Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καναβουρι καλλιεργεια
χαιρετω ολους τους χρηστες (του φορουμ :p)
ελεγα να ξεκινησω μπαλκονατη καλλιεργεια αλλα παρολο που ειμαι στον 3ο οροφο, εχω πολλα ματια απεναντι κι οσο να'ναι φοβαμαι τους ρουφ. 

οποτε σκεφτηκα να βαλω κανναβουρι για αρχη, ετσι για να τεσταρω το εδαφος. το θεμα ειναι, λεω να βαλω οσες γλαστρες μπορω, αφου γινεται που γινεται θεριο, να το εκμεταλλευτω ως φραχτη.

ξερει κανεις τι λεει ο νομος και τι θα παιχτει οταν ερθουν και βρουν σαραντα δεντρα στο μπαλκονι; επισης ξερει κανεις αν το κανναβουρι εχει το ιδιο μεθυστικο αρωμα με το κανονικο χορτο;

υγ. οποιος ξερει σιγουρα ας δωσει λιγο σαφεις απαντησεις κι οχι τυπου "βαλε οτι θες αβερτα, δεν σου κανουν τιποτα"
Απάντηση

ads by gr420info

δεν έχει καμία διαφορά ειτε βάλεις βιομηχανική είτε φαρμακευτική είτε μεθυστική κανναβη απο τη στιγμή που δεν έχεις στα χερια σου άδεια οπότε το μονο που θα καταφέρεις ειναι να σε βαλουν σαμε
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Laugh at you
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
καλα τωρα σοβαρα; στο 2019, που εχει νομιμοποιηθει η χρηση κανναβης για ψυχαγωγικους λογους σε ολο τον κοσμο, που εχει ανοιξει cbd oil shop στο τελευταιο χωριο, αν επεφτε κανναβουρι απο τα καναρινια σε καμια γλαστρα θα με τρεχανε; τι μαλακιες κανανε τοτε, με ολο το χαμο που λεγανε; απλα νομιμοποιηθηκε η καλλιεργεια κλωστικης με αδεια; εχει ο αλλος κρατομ, ντατουρες, σαλβιες νομιμα και δεν μπορουμε να βαλουμε ενα φυτο που δεν κανει τιποτα; σε τι παρανοια ζουμε ρε γαμωτο;
Απάντηση
(04-13-2019, 07:06 PM)doperman Έγραψε: καλα τωρα σοβαρα; στο 2019, που εχει νομιμοποιηθει η χρηση κανναβης για ψυχαγωγικους λογους σε ολο τον κοσμο, που εχει ανοιξει cbd oil shop στο τελευταιο χωριο, αν επεφτε κανναβουρι απο τα καναρινια σε καμια γλαστρα θα με τρεχανε; τι μαλακιες κανανε τοτε, με ολο το χαμο που λεγανε; απλα νομιμοποιηθηκε η καλλιεργεια κλωστικης με αδεια; εχει ο αλλος κρατομ, ντατουρες, σαλβιες νομιμα και δεν μπορουμε να βαλουμε ενα φυτο που δεν κανει τιποτα; σε τι παρανοια ζουμε ρε γαμωτο;

τι κανουνε ; οτι παντα , οικειοποιουνται την παραγωγη με εμας για εργατες τους .
Απάντηση
έβαλα κανναβουρια φυτό στην αναζήτηση και οι μισες εικόνες ειναι του φόρουμ
Απάντηση
(04-13-2019, 07:06 PM)doperman Έγραψε: καλα τωρα σοβαρα; στο 2019, που εχει νομιμοποιηθει η χρηση κανναβης για ψυχαγωγικους λογους σε ολο τον κοσμο, που εχει ανοιξει cbd oil shop στο τελευταιο χωριο, αν επεφτε κανναβουρι απο τα καναρινια σε καμια γλαστρα θα με τρεχανε; τι μαλακιες κανανε τοτε, με ολο το χαμο που λεγανε; απλα νομιμοποιηθηκε η καλλιεργεια κλωστικης με αδεια; εχει ο αλλος κρατομ, ντατουρες, σαλβιες νομιμα και δεν μπορουμε να βαλουμε ενα φυτο που δεν κανει τιποτα; σε τι παρανοια ζουμε ρε γαμωτο;

αδερφέ καλημέρα. γιαγιά στη γειτονιά της κοπέλας μου είχε γλάστρα κάτω από το καναρίνι της και όπως φαντάζεσαι έπεσε καναβούρι και φύτρωσε φυτό χωρίς να δώσει σημασία. όταν κάποιος καλοθελητής της έστειλε την αστυνομία που το πήρε χαμπάρι, προσπαθούσε να δικαιολογήσει ότι δεν είναι ελέφαντας. την έσωσε ότι ήταν χήρα και άτεκνη. προσοχή
Απάντηση
(04-15-2019, 10:09 AM)foufou Έγραψε:

