταθερα. οτι πιο χρησιμο για το γκροου.  (σταματησα τα συνεχομενα ανοιξε κλεισε της ντουλαπας που δεν εκαναν καθολου καλο στο κλιμα). υγροστατης υπαρχει πανω στον υγραντηρα  οποτε ειμαι στο 60-70% μονιμα οσο αναπτυσονται. πριν γυρισω τα φωτα θα ανεβασω κ αλλο. ανεμιστηρας τα φυσαει ελαφρα ισα  που τα κουναει λιγο.

το gorilla ποτιστηκε χτες το βραδυ 5 λεπτα πριν σβησουν τα φωτα, με 80μλ. σκετο νερο ph 6,2. to peyote ποτιστηκε επισης με το ιδιο νερο 40μλ. το πλανο μου ειναι (uncle ben's) topping  σε 8 κορυφες. νοικοκηρεμενα πραματα Wink .

[Εικόνα: pnhojvem.jpg]

peyote critical 3η μερα
[Εικόνα: 2i7haqum.jpg]

gorilla glue 8η ημέρα
[Εικόνα: qdhk2uom.jpg]
Απάντηση
(02-21-2019, 03:21 AM)godfather Έγραψε: χαιρετω την παρεα! το αεροθερμο απο μονο του ειχε αρκετες αλλαγες στη θερμοκρασια, εβαλα ενα θερμοστατη μπριζας απο πισω του και ηρεμισα. ειλεικρινα παιζω απο 22-24 με σβηστα και 24-26 αναμενα σταθερα. οτι πιο χρησιμο για το γκροου.  (σταματησα τα συνεχομενα ανοιξε κλεισε της ντουλαπας που δεν εκαναν καθολου καλο στο κλιμα). υγροστατης υπαρχει πανω στον υγραντηρα  οποτε ειμαι στο 60-70% μονιμα οσο αναπτυσονται. πριν γυρισω τα φωτα θα ανεβασω κ αλλο. ανεμιστηρας τα φυσαει ελαφρα ισα  που τα κουναει λιγο.

το gorilla ποτιστηκε χτες το βραδυ 5 λεπτα πριν σβησουν τα φωτα, με 80μλ. σκετο νερο ph 6,2. to peyote ποτιστηκε επισης με το ιδιο νερο 40μλ. το πλανο μου ειναι (uncle ben's) topping  σε 8 κορυφες. νοικοκηρεμενα πραματα Wink .

peyote critical 3η μερα

gorilla glue 8η ημέρα
καλημέρα αστα 24/0 την πρώτη εβδομάδα
την. 2  εβδομάδα  20/4 
και κατέβαζε σιγά μέχρι 18/6
Leaf Peace-and-love-033 
Απάντηση
γεια σου godfather ,εμενα το αεροθερμο στο τερμα χαμηλο 19c, αν θυμαμαι καλα, μου κανει την τεντα φουρνο αλλα θελει προσοχη να μην χτυπαει ο αερας πανω στα φυτα.
νομιζω το εχεις γραψει και εσυ αυτο.

θα παρω θερμοστατη γιατι και εγω στο ανοιξε κλεισε ειμαι.παντως κανει δουλεια.
καλη συνεχεια στα φυτα σου
Απάντηση
(02-21-2019, 12:46 PM)dahaka Έγραψε: γεια σου godfather ,εμενα το αεροθερμο στο τερμα χαμηλο 19c, αν θυμαμαι καλα, μου κανει την τεντα φουρνο αλλα θελει προσοχη να μην χτυπαει ο αερας πανω στα φυτα.
νομιζω το εχεις γραψει και εσυ αυτο.

θα παρω  θερμοστατη γιατι και εγω στο ανοιξε κλεισε ειμαι.παντως κανει δουλεια.
καλη συνεχεια στα φυτα σου

