Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 3.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Έτοιμα led χωρίς πολλά πολλα
Κορφωλογησα αυτό που είναι 33 ημερών και μάλλον είναι θηλυκό (σωστό η λάθος θα δειξει) και όχι αυτόματο τα άλλα τρία αυτόματα ανθισαν από την 21η μερα

Αυτο..

[Εικόνα: e9Gipmfm.jpg]

ads by gr420info

Αα,φωτοπεριοδου εννοείς
Ωραία είναι,τούβλα τα βλέπω
Εγώ για αυτόματο το έβαλα αλλά δεν πρεπει να είναι τελικά
Τα ξανά έφερα όλα στο ίδιο ύψος εκτος το φωτοπεριόδου που ψηλώνει

[Εικόνα: LyeSqGUm.jpg]
Η πρέπει να το λυγίσω ή να το βγάλω έξω τώρα που μικραίνουν οί ημέρες να ξεκινήσει να ανθίζει
Κανείς?
Η το λυγίζεις και το κρατάς μέσα ή το βγάζεις έξω? Αν είναι αυτή η ερώτησή σου πρέπει να την πάρεις μόνος σου
μέτρον ἄριστον
^^^ Αυτό.
Ωραία, θα το λύγιζω γιατί τρέχω ακόμα 2 αυτόματα στον ήλιο.. 1 NL και 2 Moby dick..

Η λογική μου είναι να χώσω τα αυτόματα μέσα που έχουν 15 ώρες φως και αφού είναι αυτόματα  θα δώσουν το μέγιστο και να βγάλω το φωτοπεριοδου έξω για να μπει στην ανθοφορία.. σε καμια βδομαδα να περιμένω να δω τρίχες?

Κάτι ακόμα.. τα αυτόματα είναι 38 ημερών σήμερα..
Προχθές τους έριξα 3 grow και 6 bloom στο λίτρο και μετά από μισή ώρα ξαναποτισα με 6 top max στο λίτρο..
Να ανεβάσω λίγο ακόμα το bloom ή θα ειμαι υπερβολικός?
Τα φύλλα πάντως είναι ζωντανό πράσινο
Παιδιά παρακαλώ να απαντάτε ενας-ένας για να προλαβαίνω να τα διαβάζω όλα..
(07-27-2019, 11:29 PM)Ariana Έγραψε: Παιδιά παρακαλώ να απαντάτε ενας-ένας για να προλαβαίνω να τα διαβάζω όλα..

Καλό θα ήταν στα σχόλια να λείπει η ειρωνεία από όλα τα μέλη! Για να μην έχεις πάρει απάντηση κάτι σημαίνει...
Επίσης καλό θα ήταν να διαβάσεις λίγο το φόρουμ και όλες οι απορίες σου θα λυθούν είμαι σίγουρη!
                Share knowledge,share cheers Leaf  Joint Pass
Bug 
Εξηγήστε μου λίγο τους όρους..  θέλετε να σας μιλάω με το σεις και με το σας? Γιατι? Σας ξερω κι απο χτες?

Βασικά προς ενημέρωση όλων.. Η παλιά αριάνα είμαι που με μπλοκάρετε παλιοτερα επειδη 1-2 μαλακες πετουσαν μαλάκιες και τους την έλεγα.. βγάλτε πρώτα ένα φυτό και μετά κάνετε τους ξερόλες.. Με τα copy paste κι εγώ μπορώ να αποκτήσω φήμη 40.000 αλλά το θέμα είναι ότι δεν θέλω να με συμβουλεύουν άσχετοι..

Στόχος μου ήταν να ξεπεράσω τις 50 δημοσιεύσεις για να μιλάω με τον NL fanatic με Προσωπικά μυνήματα γιατί ο τύπος είναι γνώστης με @@..

Τώρα αν σας χαλάει ο τρόπος μου ξαναμπλοκαρετε  με.. εσείς έχετε την πίτα, εσείς και το μαχαίρι..

Έτσι κι αλλιώς 3 κι ο κούκος έχετε μείνει στο φόρουμ..

Απλά αν με μπλοκάρετε αφήστε με πρώτα να σας δείξω τι τρέχουν τώρα στην τέντα, στο πατάρι και στην  ταράτσα..

Παρόλα αυτά συμβουλές δεν δίνω.. Ούτε δέχομαι από βλαστάρια και φυντανακια..

