Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dinafem Critical
Ανεβάζω κάποιες φωτό να μου πείτε αν είναι για πέταμα το φυτό γιατί δε βλέπω κάποια διαφορά 2 εβδομάδες τώρα.Ρίχνω περισσότερο νερό,πήρα καλύτερα λιπάσματα,ανεμιστήρα έχω για να μη ''σκάει'',το βγάζω λίγο έξω.Φταίνε οι λάμπες?Πραγματικά δε ξέρω τι άλλο να κάνω.[Εικόνα: Wjiinnpm.jpg]
[Εικόνα: R5f140Om.jpg]
[Εικόνα: qu2mrTxm.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

Σίγουρα για πεταμα δεν είναι... Ειναι αυτοματο η φωτοπεριοδου και τι ποικιλια? Η μέσα η έξω, όχι λίγο μέσα και λίγο εξω
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Αυτόματο είναι.Τώρα τελευταία το έβγαζα για λίγο μήπως πάρει τα πάνω του.Αν δεις από τη μια πλευρά είναι σαν καμμένα τα φύλλα,από την άλλη πλευρά είναι μια χαρά τα περισσότερα.Λέω θα το πετάξω γιατί τα χω πάρει στο κρανίοSmileΣίγουρα θα το αφήσω και άλλο δε μπορώ να κάνω και αλλιώς.Αν περάσουν κανα δυο βδομάδες και δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα θα το πετάξω τι να κάνω.Να το αφήσω 18/6 τις ώρες ή να το γυρίσω σε 12-12?
Απάντηση
45 μέρες?
Βγάζει φπ η εταιρία?
Απάντηση
Στις 45 ημέρες είμαι.Φπ εννοείς φωτοπεριόδου?Δεν ξέρω φίλε.fustbuds λεει auto
Απάντηση
Ωραίο ειναι
Φωτοπεριοδου θα είναι,δεν μπορεί
Άποψη μου,πάρε αυτό το μικρό που πετάει στην κορυφή να μην ψηλώσει αλλο,ίσως άλλαξε γλαστρα,περιμενε αλλο λιγο να πιάσει τον μισο χώρο και γυρνα 12/12
Απάντηση
Καλησπέρα παιδιά.Έχει αρχίζει και φουντιάζει το φυτό.Να το γυρίσω σε 12-12 ή να το αφήσω με 18-6 ως το τέλος.Επειδή με το πότισμα δεν έχω βγάλει άκρη,το ποτίζω με 1-1,5 λίτρο σε 10λιτρη γλάστρα.Είναι εντάξει ή να ρίχνω περισσότερο?
Απάντηση
Για δείξε,για δειξε
Γρήγορη η fastbuds
Απάντηση
Θα ανεβάσω αυριο,βαριέμαι τώρα.Μη φανταστείς τρελά πράγματα αλλά από τη προηγούμενη εβδομάδα που έλεγα ότι δεν αλλάζει κάτι και θα το πέταγαSmile έχει αρχίσει πλέον η ανθοφορία.Τώρα πόσο θα βγαλει θα δείξει.Όσο για τις ώρες που ρώτησα πιο πάνω,σε αρκετές σελίδες λέει 18-6 μέχρι τέλος.Είναι και κάποιοι που το γυρνάνε σε 12-12.
Απάντηση
(07-10-2019, 09:58 PM)magic Έγραψε: Θα ανεβάσω αυριο,βαριέμαι τώρα.Μη φανταστείς τρελά πράγματα αλλά από τη προηγούμενη εβδομάδα που έλεγα ότι δεν αλλάζει κάτι και  θα το πέταγαSmile έχει αρχίσει πλέον η ανθοφορία.Τώρα πόσο θα βγαλει θα δείξει.Όσο για τις ώρες που ρώτησα πιο πάνω,σε αρκετές σελίδες λέει 18-6 μέχρι τέλος.Είναι και κάποιοι που το γυρνάνε σε 12-12.