dahaka  σ ευχαριστω, με το start-stop που του κανει ο θερμοστατης ξεκινα στους 25 απο μονο του γιατι γινετε reset. ετσι ζεστενετε πιο γρηγορα ο χωρος και σιγουρα οικονομια στο ρευμα. το καλυτερο ειναι να βαραει κοντα στην εισαγωγη αερα. να σου πανε ολα πριμα και εσενα φιλε! Cool
Απάντηση
(02-21-2019, 08:24 AM)diaroii Έγραψε:
(02-21-2019, 03:21 AM)godfather Έγραψε: χαιρετω την παρεα! το αεροθερμο απο μονο του ειχε αρκετες αλλαγες στη θερμοκρασια, εβαλα ενα θερμοστατη μπριζας απο πισω του και ηρεμισα. ειλεικρινα παιζω απο 22-24 με σβηστα και 24-26 αναμενα σταθερα. οτι πιο χρησιμο για το γκροου.  (σταματησα τα συνεχομενα ανοιξε κλεισε της ντουλαπας που δεν εκαναν καθολου καλο στο κλιμα). υγροστατης υπαρχει πανω στον υγραντηρα  οποτε ειμαι στο 60-70% μονιμα οσο αναπτυσονται. πριν γυρισω τα φωτα θα ανεβασω κ αλλο. ανεμιστηρας τα φυσαει ελαφρα ισα  που τα κουναει λιγο.

peyote critical 3η μερα

gorilla glue 8η ημέρα
καλημέρα αστα 24/0 την πρώτη εβδομάδα
την. 2  εβδομάδα  20/4 
και κατέβαζε σιγά μέχρι 18/6

τα κρατησα 24 τις πρωτες 4 μερες ξεχασα να το πω για να μπουσταρουν, μετα 18ωρο τα εβαλα απ ευθειας.
Απάντηση
καλημερα συντροφοι.
12 ημερες για τον γοριλλα, εφαγε χτες λιγο λιγοτερο απο τις κανονικες αναλογιες προγραμματος μετα απο 4 μερες αποτιστο.
θερμοκρασια 24-27 με φωτα, 22-24 βραδυ. μικρο αλλαγες στο θερμοστατη μονο ενα βαθμο πανω λογο κακοκαιριας εδω , ειμαστε λιγο ψηλα και εχουν αρχισει τα χιονια. η εισαγωγη αερα τραβαει απ εξω φυση, οποτε βαζει κρυο τωρα αρκετο. υγρασια 55- 75 ψιλοσταθερα.
8 ημερες για το κριτικαλ, εφαγε χτες το ιδιο γευμα με το γοριλλα, με το ιδιο κενο. τα αλλαξα θεση γιατι μου καικε μια cfl και ειμαι λιγο ψυχαναγκαστικος με τα φωτα και τα φασματα. σκεφτομαι να τελειωσω με τις cfl και να μεινουν μονο λεντ ε27 μετα τη μεταφυτεψη.
κατεβασα λιγο ακομα τα φωτα στους 15-20 απο τα κοριτσια.

gorilla glue 12η ημερα
[Εικόνα: ljtiigam.jpg]
100ml νερο  ph 6,2
φαγητο ανα λιτρο
3,5ml tnt, 3,5ml root complex, 2ml powerzym, 1/4 της σταγονας supervit

peyote critical 8η μερα
[Εικόνα: ur593rlm.jpg]
45ml νερο  ph 6,2
φαγητο ανα λιτρο
3,5ml tnt, 3,5ml root complex, 2ml powerzym, 1/4 της σταγονας supervit
Απάντηση
καλησπερα φιλοι μου. συνεχιζω με την 16η μερα του γκρου να μπαινει σημερα και ολα βαινουν καλως λεω.
[Εικόνα: btyifewm.jpg]
θερμοκρασια με φωτα 23,5-27,5  βραδυ 21-23
υγρασια 50-70
εισαγωγη-εξαγωγ 2χ 125 δουλευουν μονιμα και 2 ανεμιστηρες  μεσα  ο ενας να ανακατευει τον αερα και ο αλλος να κουναει λιγο τα φυτα.
χτες ταισα με λιγοτερο φαγητο γιατι θα λειψω απο αυριο τριημερο και μοιρασα τα ποτισματα. το εχω ενα αγχος που θα λειψω, χτες ελειψα 3 ωρες και κολλησε ο θερμοστατης, οταν γυρησα ειχε πεσει η θερμοκρασια στους 19. τον εβγαλα και τον ξανα εβαλα και ξεκολλησε. το εχει παθει κανεις? αλλο και τουτο παλι. πριζας ψηφιακος ειναι. επισης πρεπει και για τον υγραντηρα να βρω λυση που κραταει 12 ωρες στη ρυθμιση 2.πφφ.  βλεπετε εσεις κατι παραξενο βαση ημερολογιου που δεν βλεπω?
χτες βραδυ ποτιστηκαν:

