Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DynaVap,Τελωνειο και χαμος
καλησπερα στη παρεα
μετα απο καιρο σκεψης αποφασισα και εγω να παραγγειλω το dynavap,απο το επισημο σαιτ της εταιριας
μη τα πολυλογω,τα παραγγειλαμε ολα ομορφα ωραια,μας εστειλαν μυνημα απο τα ελτα οτι χρειαζεται αποδειξη αγορας για τον εκτελωνισμο,ο αλλος πανω στην ασχετοσυνη του τους εστειλε αντι για αποδειξη αγορας,την επιβεβαιβωση παραγγελιας απο το σαιτ,που εγραφε τιμη και το τι περιερχει το προιον-πακετο μεσα
δε γνωριζω αν φταιει αυτο που εγινε ολη αυτη η μανουρα,αλλα μας το εχουν κρατησει τελωνειο λεγοντας μας οτι ειναι καπνικο προιον βαση νομου και οτι δεν μπορουν να το εισαγωγουν
τους εχουμε πει πως βαση νομου δεν ανοικη στη κατηγορια αυτη,ειναι ενα κομματι μεταλλο ουτε μπαταριεσ ουτε τιποτα εχει,ενα καλουπι μεταλλου ειναι,αυτη συνεχισε να λεει πως αποτελει καπνικο προιον διχως αυτα που της ειπαμε διοτι το εψαξε λεει!
τι κανουμε τωρα παιδια; 
ειχε κανεις καποια εμπειρια πανω σε αυτο;;
Απάντηση

ads by gr420info

με τους μαλακες δε θα βγαλεις ακρη αδερφε...
επικοινωνησε με την dynavap να σου στειλουν αλλο ... εξηγησε τους οτι θα επιστραφει και θα σου στειλουν αλλο ..
αα και πεστους να το στειλουν με την ενδειξη gift, sample η κατι αλλο χωρις αποδειξη,....
ελεος με τους καραγκιοζηδες στο τελωνειο...
Και είπαν τρελλούς αυτούς που χόρευαν, αυτοί που δεν άκουγαν τη μουσική... Volcanodude
Απάντηση
(05-27-2019, 03:58 PM)xivans Έγραψε: καλησπερα στη παρεα
μετα απο καιρο σκεψης αποφασισα και εγω να παραγγειλω το dynavap,απο το επισημο σαιτ της εταιριας
μη τα πολυλογω,τα παραγγειλαμε ολα ομορφα ωραια,μας εστειλαν μυνημα απο τα ελτα οτι χρειαζεται αποδειξη αγορας για τον εκτελωνισμο,ο αλλος πανω στην ασχετοσυνη του τους εστειλε αντι για αποδειξη αγορας,την επιβεβαιβωση παραγγελιας απο το σαιτ,που εγραφε τιμη και το τι περιερχει το προιον-πακετο μεσα
δε γνωριζω αν φταιει αυτο που εγινε ολη αυτη η μανουρα,αλλα μας το εχουν κρατησει τελωνειο λεγοντας μας οτι ειναι καπνικο προιον βαση νομου και οτι δεν μπορουν να το εισαγωγουν
τους εχουμε πει πως βαση νομου δεν ανοικη στη κατηγορια αυτη,ειναι ενα κομματι μεταλλο ουτε μπαταριεσ ουτε τιποτα εχει,ενα καλουπι μεταλλου ειναι,αυτη συνεχισε να λεει πως αποτελει καπνικο προιον διχως αυτα που της ειπαμε διοτι το εψαξε λεει!
τι κανουμε τωρα παιδια; 
ειχε κανεις καποια εμπειρια πανω σε αυτο;;
έπαθα το ίδιο περιμένω απάντηση απο dynavap και θα σου πω
τα xanax καταστρέφουν το μυαλό!
Απάντηση
λοιπόν το δεματακι μου και μένα  έχει κρατηθεί στο τελωνείο , μαζί τους δεν βγάζεις άκρη είναι μπουρδέλο κατάσταση. επικοινωνία με dynavap και τους είπα τα καθέκαστα , και είπαν θα το κοιτάξουν και να δουν αν θα το στείλουν πίσω. οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες την άλλη μέρα μου ήρθε στο mail ενα track number από αμερική του οποίο το δέμα παρέλαβα σήμερα και ήταν η παραγγελία μου μέσα. το δέμα αυτό το έδωσε η dynavap σε άλλη εταιρεία και μου του έστειλε για να μην φαίνεται τι έχει. μου το στείλανε μέσω https://www.stamps.com/ .
τα xanax καταστρέφουν το μυαλό!
Απάντηση
παιδες καλησπερα.
παραγγειλα κ εγω το βαπκαπ κ απο οτι βλεπω τωρα στο τρακινκ νουμερο που μου εστειλαν απο την dynavap αμερικη, ειναι στο τελωνειο αθηνα... τους ειπα να το στελουν ως δωρο και να βαλουν μονο μεσα την καρτα αλλαγης ως δωρο. θα μου ερθει κανενα κουστουμι λετε? τινα περιμενω φπα κτλ κοστος?το ομνιβαπ το ττιτανιο ειναι... και τι να κανω ?να μην το παραλαβω να παει πισω και να τους στειλω μειλ να τους πω τι εγινε?
Leaf   STAY CALM - ITS A PLANT Leaf 
Απάντηση
εμένα το m από αμερική μου είχε έρθει κάνα 20αρικο το τελωνείο.
Απάντηση
μακαρι να το περασουν ως δωρο, το σετακι εχω παρει... αν ειναι μεγαλο το κουστουμι δεν θα το παιρω ....δεν ξερω σε αυτη τι περιπτωση ομως τι γινεται με την εταιρια
Απάντηση
έχω πάρει φώτα 2 φορές από αμερική την μια πλήρωσα κουστουμάκι την άλλη όχι.
νομιζω είναι και θέμα τύχης.
Απάντηση
εγώ από εδώ το είχα πάρει και δεν έχει τελωνείο διότι είναι ευρώπη 
και δεν είχα μεταφορικά αν θυμάμαι καλά τα είχε γράψει ο αεολιαν αναλυτικά όλα και την διεύθυνση αυτή στο νήμα του για το βαπόρι μ κλπ 
https://www.vaposhop.com/vaporizers/port.../vapcap-m/
Riders On The Storm

