Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grow Shop
Έχει γίνει ποτέ καμία στραβή από growshop θέλω να πω είμαστε ασφαλείς γιατί πηγαίνουμε με μούρη κανονικά τελείως κάρτα.... Υπάρχει κάνα θέμα με τις κάμερες και στο ποιοι μπαίνω βγαίνουν;;;

Edit by mod: Το θέμα σου μεταφέρθηκε στην κατάλληλη ενότητα.
Απάντηση

ads by gr420info

Μπααα...απλα τρως φρικες
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(06-04-2019, 05:11 PM)trompetas Έγραψε: Μπααα...απλα τρως φρικες

Ξερω γω μωρέ ο διάολος έχει πολλά ποδάρια.... Οι φρίκες που τρώω είναι απίστευτες και δε το χαίρομαι όπως πρέπει.... Έχω σκεφτεί να τα παρατήσω όλα... Με το παραμικρό είμαι σε σκέψη... Σκέφτομαι να πάω στο μαγαζί φαντάσου και δε πάω γιατί αγχώνομαι...

Ο άλλος μου λέει πρόσεχε γιατί συνεργάζονται με ασφαλιτες και κάτι τέτοια παλαβά....
Απάντηση
παραγγειλε απο ιντερνετ τοτε ρε φιλε...
Να προσέχουμε και λίγο με τι ταιζουμε τον εγκέφαλο μας ρε μάγκες...
Απάντηση
Πολλά τα λεφτά Mary
Αν παει ο μπάτσος για ευκολο θύμα θα πεσουν να τον φανε χιλιες εταιρίες,λεω γω τωρα
Οποτε ναι,μπορεί να συνεργάζονται,με άλλον τρόπο ομως
Ετσι από το μυαλο μου τα βγαζω
Παρεμπιπτόντως,η Monsanto αγόρασε την GHE ?
Τι γίνεται ρε π..
Απάντηση
(06-04-2019, 06:09 PM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Πολλά τα λεφτά  Mary
Αν παει ο μπάτσος για ευκολο θύμα θα πεσουν να τον φανε χιλιες εταιρίες,λεω γω τωρα
Οποτε ναι,μπορεί να συνεργάζονται,με άλλον τρόπο ομως
Ετσι από το μυαλο μου τα βγαζω
Παρεμπιπτόντως,η Monsanto αγόρασε την GHE ?
Τι γίνεται ρε π..

Τι εννοείς με άλλο τρόπο;
Απάντηση
Ξέρω γω,να τους λαδωνουν για να μην ασχολουνται,φαντασιες δικες μου,εχω φαει και δυο λιτρα παγωτό..
Εξάλλου λαδωνονται τα όργανα?Οχι
Απάντηση
(06-04-2019, 06:21 PM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Ξέρω γω,να τους λαδωνουν για να μην ασχολουνται,φαντασιες δικες μου,εχω φαει και δυο λιτρα παγωτό..
Εξάλλου λαδωνονται τα όργανα?Οχι

Οποτε παραγγελία... Αν και γράφεις τα πραγματικά σου στοιχεία και το που μένεις έτσι δεν είναι;.... Έχετε Ν Α προτείνετε κανένα μαγαζί για παραγγελίες;
Απάντηση
Καλά είναι ολα
Αλλά εντάξει σοβαρά τωρα..είναι σαν να κάνεις κόντρες με αμάξια και να φοβάσαι μην σε πιάσουν στο μαγαζί που αγοράζεις Νιτρο
Απλα δεν γίνονται αυτα
Απάντηση
Μπα μην αγχώνεσαι εσύ μπορεί να πήρες τέντα για να καλλιεργήσεις ντομάτες ποιο το νόημα να στην πέσουν?
Απάντηση
Ένα σενάριο που σκεφτόμουν με τους μαγαζάτορες να σε δίνουν είναι αν πάρεις "χοντρό" εξοπλισμο ίσως.. 6μ τέντα και προμήθειες γερές. 

Φίλε προχώρα άφοβα μέσα κι έξω. Αντιμετώπισε το όπως ακριβώς είναι, τπτ λιγότερο ή περισσότερο. Ένα φάρμακο, δικό σου
Take it easy
Απάντηση
Οχι ρε παιδια απο που κ ως που να σε ρουφιανεψει ο growshopας. Τι κερδος εχει; Τη δουλεια τους κανουν τα μαγαζια η οποια ειναι να πουλανε, δε συμφερει κανεναν να κανουν το αντιθετο. Τα εργα που κανει το κεφαλι καμια φορα ειναι καλυτερα και απο το Lord of the rings. Big Grin

