Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 4.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pakistan valley regular
(05-31-2019, 10:31 AM)Tsipos Έγραψε: Ευχαριστώ παλληκαριά 
Και εσεις να έχετε τα καλυτερα αποτέλεσματα
Πάμε τωρα σε ένα green crack FastBuds σπόρι μαζεμένο από περσινή καλλιέργεια εξωτερική παρέα με κάτι Πακιστάν ρεγιουλαρ ήτανε παρέα πέρσι και οριστε το αποτέλεσμα άνθη ζούμε στο ένα μήνα μετά την μεταφύτευση. 
Τι έγινε το περασμένο καλοκαίρι; Τι παίζει εδώ τωρα;
[Εικόνα: 8eEl6rim.jpg][Εικόνα: btwCymPm.jpg][Εικόνα: 5B5K577m.jpg][Εικόνα: 3x8cXNfm.jpg][Εικόνα: wwibvvIm.jpg]

Η ιστορία συνεχίζεται κ θα έχουμε ευχάριστες εξελίξεις αυτο το green crack το είχαν φάει τα κατσίκια μαζί με κάτι αλλά αυτοματα αυτο ήτανε λίγο πιο μέσα στα αγκάθια σε ένα ρέμα είχα παει κ τα είχα δει κάπου αρχές Ιουνίου και είχε μείνει μονο ο κορμός έκτοτε δεν ξανά πήγα στο μέρος εκείνο. Σήμερα πέρασα από εκει κ έριξα μια μάτια και σας μεταφέρω με τις εικόνες αυτο που ειδα κ έκοψα εφοσων είναι σχετικά ετοιμο κ έχει καμία δεκαριά σπορακια έτοιμα μάλιστα μερικά πέσανε κ ισως φυτρώσουν του χρόνου. Αυτόματο φυτό που άρχισε να ανθηζει τέλος Μαΐου κ θα τελειώνε σε ένα δυο μήνες. 
[Εικόνα: D5zx7Erm.jpg]
[Εικόνα: MQd3VRsm.jpg][Εικόνα: 0RmMY9nm.jpg]

Μια σταλιά φυτό ειναι 10 γρ αν έχει αλλά κάτι μου λέει τα σπορακια θα ειναι θησαυρός
Φίλε μου αλαφρο, εγώ την έκανα την δουλειά έκοψα ένα κλαρί από τα χεμπ το έβαλα σε ένα μπουκάλι νερού κ το έβαλα δίπλα το απόγευμα και κάνανε όλο το βράδυ αμαρτίες 
Τωρα ειδα την απάντηση σου σορρυ φίλε αλαφρο. Την ιδέα σου για αλοιφή θα την τιμήσω να σε πάντα καλά.
Riders On The Storm

Απάντηση

ads by gr420info

(09-06-2019, 04:44 PM)Tsipos Έγραψε:
(05-31-2019, 10:31 AM)Tsipos Έγραψε: Ευχαριστώ παλληκαριά 
Και εσεις να έχετε τα καλυτερα αποτέλεσματα
Πάμε τωρα σε ένα green crack FastBuds σπόρι μαζεμένο από περσινή καλλιέργεια εξωτερική παρέα με κάτι Πακιστάν ρεγιουλαρ ήτανε παρέα πέρσι και οριστε το αποτέλεσμα άνθη ζούμε στο ένα μήνα μετά την μεταφύτευση. 
Τι έγινε το περασμένο καλοκαίρι; Τι παίζει εδώ τωρα;
[Εικόνα: 8eEl6rim.jpg][Εικόνα: btwCymPm.jpg][Εικόνα: 5B5K577m.jpg][Εικόνα: 3x8cXNfm.jpg][Εικόνα: wwibvvIm.jpg]

Η ιστορία συνεχίζεται κ θα έχουμε ευχάριστες εξελίξεις αυτο το green crack το είχαν φάει τα κατσίκια μαζί με κάτι αλλά αυτοματα αυτο ήτανε λίγο πιο μέσα στα αγκάθια σε ένα ρέμα είχα παει κ τα είχα δει κάπου αρχές Ιουνίου και είχε μείνει μονο ο κορμός έκτοτε δεν ξανά πήγα στο μέρος εκείνο. Σήμερα πέρασα από εκει κ έριξα μια μάτια και σας μεταφέρω με τις εικόνες αυτο που ειδα κ έκοψα εφοσων είναι σχετικά ετοιμο κ έχει καμία δεκαριά σπορακια έτοιμα μάλιστα μερικά πέσανε κ ισως φυτρώσουν του χρόνου. Αυτόματο φυτό που άρχισε να ανθηζει τέλος Μαΐου κ θα τελειώνε σε ένα δυο μήνες. 
[Εικόνα: D5zx7Erm.jpg]
[Εικόνα: MQd3VRsm.jpg][Εικόνα: 0RmMY9nm.jpg]