Πάρτε μια ιδέα από έναν άσχετο που μπήκε στο φόρουμ για να ενημερωθεί από πιο άσχετους.. Αλλά συμβουλές δεν δίνει...

[Εικόνα: 8TwIO0Hm.jpg]

[Εικόνα: Ibdy4JHm.jpg]

[Εικόνα: iPJHsPim.jpg]

[Εικόνα: y7rUBgqm.jpg]

[Εικόνα: GeNOEKim.jpg]

[Εικόνα: wH0bRG8m.jpg]

[Εικόνα: fZX87kpm.jpg]

[Εικόνα: dbudAYBm.jpg]

[Εικόνα: 4ka3DgCm.jpg]
Ariana μαθε πρωτα απ ολα να σεβεσαι και να μιλας καλυτερα. Ο λογος που σε διωξαμε τη πρωτη φορα ηταν η συμπεριφορα σου. Η οποια συνεχιζει να ειναι ασχημη. Το ποσοι ειμαστε  μιλαει απο μονο του. Δε θα μας λες μπουρδες
Και ακου να σου πω κατι. Το να εισαι toxic απο τη μια, και απο την αλλη να ζητας να ασχοληθει καποιος μαζι σου στη κοινοτητα υποδηλωνει το ποσο πολυ χρειαζεσαι αυτους τους 3 και ο κουκος οπως λες.

Οποτε θα σου κανω τη χαρη να σε αφησω στη κοινοτητα σαν μια τελευταια ευκαιρια να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας. (με το current username σου) Απαξ ομως και διαβασω το παραμικρο τοξικο comment προς τον οποιοδηποτε, εφυγες και παλι. Και θα παιζουμε αυτο το παιχνιδι στο τελος... Το οποιο δε θα σε οδηγησει πουθενα

Εσυ μπορει να θες να μιλάς με τον φανατικ, ο φανατικ αμφιβαλλω αν θα το θελει αυτο αλλα anyway...

Εχεις πολυ θρασος παντως. Και δεν ειναι ομορφο σε πληροφορω
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Η αλήθεια Ναι είναι ότι παλιά μερικά σχόλια μου ήταν πιο πολύ χιουμοριστικά αλλά τα περνάτε στο πολύ σοβαρό και νομίζω δεν είναι κακό που ρώτησα κάτι και δεν μου απαντάει κανείς 2 φορες..
Και το τελευταίο σχόλιο πάλι χιουμοριστικο το λες
 Αλλά και πάλι σαν ειρωνικο το πήρατε..

Τέλος πάντων εγώ θα προσπαθήσω να μιλάω Πιο κόσμια αλλά και εσύ εσεις να διαβάζετε τα σχόλιά μου χωρίς να είστε προκατειλημμένοι απο τα προηγούμενα
ΤιτανοΜεγιστε Αριανα δε μπορεις να φανταστεις ποσο χαιρομαι που επεστρεψες στα παλια σου λημερια,
Το φορουμ χωρις εσενα κοντεψε να κλεισει αλλα δοξα το θεο επεστρεψες...

Αχχχ ποσο μου εχει λειψει η φαση να ρωτας ξανα και ξανα τα ιδια και τα ιδια...αααχχχ!!!

Κρατα χαρακτηρα Γεροντα μην τους ακους τους αποπανω που σου λενε περι σεβασμου και κατι αλλα περιεργα.
Κανε το δικο σου, χωρις ιχνος Σεβασμου ή Ευγενειας και θα βρεθουν παλι μαλακες να σε βοηθησουν!!!

Ειναι και κατι ενοχλητικοι τυποι στο φορουμ που με το που δουν καποιον να ζητα βοηθεια
τρεχουν να βοηθησουν χωρις να αναλογιστουν οτι τη βοηθεια τη ζητα
Καποιος πολυ πιο Εμπειρος απο αυτους... ελεος δηλαδη...

Μου ελειψες ρε Μπαγασα...
Μη μου παρεξηγηθεις... Χιουμορ κανω...

Αν προσβαλω καποιον να διαγραφη το μυνημα παρακαλω...
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
(07-29-2019, 10:12 AM)YesIcan Έγραψε: ΤιτανοΜεγιστε Αριανα δε μπορεις να φανταστεις ποσο χαιρομαι που επεστρεψες στα παλια σου λημερια,
Το φορουμ χωρις εσενα κοντεψε να κλεισει αλλα δοξα το θεο επεστρεψες...

