Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Χαμηλή υγρασία σε στέγνωμα
Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Έχω μπει στη διαδικασία στεγνώματος από χθες αλλά το κουτί έχει 43 βαθμούς υγρασία. Τι πρέπει να κάνω σε αυτή την περίπτωση?
Ευχαριστώ
Απάντηση

ads by gr420info

Αλλαξε μερος... αν μπορεις η βαλε κανα υγραντηρα εξω απο το κουτι η κατεβασε θερμοκρασια...
τι θερμοκρασια δε μας ειπες? αυτα πανε μαζι...
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Απάντηση
Βάλε μια λεκάνη με νερό μέσα στο κουτί κι έναν ανεμιστήρα πάνω στο νερό.
Απάντηση
(05-13-2019, 10:42 AM)YesIcan Έγραψε: Αλλαξε μερος... αν μπορεις η βαλε κανα υγραντηρα εξω απο το κουτι η κατεβασε θερμοκρασια...
τι θερμοκρασια δε μας ειπες? αυτα πανε μαζι...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, 23 βαθμούς θερμοκρασία. Το κακό είναι ότι δε μπορούν να μεταφερθούν. Θα δοκιμάσω τον υγραντήρα να δω
Απάντηση
23 βαθμους και 43% υγρασια θα σου στεγνωσει πολυ γρηγορα φιλε...
Παρε αναλογα μετρα ... και η θερμοκρασια θελει 18-20...60% υγρασια ιδανικα!
We are here to help others! What the others are here for i dont know...W.H.Auden
Απάντηση
Αυτές νομίζω είναι οι ιδανικές συνθήκες :
[Εικόνα: 7A8uecVm.jpg]
Στην τζιβάνα δώσε βάση, το τσιγάρο μην χαλάσει. 
Απάντηση
θα το παλέψω με κλιματισμό και υγραντήρα. Σας ευχαριστώ.
Απάντηση
εγώ πιστεύω δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, +- 1-2 βαθμοί δεν κάνουν διαφορά
Απάντηση
Foufou και μόνο με κλιματιστικό λογικά θα κάνεις μια χαρά δουλειά. Προσωπικά κρεμάω ότι θέλω να αποξηράνω κοντά στο ταβάνι σκοτεινού δωματίου με ανοιχτό κλιματιστικό ρυθμισμένο στο κρύο στους 18 βαθμούς, με τον ανεμιστήρα του κλιματιστικού ρυθμισμένο στη μεσαία ταχύτητα, και επιπλέον βάζω έναν ανεμιστήρα να χτυπάει δίπλα σε ότι αποξηραίνω για να ανακατεύεται ο αέρας ακόμα καλύτερα. Επίσης, αφήνω συνεχώς την πόρτα του δωματίου ανοιχτή 25-30 εκατοστά και με αυτόν τον τρόπο πετυχαίνω να λειτουργεί πιο πολύ το κλιματιστικό με αποτέλεσμα να φέρνω και την υγρασία στα επιθυμητά επίπεδα. Με αυτόν τον τρόπο πετυχαίνω 60% υγρασία και 16,5 βαθμούς θερμοκρασία.
... καὶ ἐξήνεγκεν ἡ γῆ βοτάνην χόρτου σπεῖρον σπέρμα κατὰ γένος καὶ καθ᾿ ὁμοιότητα, καὶ ξύλον κάρπιμον ποιοῦν καρπόν, οὗ τὸ σπέρμα αὐτοῦ ἐν αὐτῷ κατὰ γένος ἐπὶ τῆς γῆς. καὶ εἶδεν ὁ Θεός, ὅτι καλόν. καὶ ἐγένετο ἑσπέρα καὶ ἐγένετο πρωΐ, ἡμέρα τρίτη. Angel
Απάντηση
(05-13-2019, 05:00 PM)BlueWG Έγραψε: Foufou και μόνο με κλιματιστικό λογικά θα κάνεις μια χαρά δουλειά. Προσωπικά κρεμάω ότι θέλω να αποξηράνω κοντά στο ταβάνι σκοτεινού δωματίου με ανοιχτό κλιματιστικό ρυθμισμένο στο κρύο στους 18 βαθμούς, με τον ανεμιστήρα του κλιματιστικού ρυθμισμένο στη μεσαία ταχύτητα, και επιπλέον βάζω έναν ανεμιστήρα να χτυπάει δίπλα σε ότι αποξηραίνω για να ανακατεύεται ο αέρας ακόμα καλύτερα. Επίσης, αφήνω συνεχώς την πόρτα του δωματίου ανοιχτή 25-30 εκατοστά και με αυτόν τον τρόπο πετυχαίνω να λειτουργεί πιο πολύ το κλιματιστικό με αποτέλεσμα να φέρνω και την υγρασία στα επιθυμητά επίπεδα. Με αυτόν τον τρόπο πετυχαίνω 60% υγρασία και 16,5 βαθμούς θερμοκρασία.

Δυστυχώς ο χώρος είναι ψηλά και κρατάει ζέστη. Δουλεύει ο κλιματισμός από χθες, θα ξέρω σήμερα.
Σας ευχαριστώ όλους
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)