Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DIY BHO σωλήνας
Θέλω να πάρω ότι έχει μείνει μέσα στο AVB (300 γραμμάρια Ατμοποιημένο χόρτο), επειδή το αλκοόλ είναι ακριβό σκέφτομαι να δοκιμάσω να κάνω BHO με βουτάνιο.
Πήρα ένα γυάλινο μπουκάλι
[Εικόνα: bjtgB5R.jpg]
και το τρύπησα
[Εικόνα: RKASWR6.jpg]
με ένα φίλτρο καφέ πριν το καπάκι θα πρέπει να είμαι οκ?
[Εικόνα: oPELw8I.jpg]

το έχω βάλει στην κατάψυξη (μη σπάσει?) 

Επειδη δεν έχω ξανακάνει bho πως σας φαίνεται η προσέγγιση?
Απάντηση

ads by gr420info

Υπάρχει περίπτωση να σπάσει το μπουκαλι? Δεν ξερω αν η τρύπες ειναι μεγαλες

Αλλα να μου πεις θα βαλεις φιλτρο μπροστά οκ!
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Από την διαφορά θερμοκρασίας θερμοκρασίας μπορεί να σπάσει το μπουκάλι να φοράς γάντια χοντρά  και μην το ακουμπήσεις πουθενά ζεστα θα σπάσει, βρες μια ανοξείδωτη σωλήνα με πάσο μπρος πίσω και δυο μούφες και είσαι ένταξη,εγώ ούτε το σκέφτομαι να το δοκιμάσω με μπουκάλι. Προσοχή μην κοψεις τα χέρια σου!
Απάντηση
Νομίζω πως αν είναι παγωμένο τότε μάλλον δεν θα σπάσει... ούτως η αλλιώς θα φοράω γάντια.
Απάντηση
Επειδή θα είναι παγωμένο και μόλις έρθει σε επαφή με κάτι που έχει θερμοκρασία περιβάλλον θα σπάσει, εγώ ετσι νομίζω και δεν θα το επιχειρούσα, εσυ κάνε ότι νομίζεις καλυτερο!
Εγώ νομίζω δεν είναι δύσκολο να προμηθευτείς μια σωλήνα ανοξείδωτη από ένα σίδεραδικο που κάνει ανοξείδωτες κατασκευές 
Τι βουτανίου σκεφτεσαι να βάλεις;
Και αυτά έχουν μέσα παράφινες δεν ξέρω πιο είναι το κατάλληλο ελπίζω να το έχεις ψάξει
Απάντηση
Τα περισσότερα diy βιντεακια με γυαλί το κανουν οπότε μαλλον θα αντέξει
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
(03-21-2019, 06:07 PM)Tsipos Έγραψε: Επειδή θα είναι παγωμένο και μόλις έρθει σε επαφή με κάτι που έχει θερμοκρασία περιβάλλον θα σπάσει, εγώ ετσι νομίζω και δεν θα το επιχειρούσα, εσυ κάνε ότι νομίζεις καλυτερο!
Εγώ νομίζω δεν είναι δύσκολο να προμηθευτείς μια σωλήνα ανοξείδωτη από ένα σίδεραδικο που κάνει ανοξείδωτες κατασκευές 
Τι βουτανίου σκεφτεσαι να βάλεις;
Και αυτά έχουν μέσα παράφινες δεν ξέρω πιο είναι το κατάλληλο ελπίζω να το έχεις ψάξει

Tsipos, βρήκα colibri, 
Η διαδικασία που λέω να ακολουθήσω είναι αφού πλύνω με βουτάνιο, να προσθέσω αλκοόλ, και τέλος να σουρώσω στην κατάψυξη για να βγάλω τις προσμίξεις κλπ. Δεν ξέρω όμως αν θα μπορέσω να βγάλω όλα τα "καλούδια" που βάζουν στο βουτάνιο. 

Μετά ανακτώ το αλκοόλ και κύριος.

Έτσι θα αποφύγω να χάσω το αλκοόλ που απορροφάει το χόρτο.
Απάντηση
Γειά και από εμένα και καλό μήνα φίλε τζορτζε. 