gorilla glue: 16 μερες
120ml νερο ph:6.2
root complex 1ml / 500ml νερο
tnt 1ml / 500ml νερο
powerzym 1ml / 500ml νερο
super vit 1d / 10d
[Εικόνα: b9qitlym.jpg]

peyote critical: 12 μερες
80ml νερο ph:6.2

root complex 1ml / 500ml νερο
tnt 1ml / 500ml νερο
powerzym 1ml / 500ml νερο
super vit 1d / 10d
[Εικόνα: whi645jm.jpg]
ευχαριστω το φορουμ για τη βοηθεια και τη γνωση που εχω παρει Cool Wink
Απάντηση
μια χαρα τα βλέπω τα κορίτσια όλο ζωντάνια κ χαρα
θα τα σκάσω κ εγώ συντομα το κριτικάλ
το grorilla το είχα σε αυτόματο για αυτο που έχεις τωρα λέει έχει δυο φαινοτυπους και ωραια βαριά αρώματα, σαν θυμίαμα μύριζε  το άτιμο το αυτόματο
καλή σηνεχεια φίλε
Απάντηση
(02-28-2019, 05:28 PM)tsipos Έγραψε: μια χαρα τα βλέπω τα κορίτσια όλο ζωντάνια κ χαρα
θα τα σκάσω κ εγώ συντομα το κριτικάλ
το grorilla το είχα σε αυτόματο για αυτο που έχεις τωρα λέει έχει δυο φαινοτυπους και ωραια βαριά αρώματα, σαν θυμίαμα μύριζε  το άτιμο το αυτόματο
καλή σηνεχεια φίλε

σ ευχαριστω αδερφε ηθελα να βαλω κατι να μωβισει ο τοπος, επισης ηθελα να ειναι οσο πιο indica γινετε γιατι εχω το sativa φαινοτυπο οπως ειπες στο γοριλλα. με τρομαζει λιγο στην ανθοφορεια γιατι λενε οτι ειναι δευτερης γενιας απο ερμαφροδιτο ο συνδιασμος του, επομενως δεν πρεπει να στρεσαρηστει για κανενα λογο. ολα  θα πανε καλα το εχω το νου μου ομως.
καλη συνεχεια και σε σενα φιλε μου! Cool
Απάντηση
και να βγάλει κάνα σπόρο δεν θα παει χαμένος σύρμα θα είναι κ θρυλικό (λεω εγώ τωρα )
κάπου θα το βολέψεις
Απάντηση
κουκλια τα μωρα σου φιλε...
tree style θα τα αφησεις?
τα εχεις ξαναδουλεψει τα 1,5λτρα γλαστρακια?για το ποτε θα κανεις μεταφυτευση το μεγαλο μπορει να χρειαστει σιγα σιγα εχε το στο νου σου και αυτο..
ολα καλα να σου πανε!
Απάντηση
(02-28-2019, 05:47 PM)tsipos Έγραψε: και να βγάλει κάνα σπόρο δεν θα παει χαμένος σύρμα θα είναι κ θρυλικό (λεω εγώ τωρα )
κάπου θα το βολέψεις

σαφως και δε θα παει χαμενο, καπως ετσι γονιμοποιηθηκε και το εχουμε σημερα στα γκροου μας.
εχουμε καιρο περιμενω το 5ο σετ να αρχισω τα ψαλιδια. υπολογιζω δευτερα στις 20-21 μερες, μαζι θα γινει και μεταφυτεψη. Cool Cool
Απάντηση
και εγώ έξω ετσι τα βάζω τα κάνω ένα τόπινκ στο 4 γόνατο και την ιδια μέρα μεταφύτευση αργά το απόγευμα που δεν καίει ο ηλιος και μετά τα αφήνω ελεύθερα και αν ξεφεύγει κανένα στο μπόι το τσακίζεις και  ξανά δένει αυτο.
Απάντηση
(02-28-2019, 05:49 PM)gkasmas420 Έγραψε: κουκλια τα μωρα σου φιλε...
tree style θα τα αφησεις?
τα εχεις ξαναδουλεψει τα 1,5λτρα γλαστρακια?για το ποτε θα κανεις μεταφυτευση το μεγαλο μπορει να χρειαστει σιγα σιγα εχε το στο νου σου και αυτο..
ολα καλα να σου πανε!