Μια σταλιά φυτό ειναι 10 γρ αν έχει αλλά κάτι μου λέει τα σπορακια θα ειναι θησαυρός
Φίλε μου αλαφρο, εγώ την έκανα την δουλειά έκοψα ένα κλαρί από τα χεμπ το έβαλα σε ένα μπουκάλι νερού κ το έβαλα δίπλα το απόγευμα και κάνανε όλο το βράδυ αμαρτίες 
Τωρα ειδα την απάντηση σου σορρυ φίλε αλαφρο. Την ιδέα σου για αλοιφή θα την τιμήσω να σε πάντα καλά.
Τσιποσ δεν εχεισ καθολου τσιπα επανω σου
Με κανεισ και αισθανωμαι τοοοοοσο λιγοσ με αυτα που βλεπω
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
Φίλε μου ρουκουνα μαγκεαιβερ να ξέρεις ο κάθε ένας κάνει όπως νομίζει καλυτερα και προσπαθεί με τα μέσα που διαθέτει να εξασφαλίσει το φάρμακο του, εσυ τα πας περίφημα με τις πατέντες κ τις κατασκευές, αν είχες την δυνατότητα να είσαι σε περιβάλλον που ευνοεί την καλλιέργεια στην φυση νομίζω πως θα τα πήγαινες καλυτερα από εμένα. 
Οριστε τα περισσότερα σπορακια έπεσαν έξω ισως φυτρώσουν του χρόνου. 
[Εικόνα: wUDBGzCm.jpg]
Riders On The Storm

Απάντηση
Μάιο μαζεύεις

Μετα τις πρώτες βροχές θα φυτρωσουν

Αστο,σκ τα ειπα
Θέλω να πω δεν εχουν προβλημα,μου φυτρωσε ενα την πιο κρυα μερα του χρονου
Αν φυτρώσει απο δεκεμβρη μαζεύεις Μάιο
Τίποτε ανωμαλα μπορει να βγουν,με λιγες τρίχες,φυλλα γεματα ρετσίνι,αν δεν σε χαλάει..
Απάντηση
Sorry για το άσχετο, αλλά το φέρε η κουβέντα.
Σε αντίθεση με την καλλιεργουμενη κάνναβη της άγριας τα σπόρια θέλουν ωρίμανση αλλιώς δεν φυτρώνουν.
Απάντηση
Αλλά τι λεω,είσαι βορειος,θα πιανετε μείον 10 εκεί

(09-06-2019, 10:48 PM)tzorge Έγραψε: Sorry για το άσχετο, αλλά το φέρε η κουβέντα.
Σε αντίθεση με την καλλιεργουμενη κάνναβη της άγριας τα σπόρια θέλουν ωρίμανση αλλιωςυδεν φυτρώνουν.
Τα χεμπ που λένε?
Απάντηση
Ναι, έτσι επιβιώνει της χειμωνιάτικες βροχές.
Απάντηση
Και τα κανονικά θέλουν το λιγότερο 10 μέρες και παλι μπορεί να βγουν ανάπηρα
Στην φυση δεν ξέρω τι γίνεται
Όποτε εβρισκαν ευκαιρία φυτρωναν
Τα πέταγα στην αυλή νομίζοντας οτι ηταν σκαρτα
Μερικα περιμεναν μέχρι την άνοιξη
Αποφάσισα να καθαρισω με το μηχάνημα και ευτυχώς που τα πηρα χαμπάρι
Αν τα επαιρνε το νημα θα ακουγε την μυρωδιά η μιση πόλη
Απάντηση
Τα βάζεις στην κατάψυξη Γιώργο για να σκοτώσεις διαφορά μύκητες αυγά από μαμουδια, αυτο που λες είναι σωστό η φυση θα το ωριμάσει για την επόμενη άνοιξη, εκατομμύρια σπόρια ρίχνουν αλλά τρώνε τα πουλιά τα ποντίκια του αγρού κ παει λέγοντας ένα δυο φυτά να ξανά επιβιώσουν από το αρχικό φυτό.
Στην κατάψυξη βάζουμε σπόρους για απολύμανση με ποσοστό υγρασίας ο σπόρος  κάτω από 13% και τα κρατάμε μια εβδομάδα πχ τα φασόλια που έχουν πιάσει μαμουδια στον αγρο κ δεν τα θελουμε στην επόμενη καλλιέργεια. 
Τα σπόρια από το φυτό μας τα βάζω ένα βράδυ και μια εβδομάδα στην συντήρηση κ μετά σκάω σπόρια δεν σκάνε όλα Γιώργο 
Τα σπόρια από αυτο το φυντάνι ειναι από μπανάνες.
Riders On The Storm

