Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Set up για 10 auto!
Δες κι αυτό
Απάντηση

ads by gr420info

(06-04-2019, 09:56 PM)NLfanatic Έγραψε: Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να επιλέξεις αυτόματα εφόσον έχεις ήδη σωστό εξοπλισμό.
Τα αυτόματα προτείνονται για μικρούς χώρους με προβλήματα φωτοστεγάνωσης.

Με 9 σπόρια Indica Φ/Π και 3 εβδομάδες ανάπτυξης, μπορείς να πάρεις +40% σε σχέση με 9 σούπερ αυτόματα (αυτόματα μεγάλης σοδειάς).
Να θυμάσαι πως τα αυτόματα έχουν χαμηλά τον πήχη της απόδοσης σε σχέση με τα Φ/Π και η διαφορά στον χρόνο είναι αμελητέα.

Εφόσον έχεις τέντα 1.2 Χ 1.2 τα 1000W είναι too much, ακόμα και με το A/C θα παλεύεις να κρατήσεις τις θερμοκρασίες χαμηλά.
Ειδικά τώρα το καλοκαίρι το A/C θα πρέπει να δουλεύει υπερωρίες και θα πρέπει να είναι μονίμως στους 16-18°C για να μπορείς να φέρεις σε ισορροπία την θερμότητα που βγάζει η HPS και δεν το λέω από άποψη κατανάλωσης αλλά από άποψη τεχνικών προβλημάτων (πχ να σβήνει το A/C από τις υπερωρίες που έχει λειτουργήσει, κάτι σαν cooldown για τον συμπιεστή)

Αν έχεις το κασέρι, αγόρασε LED Panels και θα ξενοιάσεις. Άσε δε την αύξηση της απόδοσης που σε ορισμένα LED Panels (με τα σωστά γενετικά, λιπάσματατα & υπόστρωμα) μπορούν να αποδώσουν 1.3-1.5γρ/W με training χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια ενώ με την HPS στην καλύτερη να βγάλεις 1γρ/W με καινούργια λάμπα υψηλής απόδοσης.

Αμαν ρε φίλε μη δείς ανθρωπο με hps αμέσως να του κάνεις πλύση εγκεφάλου με τα πουστολέντ  Tongue

Πρόβλημα με ρευμα δεν έχεις αρα aircondition στο auto στο 20 περίπου και με την 1000αρα και 9 πυραυλάκια με απλα πραγματάκια και πιάνεις άνετα τα 600-700g και ασε τον ισπανο να παει να γαμηθει.με τα ψιλα που θα του εσκαγες πας μια βδομαδούλα διακοπούλες και γουστάρεις.
οξω  πουστη απ την παραγκα...
Απάντηση
https://www.todogrowled.com/gb/hlg-quant...board.html αυτο ειναι καλο; για 60χ60χ140
«Υπήρχεν παρ’ αυτοίς και έτερον δένδρον, το οποίο φέρει περίεργον είδος καρπών. Ούτοι συναθροίζονται καθ’ ομάδας και ανάπτουν πυράν και τοποθετούνται περί αυτήν. Και τότε ρίπτουν εις την πυράν εξ εκείνου του καρπού και όταν οσφραίνονται τον καιόμενον καρπόν μεθύσκονται εκ της οσμής…» Idea
Απάντηση
Οτι πρεπει για αναπτυξη. Ανθοφορια θες 3000Κ και δευτερο πανελ 3000Κ. Υπαρχουν 3500Κ και για τις 2 φασεις. Μπορεις επισης να βαλεις απο την αρχη 3000Κ αλλα κατα τη γνωμη μου θελει και 4000Κ για αναπτυξη.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
(06-09-2019, 02:42 PM)godfather Έγραψε: Οτι πρεπει για αναπτυξη. Ανθοφορια θες 3000Κ και δευτερο πανελ 3000Κ. Υπαρχουν 3500Κ και για τις 2 φασεις. Μπορεις επισης να βαλεις απο την αρχη 3000Κ αλλα κατα τη γνωμη μου θελει και 4000Κ για αναπτυξη.

μαλιστα ευχαριστω φιλε μου αλλη μια ερωτηση γενικη, εχει παραγγειλει κανεις απο αυτο το σαιτ που ανεβαζετε τα λινκς για τα λεντ; Επισης επεσε στο ματι μου αυτο https://www.ledgrowshop.eu/viparspectra/...-r300-300w τι πιστευετε;
«Υπήρχεν παρ’ αυτοίς και έτερον δένδρον, το οποίο φέρει περίεργον είδος καρπών. Ούτοι συναθροίζονται καθ’ ομάδας και ανάπτουν πυράν και τοποθετούνται περί αυτήν. Και τότε ρίπτουν εις την πυράν εξ εκείνου του καρπού και όταν οσφραίνονται τον καιόμενον καρπόν μεθύσκονται εκ της οσμής…» Idea
Απάντηση
Απο το Todo πολλοι απο εδω μεσα εχω δει. Θα σου πει και καποιος πελατης τους γνωμη!
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
Midma από το todo έχω παραγγείλει 2 φορές από ένα tgl 100 την φορά. Ότι λένε είναι αυτό. Και για την ποιότητα των προϊόντων τους και για τον χρόνο παράδοσης που και τις 2 φορές ήταν ακριβεστατος, 1 εβδομάδα.
Στην τζιβάνα δώσε βάση, το τσιγάρο μην χαλάσει. 
Απάντηση
κι εγώ ενα hlg 65 που πήρα ητανε άμεσος ο Ισπανός.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)