Αχχχ ποσο μου εχει λειψει η φαση να ρωτας ξανα και ξανα τα ιδια και τα ιδια...αααχχχ!!!

Κρατα χαρακτηρα Γεροντα μην τους ακους τους αποπανω που σου λενε περι σεβασμου και κατι αλλα περιεργα.
Κανε το δικο σου, χωρις ιχνος Σεβασμου ή Ευγενειας και θα βρεθουν παλι μαλακες να σε βοηθησουν!!!

Ειναι και κατι ενοχλητικοι τυποι στο φορουμ που με το που δουν καποιον να ζητα βοηθεια
τρεχουν να βοηθησουν χωρις να αναλογιστουν οτι τη βοηθεια τη ζητα
Καποιος πολυ πιο Εμπειρος απο αυτους... ελεος δηλαδη...

Μου ελειψες ρε Μπαγασα...
Μη μου παρεξηγηθεις... Χιουμορ κανω...

Αν προσβαλω καποιον να διαγραφη το μυνημα παρακαλω...

Rofl Rofl Rofl
Αν όντως κάνεις χιούμορ με σένα θα τα πάμε καλά..!!!!!
Αλλα να διαβάζετε πίσω από τις λέξεις.. βασικά να πίνετε ένα καλό μπαφο πριν με διαβάσετε..

Λοιπον ακουστε τωρα.. Εχω γεμίσει το σπίτι φυτά, και μέσα και εξω και έχω ξεχάσει ποια είναι κανονικά και ποια αυτόματα, και τις ημερομηνίες που τα έβαλα.. Εντω μεταξυ νοικιασα σε εξοχικη κατοικια για ασφάλεια και όντως έχω κάθε μέρα την ασφάλεια έξω από το σπιτι μου γιατί απέναντι μου μένει ένας μπάτσος.. Καλή φάση αλλά αν με πιάσουν θα πέσει πολύ τρολαρισμα στο ίντερνετ.. ελπίζω μόνο στο ίντερνετ και όχι και στην τηλεόραση..

[Εικόνα: LKLJlu2m.jpg]

Ώπα.. κάτσε γιατί τα πήρα τώρα.. Γιατί εγώ έχω 2 αστεράκια και οι άλλοι παραπάνω??

Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι και βλασταρι και αναπτυσων και ανθιζων και καπνίζων.. παρακαλώ να διορθωθεί άμεσα
[Εικόνα: CiN01Gqm.jpg]Ανεβαίνεις επίπεδο στην καλλιεργια μπραβο σου που κανείς την καβάντζα σου 
Λάμπα είμαι από το πρωί μην ανχωνεσαι σε καλό βγαίνει 
Το λοιπόν σε άκουσα δηλαδή σε διάβασα, και το χάρηκα και είναι κ στερεοφωνικά Smile
Καλά το κανείς να έχεις το δικο σου να γουστάρεις όπως εσυ θελεις, αστα κ έχω σπείρει κ σε τρελές καβάντζες κ αν μας πιάσουν στο cnn θα μας παίξουν
Riders On The Storm

Φίλε εγώ πριν καμία 10ετια κάπου διάβασα για καλλιέργεια με λάμπες και αγόρασα μια την οποία δεν την χρησιμοποίησα για πολλά χρόνια.. Πριν λίγα χρόνια άρχισα να διαβάζω το φόρουμ και πίστευα ότι στη θεωρία ειμαι πολύ καλός αλλά στην πράξη..??

Τέλος πάντων το ξεκίνησα πριν 4 ή 5 χρόνια κρατώντας 2 ρητα που πάλι εδώ μέσα τα διάβασα.. 

Το πρώτο έλεγε ότι αν σε πιάσουν τότε είσαι ή πολύ ηλίθιος ή πολύ γκαντέμης, οπότε το ρισκαρα γιατι ποιος πιστευει οτι ειναι ηλίθιος? Κανεις.. οι γυρω του μονο το ξέρουν..

Και το 2ο έλεγε.. 
Να μην φαίνεται, να μην μυρίζει και να μην μιλάς γι αυτο..

