Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Τσιπρα ξύπνα!!!!
Καλησπερα παιδιά. Πέρασε κ η 20/4 και ουτε φετος ειδαμε νομιμοποιηση. Σίγουρα αυτην η κυβερνηση κάτι έκανε (φαρμακευτική κανναβη, cbd, κτλ) αλλα αυτο σιγουρα δεν ειναι αρκετο. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ακομα στην κυβέρνηση δεν προχωρανε σε νομιμοποίηση ωστε να πετύχουν κ μια άνοδο στις δημοσκοπησεις. Αν κ το θεωρω αρκετο να ξαναβγουνε κυβερνηση αν το νομιμοποιησουν κ ας εχουν κανει τοσες μαλακιες τις οποιες δεν θα αναλυσουμε εδω. Αν χαθει κ αυτην η ευκαιρία πραγματικα τελειωσαμε αφου η επομενη κυβερνηση θα δειξει το συντηρητικο της προσωπο κ οτι χτιστηκε μεχρι θα γκρεμιστεί πολυ γρηγορα. Εσεις πως το βλεπετε? Τοσοι υπουργοι κ βουλευτες υπεγραψαν υπερ της ευφορικης κανναβης κ ο τσιπρας κοιμαται.Αν θελει καποιος απο το site ας οργανωσει καποιo group να μιλησουμε σε πραγματικο χρονομεσω ίντερνετ για τα θεματα που μας αφορουν. Ευχαριστώ
Απάντηση

ads by gr420info

Εγώ βλέπω αργά και σταθερά να πηγαίνει προς τα κει. (Εκεί εκεί!)
Πιστεύω πρώτα θα λυθούν θέματα που θεωρητικά και πρακτικά καίνε και μετά θα το πιάσουν κι αυτό. 
Οι χρόνοι, που η κοινή γνώμη ωριμάζει κι ανταποκρίνεται, είναι εξουθένωσης. Βλέπω ότι φτιάχνουν αγορά πάντως.
Είναι σίγουρα στις ράγες το τρένο.
Take it easy
Απάντηση
Πιστεύω ότι η επανανομιμοποίηση δεν είναι θέμα κυβέρνησης – είναι θέμα τάσης. Και το ποια είναι η τάση και ποια όχι το καθορίζει ένας· ο Αμερικάνος.
... καὶ ἐξήνεγκεν ἡ γῆ βοτάνην χόρτου σπεῖρον σπέρμα κατὰ γένος καὶ καθ᾿ ὁμοιότητα, καὶ ξύλον κάρπιμον ποιοῦν καρπόν, οὗ τὸ σπέρμα αὐτοῦ ἐν αὐτῷ κατὰ γένος ἐπὶ τῆς γῆς. καὶ εἶδεν ὁ Θεός, ὅτι καλόν. καὶ ἐγένετο ἑσπέρα καὶ ἐγένετο πρωΐ, ἡμέρα τρίτη. Angel
Απάντηση
Έτσι δεν πα να τι θες νόμιμη ή παράνομη, σημασία έχει τι θέλουν οι αμερικλάνοι.

Κι ο κυριάκος... τρομάρα μας... δεν θα έχει επιλογή...
Απάντηση
Τι να πω ρε παιδια ελπιζω να γινει κατι κ να μας επιτρέπουν κανα δυο δέντρα κ να έχουμε πανω μας 2-3 γραμμαρια καθημερινα να κάνουμε την δουλειά μας. Παντως οσο το καθυστερούν ανυσηχω
Απάντηση
(04-22-2019, 08:40 PM)NLfanatic Έγραψε: Πιο πολύ να ανησυχείς αν βγει ο (Δρα)Κούλης, εκεί σίγουρα θα πάρουμε τα αρχίδια μας!