Λοιπόν 

Αν είναι αυτόματο μπορείς να το πας και 20/4 και 18/6 μέχρι το τέλος... Αυτόματη άνθιση

Αν είναι φ/π για να ανθίσει πρέπει να γυρίσεις τα φώτα σου 12/12
                Share knowledge,share cheers Leaf  Joint Pass
Απάντηση
52η ημέρα
[Εικόνα: 4LF5bWFm.jpg]
[Εικόνα: HeRlKnam.jpg]
[Εικόνα: CdeJtQSm.jpg]
Απάντηση
59η ημέρα

[Εικόνα: bvQDg8im.jpg]
[Εικόνα: PdZEv5Xm.jpg]
[Εικόνα: 2GPj0dRm.jpg]
Απάντηση
Παιδιά έχω κάνει ενα λάθος στο σπόρο.Είχα μπερδέψει τα σπόρια.Τελικά λέγεται critical dinafem,το c4 τώρα το βάζω και θα γράψω για αυτό αργότερα.Ζητώ συγνώμη απ'όλους και από τον διαχειριστή.Αν είναι εφικτό μπορεί ο διαχειριστής να αλλάξει τον τίτλο?Θα ανεβάσω φωτό τις επόμενες μέρες από το φυτό.

Edit by mod: Done.
Απάντηση
Σπόρος Dinafem Critical
Φωτισμός:3x11,5w 4000k-2x11.5w 2700k-1x13w 6500k
Γλάστρα:10 λίτρα
Χώμα:Algoflash
Λίπασμα:Biobizz grow(1-3ml/l)-Biobizz Bloom(1-3ml/l)-Biobizz topmax(1-2ml/l)-Nirvana 2ml/l
Πότισμα 1-1.5l κάθε 3 ημέρες
67η ημέρα

[Εικόνα: Ue8wg4vm.jpg]
[Εικόνα: Upwb1jbm.jpg]
[Εικόνα: JRxO7uIm.jpg]
[Εικόνα: io88SDIm.jpg]
Απάντηση
Αν κατέβασεις την κορυφή που έχει γίνει φλαμπέ από την λάμπα, καλύτερα θα ήταν!
Απάντηση
Να ανεβάσω πιο ψηλά τις λάμπες?
Απάντηση
Καλύτερα να λυγίσει την κορυφή
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
Να λιγυσεις οπως λενε τα παιδια. Προσεκτικα μη σπασει, βαλε μια κοντρα στον κορμο μη ξυλωθει απο το χωμα. Αυτοματο τελικα δεν εχεις? Μαλλον για να φουντιασε μονο του. Τα φωτα ακομα αναπτυξης τα εχεις η γυρισες? Αστα 18-6 η 20-4.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
Δε ξέρω πώς να το κάνω αυτό.Αστο μη κάνω καμιά μαλακία και το σπάσω.Μια χαρά την βλέπω την κορυφή.Μήπως φαίνεται έτσι στη φωτό από το φλας?Να κόψω μερικά μεγάλα φύλλα για να πέφτει καλύτερα το φως στα φουντάκια?
Απάντηση
Μια χαρά και 2 τρομάρες είναι η κορυφή σου (χωρίς παρεξήγηση), καμμένη μέχρι εκεί που δεν πάει!
Δέσε ένα σχοινάκι/σπάγγο/λάστιχο κάτω από τον ανθό της κορυφής και τράβηξε το να κατέβει, μην το φοβάσαι.

Αν το αφήσεις έτσι, θα καταλήξεις με μια καμμένη κορυφή και πολλά μικρά φουντάκια που θα είναι τέρμα αφρός.
Όλες οι κορυφές πρέπει να δέχονται την ίδια ποσότητα φωτός, τώρα έχεις μια κορυφή που παίρνει όλο το φως και όλα τα υπόλοιπα φουντιά πασχίζουν να φτάσουν στο φως με αποτέλεσμα να μην φουσκώσουν επαρκώς και να πάει η προσπάθεια άπατο..
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)