Όταν πέρασε ο πρώτος μήνας που ήθελα να το πω (ειναι στη φυση του ανθρωπου αυτό, όχι απαραίτητα του κουτσομπολη - όλη η μαγκιά είναι να εκπαιδεύσεις τον εγκέφαλο σου να μην μιλάς γι αυτο..,  με την παρέα που είχαμε πιει όλη την Αλβανία, όταν μιλούσαν για λάμπες κτλ εγώ τους έλεγα τι λέτε ρε μαλακές? Δεν φοβάστε? Αν σας πιάσουν? Αν καταλάβουν οι γονείς σας το ρεύμα? Αν το ένα? Αν το άλλο? Και ταυτόχρονα είχα 5 φυτά σε ανάπτυξη τότε) ε, μετά γούσταρα που έχω το δικό μου μυστικό και από τότε δεν με έχουν ενοχλήσει για φυτά.. σκέφτομαι και τον εξοπλισμό που θα μου πάρουν και έτσι δεν θα τους κάνω τη χάρη..

Προσπαθώ να βάλω φωτογραφία στο προφίλ και μου εμφανίζει αυτό..

[Εικόνα: 6TM8F6im.jpg]
Πολύ σωστά μιλάς 

Σύναψη:Το πρώτο έλεγε ότι αν σε πιάσουν τότε είσαι ή πολύ ηλίθιος ή πολύ γκαντέμης, οπότε το ρισκαρα γιατι ποιος πιστευει οτι ειναι ηλίθιος? Κανεις.. οι γυρω του μονο το ξέρουν..

Εμένα το ηλίθιος με προβληματίζει γιατι το γκαντέμης απλά το ξεπερνάς, είναι το τάιμινγκ που λένε με λαμβάνεις
Riders On The Storm

Γκαντεμιά θα έλεγα ή να σου ανοίξουν κλέφτες το σπίτι ή να πάρει φωτιά και να λείπεις και να μην προλάβεις να κάνεις κάτι άλλο.
Όλα τα άλλα είναι απλά ηλιθιότητα..

Οι μπάτσοι της διωξης δεν πάνε σε χαρτορίχτρες ούτε τους έχω για πολύ έξυπνους.. Χωρίς τους καταδοτες τους θα ήταν ενα εντελώς αχρηστο σώμα..

Δεν τους ενοχλείς, δεν σε ενοχλούν.. τόσο απλά..
(07-30-2019, 10:12 PM)Ariana Έγραψε: Αν όντως κάνεις χιούμορ με σένα θα τα πάμε καλά..!!!!!
Αλλα να διαβάζετε πίσω από τις λέξεις.. βασικά να πίνετε ένα καλό μπαφο πριν με διαβάσετε..

Εγω χαρμανης δε μπαινω ποτε στο φορουμ... τοχω για κακο!!!

(07-30-2019, 11:56 PM)Ariana Έγραψε: Και το 2ο έλεγε.. 
Να μην φαίνεται, να μην μυρίζει και να μην μιλάς γι αυτο..

Αυτο το δευτερο που λες...Το σωστο ειναι Μην Μυριζει,Μην Πουλας, Μην το πεις.
Dont smell, Dont Sell, Dont Tell.
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Εγώ το μεταφράζω
Μη μιλάς
Μη πουλάς
Μη βρωμάς
Πολυ ατακτο το νημα, απο led πηγε σε αλλες κουβεντες και δεν υπαρχει μια συμετρια. Μας παρουσιαζεται ως αλλος χρηστης ο χρηστης αριανα και γενικοτερα ειναι ενα μπαχαλο εδω μεσα. Παρακαλω πολυ τηρηστε τους κανονισμους και φτιαξτε αναλογο νημα σε αναλογη κατηγορια και προσπαθειτε να τηρειτε το θεμα του τιτλου οσο μπορειτε περισσοτερο χωρις να ξεφευγουμε. Δειξτε ιδιαιτερη προσοχη σε αυτο παρακαλω πολυ

Τα grow στα ημερολογια

Οι ερωτησεις σε αναλογους τιτλους στην κατηγορια για αρχαριους

Για αναδειξη φωτογραφιων υπαρχει επεισης νημα το οποιο ειναι προσβασιμο στα μελη (απο 50 ποστς και πανω) οπως και ενα ευρος κατηγοριων..

κ.ο.κ
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)