Αξιολόγηση Θέματος:
  • 8 Ψήφοι - 4.88 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
INDOOR GROW 2019: Gorilla Glue+Peyote Critical
Καλημερα κι αποψε φιλοι μου και καλη εβδομαδα να εχουμε. Το καλοκαιρι με τις φυσικες θερμοκρασιες επιταχυνουν το στεγνωμα επικυνδυνα. Προσοχη, στις 3 ημερες στην ντουλαπα εφτασα σχεδον 41% υγρασια και το στεγνωμα εγινε στους 28 βαθμους μεχρι 30-31 σχεδον εφτασε. Η ντουλαπα εχει αρκετο ογκο αερα βεβαια και τσεκαρω 3 φορες τη μερα. Χτες εκλεισα τον ανεμιστηρα ανακυκλωσης και κρατησα μονο τα φουρφουρια που βαζουν-βγαζουν οξυγωνο. Ειναι και ξυλινος ο χωρος και αυτο επιταχυνει ακομα περισσοτερο την διαδικασια. Τα εβγαλα ολα και εγινε ενα τελευταιο ξεκαθαρισμα απο κορμους και κλαδακια, το εκανα ολο ποπ-κορν να αεριστει ελαφρα πριν τα βαζα. Τα προλαβα οριακα πριν γινουν σαν παξιμαδια. Θα μετρηθουν το βραδυ πριν ξεκινησει η ωριμανση. Μια μικρη δοκιμη αξιζε τον κοπο. Συνθετικη γευση και μυρωδια. Λεμονιζει λιγο αλλα πιο πολυ σου αφηνει την πετρελαιιλα απο το ντιζελ και τη σοκολατα. Ενα μικρο γρεζι στο λαιμο αλλα πιστευω ειναι νωρις πολυ ακομα για αυτο. Το ακουσμα σατιβοιδες, ορεξη, καλη διαθεση για ταινια ας πουμε, και γελιο. Μετα απο καμια ωρα ελαφρυ μουδιασμα εγκεφαλικο και αραγμα. Ετσι καπως ηταν και δειγματα του Πεγιοτ στην αρχη. Σημερα 19 μερες οριμανσης μετα δεν εχω λογια. Απο τις πιο δυνατες Ιντικες που εχω δοκιμασει και σε ακουσμα και σε γευση και σε διαρκεια. Ποιοτικος καπνος με γευση φρουτων, σου ανοιγει την ορεξη για φαι, το καλυτερο μου. Στα σκαει σταδιακα για καμια ωρα και κραταει κανα 3ωρο γεματο. Τελειωνωντας ειναι για υπνο παντως. Το αγαπω!!
Ο γοριλλας γεμισε 2 πιρεξ. Αναμενω το βραδυ νεα στο ζιτα. Καλη εβδομαδα και παλι αλανια μου!!
Yes φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια. Καλο καλοκαιρι και σε εσενα και καλη απολαυση με τα δικα σου βαζα μαν!!
Trompeta να σαι καλα συντροφε, μας βοηθατε πολυ ολους με αυτην εδω τη δραση και ανεξαρτητως νομων, εδω υπαρχει κινητρο να λειτουργισουμε ολοι αυτοργανωτικα οπως εγω υποστηριζω για το χομπυ μας!!!
Παμε γι αλλα!!!!!
[Εικόνα: zAyDDyKm.jpg]
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση

ads by gr420info

Να σε ρωτήσω κάτι για το στέγνωμα.Αν έχεις μηχάνημα αφυγραντήρα βοηθάει στο στέγνωμα ή καλύτερα να το αφήνεις έτσι να στεγνώσει μόνο του
Απάντηση
Καλυτερα μονο του γνωμη μου και οσο πιο αργα τοσο το καλυτερο. Θελει το χρονο του να τραβηξει φυσικα οσο γινετε τα ζουμια του, γ αυτο και το χωριζω οσο γινετε σε δωσεις στο στεγνωμα. Πρωτα ολοκληρες τις κλαρες αναποδα, και μετα 2-3 μερες τα κανω ποπ-κορν για αλλη μια με δυο μερες, αναλογος τις φυσικες θερμοκρασιες.
Απάντηση
Συντροφοι η υγρασια του Gorilla Glue πλησιασε το 70-65 σε κλειστο χωρο. Τριμαριστηκε, φυγαν κλαδακια κλπ και χωρηστικε σε παπαδακια για τα βαζα. 160γ. σχεδον στο συνολο πριν την εισαγωγη στα βαζα. Αυτο που ειδα ειναι οτι οι υψηλες θερμοκραχιες επιταχυνουν την κατασταση. Ξεφυγα στο γκροου με τους χρονους που ειχα υπολογησει λογο μεγαλης ανα[τυξης. Η εταιρια HESI.NL. λιπασματων που δουλεψα για πρωτη φορα μπορω να πω οτι ειναι πολυ σωστη και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τις γνωστες-αγνωστες. Tα χωματα της Atami Ολλανδικης προελευσης με extra guano εκαναν πολυ καλη δουλεια σε συνδιασμο με 30% κοκοφοινικα. Ο σπορος του Γοριλλα αγοραστικε απο την εκθεση 1,5€ και του Peyote Critical ηταν free δωρακι απο μια αλλη αγορα. Γενικα δεν ηταν πολυεξωδο το γκρου γιατι ολα ηταν DIY. Φετος πρωτη φορα μετρησα πεχα και επαιξε συμαντικο ρολο. Εμαθα οτι τα φυτα εχουν περισσοτερες ανοχες σε κλαδεματα και απφυλλωσεις αρκει να γινουν μονο σε πραγματικη αναγκη ελειψης φωτος και σε σωστο χρονο. Αυτα μας καθηστερισαν βεβαια αρκετα. 300 γραμμαρια και απο τα 2 φυτα στο συνολο με 340-350 βατ λεντ ιδιωκατασκευης. Σχεδον 1 γραμμαριο ανα βατ. Κατα τα αλλα σας ευχαριστω ολους για τη συμετοχη και τη βοηθεια!!!
[Εικόνα: zAgQH8Wm.jpg][Εικόνα: aB2CdgKm.jpg]
[Εικόνα: kaCo7eIm.jpg]
Απάντηση
Βιβες νονε
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Βιβα Sativa!!! Καλο καλοκαιρι!
Απάντηση
υγειες νονε καλοπιοτε και παλι...
να σε ρωτησω κατι ηθελα.... σε ενα απο τα δυο ειχες κοψει τα πρωτα κατω ανθοι...ηταν καλυτερα τωρα που βλεπεις το τελικο αποτελεσμα?
Leaf   STAY CALM - ITS A PLANT Leaf 
Απάντηση
Γοδφαδερ αρχηγός!
Αν θέλουν μεταφύτευση, τα νύχια μην μυρίσεις,
για τα σημάδια κοίταξε, πριν το αποφασίσεις.
Dodgy
Απάντηση
Karharias καλησπερα. Τα κατω ανθη δεν φουσκωνουν ειδικα ο πρωτος κομπος. Θελουν φως και πιο κατω ολα εκει παιζουν με το φωτισμο. Ειχα καλυτερους παπαδες στο συνολο εκει που αφαιρεσα το πρωτο γονατο. Να σαι καλα!
Mohito φιλε μου σ ευχαριστω πολυ!!
Απάντηση
Μπράβο ρε νονέεε!!! Καλές απολαύσεις και καλό καλοκαίρι!!!
Απάντηση
Αρχοντα σ ευχαριστω πολυ. Καλο καλοκαιρι και σε εσενα με υγεια!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)