Σχετικά με αυτό που θέλεις να κάνεις θέλω απλά να σου πω πρόσεχε γιατί έχω δει βίντεο που στην προσπάθεια αυτή έχει εκραγεί η φιάλη, κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες βέβαια. Αυτό που έχω πρατηρήσει όμως είναι ότι χρησιμοποιούν πολύ πιο στενό σωλήνα και με πολύ παχύ γυαλί.  
Αν ακόμα σκέφτεσαι να το κανεις, τουλάχιστον κάνε μια καλή έρευνα πρώτα μην σου συμβεί κάτι απρόσμενο.
Επίσης το αέριο που θα χρησιμοποιήσεις πρέπει να είναι καθαρό ώστε να μην περάσουν ουσίες που θέλεις μέσα στο τελικό προϊόν.
I drink till I puke and I smoke till I sleep
Απάντηση
(11-02-2019, 02:31 AM)MobyDick Έγραψε: Γειά και από εμένα και καλό μήνα φίλε τζορτζε. 

Σχετικά με αυτό που θέλεις να κάνεις θέλω απλά να σου πω πρόσεχε γιατί έχω δει βίντεο που στην προσπάθεια αυτή έχει εκραγεί η φιάλη, κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες βέβαια. Αυτό που έχω πρατηρήσει όμως είναι ότι χρησιμοποιούν πολύ πιο στενό σωλήνα και με πολύ παχύ γυαλί.  
Αν ακόμα σκέφτεσαι να το κανεις, τουλάχιστον κάνε μια καλή έρευνα πρώτα μην σου συμβεί κάτι απρόσμενο.
Επίσης το αέριο που θα χρησιμοποιήσεις πρέπει να είναι καθαρό ώστε να μην περάσουν ουσίες που θέλεις μέσα στο τελικό προϊόν.

Ευχαριστώ πολύ και καλό μήνα και σε σένα δεν το έχω κάνει ακόμα.. δεν είμαι σιγουρος για το εαν θα ειναι καθαρό τελικά το προϊόν κι επειδη ειναι για φαρμακευτικη χρήση είπα να μην το κάνω...
βέβαια ο σωλήνας είναι ακόμα στην κατάψυξη

Μάλλον το AVB θα το πάω για κρέμες που δεν χρειάζομαι και πολύ  THC.

Hi EliAmi welcome to the forum.
I would recommend you post a new thread
Απάντηση
βουτανιακι όντως για διασκεδαση περισσότερο. Και η διαδικασία και το λαδι.
Πάντως παντού έτσι το κάνουν πια, αλλά με σωστούς εξοπλισμούς.
Το βουτάνιο φέυγει με αεραντλία ή χωρις, απλά χωρίς θέλει χρονο σαν curing.
Το φίλτρο στο winterizing είναι νομίζω πιο σημαντικό.

Για πιο θεραπευτική χρήση θα αντιπρότεινα λαδάκι καρύδας, μαγείρεμα και φαρμακευτικές κάψουλες.
Θα το κάνω την επόμενη φορά και για μένα έτσι.

Ωραίο και το μπουκαλάκι. Με ντρέμελ φαντάζομαι ε;
SkullnBones
Απάντηση
Γιώργη γιατί δεν κάνεις κάνα edible με τα avb? δεν ανακουφίζουν?
Απάντηση
@Luke Shapiro με ντρεμελ, λίγο νεράκι στην κουρμπα μέσα.
@Baphomet σκέτα λες ε? έχω την αισθηση ότι θα ναι για ύπνο μόνο και τιποτα άλλο, δυο κουταλιές που έφαγα δεν έκανε τιποτα πάντως, θα το δοκιμάσω.
Απάντηση
(03-21-2019, 05:52 PM)tzorge Έγραψε: Νομίζω πως αν είναι παγωμένο τότε μάλλον δεν θα σπάσει... ούτως η αλλιώς θα φοράω γάντια.

Shy Καντο με σωλήνα να πάρεις σίγουρα προϊόν. 
Dodgy  Το γυαλί μπορεί να σου σπάσει και αν γίνει αυτό το μόνο που θα αποκτήσεις είναι λίγο συντροφιά με την σκούπα.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)