μεταφυτεψη κανω παντα οταν φτανουν ολα τα φυλλα οριο στο γλαστρακι, περιμενο να βγει και το 5ο σετ και παω σε 8 κορυφες συνολο.
σε ευχαριστω αδερφε! Cool

(02-28-2019, 05:59 PM)tsipos Έγραψε: και εγώ έξω ετσι τα βάζω τα κάνω ένα τόπινκ στο 4 γόνατο και την ιδια μέρα μεταφύτευση αργά το απόγευμα που δεν καίει ο ηλιος και μετά τα αφήνω ελεύθερα και αν ξεφεύγει κανένα στο μπόι το τσακίζεις και  ξανά δένει αυτο.

μεσα εγω κανω στο 3ο και αφαιρω απο κατω, απλα περιμενω 5 σετ για να δυναμωσει.
Απάντηση
καλημερα φιλοι μου.
επιστροφη απο το ταξιδι και ολα βαινουν καλως. ευχαριστω πολυ και τα φιλαρακια μου απο πανω για τα δωρακια, θα σας τιμησω στο επομενο εννοειται!
[Εικόνα: bntfb1zm.jpg]

χτες το βραδυ επεστρεψα, βρηκα το γοριλλα λιγο διψασμενο και το κριτικαλ οριακα να ζητησει νερο. ο υγραντηρας ειχε σταματησει κανα 5ωρο υπολογιζω, τα κοριτσια δε ζοριστηκαν ευτιχως. οι θερμοκρασιες μου ηταν νορμαλ 22-28.
λοιπον εγινε μετακομιση στο γοριλλα αρχικα σε 25λ (40% kilomix, 30%lightmix. 25%cocorhiza, και λιγο περλιτη στον πατο και στο υπολοιπο για να γεμισω τα ρεστα. ποτισα 350μλ νερο ph 6,5(το ανεβασα λιγο λογο coco), 2,5ml rootcomplex, 2,5ml tnt, 1ml powerzym,1/4d supervit(στο λιτρο). το πρωτο topping πανω απο το 3ο γονατο(σετ), και καθαρισμος απο κατω. ψεκασα πρωτα 50μλ κατω απο την ριζομπαλα πριν μπει. αναμενω τωρα. προσθεσα 2 λαμπες λεντ 4000κ των 15w ακομα.
το θεμα μου φετος ειναι οτι δε λυπηθηκα τα φωτα και του εβαλα αρκετα watt  στην αρχη και δε τεντωσα καθολου, το αντιθετο μαλιστα, πολυ κοντα τα γονατα μεταξυ τους και με δυσκολεψε λιγο στο κοψιμο. ολα καλα παντως, ανεβασα 10 ποντους τις λαμπες. 40-45 ειναι τωρα η αποσταση με 120w.
[Εικόνα: djizijmm.jpg]

το κριτικαλ θελει ακομα 3-4 μερες για να τοπαρω, στο επομενο ποτισμα μαλλον θα δειξει.
ποτισα επισης χτες το βραδυ με...
110μλ νερο ph 6,5(το ανεβασα λιγο λογο coco), 2,5ml rootcomplex, 2,5ml tnt, 1ml powerzym,1/4d supervit.(στο λιτρο)

[Εικόνα: jk4myztm.jpg]
Απάντηση
καλησπερα παιδες. τελευταια μερεμετια σημερα, το πανελ ολοκληρωθηκε, (μου εφυγε η μεση).  τεσσερις σειρες των 7 ντουι σε καθε σειρα ε27. 28 λαμπες συνολο. αδιαβροχα ντουι γυρλαντας με καρφωτο καλωδιο. (οτι πρεπει για την υγρασια). αργοτερα θα μπουν απο πανω 2 φαν να ρουφανε αερα . μπορει και 4 φαν. σταδιακα θα μπουν ολες οι λαμπες.  εγινε και τοπαρισμα προχτες στο peyote critical .στα ιδια σημεια με το gorilla. και μετακομιση σε 25αρα γλαστρα, σε ιδιο μιξ με το γοριλα 400μλ νερο με ph6,5.  φαι: tnt 2,5ml, root c. 2,5ml, powerzyme 1ml, supervit 1/4d.

[Εικόνα: xgpo7zmm.jpg]
[Εικόνα: jevr4pqm.jpg]

αριστερα  peyote critical 20 μερες
δεξια gorilla glue 24 μερες
[Εικόνα: fnwhfx5m.jpg]
Απάντηση
ωραιο πανελ!! ..πολυ συμμαζεμενα τα καλωδια απο πανω
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)