αδερφέ καλημέρα. γιαγιά στη γειτονιά της κοπέλας μου είχε γλάστρα κάτω από το καναρίνι της και όπως φαντάζεσαι έπεσε καναβούρι και φύτρωσε φυτό χωρίς να δώσει σημασία. όταν κάποιος καλοθελητής της έστειλε την αστυνομία που το πήρε χαμπάρι, προσπαθούσε να δικαιολογήσει ότι δεν είναι ελέφαντας. την έσωσε ότι ήταν χήρα και άτεκνη. προσοχή

εχω ακουσει κι εγω ιστοριες απλα νομιζα οτι επιτελους αλλαξε αυτο το τραγελαφικο νομικο πλαισιο. θα ηθελα να ηξερα ρε πουστη μου αυτοι οι καλοθελητες που ρουφιανευουν τοσο ευκολα μεχρι και γεροντια τι σκατα κουβαλανε στο κεφαλι τους Ropalo Ropalo
Απάντηση
οι σποροι που πωλουνται,ως ζωοτροφες με το ονομα ''κανναβουρι'',ειναι ουσιατικα σποροι φυτων κανναβης,του γενους cannabis sativa l.βιομηχανικο hemp ειναι,με ποσοστο thc 00.2% και cbd,καπου στο 0.5 με 5%,που καλλιεργειτε πλεον και στην ελλαδα νομμιμα,με αδεια,για βιομηχανικους-φαρμακευτικους σκοπους.τα φυτα αυτα ειναι χαρακτηριστικοι φαινοτυποι sativa.ψηλολυγνα,με μακροστενα φυλλα.η αληθεια ειναι πως εμφανισιακα δινουν πιοτερο την εντυπωση του ''wild'',παρα των εσωτερικων skunk.εξ αλλου σε πολλες περιοχες της ελλαδας,ειναι αυτοφυη κοντα σε ποταμια.σε αντιθεση με την ''ινδικη κανναβη'',το hemp ειναι landrace στην χωρα μας και υπηρχε εδω απο την αρχαιοτητα.
σχετικα με τον νομο τωρα...οχι,πρακτικα η καλλιεργεια του δεν ειναι νομμιμη,της φασης να εχει ο καθενας 1-2 δεντρακια σπιτι του,ουτε για φαρμακευτικη χρηση,ουτε για καλοπιστικους σκοπους.οσο αφορα την ποινη,προσωπικα το βρισκω τραγελαφικο να μπεις στην φυλακη για hemp,εφοσον η ελληνικη νομοθεσια ειναι δομημενη τοσο ατσαλα που κυκλοφορουν ελευθερα τοσα ψυχοτροπα,αλλα καλο ειναι να μην προκαλεις την τυχη σου,αν δεν υπαρχει λογος.τα δεδομενα του καθενος,αλλαζουν την κατασταση φιλε μου.εκει που αλλοι τραβιουνται στα δικαστηρια ποσους μηνες για μερικα γραμμαρια low badget weed,αλλοι καταφεραν να υπερασπιστουν τα δικαιωματα τους,και οχι μονο να αθωοθουν αλλα και να συνεχισουν να κανουν την καλλιεργεια τους,εις γνωση των αρχων,με το απλουστατο επιχειρρημα:σας γραφω στα 'ρχιδια μου,ειναι το φαρμακο μου!
παντως τουλαχιστον σε πρωτο σταδιο,θα βρεις τον μπελα σου και δεν αξιζει το κοπο να σε τραβανε με 40 δεντρα και μπουρουχες εδω που τα λεμε...το ειδος αυτο ειναι χρησιμο στην βιομηχανια κατα κυριο λογο.ουτε πολυ cbd εχει και σχεδον μηδαμινο thc.

[Εικόνα: gfb9abfm.jpg]
Απάντηση
γεια σας αγορασα κατι σπορους για τροφη πουλιων τα εσκασα και καποια εχουν χοντρα φυλα και αλλα πολυ λεπτα μηπως ξερει καποιος σιγουρα αν εκτως απο σατιβα εχει και ιντινκα
Απάντηση
[Εικόνα: fy7bwgqm.jpg][Εικόνα: wosbildm.jpg]
Απάντηση
(03-25-2020, 11:40 PM)μαστουρης Έγραψε: γεια σας αγορασα κατι σπορους για τροφη πουλιων τα εσκασα και καποια εχουν χοντρα φυλα και αλλα πολυ λεπτα μηπως ξερει καποιος σιγουρα αν εκτως απο σατιβα εχει και ιντινκα

οι σπόροι κάνναβης που έχεις βγάζουν σατίβες. πάντα όμως υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να βγει καμιά ίντικα. στην ανατολική κίνα έχει φυτά κλωστικής κάνναβης (δηλ. που βγάζουν σπόρους σαν αυτούς που έχεις εσύ) που φυτρώνουν από μόνα τους και είναι ίντικες. αν και μπορείς να τα συναντήσεις σε πολλές περιοχές δεν γνωρίζω αν τα καλλιεργούν στις μέρες μας. αν είχες τέτοιους σπόρους θα σου έβγαζαν φυτά τύπου ίντικα.
Απάντηση
ωραιος σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου Smile
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)