Αυτο ακριβως θελω να πω. Εχω την εντύπωση οτι έχουν χαλαρωσει τα πράγματα τον τελευταίο καιρο κ ειμαστε σε καλο δρομο. Τωρα αμα θα βγει ο δρακουλης που λες κ εσυ θα ειναι σαν να φτάσαμε στην πηγή κ τελικα να μην πιουμε νερο. Πραγματικά ζω ενα δράμα παιδια αφου το εχω παρει πολυ άσχημα. Ο τωρινος πρωθυπουργος τι εχει να χάσει αν ψηφισει τωρα το νομοσχέδιο για την ευφορικη κανναβη? Τσιπρα ξύπνα!!!!

Καντο νομιμο ρε καργιολη κ εμεις θα σε κανουμε αγαλμα κ θα την πινουμε στην υγεια σου....
Απάντηση
Όσοι γινούν πρωθυπουργοί ολοi τους θα πεθάνουν
τους κυνηγάει ο λαός
για τα καλά που κάνουν

Βάζω υποψηφιότητα
πρωθυπουργός να γινω
να κάθομαι ολημερίς
την φούντα μου να πινω

Και δεν θα δινω,χαχα
Απάντηση
Αποψη μου στο θεμα...
Δεν προκειτε ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να δουμε στην ελλαδα να επιτρεπεται η καλιεργεια ενος δυο φυτων ανα ασθενη...
Γιατι να αφησουν την ευκαιρια οι εκαστοτε πολιτικοι να φορολογησουν κατι ακομα??
Ναι καποια στιγμη θα αποποινηκοποιηθει και μπορει να εχουμε προσβαση ολοι... αλλα αυτο θα γινει μονο μεσω κρατικου μονοπωλιου!
Ακριβως οτι γινεται και με τον καπνο...
Οποτε βασικα στη ζωη μου ητε ελευθερωθει η χρηση ητε οχι δε προκειτε να αλλαξει τιποτα....
Παλι στη ζουλα θα βγαζω φου και στα @@μου!
Αυτο που με στεναχωρει ιδιαιτερα ειναι οι ασθενεις... γιατι ρε πουστη μου ειναι αλλο να το κανεις για την πλακα σου και αλλο να το θες για την υγεια σου και να πρεπει να τα σκας σε φαρμακοβιομηχανιες ειδικα τα λαδια θα ειναι πανακριβα!
Η αυτοκαλιεργεια ειναι μονοδρομος για ολους...
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Απάντηση
(04-23-2019, 11:44 AM)YesIcan Έγραψε: Αποψη μου στο θεμα...
Δεν προκειτε ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να δουμε στην ελλαδα να επιτρεπεται η καλιεργεια ενος δυο φυτων ανα ασθενη...
Γιατι να αφησουν την ευκαιρια οι εκαστοτε πολιτικοι να φορολογησουν κατι ακομα??
Ναι καποια στιγμη θα αποποινηκοποιηθει και μπορει να εχουμε προσβαση ολοι... αλλα αυτο θα γινει μονο μεσω κρατικου μονοπωλιου!
Οποτε βασικα στη ζωη μου ητε ελευθερωθει η χρηση ητε οχι δε προκειτε να αλλαξει τιποτα....
Αυτο που με στεναχωρει ιδιαιτερα ειναι οι ασθενεις... γιατι ρε πουστη μου ειναι αλλο να το κανεις για την πλακα σου και αλλο να το θες για την υγεια σου και να πρεπει να τα σκας σε φαρμακοβιομηχανιες ειδικα τα λαδια θα ειναι πανακριβα!

Ναι ρε μπρο το καταλαβαινω αυτο που λες. Τουλάχιστον να αποποινηκοποιηθει ωστε να μπορουμε μετα το γυμναστήριο να σκαμε μια indica στο αμαξι για χαλαρωμα. Γενικα να έχουμε 2-3 τσιγαρακια μαζι μας χωρις αγχος οπου παμε
Απάντηση
(04-23-2019, 11:33 PM)paizwpro Έγραψε:

Ναι ρε μπρο το καταλαβαινω αυτο που λες. Τουλάχιστον να αποποινηκοποιηθει ωστε να μπορουμε μετα το γυμναστήριο να σκαμε μια indica στο αμαξι για χαλαρωμα. Γενικα να έχουμε 2-3 τσιγαρακια μαζι μας χωρις αγχος οπου παμε
Ναι φίλε μου να αποποινηκποιηθει αλλά στο αμάξι θα  απαγορεύεται όπως το αλκοόλ νομιζω
Απάντηση

Στον Καναδά μέχρι 4 μπορούν να βάζουν σπίτι και μια χαρά λεφτά πρέπει να βγάζει το κράτος τους( από περιέργια περιμένω να ακούσω στατιστικά τέλος του χρόνου ).

Δικιά μου άποψη είναι πως σε μερικές δεκαετίες (πάνω απο 20 χρόνια ) μάλλον θα γίνει νόμιμη η χρήση και η καλλιέργεια αλλά απορώ το που θα πωλείται.. Είμαι 100% αντίθετος με το να πωλείται στα περίπτερα (όπως έχω δει να πουλάνε τα cbd  ""σκουπίδια"" ). Είναι φάρμακο πρέπει να πωλείται στα φαρμακεία .

Το καθεστώς που ισχεί πλεόν στον Καναδά με καλύπτει πλήρως ,μακάρι να γίνουμε σαν τον Καναδά σ'αυτό το θέμα.

(04-23-2019, 11:33 PM)paizwpro Έγραψε: Τουλάχιστον να αποποινηκοποιηθει ωστε να μπορουμε μετα το γυμναστήριο να σκαμε μια indica στο αμαξι για χαλαρωμα. Γενικα να έχουμε 2-3 τσιγαρακια μαζι μας χωρις αγχος οπου παμε

Καλά είναι να μην πίνεις όταν οδηγάς αλλά τέλος πάντων..Πιές τα όταν πάς σπίτι ρε φίλε , και να επιτρεπόταν με τις πρώτες τράκες θα βρήσκαν δικαιολογία οι αντίθετοι με την νομιμοποίηση να το ξανα απαγορεύσουν.
Απάντηση
(04-23-2019, 11:33 PM)paizwpro Έγραψε: Ναι ρε μπρο το καταλαβαινω αυτο που λες. Τουλάχιστον να αποποινηκοποιηθει ωστε να μπορουμε μετα το γυμναστήριο να σκαμε μια indica στο αμαξι για χαλαρωμα. Γενικα να έχουμε 2-3 τσιγαρακια μαζι μας χωρις αγχος οπου παμε

Γιατί μια sativa πριν το γυμναστήριο θα σε χάλαγε;  Cool
... καὶ ἐξήνεγκεν ἡ γῆ βοτάνην χόρτου σπεῖρον σπέρμα κατὰ γένος καὶ καθ᾿ ὁμοιότητα, καὶ ξύλον κάρπιμον ποιοῦν καρπόν, οὗ τὸ σπέρμα αὐτοῦ ἐν αὐτῷ κατὰ γένος ἐπὶ τῆς γῆς. καὶ εἶδεν ὁ Θεός, ὅτι καλόν. καὶ ἐγένετο ἑσπέρα καὶ ἐγένετο πρωΐ, ἡμέρα τρίτη. Angel
Απάντηση
''Ναι ρε μπρο το καταλαβαινω αυτο που λες. Τουλάχιστον να αποποινηκοποιηθει ωστε να μπορουμε μετα το γυμναστήριο να σκαμε μια indica στο αμαξι για χαλαρωμα. Γενικα να έχουμε 2-3 τσιγαρακια μαζι μας χωρις αγχος οπου παμε''

Να το σκασεις στο σπιτι σου φιλε, οχι στο αμαξι, Στον Καναδα που εχει ελευθερωθει πληρως ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ στο αυτοκινητο για ευνοητους λογους, εχει χρηματικο προστιμο κανα 300 ντολλαρσ!!

