Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η ιστορια μιλαει...
Λιγη ιστορια παιδες, για να θυμουνται οι παλιοι (αμα εμεινε κανενας), και να μαθαινουν οι νεωτεροι

https://www.mixanitouxronou.gr/to-chasis...pagoreysi/
Απάντηση

ads by gr420info

Ενδιαφερον αρθρο αδερφε μου +1.  Ο Μεταξας φταιει μας πηρε στο λαιμο του!!! Big Grin Big Grin Cool Cool Cool
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
Οι Άγγλοι και τα συμφέροντα τους μας πήραν στο λαιμό τους.
Στην τζιβάνα δώσε βάση, το τσιγάρο μην χαλάσει. 
Απάντηση
Οχι ρε παιδια, δεν ειναι ουτε οι Αγγλοι ουτε οι Αμερικανοι, ουτε και ο Μεταξας, αλλα ουτε κανενας αλλος.
Η κανναβη οπως εχω ξαναγραψει, ητανε ο μεγαλυτερος ανταγωνιστης σε ολους τους τομεις ξεκινωντας απο την φαρμακευτικη που ητανε και η αιτια της απαγορευσης της και ας μην πουμε για την κλωστικη (το πρωτο τζην ραφτηκε με κανναβη, εξ ου και το ονομα "indica denim"), και την ψυχαγωγικη (βλεπε Ινδιανους "πιπα της Ειρηνης). Μπηκανε οχι απλα χοντρα συμφεροντα αλλα τεραστια που ο νους δεν τα χωρει και τηνε γαμησανε αποκαλωντας την "ναρκωτικο", "εθιστικη" κλπ.
Σημερα (ενα απο τα λιγα καλα της παγκοσμιοποιησης), δεν μπορουν να κρυψουν τα τρομερα οφελη της κανναβης και ετσι σιγα σιγα αρχιζει και γινεται αποδεκτη απο την κοινωνια και τις εξουσιες, αν και παλι παιχνιδι προκειται να παιχτει, μιας και η Monsanto - Bayer διεκδικει την παγκοσμια αποκλειστικοτητα σε καθε ειδους σπορους, ακομη και της κανναβης, αρα παιχνιδι παλι με σκοπο το κερδος.
Και για να θυμισω, οτι το παιχνιδι της απαγορευσης το παιζει η FDA (Διεθνης οργανωση τροφιμων και φαρμακων)
Απάντηση
ετσι!μας δινουν την τροφη που θελουμε αλλα η συνταγη δικη τους........
ελατε να χαρουμε ολοι μολις αποποινικοποιηθει. Confetti
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Ελεύθερη είναι
Αμα πετάξεις τα σπορια στην εθνική,δεν την εμποδίζει κανείς
Τι θα της πουν,περαστε απο το τμήμα?
Απάντηση
τοτε βαλε και στην αυλη σου.
Απάντηση
Μην ξύνεις πληγες
Πέταγα τον χειμώνα οσα αργουσαν και τωρα ξύπνησαν

Είχε νόημα αυτό που ειπα αλλά εκεί,έτοιμοι να βαρεσετε
Οι νομοι φτιάχνονται απο ανθρώπους για ανθρώπους
Εμείς δεν το έχουμε καταλάβει και παρακαλαμε τον καθε μαλακα
Κι αυτός γελαει
Στεναχωρηθηκα τωρα
Απάντηση
Εγώ πιστεύω ότι θα γίνει το ίδιο που γίνεται κ με την πρεζα δηλαδή 
Μπορείς να πας να ψωνίσεις την πρεζα σου αν θες, μπορείς να παρεις κ τα χάπια σου τα οπιούχα δεν το ίδιο πράγμα, αλλά από το ίδιο φυτό γίνεται. Μπορείς να φυτέψεις παπαρούνες; Είναι παράνομο, και να παράγεις μονος κ ελευθερος το φυσικό όπιο σου αν πραγματικά το χρειάζεσαι;
Κάπως ετσι θέλουν να το κάνουν κ με την φούντα το CBD free and THC ελεγχόμενο 
Αλλά έλα τωρα που έχουν ξυπνήσει κάτι μάγκες που δεν γουστάρουν να πίνουν τις σαβούρες τους τα δηλητήρια τους και είναι πολλοί κ διαρκώς αυξάνονται, και νομίζουν θα μας πως θα πετάξουν το CBD <ελεύθερο> και καθάρισαν. Εμ δέν τα ξέρουν καλά 
Κρατάτε σπόρια μάγκες
Απάντηση
δεν βαρεσα,ημουν ειλικρινης.
Απάντηση
(04-08-2019, 07:54 PM)CatAek Έγραψε: δεν βαρεσα,ημουν ειλικρινης.

Ναι,πετάω και κανα χαζοχαρουμενο,σπανίως..
Απλά τρελαίνομαι οταν ακουω πότε θα μας την χαρίσει ο χασάπης
Ποτέ
Τέλος πάντων,μεγάλη κουβέντα

Κάντε gifting
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)