Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ερωτήσεις Αποριες
Ναι το canna cure δεν το βλεπω να κανει και μεγαλη δραση οσο το αλλο.σε μεγαλα προβληματα χρειαζεται και αλλο σκευασμα οποσδηποτε
Απάντηση

ads by gr420info

το θεμα ειναι οτι υπαρχουν λυσεις και αυτο ειναι το θετικο....κατα τ αλλα πρεπει να εισαι απο πανω και να προλαβαινεις....
Απάντηση
καλησπερα...τελικα τσαμπα τρομαξα με τις αραχνες....προς το παρον ολα βαινουν καλως στην εβδομη βδομαδα αναπτυξης...σε λιγες μερες γυριζω 12/12....[Εικόνα: GVVBiuqm.jpg]

θα κανω ενα προληπτικο ψεκασμα δυο φορες...canna cure η σαπουνι οινοπνευμα νερο?
βλακεια εκανα που μπηκαν 6...να κοψω φυλα απο κατω που δεν βλεπουν φως? να αραιωσω?

ριξτε καμμια βοηθεια ....
Απάντηση
Βλέπω κάτι κίτρινα φύλλα αν είναι σε όλα σου τα φυτά έτσι καλύτερα να μην κόψεις φύλλα
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
χαμηλα εχω ελαχιστα...τα φυσιολογικα....ειμαι φουλ πρασιναδα...μαλλον σε ξεγελαει η φωτο....

[Εικόνα: thlOItRm.jpg]
Απάντηση
Γύρνα σε 12/12 , τι περιμένεις?
Προληπτικά αν έχεις αυτό της canna , λένε ότι κάνει δουλειά.

Για την αποφύλλωση υπάρχουν διαφορετικές απόψεις. 

Αυτό που πρέπει να κάνεις σίγουρα είναι, να τσακίζεις και να πλέκεις στο δίχτυ ότι ξεπετάγεται, ώστε να έχεις ομοιομορφία.
Αφού τελειώσει το στρετσάρισμα , βλέπεις ανάλογα τι θα κάνεις από κάτω από το δίχτυ.

Καλή ευκολία σε ότι κι αν κάνεις.
Wink
Απάντηση
αυτο που λες θα κανω και βλεπουμε...ευχαριστω
Απάντηση
καλημερα και χρονια πολλα...7 βδομαδες αναπτυξη [Εικόνα: OVuxqX4m.jpg] 4 ανθοφορια....με το ζορι κρατιεμε μην βαλω χερι....χα χα γενικα εχω κανει διαφορα λαθη και σκεφτομαι τι θα μπορουσα να κανω καλυτερα....καταρχας ολο το γκροου εμεινε πολυ χαμηλα....νομιζω οτι αυτο εγινε λογω της ποσοτητας του νερου στα ποτισματα....σε 18λ γλαστρα ποτιζω τωρα 1 με 1 μιση λιτρο ...καθε μερα σχεδον...πριν εριχνα το μισο περιπου .....αν η τεντα ηταν 120 υψος θα ημουν πολυ χαρουμενος...χα χα...επισης ειχα τα φωτα χαμηλα και κοντα....και αυτο επαιξε ρολο....δεν τεντωσαν τα φυτα....απο δω και περα ομως ποσο ειναι το σωστο ποτισμα και ποιο το σωστο υψοσ για τα φωτα? επισης τι κανω κατω απο το διχτυ? ζουμια βαζω ολα τα ΒΙΟΒΙΖΖ ...χρειαζετε κανα αλλο ζουμι?[Εικόνα: C64c07nm.jpg] να πω οτι παιζει και θριπας αλλα τον παλευω....μια χαρα εβαλε το χερακι του ο Αι Γιωργης ο Σποριαρης εως εδω...βαλτε και σεις κανα χερακι βοηθειας μπας και εχουμε τελος καλο ολα καλα....χρονια πολλα και καλα
Απάντηση
περιπου 35 απο τις πιο ψηλες κορφες....ναι εχεις δικιο ...αν και δεν φαινετε η αριστερη πλευρα 2 φυτα δηλαδη εχουν μεινει χαμηλα...κεντρο και δεξια ειμαι σουπερ...θενκς για το Double θα το τιμησω...

σκεφτομαι να βγαλω το διχτυ για να μπορω να εχω καλυτερη προσβαση πισω και να τα τακτοποιησω καλυτερα....λες να αναστατωθουν πολυ???

σορρυ τωρα ειδα οτι λες δεξια.....μαστουρης γαρ.....8α με βολευε πολυ να βγαλω το διχτυ...αλλα με ψιλοανχωνει........χα χα και εσπαγα το κεφαλι μου πως ειδες τα αριστερα φυτα.....

αυτο με τα βιβλια σουπερ....επιτελους απεκτησαν νοημα τα Απαντα του Μακρυγιαννη.....χα χα
Απάντηση
[Εικόνα: e4tLobdm.jpg]

το πιο δυσκολο κομματι του γκροου ειναι τωρα...να τα βλεπεις σχεδον ετοιμα και να μην βαζεις χερι...
Απάντηση
(08-25-2019, 01:22 PM)noname Έγραψε: [Εικόνα: e4tLobdm.jpg]

το πιο δυσκολο κομματι του γκροου ειναι τωρα...να τα βλεπεις σχεδον ετοιμα και να μην βαζεις χερι...
Συμφωνω και γω σαν ξελιγομενοσ τα περιμενω τα δικα μου,αν και εσυ εισαι λιγο πιο μπροστα απο μενα στην ανθοφορια
Ποτε σε προσβαλε ο θριμπασ στην ανθοφορια?
Πωσ τον καταπολεμησεσ?
Ευχωμαι ωσ το τελοσ να σε πανε ολα καλα και να απολαυσεισ τουσ κοπουσ σου
Συγνωμη για το ς-με-σ ειναι λογω  MAC keyboard
Απάντηση
θενκς φιλε μου...Ο θρίπας φανηκε στην πρωτη βδομαδα ανθοφοριας...τον παλεψα με tec fort ... και αποφυλλωση τοπικα χαμηλα.....παλιοζωηφιο....αλλα τον προτιμω απο τον τετρανυχο...χα χα...καλο δρομο και σ εσενα ....και υπομονη..
Απάντηση
καλημερα....η φαση κοβω τον παπα για να δυναμωσουν τα υπολοιπα παιζει??
Απάντηση
Κανε λιγο υπομονη, μπορει να σταματησεις το φουσκωμα στα υπολοιπα αν κοψεις.
Τουμπανα φαινονται να φουσκωνουν. Πηγαινε τα οσο πανε γνωμη μου, με το μικροσκοποιο θα κρινεις!
Καλα ψαλιδια μαν!
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
θενκς bro...οπως τα λες θα κανω.....αυτο ειναι και το σωστο...
Απάντηση
Ti φυτακια εχεις μαν, εψαχνα να το βρω στο νημα μα δε λες. Ωραιοι παπαδες ωραιες κορυφες.
Αν 8ες να φουσκουσουν καλα και κατω πρεπει να βρεις τροπο να τα φωτησεις και πιο κατω. Ειναι το 8εμα που με προβληματιζει για το επομενο γκροου.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
blue pyramid...white window....olympus kush...super hash...fresh candy.....βιαστικα και στη τυχη τα διαλεξα...το εκανα σαν demo to grow να δω τι γινετε....μιας και ειμαι της εξωτερικης φασης....εβγαλα το διχτυ εκοψα φυλλα και φωτησα χαμηλα....δειχνουν να φουσκωνουν και αυτα.....
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)