''Στον Καναδά μέχρι 4 μπορούν να βάζουν σπίτι και μια χαρά λεφτά πρέπει να βγάζει το κράτος τους( από περιέργια περιμένω να ακούσω στατιστικά τέλος του χρόνου ).''

στον καναδα αν εισαι ασθενης ... μπορεις να καλιεργεις το δικο σου, για διασκεδαση δεν επιτρεπεται η καλιεργεια!!!
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Απάντηση
(04-24-2019, 04:50 AM)BlueWG Έγραψε:
(04-23-2019, 11:33 PM)paizwpro Έγραψε: Ναι ρε μπρο το καταλαβαινω αυτο που λες. Τουλάχιστον να αποποινηκοποιηθει ωστε να μπορουμε μετα το γυμναστήριο να σκαμε μια indica στο αμαξι για χαλαρωμα. Γενικα να έχουμε 2-3 τσιγαρακια μαζι μας χωρις αγχος οπου παμε

Γιατί μια sativa πριν το γυμναστήριο θα σε χάλαγε;  Cool
Αυτο λεμε ρε παικτη. Να έχουμε την πολυτελεια για μια sativa πριν το γυμναστήριο, μια indica μετα και φυσικα ενα kush με το φρεντακι μας. Γενικα να μπορουμε να πηγαινουμε στο σποραδικο να παιρνουμε 4-5 με διαφορετικα χαρακτηριστικα κ η φαση να είναι outdoor χωρις φοβο κ αγχος

Έρχεται καλοκαιρι κ παλι θα την περάσουμε χωρις φουντα. Με βλεπω να βαζω κανα αυτοματακι στην αυλη κ αμα το δει ο πατερας μου κ το ξεριζωσει παλι θα γινω πατροκτονος. Αυτοι οι παλιακοι ολο μαλακιες κανουν
Απάντηση
Υπαρχει ενα strain το οποιο δεν φαινεται για κανναβη. Frisian Duck λεγεται, και τα φυλλα του δε θυμιζουν κανναβη, μπορεις να τρολλαρεις και να δοκιμασεις να πεταξεις χυμα απο αυτο

https://www.dutch-passion.com/en/cannabi...bis-seeds/

Original απο dutch passion. ψαξτο και στο google και θα δεις και αλλες φωτος πως φαινεται.

Μετα αλλους τροπους για stealth...Κρεμασμα σε πυκνα δεντρα πχ...

[Εικόνα: grow-on-tree.jpg]

Ισως κατι τετοιο; Big Grin
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(04-24-2019, 10:31 AM)YesIcan Έγραψε: στον καναδα αν εισαι ασθενης ... μπορεις να καλιεργεις το δικο σου, για διασκεδαση δεν επιτρεπεται η καλιεργεια!!!

Δεν την διάβασα αυτήν την λεπτομέρια Dodgy  Αν και βάζεις στοίχημα πως οι περισσότεροι θα βρήσκαμε τρόπο να δηλώσουμε ασθενής?
Ελλάδα και γνωστό να μην έχεις ,ό,τι χαρτί αναπηρίες θες βρίσκεις Big Grin Big Grin Big Grin ( αίσχος αλλά τέλος πάντων)

(04-24-2019, 11:50 AM)trompetas Έγραψε: Υπαρχει ενα strain το οποιο δεν φαινεται για κανναβη. Frisian Duck λεγεται, και τα φυλλα του δε θυμιζουν κανναβη, μπορεις να τρολλαρεις και να δοκιμασεις να πεταξεις χυμα απο αυτο

Original απο dutch passion. ψαξτο και στο google και θα δεις και αλλες φωτος πως φαινεται.