Απάντηση
(07-31-2019, 04:05 PM)tsipos Έγραψε: εγώ από εδώ το είχα πάρει και δεν έχει τελωνείο διότι είναι ευρώπη 
και δεν είχα μεταφορικά αν θυμάμαι καλά τα είχε γράψει ο αεολιαν αναλυτικά όλα και την διεύθυνση αυτή στο νήμα του για το βαπόρι μ κλπ 
https://www.dynavap.com/dynashop/kits

σκεφτηκα αφου θα εχω το δικο μου φου να παω σε κατι καλο, για γευση κτλ ετσι πηγα στο τιτανιο χρησιμοποιω αρα κ που το starry x max  αλλα δεν με βολεψε,κ ενω δεν καπνιζω βαζω καπνο στο φου κ θελω να το κοψω. το καλοεβλεπα του εολιαν φιλε ωραια κοματια.. αλλα μετα ειδα αυτο το σετ https://www.dynavap.com/dynashop/kits/th...arter-pack- κ οτι σ καποιους δεν περασε τελωνειο κ λεω ζαρια... ακομα τελωνειο ειναι σε 2-3 βδομμαδες θα εχω νεα απο τι ξερω εκει καθυστερουν πολυ . το πολυ πολυ να το παρουν πισω κ βλεπω
Απάντηση
παιδες χαιρεται, σημερα μου εστειλε σμσ το τελωνειο να του στειλω την αποδειξη πληρωμης για να εκτελωνισουν το βαπορι, το ειχα βαλει ως δωρο...
εαν τους στειλω οτι εκανε 210 δολαρια θα με σκισουν...θα πληρωσω κανενα 100 κ βαλε υπολογιζω. δεν συμφερει...
ειχε κανεις καμια εμπειρια?να μιλησω λετε με τη dynavap για το εγινε ...και να αρνηθω την παραγγελια, δηλαδη  να ην παραλαβω?καμια ιδεα κανεις?
Απάντηση
nα τους πεις οτι ειναι απο σερβις αντικατασταση...
δεν εχεις αποδειξη για δεν πληρωσες... να επιμεινεις και θα στο στειλουν

πουλα τρελλα ... πεστους οτι μπορεις να τους στειλεις την περσυνη αποδειξη οταν το ειχες αγορασει...
παρτους απο μπροστα και πεστους οτι αν θελουν ας το κρατησουν...
εσυ θα επικοινωνησεις με την εταιρια και θα σου στειλουν αλλο γιατι εχει εγγυηση!!!
μην τους πεις τι ειναι μεσα...
δεν εχουν κανενα δικαιωμα!
Και είπαν τρελλούς αυτούς που χόρευαν, αυτοί που δεν άκουγαν τη μουσική... Volcanodude
Απάντηση
δυνατος ο yes   Wink
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)