Απάντηση
Δεν χαλάνε στην κατάψυξη?
Ο Τζορτζ προφανώς εννοούσε μακροχρόνια ωρίμανση,τωρα το πιασα
Πω πω χαλια είμαι
Απάντηση
Φίλε μου αλαφρο το λοιπόν εγώ θα έχω την σούπερ θυλικια που πέρασε στο dna κουτσουρεμα από γίδια συν την περασμένη χρόνια έξω στα χωράφια αμολημενη και παρθένα από την φαστμπατ. Το λοιπόν άν καταφέρω να σκασω κ βγει καμία θυλικια από αυτά τα σπόρια, μηπως να τα προξενεψουμε. Δεν το έχω με τα αυτοματα αλλά εσυ όλο και θα έχεις κανα καλό λεβεντόπαιδο αυτόματο να την βολέψει να μην βγαζει μπανάνες

Στο μείον 17 που είναι η κατάψυξη τα περισσότερα σπόρια που ξέρουμε δεν χαλάνε το σιτάρι ο σπόρος μπορεί κ μείον 30 οι σπόροι ντομάτα πιπεριά που κρατάω κάθε χρόνο κάνω το ίδιο πράγμα όπως με την κανναβη 
Και πρην την σπορά όπως σπόροι μαϊντανού πιπεριάς που κάνουν 14 + μέρες να σκάσουν τους ξυπνάω με ένα ελαφρό τσαγακι από χαμομήλι 
Εντωμεταξύ αυτο έπρεπε να μυρίζει μάνγκο όπως η μάνα αλλά εμένα με φέρνει στην μύτη τσάι του βουνού μήπως είναι μούφα κ κάνω όνειρα; Smile
Riders On The Storm

Απάντηση
[Εικόνα: FYUr1FRm.jpg]
Ολο και κάποιος θα της γυαλισει
Τα θηλυκά επιλέγουν σε αυτό τον κοσμο

Απλώς ειχε τσάι του βουνού εκεί κοντά
Παλι καλα
Εμενα τα φυτα τριγύρω εχουν βαριά μυρωδιά
Δεν ξερω πως γίνεται,άλλα κρατάνε την μυρωδιά του στρεην,άλλα παιρνουν απο το περιβάλλον
Δλδ κατι κουκις ποικιλίες που τις καλλιεργουν,σε ζαχαροπλαστεια?
Απάντηση
Ομορφα ξεπετάγονται τα φυντάνια ωραια τα έχεις εκει τα επιβλεπεις τα προσεχεις τα αγαπάς. Και αυτά θα σου προσφέρουν. Κ εγώ θα στήσω ξανά το εσωτερικό μόλις ξεμπλέξω με τις καλλιέργειες ε σε λίγους μήνες. Αυτήν την παρέα ισως να μην την προλάβω αλλά εσυ σίγουρα θα έχεις στο μυαλο σου τα επόμενα όποτε ισως εκει να βγει το συνοικέσιο
Riders On The Storm

Απάντηση
(09-06-2019, 11:27 PM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: [Εικόνα: FYUr1FRm.jpg]
Ολο και κάποιος θα της γυαλισει
Τα θηλυκά επιλέγουν σε αυτό τον κοσμο

Απλώς ειχε τσάι του βουνού εκεί κοντά
Παλι καλα
Εμενα τα φυτα τριγύρω εχουν βαριά μυρωδιά
Δεν ξερω πως γίνεται,άλλα κρατάνε την μυρωδιά του στρεην,άλλα παιρνουν απο το περιβάλλον
Δλδ κατι κουκις ποικιλίες που τις καλλιεργουν,σε ζαχαροπλαστεια?
Αν ειναι αρχη νεου grow αγορινα τα καλυτερα να εχεισ!!!!!!!!!
Απάντηση
Ευχαριστω Τσιπος πως με καταλαβαινεις..
Θελω κατι να επιζει στους παγους και στην ξηρασία
Αλεξικανναβε ευχαριστώ,δεν ξερω σποριαζω και όπως με πάει με τον καιρό
Προς το παρόν με παει λουκανικοπιτα
Απάντηση
(09-06-2019, 11:08 PM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Δεν χαλάνε στην κατάψυξη?
Ο Τζορτζ προφανώς εννοούσε μακροχρόνια ωρίμανση,τωρα το πιασα
Πω πω χαλια είμαι
Στην φυση σε αμμο σε καποια παραλια θαλασσησ σε 3-4 τετραγωνικα χωρο στα πεταμενα οπωσ ειπεσ εσυ αλαφρο σε καμμια 100αρια σπορια καμμια 10αρια εσκασαν απο την αμμο
Ο χωροσ 3-4 τετραγωνικα ηταν ο χωροσ απου εστριβε ο ρουκουνασ και η παρε του οταν ηταν 25 ετων
Ειταν απο στρηψιματα καλοκαιρινων διακοπων μετα απο 40 αλλα οχι συνεχωμενεσ μερεσ
Οιδιοισ ομασι δηλαδη
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)