Καταπληκτικό & "σύντομα" στο μπαλκόνι μου Big Grin
Απάντηση
Υπάρχει και σε αυτόματο για να μην ενοχλείται από τα φώτα του μπαλκονιού και του δρόμου κατά την ανθοφορία. https://www.dutch-passion.com/en/cannabi...auto-duck/

Κρέμα και κάνα αμπέλι δίπλα και θα 'σαι κύριος!!
Απάντηση
(04-24-2019, 12:20 PM)november27 Έγραψε: Δεν την διάβασα αυτήν την λεπτομέρια Dodgy  Αν και βάζεις στοίχημα πως οι περισσότεροι θα βρήσκαμε τρόπο να δηλώσουμε ασθενής?
Ελλάδα και γνωστό να μην έχεις ,ό,τι χαρτί αναπηρίες θες βρίσκεις Big Grin Big Grin Big Grin ( αίσχος αλλά τέλος πάντων)

Και εκεί παίζουν ενδιάμεσα γραφεία που σε βγάζουν "άρρωστο" όπως το εννοείς! 
"Είμαι αγχωμένος πολύ" <------- είναι αρκετό.
Σκας λίγα παραπάνω αλλά γίνεσαι. 
Μεταξύ μας τώρα, αν ρούφαγε το 50% του ενεργού πληθυσμού, χόρτο σε μικροδόσεις θα είμασταν πολύ γαμώ σαν κοινωνία. Πιο αληθινοί και χωρίς προκαταλείψεις.
Take it easy
Απάντηση
(04-24-2019, 05:14 PM)jiblinski Έγραψε:
(04-24-2019, 12:20 PM)november27 Έγραψε: Δεν την διάβασα αυτήν την λεπτομέρια Dodgy  Αν και βάζεις στοίχημα πως οι περισσότεροι θα βρήσκαμε τρόπο να δηλώσουμε ασθενής?

Και εκεί παίζουν ενδιάμεσα γραφεία που σε βγάζουν "άρρωστο" όπως το εννοείς! 
"Είμαι αγχωμένος πολύ" <------- είναι αρκετό.
Σκας λίγα παραπάνω αλλά γίνεσαι. 
Μεταξύ μας τώρα, αν ρούφαγε το 50% του ενεργού πληθυσμού, χόρτο σε μικροδόσεις θα είμασταν πολύ γαμώ σαν κοινωνία. Πιο αληθινοί και χωρίς προκαταλείψεις.

Αν την επιναν όλοι θα πηγαιναμε μπροστα σαν κοινωνια αφου το κομπλεξ θα ειχε εξαφανιστει. Εγω προσωπικα δεν εχω γνωρισει σοβαρο άνθρωπο που να μην την πίνει

(04-24-2019, 11:50 AM)trompetas Έγραψε: Υπαρχει ενα strain το οποιο δεν φαινεται για κανναβη. Frisian Duck λεγεται, και τα φυλλα του δε θυμιζουν κανναβη, μπορεις να τρολλαρεις και να δοκιμασεις να πεταξεις χυμα απο αυτο

Θα το δοκιμάσω γιατι πραγματι δεν φαινεται για κανναβη. Απο φτιαξιμο λεει τιποτα?
Απάντηση
Το γενετικο του ειναι καλο. το Φτιαξιμο που ζητας πρεπει να το χτισεις εσυ με το grow του, σωστα κλπ. Εαν το καλλιεργησεις σωστα γιατι να μη στη πει;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(04-25-2019, 10:35 AM)trompetas Έγραψε: Το γενετικο του ειναι καλο. το Φτιαξιμο που ζητας πρεπει να το χτισεις εσυ με το grow του, σωστα κλπ. Εαν το καλλιεργησεις σωστα γιατι να μη στη πει;