Θα γυαλισει το ματι του αν πας να του παρεις ακριβο εξοπλισμο. Φυσικα και θα σε προστατεψει και θα κοιταξει να να σε εχει hooked ωστε να παιρνεις τα αναλωσιμα σου απο εκει. Κατ αρχας για να ανοιξει καποιος growshop παει να πει οτι ειναι ανθρωπος της κανναβης. Αλλιως γιατι να ανοιξει; Τι αλλο καλλιεργειται εσωτερικα σε τεντες για να υπαρξει βιομηχανια;
Απάντηση
Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσει στοιχεία σου ο νάτο πω "μαγαζατορας" για ευκολία για πολλούς λόγους. Σου πουλάει εξοπλισμό για γκροου είτε σπόρια αλλά δεν γνωρίζει ή μάλλον γνωρίζει ότι αυτα θα χρησιμοποιηθούν σε μέρος που επιτρέπεται η καλλιέργεια και όχι στην Ελλάδα. Εάν σε υποδείξει ως καλλιεργητη πιθανόν να έρθει παρέα σου ως συνεργός.πουλαει σύμφωνα με τον νόμο ότι προβλέπεται οπότε καμία δημόσια αρχή δεν μπορεί να επιβάλει άρση προσωπικών δεδομένων γιατί με το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε κάθε φορά που κάποιος σκοτώνει με κουζινομαχαιρο οποίος πουλάει τέτοια μαχαίρια να το δηλώνει από πριν. Τώρα για την περίπτωση να είναι το βλαμενο στημένο έξω από το μαγαζί και να περιμένει να βγεις να σε πάρει στο κατόπι και να δει που πας να ενεργοποιήσει ολόκληρο σύστημα με την υποψία ότι καλιεργεις είναι λίγο δύσκολο. Φυσικά όλοι μας πρέπει να γνωρίζουμε τα δικαιώματα μας να έχουμε ψυχραιμία και σε οποιαδήποτε κατάσταση να μην τα χάσουμε και μας κάνουν "μεροκάματο". Θέλει προσοχή όχι φρίκες όχι βιαστικές κινήσεις καμία κουβέντα οι ατσοι δεν είναι φίλοι μας ότι πείτε είναι ομολογία η μπορεί να γίνουν ενδείξεις και να στραβώσει η φαση.
Απάντηση
Εγώ σε ένα grow shop στα Εξάρχεια πέτυχα τον τύπο να την πίνει... οπότε δεν το σκέφτηκα πολύ..
Απάντηση
(06-05-2019, 08:32 AM)trompetas Έγραψε: Οχι ρε παιδια απο που κ ως που να σε ρουφιανεψει ο growshopας. Τι κερδος εχει; Τη δουλεια τους κανουν τα μαγαζια η οποια ειναι να πουλανε, δε συμφερει κανεναν να κανουν το αντιθετο. Τα εργα που κανει το κεφαλι καμια φορα ειναι καλυτερα και απο το Lord of the rings. Big Grin

Θα γυαλισει το ματι του αν πας να του παρεις ακριβο εξοπλισμο. Φυσικα και θα σε προστατεψει και θα κοιταξει να να σε εχει hooked ωστε να παιρνεις τα αναλωσιμα σου απο εκει. Κατ αρχας για να ανοιξει καποιος growshop παει να πει οτι ειναι ανθρωπος της κανναβης. Αλλιως γιατι να ανοιξει; Τι αλλο καλλιεργειται εσωτερικα σε τεντες για να υπαρξει βιομηχανια;

Μπορείς να καλλιεργήσεις ντομάτες κλπ κλπ γιατί όχι;;
Απάντηση
Αλλο τι μπορεις, αλλο τι γινεται
Απάντηση
(06-05-2019, 03:40 PM)trompetas Έγραψε: Αλλο τι μπορεις, αλλο τι γινεται

Εχει απειρους χομπιστες που καλλιεργουνε ορχιδεες και απ οτι διαβασα λιγα στο φορουμ τους εχουνε σχεδον ιδιες συνθηκες με μας στα in grow.
Αλλα εχει και τεραστιες βιομηχανιες που καλλιεργουνε μαρουλια και διαφορα τετοια σε οροφους 60 - 70 ποντων με CFL. Το χειμωνα τα ειδα στο λιντλ να πουλανε τετοια μαρουλια

Επι τη ευκαιρια να πω οτι οπως δειχνουν τα πραματα, ολες οι καλλιεργειες στρεφονται σταδιακα στα in grow, πραγμα που με κανει να σκεφτω οτι θα πεσει πολυ μελετη πανω στην εσωτερικη καλλιεργεια, κατι που με τα αποτελεσματα τους θα βοηθηθουμε ολοι μας, οσον αφορα χρηματα, ενεργεια, και γιατι οχι και χρονος
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)