Αφου δεν υπάρχει μερος κ χρονος για indoor αναγκαστικα η παπια θα μπει outdoor οποτε το μονο που μπορω να κανω είναι να το δωσω τα αναλογα λιπασματακια. Φιλε τρομπέτα ειδα το ολα τα βιντεο απο το ταξιδι σου Ολλανδία κ λεω να ξαναπαω (τελευταια φορα πηγα Άμστερνταμ πιτσιρικας φοιτητης ημουν το 2008).Τωρα ψηνομαι να νοικιασω ενα σπιτακι που βρηκα στο airbn σε χωριο εκτος και να παω κανα 20ημερο να χαλαρωσω με προγραμμα γυμναστικης κ φυσικα να δοκιμασω οσα περισσοτερα strains μπορω. Μ αυτους τους αχρηστους τους πολιτικους αναγκαζομαστε να πηγαίνουμε Ολλανδία για αυτονοητα πράγματα που θα μπορουσαν να υπάρχουν στην χωρα μας
Απάντηση
Η κυβέρνηση αυτήν την στιγμή θεωρεί πως έδωσε πολλά πάνω στην κάνναβη , και εκβιάζει για να συνεχίσει με την ψήφο μας .
Οι μεγάλες εταιρίες περιμένουν τον κούλη για να αρχίσουν επενδύσεις .
Οι ασθενείς πιέζουν και βλέπουν ότι όλα εξαρτώνται από κάπου αλλού .
Είναι πολλά τα λεφτά .
Απάντηση
(04-25-2019, 02:01 PM)xasikliks Έγραψε: Η κυβέρνηση αυτήν την στιγμή θεωρεί πως έδωσε πολλά πάνω στην κάνναβη , και εκβιάζει για να συνεχίσει με την ψήφο μας .
Είναι πολλά τα λεφτά .
Τα ιδια και τα ιδια δηλαδη!Δεν αλλαζει τιποτα!
Ο Κουλης δεν εχει αρνητικη σταση?Τι περιμενουν οι εταιριες απο αυτον?
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
(04-25-2019, 02:43 PM)tilansia Έγραψε:
(04-25-2019, 02:01 PM)xasikliks Έγραψε: Η κυβέρνηση αυτήν την στιγμή θεωρεί πως έδωσε πολλά πάνω στην κάνναβη , και εκβιάζει για να συνεχίσει με την ψήφο μας .
Είναι πολλά τα λεφτά .

Δεν μπορω να καταλαβω τι περιμένουν αυτοι απο τον συριζα. Βγηκαν ολοι κ δηλωσαν υπερ της προσωπικής χρησης. Τωρα τι θα κάνουν? Θα βγουν σε λιγους μηνες σαν αντιπολιτευση κ θα λενε για δικαιωματα κανναβης? Αμα Αλεξη Τσιπρα εισαι μελος κ διαβαζεις εδω σε παρακαλώ ΞΥΠΝΑ. Θα ξαναβγεις μονο αν κανεις πληρης αποποινηκοποιηση

(04-25-2019, 03:20 PM)paizwpro Έγραψε:
(04-25-2019, 02:43 PM)tilansia Έγραψε:
Είναι πολλά τα λεφτά .

Δεν μπορω να καταλαβω τι περιμένουν αυτοι απο τον συριζα. Βγηκαν ολοι κ δηλωσαν υπερ της προσωπικής χρησης. Τωρα τι θα κάνουν? Θα βγουν σε λιγους μηνες σαν αντιπολιτευση κ θα λενε για δικαιωματα κανναβης? Αμα Αλεξη Τσιπρα εισαι μελος κ διαβαζεις εδω σε παρακαλώ ΞΥΠΝΑ. Θα ξαναβγεις μονο αν κανεις πληρης αποποινηκοποιηση

Επισης φιλε xasiklis δεν νομιζω οτι εδωσε κ πολλα αυτην η κυβερνηση πανω στην κανναβη. Οι επιστημονες λενε οτι για ιατρικους σκοπους ειναι απαραιτητο κ το thc κ οχι μονο το cbd. Σίγουρα εγινε μια αρχη αλλα αν δεν ολοκληρωθει ολο αυτο τοτε δεν καναμε τιποτα
Απάντηση
Σκεφτηκα εδω και πολυ καιρο εναν τροπο ξεκαρφωματος αλλα θελει χρονο και υπομονη για να πιασει.
Οποιωσ θελει με πμ μπορω να του τον πω δεν τον αναλυω εδω γιατι μπορουν να τον διαβασουν και μη μελοι
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)